Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
neon.kowe podsumowanie roku 2008
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #21
 
ku3a napisał(a):i "Elephants" tu są... A Balonik mówił, że to dodadzą do zestawu... 2 miesiące temu mówił...
no właśnie. pewnie już zapomniał, a ja co tydzień szukam ich w nowych propozycjach... Może zaprezentuj Helen, a ona już się za nimi wstawi.
ku3a napisał(a):no i "Wszystko jedno"... Ja bym chętnie znowu na ich koncert poszedł...
a ja nie jestem pewna. stwierdzam, że to jednak musiałby być koncert mocno 'na życzenie', bo mi ich utwory albo się bardzo podobają albo raczej bardzo nie. na koncertach wolałabym nie mieć takich skrajnych odczuć. Icon_smile2
abd3mz napisał(a):O i moje zdjęcia jak wysoko! Icon_biggrin3
nie, nie, fotografie są moje Icon_razz, zdecydowanie wiedziałam, że wejdą na listę, tylko wtedy jeszcze chciałam w miarę możliwości wpuszczać piosenki tego samego wykonawcy w odpowiednich odstępach czasu. już mi to przeszło, więc być może teraz bardziej by zyskała ta piosenka, bo zadebiutowałaby wcześniej Icon_smile2.
abd3mz napisał(a):Szkoda, że Róża nie była na pierwszym, wtedy mielibyśmy o jeden utwór wspólny więcej w tej najważniejszej klasyfikacji. Icon_wink2
nie powiem kto ma większy wybór tych utworów z najważniejszej klasyfikacji. Icon_wink2
Yacy o 'Eye In The Sky' napisał(a):czyli kolejno jeden z moich utworów z mojego TWC,
u mnie też będzie, ciekawe czy w podobnych rejonach co u Ciebie...

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
11.01.2009 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #22
 
przedostatnia dziesiątka...

20 . 332 14 1 Długa droga w dół - happysad (1)
zdecydowanie za nisko i zdecydowanie miało być inaczej. do dziś nie rozumiem dlaczego ten utwór wypadł tak szybko... / niesamowite emocje wzbudzał i wzbudza. chociaż nie chciałabym się [już] nigdy musieć utożsamiać z tym, co przekazuje tekst...

19 . 340 20 1 Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo (2)
sięgałam po tą płytę z pewną nieufnością, bo dla mnie SDM się skończyło na 'Bieszczadzkich aniołach'... ale kilka utworów okazało się być bardzo udanych zarówno w przekazie słownym jak i instrumentalnym. a ten ujął mnie szczególnie swoją prostotą, która w piękny sposób nazywała to, co piękne.

18 . 354 16 3 Na odległość - Maryla Rodowicz
jak kontekst może zmienić sposób odbierania muzyki...
w innym przypadku akurat ta Maryla przeszłaby być może zupełnie niezauważona przeze mnie. To utwór bardzo zeszłego roku. bardzo konkretnie mojego.

17 . 372 17 1 Window Blues - Band Of Horses (1)
a tu ukłony dla Yacego! Icon_smile2 piękna piosenka [i dla mnie wciąż wygrywa z 'Funeralem'] i bardzo się cieszę, że zechciałeś się w nią wsłuchać na tyle, by zadebiutowała na Twojej liście. Icon_smile2 / ale muszę powiedzieć, że zawsze najbardziej czeka[ła]m na ostatnią minutę z kawałkiem... cudne klawisze... / Rozpływająco.

16 . 393 22 2 True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
a to też pechowiec zeszłego roku, bo podobał się na przełomie lat - to po pierwsze, a po drugie stracił pewnie całe 120 punktów, bo przez cały styczeń najpewniej byłby na miejscu 1. i na tamten moment myślałam, że nie znajdzie się żaden utwór, który go przebije - a twórczości Marka nie znałam prawie w ogóle. [pomijając 'Sailing To Philadelphia', który pewnie jeszcze na długo będzie moim miejscem 1 - wiele skojarzeń...]. tu z kolei należą się podziękowania dla ku3y... chociaż właściwie... może jeszcze nie teraz. Icon_mrgreen / dodam też, że od podsumowania półrocza bardzo dużo straciła ta piosenka... wtedy była na miejscu 5...

15 . 396 42 6 Idź swoją drogą - Raz Dwa Trzy
najbardziej zakręcona historia utworu na mojej liście. myśląc logicznie już dawno go tu nie powinno być, no bo przecież ile tygodni można się pałętać po dolnych rejonach kolejnych notowań? a jednak można, i jednak coś sprawia, że nie chce się przestać podobać. Kojarzę oczywiście tą melodię już z lat wcześniejszych... z innych wykonań. i zawsze jak ją słyszałam, to ciary mnie przechodziły. a tu jeszcze niesamowity tekst po polsku. bardzo, bardzo to moje.

14 . 399 23 9 Home - Immanu El
a to właśnie ta druga piosenka, której z pewnością bym się nie spodziewała tak wysoko. jej pojawienie się na liście związane jest z bardzo konkretnym wydarzeniem i czasem, scenerią, słowami i nie-słowami... więc debiut był murowany. ale że potem ona się tak rozszaleje tutaj? tak, udało jej się mnie zaskoczyć. Icon_smile2

13 . 402 14 1 Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa (7)
przyznać należy, że po płytę sięgnęłam dopiero, gdy tu na forum zaczęła się pojawiać na listach 'Modlitwa' [i zdaje się, że już też 'Dbaj o miłość']... ale mnie ujął ten właśnie, odmiennie od gustów pozostałych, utwór. od pierwszego przesłuchania [i znów mającego miejsce romantycznie w pracy Icon_wink2 ], od pierwszych słów, od pierwszego nie_spodziewania_się, od pierwszego odbicia się w jego lustrze. smutno-piękna, ale jednocześnie ciepło-piękna. a może po prostu pięknie-piękna - w końcu interpretacje i rozumienie i czucie są moje, i we mnie, i takie_jakie_chcę.

12 . 436 22 1 The End - Jason Reeves (4)
Jasona usłyszałam w innym utworze [był już? będzie? nie będzie? Icon_wink2] na sąsiedniej NL. ach, jak mnie wziął od razu!... ale... nie o nim przecież teraz Icon_smile2. dzięki jotemowi3 dotarła do mnie oryginalna płyta 'The Magnificent Adventures Of Heartache' [a niełatwo zdobyć - przybyła aż z USA, z przystankiem w Anglii Icon_smile2 ] - więc wielkie dzięki Jacku!!! chyba mogłabym powiedzieć, że z tych nowych płyt [bo oprócz tego poznałam bardzo wiele krążków starszych] to chyba moja płyta 2008 roku. z niej też właśnie pochodzi 'The End' - jak dla mnie majstersztyk pod każdym względem. i znowu smutno... ale ...nadziejny. No i też się jakoś wpasował... w czas.

11 . 439 30 6 Hydropiekłowstąpienie - Lao Che
a Lao Che zyskało dzięki koncertowi Icon_smile2. to jedyny utwór z zeszłego roku, który mógł się cieszyć powrotem na listę. kurcze, i pewnie więcej piosenek z 'Gospel' poradziłoby sobie tu o wiele lepiej gdyby nie ta nieufność co do przekazu tekstów... bo ja chyba nie do końca się z nimi zgadzam, a na pewno z niektórymi fragmentami. a nie mogę przecież zachwycać się czymś, co przedstawia rzeczywistość odległa mi, mojemu myśleniu i temu, co chciałabym przekazywać innym. JA nie mogę. i w tym znaczeniu ta płyta do dziś jest dla mnie niejasna. trochę mnie to uwiera. ale Ptyś Miętowy zawalczył o swoje Icon_smile2 - warto nadmienić, że po powrocie zyskał jeszcze 142 punkty.

legenda:
miejsce. ilość punktów. ilość tygodni na liście. najwyższe miejsce. tytuł - wykonawca. (ile tygodni na miejscu 1)

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
11.01.2009 02:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #23
 
neon.ka napisał(a):19 . 340 20 1 Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo
zgadzam sie z Tobą - SDM skończyli sie na Aniołach...
neon.ka napisała to co Yacy by o tym utworze napisał(a):jak kontekst może zmienić sposób odbierania muzyki...
w innym przypadku akurat ta Maryla przeszłaby być może zupełnie niezauważona przeze mnie.
neon.ka napisał(a):a tu ukłony dla Yacego!
Icon_redface2 e tam... zaraz ukłony... ale cieszę sie bardzo Icon_smile2
neon.ka napisał(a):16 . 393 22 2 True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
a to też pechowiec zeszłego roku,
jak usłyszałem to myślałem, że będzie hit... Ale u Ciebie i tak bardzo wysoko...
neon.ka napisał(a):11 . 439 30 6 Hydropiekłowstąpienie - Lao Che
ciekawe ile im zabrakło do top10..? Ale to i tak świetna pozycja...
i jeszcze jedno...
neon.ka o >Eye In The Sky< napisał(a):u mnie też będzie, ciekawe czy w podobnych rejonach co u Ciebie...
u mnie za rok 2007 była na 22, a w tym [bez żadnych przymiarek wydaje mi sie] powinno być jeszcze lepiej Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.01.2009 02:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
neon.ka napisał(a):Może zaprezentuj Helen, a ona już się za nimi wstawi.
mam lepszy pomysł Icon_smile2. w następną sobotę się tym zajmę Icon_smile2.
neon.ka napisał(a):mi ich utwory albo się bardzo podobają albo raczej bardzo nie.
no to ja mam faktycznie łatwiej, bo mi się ich utwory albo bardzo podobają, albo... podobają Icon_mrgreen .

"Długa droga w dół" tak nisko?!! Oj... Icon_frown
Mark nisko, bo mógłby być wyżej, ale przecież i tak pięknie wysoko! jaka to radość mieć świadomość, że miało się wpływ. dziękuję, że chciałaś się zainteresować tymi dźwiękami!
11.01.2009 03:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
neon.ka napisał(a):40 . 198 11 7 Ara Batur - Sigur Rós
36 . 216 13 9 Dear God - Avenged Sevenfold
35 . 219 10 2 Wszystko jedno - happysad
33 . 223 13 8 Violet Hill - Coldplay
Z czwartej dziesiątki wybieram te. Sigur trochę za nisko. Icon_wink2 Zdecydowanie najlepszy utwór na płycie wg. mnie. Coldplaya wyżej się nie spodziewałem. Icon_wink2

neon.ka napisał(a):30 . 237 14 6 Eye In The Sky - Jonatha Brooke
26 . 275 17 4 Yahweh - U2
25 . 283 16 3 Assassin - Muse
Z tej dziesiątki mniej, ale za to jakie utwory! Icon_smile2

neon.ka napisał(a):20 . 332 14 1 Długa droga w dół - happysad (1)
15 . 396 42 6 Idź swoją drogą - Raz Dwa Trzy
Z dziesiątki na dziesiątkę coraz mniej wybieram, ale z pewnością dlatego, że sporo nie znam z tych okolic. Ach te zaległości. Icon_frown Podobnie ja spodziewałem się happysadu przynajmniej w dziesiątce. Za to Raz, Dwa, Trzy osiągnęło rewelacyjny wynik. Nie wiem dlaczego ta piosenka nie pojawiła się u mnie.
11.01.2009 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #26
 
neon.ka napisał(a):62 . 108 7 10 Honking Antelope - Serj Tankian
no własnie . Myslałem ze Panu Markowi wpadl w ucho ten utwor po usłyszeniu Rockiestry . , a moze dojrzał go własnie u Ciebie Icon_wink2
neon.ka napisał(a):60 . 117 6 7 Goodbye Philadelphia - Peter Cincotti
cieszy mnie ze sie pojawił i u Ciebie, to chyba druga lista na której udało mi sie go dojrzeć z wszystkich podsumowań Icon_wink2
neon.ka napisał(a):48 . 165 9 3 Jeszcze w zielone gramy - Raz Dwa Trzy
na bardzo dobrej liscie nie mogło ich zabraknąc . Icon_smile2
neon.ka napisał(a):20 . 332 14 1 Długa droga w dół - happysad (1)
19 . 340 20 1 Akt miłosny albo życie - Stare Dobre Małżeństwo (2)
18 . 354 16 3 Na odległość - Maryla Rodowicz
17 . 372 17 1 Window Blues - Band Of Horses (1)
16 . 393 22 2 True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
13 . 402 14 1 Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa (7)
natomiast ta dziesiątka mnie najbardziej ucieszyła, tyle udalo się zebrac wspólnych akcentów w 2008 roku. A i mam nadzieje ze w najwazniejszej odsłonie podsumowania znajde także cos dla siebie. Icon_biggrin3
11.01.2009 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #27
 
Yacy o 'Hydropiekłowstąpieniu' napisał(a):ciekawe ile im zabrakło do top10..?
za chwilę zobaczysz dokładnie ale mogę zdradzic, że jednak sporo...
Yacy napisał(a):
neon.ka o &gt;Eye In The Sky&lt; napisał(a):u mnie też będzie, ciekawe czy w podobnych rejonach co u Ciebie...
u mnie za rok 2007 była na 22, a w tym [bez żadnych przymiarek wydaje mi sie] powinno być jeszcze lepiej Icon_wink2
myślę, że jednak niżej ale to dlatego, że zaistniała w moim świecie dopiero niedawno, więc będzie się dopiero wspinać Icon_smile2.
ku3a napisał(a):dziękuję, że chciałaś się zainteresować tymi dźwiękami!
to ja dziękuję, że dałeś mi szansę... chociaż... to jeszcze nie teraz Icon_mrgreen
Aro napisał(a):natomiast ta dziesiątka mnie najbardziej ucieszyła, tyle udalo się zebrac wspólnych akcentów w 2008 roku.
rzeczywiście sporo tego wyszło, aż się sama zdziwiłam. Icon_biggrin3 ale w związku z tym...
Aro napisał(a):A i mam nadzieje ze w najwazniejszej odsłonie podsumowania znajde także cos dla siebie. Icon_biggrin3
mam wrażenie, że na pewno [tylko] dwie... ale może się mylę Icon_wink2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
11.01.2009 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #28
 
neon.ka napisał(a):przedostatnia dziesiątka...
No i ta też jest ładna. Icon_wink2 Jest w niej 7 utworów, które były u mnie na liście, ale największe sukcesy odniósł Film. Icon_biggrin3 Dużo było w tym roku filmów... Dawno tak dużo nie widziałem...

Szkoda, że tak mało Lao Che było u Ciebie na liście. Icon_frown
11.01.2009 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #29
 
i początek ostatniej najważniejszej dziesiątki...

10 . 505 22 1 Godan daginn - Sigur Rós (5)
wyczekana ta nowa płyta Sigurów była, oj wyczekana. ale zanim nastąpiła jej premiera zdążyła mnie przestraszyć pierwszym singlem. gdyby cała płyta była w stylu 'Gobbledigook' wylewałabym łzy długo i obficie. na szczęście... 'Godan dagin' na początku była moim ulubionym fragmentem płyty. w tej chwili powiedziałabym, że mam dwa równorzędne miejsca pierwsze. Icon_smile2

9 . 526 23 1 Zielona Pani Ziemio - Maryla Rodowicz & Seweryn Krajewski (4)
'mamy tu dom...'
niefajny tekst? [ktoś tak o nim powiedział] obiektywnie może tak. ale moja symbolika tworzy z niego coś niepowtarzalnego i pięknego. więcej mnie nie obchodzi. i jest to dla mnie wystarczający powód, by cieszyć się, że ta piosenka zawędrowała aż tak wysoko Icon_biggrin3.

8 . 548 22 2 Nocny sufit - Maryla Rodowicz
a to z kolei już bardziej obiektywny zachwyt nad dokonaniami pani Maryli z ostatniej płyty. ten utwór chwycił mnie trochę później, po wielokrotnym przesłuchaniu. ale za to od tego czasu trzyma mocno i uważam 'Nocny sufit' za najlepszy fragment płyty. moje podsumowanie roku też tak uważa Icon_smile2.

7 . 567 22 1 Przyjdź do mnie dwa - Elżbieta Adamiak (4)
przyznam się, że kilkakrotnie ten utwór wywołał u mnie łzy...
uwielbiam.
wystarczy.

6 . 581 44 3 Map Of The Problematique - Muse
no a tu to ja wiem, że byłam opóźniona Icon_razz. ale co tam.
utwór POWALA mocą. perkusja w wydaniu deluxe! Icon_smile2 a ja jestem perkusyjna dziewczyna. ze mną perkusja może pertraktować w kwestii podniesienia mojego nastroju w każdej prawie sytuacji. a już zwłaszcza ta Icon_smile2. / Muse spadł w porównaniu z podsumowaniem półrocza o 2 miejsca.

ktoś jeszcze oprócz Sebastiana ma pomysł na pierwszą trójkę? Icon_smile2 [Sebastian - przykro mi z powodu pierwszego pudła Icon_wink2]

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
11.01.2009 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #30
 
W tej częsci najbardziej ucieszyła mnie pozycja nr 9. Kurcze tak blisko mojej listy chyba nie był zaden utwór , a jednak sie nie udało...
No i 6 rewelacja jak dla mnie , choc mysłałem ze bedzie w TOP 5 .
Ok. Ja także spróbuję poznawcować sobie.

1. Zdjecie
2. Jeszcze , jeszcze
3. Entwined Icon_wink2
11.01.2009 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Aro napisał(a):1. Zdjecie
2. Jeszcze , jeszcze
3. Entwined Icon_wink2
A ja chyba jednak happysad na 1 miejscu, a Makowieckiego na 2. Icon_smile2 A 3 miejsce? Może Mark K.?
12.01.2009 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
a ja bardzo lubię "Gobbledigook". o! Icon_mrgreen
miejsce "Map" wspaniałe Icon_exclaim Icon_biggrin3
a jeśli chodzi o typowanie podium to nie będę zapeszać jeśli chodzi o zwycięzce i wtedy na drugim byłby ten drugi, a na trzecim też nie będę zapeszać Icon_wink2, ale myślę, że największe szanse ma Jason Reeves.
12.01.2009 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
ku3a napisał(a):miejsce "Map" wspaniałe Icon_exclaim Icon_biggrin3
A włąśnie zapomniałbym to napisać. Icon_smile2
Czyli w wersji realistycznej pomyliłem się o jedno oczko z pozycją Muse.
12.01.2009 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #34
 
Aro napisał(a):No i 6 rewelacja jak dla mnie , choc mysłałem ze bedzie w TOP 5 .
mogę już powiedzieć, że do miejsca 5 zabrakło im 1 pkt!!!
tak więc...
Gary napisał(a):
ku3a napisał(a):miejsce "Map" wspaniałe Icon_exclaim Icon_biggrin3
A włąśnie zapomniałbym to napisać. Icon_smile2
Czyli w wersji realistycznej pomyliłem się o jedno oczko z pozycją Muse.
...Gary, to tak, jakbyś się w ogóle nie pomylił. Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
14.01.2009 12:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #35
 
a oto najważniejsze utwory zeszłego roku:

5 . 582 35 4 Entwined - Jason Reeves
I otóż jednak na miejscu 5 Icon_wink2.
o Jasonie już pisałam... i w tym przypadku podobnie jak w przypadku 'The End' słowa są tu bardzo poruszające. Tyle że tu na odwrót - chciałabym się z nimi utożsamiać [już] zawsze...
To zresztą znaczące jest. Skoro już wersja trzeszcząca, jakaś 'lewa' namieszła we mnie sporo, to co mogło się stać, gdy dotarła oryginalna, czyściutka, niemalże pachnąca? Icon_wink2

4 . 594 26 1 Med sud i eyrum - Sigur Rós (1)
No a to mój ulubiony [punktowo] Sigur z ostatniej płyty... co prawda, gdy się tak zastanawiam, to chyba w topie Sigurowym w pierwszej piątce by się nie zmieścił... I jakoś tak dziwnie znów się okazuje, że do najwyżej kończących w moich rankingach piosenek z płyt muszę się trochę dłużej przekonywać. W każdym razie ja lubię rozmawiać, a z tym utworem dialog jest przepiękny Icon_smile2.

3 . 608 33 2 Our Shangri-La - Mark Knopfler
Piękny, piękny, piękny Mark! Mój pierwszy [i największy] zachwyt nad jego nowo poznanymi utworami... A było ich przecież baaardzo dużo. Ale to właśnie on jest niesamowicie ciepły, gorący, grzejący...
No a potem jeszcze usłyszany na koncercie Marka w maju w Warszawie... W pięknej wersji i w pięknej scenerii. I w pięknym towarzystwie Icon_smile2.
Dzięki Kuba, naprawdę!!! Cieszę się bardzo mocno, że mogłam dzięki Tobie poznać tak dobrze także tego pana Icon_smile2. Warto!

Ale, ale. Nawet między najwyżej położonymi utworami w moim podsumowaniu, a dwoma pierwszymi miejscami, jest po prostu przepaść!...

2 . 979 39 1 Jeszcze, jeszcze - happysad (6)
Ach, walka była do ostatniej chwili! Przestałam na bieżąco wprowadzać notowania pod koniec listopada, bo wiedziałam, że różnica nie jest duża, a sama chciałam mieć niespodziankę Icon_smile2. Zabrakło zaledwie 11 punktów...
Tu to znowu zdaje się, że ukłony w stronę Kuby, choć w odniesieniu do Marka większe Icon_wink2. Cieszę się z tego koncertu marcowego i z usłyszanego wtedy pierwszy raz 'Jeszcze, jeszcze'... [choć wtedy największe wrażenie zrobiło na mnie 'Wszystko jedno']. Ale moc w tym utworze jest... Ale dreszcze... Jaka prawda. I jaki smutek. I jakie metafory [uwielbiam happysad za nie. te z wszystkich piosenek].
Pomimo, że jest na drugim miejscu, mogę ją również śmiało nazwać moją piosenką roku...

[shadow=red]1 . 990 48 1 Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki[/shadow] (8)
No a na samym szczycie Tomek! Od początku roku, do samego końca... I jednak jak by na to nie patrzeć, to zasłużone 1 miejsce. Cieszące mnie bardzo. I znowu słowa... znowu takie, w których siebie już widzieć bym nie chciała. Ech, dziwne takie, że to właśnie te niosące smutek i tęsknotę docierają najgłębiej we mnie...
Piękna ballada, rozwijająca się w czasie także dźwiękowo, co jeszcze dodaje jej siły...
Uwielbiam.

***
Miło mi było prezentować Wam te wyniki. Przypominać sobie samej jak wyglądał ten zeszły rok. Dzięki za towarzyszenie...
I za typy też Icon_smile2. Wszyscy prawie zgadli Icon_mrgreen

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
14.01.2009 01:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #36
 
No ja nie zgadłem, ale inni później typowali!!

1. Ostatnie wspólne zdjęcie - Tomek Makowiecki
2. Our Shangri-La - Mark Knopfler
3. Jeszcze, jeszcze - Happysad
4. Map Of The Problematique - Muse
5. True Love Will Never Fade - Mark Knopfler

Muzyka...
14.01.2009 01:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Mark na podium... Nie śmiałem o tym marzyć... Gdy Ci przekazywałem muzykę Marka i Ci o niej opowiadałem, to chciałem tylko, żebyś ją lepiej poznała i żebyś może znalazła jakieś utwory które zapamiętasz i które będziesz lubić. Ale taki wynik... Wzruszyłem się, naprawdę... Dzięki!

ech, nie udało się, 12 punktów za mało. ale kariera fantastyczna i będę sobie tłumaczyć, że pierwszego miejsca nie ma tylko dlatego, że zabrakło tygodni Icon_smile2. i ja z moimi wynikami "Jeszcze, jeszcze" mogę się schować. ale w zestawieniu wszech czasów spróbuję powalczyć Icon_wink2. przeciwnik jednak godny i z pewnością na zwycięstwo również zasłużył. przez cały rok w pierwszej dwudziestce - wielki wynik! a czy podsumowanie 50 notowań będzie? Icon_mrgreen no i Tomek też na żywo widziany Icon_smile2.
14.01.2009 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #38
 
ku3a napisał(a):a ja bardzo lubię "Gobbledigook". o! Icon_mrgreen
O! Ja też bardzo lubię ten kawałek... Ale nie o tym miałem pisać.
Przede wszystkim w Twoim podsumowaniu cieszy mnie jedna piosenka, która niestety nie znalazła się nigdzie poza Twoją i moją listą. Mam na myśli przepiękny kawałek Mari Boine "Elle". Cieszę się ogromnie, że załapała się u Ciebie do pierwszej pięćdziesiątki przebojów roku 2008! Pozdrawiam serdecznie
14.01.2009 12:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Aaaa! Byłem blisko rozszyfrowania podium. Zabrakło tyci, tyci (o tyle). Icon_wink2 Trzeba jednak przyznać, że wynik "Jeszcze, jeszcze" jest rewelacyjny.
PS. Akurat ten utwór polubiłem dzięki Owczarkowi, u którego usłyszałem to w jednym z pierwszych "Teraz polskie". Icon_smile2 (i w kilku następnych, w których to wałkował)
14.01.2009 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie roku 2022 neon.ka 2 1 977 29.12.2022 12:18 PM
Ostatni post: ku3a
  neon.kowe podsumowanie roku 2021 neon.ka 11 550 01.01.2022 08:33 PM
Ostatni post: ku3a
  neon.kowe podsumowanie półrocza 2009 neon.ka 4 10 062 16.07.2009 10:38 PM
Ostatni post: neon.ka
  neon.kowe podsumowanie TeksTopu neon.ka 5 9 461 28.01.2009 03:43 PM
Ostatni post: abd3mz
  neon.kowe podsumowanie półrocza 2008 neon.ka 4 9 809 20.07.2008 03:02 PM
Ostatni post: neon.ka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości