Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat Według Gasparda
Recenzje, felietony i wszystko, co wpadnie mi do głowy
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 057
Dołączył: Dec 2016
Post: #13
RE: Świat Według Gasparda
RECENZJA

Rachel Platten - WAVES


[Obrazek: 57RpMMR.jpg]

Rachel na rynku muzycznym działa od prawie 10 lat, ale dopiero w 2015 roku dzięki utworowi "Fight Song" zyskała większą popularność. Na fali sukcesu jej walecznego hymnu wydała EPkę, a potem zapowiedziała wydanie długogrającego albumu. "Wildfire" nie było niczym nowym w świecie popu, ale dzięki swojemu marzycielskiemu klimatowi i pięknemu głosowi Rachel, krążek wyróżnił się w tłumie i wracam do niego bardzo często. Na początku tego roku Platten ogłosiła, że pracuje nad jego następcą. Prace zakończyły się dosyć szybko, bo już pod koniec sierpnia mogliśmy usłyszeć pierwszy singiel, czyli utwór "Broken Glass". Przyznam się, że mam do niego mieszane uczucia. Z jednej strony jest przyjemny i spełnia wymagania radiowego popu, ale z drugiej ... nie ma w nim niczego wyjątkowego. Gdyby został czwartym czy piątym singlem, w porządku. Ale pierwszym? Odpalając album po raz pierwszy byłem pełen obaw. Czy słusznie?
Krążek otwiera, wybrany jako pierwszy singiel promocyjny, utwór "Perfect for You". Niestety, brzmi on jak kopia "Attention" Charliego Putha i "Bad Liar" Seleny Gomez. Na ostatnim albumie też mieliśmy kilka podobieństw, ale tutaj bit w refrenie jest taki sam jak u Charliego. Sam kawałek jest naprawdę dobry, ale ten plagiat aż razi w uszy. Niezbyt dobry materiał jak na prawdopodobny przyszły singiel. "Whole Heart" zaczyna się interesująco, ale przy refrenie widzę spore podobieństwo do "Speechless" z "Wildfire". Nie jest to w tym przypadku wada, bo sam utwór jest bardzo dobry, ale czuję ten lekki brak pomysłu i kopiowanie tego co już było. Opublikowane tydzień temu "Collide" jest po prostu nijakie, a następujące po nim "Keep Up" - strasznie dziwne. To ciągle powtarzanie i wstawianie jakiś irytujących dźwięków, sprawia, że po dwóch minutach przełączam dalej.
No cóż, minęło pięć utworów, a dalej nic mnie nie powaliło - to niezbyt dobrze świadczy o nowym wydawnictwie Rachel. Właściwie, pierwszym utworem, który mnie zainteresował jest "Shivers" pod numerem sześć. Tutaj też wydaje mi się, że gdzieś to już słyszałem, ale nie jest to tak oczywiste jak w "Perfect for You". Niestety, zaraz potem dostajemy "Labels" z refrenem wypchanym bardzo irytującymi dźwiękami, za co automatycznie dostaje ode mnie złą notę. Bardzo przyjemnie zaczynało się "Loveback" i miałem nadzieję na jakąś ładną balladę w stylu "Superman" z poprzedniej płyty, ale przy refrenie, niestety, znowu pojawia nam się elektoniczna papka.
I potem wchodzi "Hands". Piękna ballada z pięknym tekstem lśni wśród innych utworów na płycie. Ciekawym rozwiązaniem jest wstawienie krótkich fragmentów, które brzmią jak nagrania poczcie głosowej. Po prostu cudo.
O dziwo, końcówka albumu brzmi dużo lepiej niż jego wcześniejsza cześć. "Fooling You' spokojnie mogłoby zostać kolejnym singlem, a "Good Life" brzmi naprawdę interesująco. Nie jestem tylko przekonany do zamykającego album "Grace", ale i tak brzmi dużo lepiej niż większość tego co dostaliśmy wcześniej.
Krótkim słowem podsumowania - album sprawia wrażenie zrobionego na kolanie na tydzień przed premierą. Rachel mogła sobie wziąć na wstrzymanie, dopracować krążek bardziej i wydać go dopiero w przyszłym roku. Niestety, jestem rozczarowany i mam nadzieję, że do następnego albumu przyłoży się nieco bardziej...


OCENA: 3,5/10
NAJLEPSZE UTWORY: "Perfect for You", "Shivers", "Hands", "Fooling You"
NAJGORSZE UTWORY: "Collide", "Keep Up", "Labels", "Loveback"
29.10.2017 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Świat Według Gasparda - Gaspard - 16.09.2017, 02:38 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 18.09.2017, 05:24 PM
RE: Świat Według Gasparda - adikman - 18.09.2017, 05:25 PM
RE: Świat Według Gasparda - AKT! - 22.09.2017, 12:29 AM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 24.09.2017, 04:24 PM
RE: Świat Według Gasparda - prz_rulez - 24.09.2017, 04:31 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 24.09.2017, 04:32 PM
RE: Świat Według Gasparda - prz_rulez - 24.09.2017, 05:16 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 24.09.2017, 05:20 PM
RE: Świat Według Gasparda - adikman - 24.09.2017, 06:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 14.10.2017, 02:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 15.10.2017, 06:04 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 29.10.2017 01:38 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 29.10.2017, 02:58 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 02.11.2017, 02:06 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 02.11.2017, 03:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 02.11.2017, 04:41 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 11.11.2017, 09:49 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 12.11.2017, 05:15 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości