Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat Według Gasparda
Recenzje, felietony i wszystko, co wpadnie mi do głowy
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 057
Dołączył: Dec 2016
Post: #11
RE: Świat Według Gasparda
RECENZJA

P!nk - BEAUTIFUL TRAUMA


[Obrazek: beautiful-trauma-5996f235aefa8.jpg]

Nowy album P!nk był jednym z moich najbardziej oczekiwanych krążków roku (zaraz obok Evanescence i Xtiny, która chyba znowu zapomniała, że jest piosenkarką). Od wydania "The Truth About Love" wokalistka objechała świat podczas swojej szóstej trasy koncertowej, wydała dwa utwory, urodziła drugie dziecko i w końcu rozpoczęła pracę nad kolejnym albumem.
Pierwszy singiel, którym została elektroballada "What About Us" nieco mnie zaskoczył. Spodziewałem się jakiegoś mocnego uderzenia w stylu "So What" lub "Blow Me", a tu niespodzianka. I dobrze! To tylko pokazuje, że P!nk jest w pełni dojrzałą, świadomą okrutności świata kobietą. Miała już oczywiście "Don't Let Me Get Me", "Dear Mr. President" i "Stupid Girls", ale tym razem przeszła samą siebie. Gratulacje, Ala. Zachęcony lead singlem i przekonany o geniuszu muzycznym P!nk, pognałem dziś rano do Empiku i kupiłem właściwie w ciemno. Czy było warto?
Album otwiera przyjemny, wpadający w uchu tytułowy utwór, do którego wczoraj zaprezentowano taneczny teledysk. Typuję na jeden z przyszłych singli, bo tkwi w nim potencjał. Przy utworze numer dwa następuje totalna zmiana klimatu. P!nk powraca do klimatów z "Try This" i "I'm not Dead", czyli do dobrego, starego R&B. Do współpracy po raz kolejny bierze sprawdzonego Eminema (jeśli się nie mylę to już chyba ich trzecia współpraca). Muszę ich pochwalić za to, że świetnie brzmią w duecie. No i tekstowo jest świetnie. Gdy wybrzmiewa ostatnia nuta "Revenge", klimat znów zmienia się na popowy i słyszymy wydany wcześniej jako singiel promocyjny kawałek "Whatever You Want", który również ma potencjał na kolejny singiel. O "What About Us" już mówiłem - mistrzostwo. Następny utwór, czyli "But We Lost It", mógłby spokojnie znaleźć się na "Funhouse" - bardzo podobny klimatycznie do ballad z tamtego krążka. Kolejna pozycja na krążku zaczyna się spokojnie, ale mocniejsze dźwięki pojawiają się przy drugim refrenie. Dodatkowo ponownie dostajemy świetny tekst. Pod numerem siedem kryje się przyjemne "Where We Go?", a pozycję dalej "For Now" z powolnymi, nieco nudnymi zwrotkami i potężnym refrenem. Odwrotną sytuację mamy natomiast w "Secrets" - świetne zwrotki i refren, który mógłby być lepszy i wydaje się nieco niedopracowany. Ostatecznie jest to jeden z lepszych kawałków na krążku, ale cały czas czegoś mi w nim brakuje. Słabym utworem na pewno jest "Better Life", o którego brzmieniu zapomniałem zaraz po jego zakończeniu. Na szczęście zaraz potem dostajemy świetne "I Am Here", które cały czas chodzi mi po głowie. Już sobie wyobrażam jakiś ciekawy klip. Jeśli chodzi o dwa, ostatnie kawałki to tu szału nie ma - typowe ballady w wykonaniu P!nk.
Podsumowując - dostaliśmy naprawdę dobry, nowocześnie brzmiący album, który można spokojnie postawić na półce obok poprzednich krążków Alice. Moim zdaniem, dostaliśmy trochę za dużo smętnych ballad. Zdecydowanie wolę "różową" w nieco mocniejszej wersji (np. "What About Us"). No i szkoda, że nie mamy tu żadnych rockowych akcentów, tak charakterystycznych dla P!nk. Mam nadzieję, że album będzie mocno promowany, a na następny nie będziemy musieli tyle czekać Icon_wink


OCENA: 8,5/10
NAJLEPSZE UTWORY: "Beautiful Trauma", "Whatever You Want", "What About Us", "Secrets", "I Am Here"
NAJGORSZE UTWORY: "Better Life", "You Get My Love"
14.10.2017 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Świat Według Gasparda - Gaspard - 16.09.2017, 02:38 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 18.09.2017, 05:24 PM
RE: Świat Według Gasparda - adikman - 18.09.2017, 05:25 PM
RE: Świat Według Gasparda - AKT! - 22.09.2017, 12:29 AM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 24.09.2017, 04:24 PM
RE: Świat Według Gasparda - prz_rulez - 24.09.2017, 04:31 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 24.09.2017, 04:32 PM
RE: Świat Według Gasparda - prz_rulez - 24.09.2017, 05:16 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 24.09.2017, 05:20 PM
RE: Świat Według Gasparda - adikman - 24.09.2017, 06:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 14.10.2017 02:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 15.10.2017, 06:04 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 29.10.2017, 01:38 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 29.10.2017, 02:58 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 02.11.2017, 02:06 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 02.11.2017, 03:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 02.11.2017, 04:41 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 11.11.2017, 09:49 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 12.11.2017, 05:15 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości