Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowa płyt - reaktywacja?
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
aaabaa (tylko 4b)
Rozumiem, że punkt piąty przechodzi w brzmieniu zaproponowanym przez AKT!a.
30.11.2017 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #62
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Pytanie drugie powinno mieć jakieś załączniki, żeby nie trzeba było skrolować całego wątku.

1A
2A
3A
4B
5B
6A

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.11.2017 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #63
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
1) A – obowiązkowo na cały zestaw

2) A – zaproponowaną przez AKT!-a

3) B – nie
to, że mi się nie podoba ta sytuacja to jedno, tworzenie precedensów to drugie.
a może potem ktoś wpadnie na inne pomysły...
jeśli "czwórka" się nie opamięta, to po prostu nie będę brał udziału w tej zabawie.

4) B – nie

5) A – rok
ja proponowałem dwa ...

6) A – od razu zakładamy że to będzie top 20

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.11.2017 10:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #64
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
kajman napisał(a):Rozumiem, że punkt piąty przechodzi w brzmieniu zaproponowanym przez AKT!a.
W tym przypadku nie rozumiem o co Ci chodzi, bowiem pytanie nr 2 ma zadecydować jak będziemy rozstrzygać udział w zabawie płyt, które budzą watpliwości.

AKT! napisał(a):Pytanie drugie powinno mieć jakieś załączniki
Zrobiłem taką spojlerową zakładkę i mam nadzieję, że ująłem główny sens naszych wypowiedzi? Jeżeli nie, to proszę o wskazanie poprawek.

Yacy napisał(a):5) A – rok
ja proponowałem dwa ...
Pomyślałem że dwa czy trzy to praktycznie żadna różnica i dlatego wybrałem bardziej "ekstremalną" propozycję. Icon_lol

Aha i myślę, że przy remisach w odpowiedziach, do mnie będzie należał decydujący głos? Icon_idea
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017 10:32 PM przez Sundrajta.)
30.11.2017 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #65
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Jeszcze jedna drobna kwestia, oczywiście zgłaszać płytę najwcześniej będzie można w dniu jej wydania (a nie gdy będzie zapowiedziana i żeby np. zdążyć do konkretnego notowania ktoś wymyśli takie zgłoszenie choćby tydzień przed czasem). Icon_twisted
System z obowiązkowym głosowaniem na wszystkie płyty niesie jedno małe zagrożenie, bo tak jak wcześniej pisałem gdy ktoś nie zdąży wszystkich przesłuchać, a termin zamknięcia notowania będzie go gnał, to te nieprzesłuchane umieści raczej na końcu stawki! I w ten sposób na pewno zaniży im punktację. Chociaż poza tym jest raczej najsprawiedliwszym, może oceny byłyby jeszcze lepsze, bo czasem różnica między czołówką, a resztą może być dla pojedynczego uczestnika ogromna i notą by lepiej ją wyraził. A miejsca to za każdym razem jest przeskok o jeden punkt. Icon_lol Tylko że dla sprawnego działania ocen, musi być chociaż 20 uczestników.

A teraz napiszę coś o kalendarzu rozgrywek. Jeżeli do 6 grudnia uda się wszystko uporządkować i wystartować, będzie to też dzień na początek zgłoszeń. I powiedzmy albumy będziemy zgłaszać do 22 grudnia. I jeżeli minimum 10 osób zaprezentuje swoje propozycje, to od tego dnia będzie można wklejać posty z głosami. Ogłoszenie wyników planuję na 5 stycznia. A zatem byłoby 30 dni na przesłuchanie ok. 20 albumów (może odrobinę więcej).
I rozumiem że od dnia 22 grudnia wraz z głosem każdy od razu podawałby kolejny album do oceny? A finał stycznia planuję na 27 stycznia. Zatem tym razem byłoby 36 dni na ocenienie... no właśnie ok 10-15 (to naprawdę wygórowana liczba) nowych albumów i być może jeszcze przypomnienie sobie od pięciu do dziesięciu poprzednich. Icon_rolleyes A to już bardzo dużo czasu i tak już by było w każdym miesiącu!
01.12.2017 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #66
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Może wyślij peemki o tym głosowaniu do aktywnych użytkowników, czy są zainteresowani taką zabawą? Bo wydaje mi się, że niektórzy mogą tu po prostu nie zaglądać. Trudno szacować zainteresowanie na ponad 10 osób, jeśli w wątku udziela się 5...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.12.2017 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #67
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Tu masz rację, mam taki zamiar żeby te zaproszenia wysłać do tych, którzy byli aktywni w Topie amerykańskim.
01.12.2017 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Strasznie burzliwa dyskusja.
Pojawienie się punktu trzeciego bardzo mnie smuci. Odpowiedz Yacy'ego jeszcze bardziej Icon_cry
01.12.2017 03:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #69
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Wrócę do swojej wcześniejszej myśli. 40 dni ogółem od drugiego notowania i następnych na ocenienie zestawu nowości i kilku płyt z podsumowania, wydaje się zbyt długim dystansem czasowym! To na pewno opcja, która nie działa mobilizująco. A podejrzewam, że większość tu obecnych forumowiczów należy do ludzi aktywnych i poradzi sobie z tym w połowie wyznaczonych na to dni. I dlatego zastanawiam się czy z czasem nie okaże się, że lepszy będzie dwutygodniowy cykl?
O tym jednak najprawdopodobniej przekonamy się za jakiś czas? Icon_idea
01.12.2017 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #70
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
nie wiem jak Ty, ale ja mam jeszcze parę zajęć poza słuchaniem płyt. Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.12.2017 06:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #71
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
chyba my wszyscy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.12.2017 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta napisał(a):oczywiście zgłaszać płytę najwcześniej będzie można w dniu jej wydania
Nawet jeżeli wcześniej będzie w sieci?
Sundrajta napisał(a):A zatem byłoby 30 dni na przesłuchanie ok. 20 albumów
Ale jeżeli wszyscy zgłoszą pod koniec to będą tylko dwa tygodnie. A jeżeli wtedy nie będzie 20 albumów to termin się przesunie. Moim zdaniem powinniśmy głosować do końca stycznia.
Sundrajta napisał(a):Tu masz rację, mam taki zamiar żeby te zaproszenia wysłać do tych, którzy byli aktywni w Topie amerykańskim.
Może też do osób głosujących w topach wykonawców.
Ja jutro, jeżeli będę się dobrze czuł spróbuję rozruszać coś na sebastosie.
prz_rulez napisał(a):Pojawienie się punktu trzeciego bardzo mnie smuci. Odpowiedz Yacy'ego jeszcze bardziej
Ja z kolei nie tylko nie będę brał udziału w tej zabawie, ale wycofam się też z uczestnictwa w mycharts top 30 po zakończeniu roku, bo cyrk, ktory się tam odbywa coraz bardziej mnie wkurza.
Yacy napisał(a):nie wiem jak Ty, ale ja mam jeszcze parę zajęć poza słuchaniem płyt.
Ja na przykład słucham pojedyńczych utworów i to zajmuje mi znacznie więcej czasu.
01.12.2017 07:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Ja nie mogę, z powodu jakiegoś The Ceez? Naprawdę, w ten sposób dajecie tylko przyzwolenie na coś takiego.
01.12.2017 08:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #74
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
kajman napisał(a):Ale jeżeli wszyscy zgłoszą pod koniec to będą tylko dwa tygodnie. A jeżeli wtedy nie będzie 20 albumów to termin się przesunie. Moim zdaniem powinniśmy głosować do końca stycznia.
Wszyscy nie będą (mam nadzieję) czekać do ostatniego dnia? Na razie nie zamierzam niczego przedłużać, tylko tak jak napisałem wcześniej, jeżeli nie będzie odpowiedniej liczby zgłoszonych albumów, to wtedy dopiero pomyślimy o przesuwaniu. Icon_lol

Yacy napisał(a):nie wiem jak Ty, ale ja mam jeszcze parę zajęć poza słuchaniem płyt.
Wiadomo, w innym przypadku naciskałbym jeszcze bardziej. Icon_wink

kajman napisał(a):Nawet jeżeli wcześniej będzie w sieci?
No chyba żartujesz?
01.12.2017 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #75
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta napisał(a):mam taki zamiar żeby te zaproszenia wysłać do tych, którzy byli aktywni w Topie amerykańskim.
do mnie nie musisz wysyłać.
01.12.2017 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #76
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Przypominam o głosowaniu w ankiecie z ostatniego posta trzeciej podstrony wątku. Icon_idea
01.12.2017 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
prz_rulez napisał(a):Ja nie mogę, z powodu jakiegoś The Ceez?
Nie z powodu Ceez tylko postawy czterech osób, które robią tutaj fatalną robotę. Dlatego jestem za tym, żeby ich tutaj nie dopuścić, a w mycharts top do końca roku usunąć (i innych utworów nie dopuszczać).
Przy okazji deklaruję, że w tej zabawie nie będę brał udziału, jeżeli termin dwóch tygodni na głosowanie zostanie utrzymany (do tego w okresie, w którym trzeba zagłosować na trójkowy TWC). Po prostu nie mam żadnych szans, żeby zdążyć.
02.12.2017 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #78
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Oj, maruda z Ciebie. Icon_lol
Podejrzewam, że połowę płyt które zgłosimy i tak już masz przesłuchane! Tak samo jak to może być w moim przypadku (i innych tu obecnych).
I prędzej obawiam się że będziemy przedłużać termin ze względu na brak chętnych niż brak czasu na przesłuchania.
A co Ty wszystkie 1500 propozycji do TWC przesłuchujesz? Icon_eek Ja tej zabawy nigdy dotąd nie traktowałem poważnie, właśnie bardziej na zasadzie takiej jak w naszych topach wykonawców. Po prostu wybieram ulubione piosenki takich wykonawców z minimalnymi korektami co roku. Icon_wink
I oczywiście jak będą wnioski o przedłużenie głosowania, to raczej zostaną uwzględnione (przecież nic na siłę).
02.12.2017 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta napisał(a):Podejrzewam, że połowę płyt które zgłosimy i tak już masz przesłuchane!
A ja podejrzewam, że może dwie, które zgłoszę (a i tak będę musiał przesłuchać je ponownie) i może jedną, góra dwie zgłoszone przez kogoś innego.
Sundrajta napisał(a):A co Ty wszystkie 1500 propozycji do TWC przesłuchujesz?
Nie zdążyłbym, ale pewnie większość nowych utworów, a także 150-200 kandydatów do mojego głosu (z czego większość, jeżeli nie wszystkie więcej niż jeden raz).
Sundrajta napisał(a):Po prostu wybieram ulubione piosenki takich wykonawców z minimalnymi korektami co roku.
Ja w sumie także takie same, ale korekty potrafią być bardzo duże.
02.12.2017 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #80
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
aaabaa
03.12.2017 01:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowa płyt - Notowanie 19 (11.06.2015) Konrad 0 2 402 18.06.2015 11:20 AM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 18 (04.06.2015) Konrad 0 1 436 05.06.2015 02:50 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 17 (28.05.2015) Konrad 4 1 769 30.05.2015 11:18 PM
Ostatni post: ku3a
  Forumowa płyt - Notowanie 16 (21.05.2015) Konrad 2 1 563 22.05.2015 11:03 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - notowanie 15 (12.04.2012) pabloyd 1 4 288 18.04.2012 10:17 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 14 (05.04.2012) pabloyd 3 3 714 14.04.2012 01:49 PM
Ostatni post: emigrant
  Forumowa płyt - notowanie 13 (29.03.2012) pabloyd 3 2 570 02.04.2012 12:47 PM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 12 (22.03.2012) pabloyd 5 3 891 31.03.2012 11:39 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 11 (15.03.2012) pabloyd 4 2 478 21.03.2012 06:40 PM
Ostatni post: kajman
  Forumowa płyt - notowanie 10 (08.03.2012) pabloyd 10 4 689 16.03.2012 12:52 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości