Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowa płyt - reaktywacja?
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #21
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta napisał(a):bo może się zdarzyć nikomu dotąd nieznana perełka, która ma już powiedzmy 5 lat, i co mamy ją tylko dlatego odrzucić że jest starawa?
może się zdarzyć nikomu dotąd nieznana perełka z 1967 roku, i co amy ją tylko dlatego odrzucić że jest starawa?

kajman napisał(a):Myślę, że dwie płyty to maximum na pierwszy raz. I czasu do końca roku (minimum) na pierwszą rundę.
+1

Sundrajta napisał(a):I jeszcze jedna kwestia czy robimy głosowanie tajne czy w otwartym wątku?
otwarte

Sundrajta napisał(a):To może jednak lepiej zostać przy pełnej wersji i jedno notowanie robić co miesiąc?
lepiej

Sundrajta napisał(a):Reasumując najbardziej odpowiednim byłby trzytygodniowy cykl, czyli 17 notowań rocznie.
po co komplikować? nie lepiej zgrać to z miesiącami mniej więcej?

Sundrajta napisał(a):Jeszcze chciałbym się od Was dowiedzieć czy wolicie skalę co pół, czy co ćwierć punktu?
nie rozumiem pytania

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.11.2017 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #22
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
AKT! napisał(a):może się zdarzyć nikomu dotąd nieznana perełka z 1967 roku, i co amy ją tylko dlatego odrzucić że jest starawa?
Taka to już jest wiekuista, a nie starawa. Icon_wink
I pisałem dlaczego wolałbym żeby nie dodawać zbyt starych albumów, bo zaraz tu nam się zrobi swego rodzaju top wczechczasów, a nie to jest główną ideą tej zabawy.

AKT! napisał(a):nie rozumiem pytania
Czy mamy oceniać płyty w skali np. 8 - 8,5 - 9 pkt. czy też 8 - 8,25 - 8,5 - 8,75 itd...

Co do cyklu, to może faktycznie wystarczy jedno notowanie w miesiącu? Tak będzie zgrabniej i bardziej czytelnie. I wtedy najwyżej oceniona nowość od drugiego notowania będzie zdobywała miano świeżynki miesiąca (nawet taka pięcioletnia). Icon_lol
Zresztą od początku to proponowałem, tylko z opcją większej liczby albumów od jednego forumowicza. Może zróbmy tak że gdy zgłosi się piętnastu i mniej chętnych, to każdy proponuje max trzy płyty, a jeżeli szesnastu i więcej to tylko dwie? Chodzi mi o to żeby było z czego zacząć, bo przy małej liczbie osób z trudem dałoby się ułożyć top 20, a myślę że bardziej by do tej listy pasował top 30.
Aha i gdybyśmy rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń od 1 grudnia, to nie tak jak wcześniej pisałem byłoby tylko 10 dni na zgłaszanie płyt, może być dużo więcej, powiedzmy do 22 grudnia i wtedy zacząłby się okres głosowania (przecież raczej nikt nie będzie czekał na z przesłuchaniem albumów do ostatniej chwili, bo i tak nie da się w kilka dni ich ogarnąć :twistedIcon_smile, który bym zakończył podsumowaniem ciut wcześniej niż w pierwszą sobotę stycznia (bo to będzie święto Trzech Króli). A później bym przeszedł każdorazowo na ostatnią sobotę miesiąca.
Też się zastanawiam nad tym czy zgłaszający powinien oceniać własną płytę? Wydaje się to trochę zbędne, bo raczej wiadomo, że mniej niż 9 oczek się dla takowej nie zdarzy? Icon_rolleyes
I jeszcze jedna kwestia czy mogą oceniać płyty osoby które nic nie zgłosiły? I jeśli poprzemy taką opcję, to z drugiej strony trudno zakazywać oceniania własnych zgłoszeń, bo to jednak byłaby pewna dyskryminacja.
Bo bym zapomniał, płyty złożone z samych coverów takie jak choćby ostatnia Renaty Przemyk "Boogie Street" czy Doroty Miśkiewicz "Piano.pl" też nie powinny być moim zdaniem zgłaszane.
23.11.2017 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta napisał(a):Czy mamy oceniać płyty w skali np. 8 - 8,5 - 9 pkt. czy też 8 - 8,25 - 8,5 - 8,75 itd...
Mamy je oceniać w skali? A nie lepiej układać w listę? Od 1 do 20?

Sundrajta napisał(a):I pisałem dlaczego wolałbym żeby nie dodawać zbyt starych albumów, bo zaraz tu nam się zrobi swego rodzaju top wczechczasów, a nie to jest główną ideą tej zabawy.
To prawda, z tym się akurat zgadzam. To ograniczmy się może do ostatnich 10 lat tzn. że płyta nie może być w momencie zgłoszenia starsza niż 10 lat.

Sundrajta napisał(a):Bo bym zapomniał, płyty złożone z samych coverów takie jak choćby ostatnia Renaty Przemyk "Boogie Street" czy Doroty Miśkiewicz "Piano.pl" też nie powinny być moim zdaniem zgłaszane.
Moim zdaniem nie ma powodu, dla którego miałyby być zdyskwalifikowane. Wchodzimy za bardzo w niuanse. Wszystkie longplaye poza reedycjami i kompilacjami wydanych już wcześniej nagrań.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.11.2017 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
początkowo byłem sceptyczny co do pomysłu, ale może coś z tego wyjdzie fajnego Icon_wink2

szkoda, że nie jest to na wzór MCT20, gdzie są tylko nowe utwory.

sam słucham starszych płyt, ale tu wolałbym listę bieżącą.
powiedzmy płyty, które mają nie więcej niż rok, ale patrząc tylko na rok wydania.
np.: w grudniu 2017 można zgłosić płytę która ma datę wydania styczeń 2016.
ale juz w styczniu 2018, max to by był styczeń 2017 i tak przez cały 2018 rok.
oczywiście jestem pewien, że to nie przejdzie... Icon_wink2

no i ocena co 0,5, a najlepiej tak jak pisze AKT!
jeśli konieczne jest żeby odnieść się do wszystkich płyt, to można zastosować zasadę jak w Mojej 30 Icon_wink2
i uszeregować wszystkie płyty w kolejności.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2017 05:21 PM przez Yacy.)
23.11.2017 05:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
AKT! napisał(a):Wszystkie longplaye poza reedycjami i kompilacjami wydanych już wcześniej nagrań.
Ja bym jeszcze odrzucił koncertowe płyty składające się minimum w połowie z nagrań z wcześniejszych płyt studyjnych wykonawcy.
I ja jestem za tym, żeby płyta miała maximum dwa lata.
Sundrajta napisał(a):myślę że bardziej by do tej listy pasował top 30
Według mnie nawet 20 to za dużo. Ja bym ograniczył do 10.
AKT! napisał(a):A nie lepiej układać w listę? Od 1 do 20?
Nie jeden do 20 tylko minimum do 30 kilku bo tyle byłoby w zestawie. Ale ogólnie wolałbym ocenianie, chociaż proszę mojego głosu w tej sprawie nie brać pod uwagę, bo u mnie pewnie byłyby skrajne.
Sundrajta napisał(a):raczej wiadomo, że mniej niż 9 oczek się dla takowej nie zdarzy?
Ja będę płyty oceniał w odsłuchu zewnętrznym, który zawsze zaniża mi noty i ocena byłaby w zasadzie średnią ocen utworów, więc raczej mała szansa, że znalazłaby się płyta z oceną aż 9. Natomiast może być sporo z oceną poniżej 1.
23.11.2017 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
(23.11.2017 05:32 PM)kajman napisał(a):  Według mnie nawet 20 to za dużo. Ja bym ograniczył do 10.
skoro i tak oceniany będzie cały zestaw, to jakie znaczenie ma czy top bedzie miał 10 czy 20 pozycji? 20 to taki kompromis i rotacja nieco mniejsza niż przy 10. przynajmniej teoretycznie Icon_wink2
(23.11.2017 05:32 PM)kajman napisał(a):  raczej mała szansa, że znalazłaby się płyta z oceną aż 9. Natomiast może być sporo z oceną poniżej 1.
i dlatego lepiej byłoby ustawiać całą pulę od 1 do n, bo ocena 5 u jednej osoby to jest szczyt możliwości a u kogoś innego to słaba płyta.
oceny są dobre w układankach indywidualnych.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2017 09:42 PM przez Yacy.)
23.11.2017 09:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #27
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
W sumie zamiast ocen mogą być miejsca (bo brałem też wcześniej takie rozwiązanie pod uwagę). Gdyż taka skala może być również bardziej precyzyjna. Przy połówkach może się zdarzyć, że nawet 5 lub więcej płyt dostanie tę samą notę! Tylko tak jak napisał kajman, staramy się uszeregować cały zestaw płyt czyli jak będzie ich powiedzmy 28, to od pierwszego do dwudziestego ósmego miejsca. Chyba że do jakiejś nie dotrzemy. Icon_rolleyes A lokatę w klasyfikacji końcowej ustalałbym na podstawie średniej wszystkich miejsc i wygrywała by oczywiście ta płyta, która miałaby najniższą średnią. Icon_idea
Jedyną wadą takiego systemu będzie brak odniesienia tych średnich pomiędzy miesiącami, czyli nie będzie można mówić o rekordach bezwzględnych. Icon_twisted
Aha, top 10 to jednak stanowczo za mało, szczególnie przy tak dużym rozrzucie czasowym. Jednak optowałbym za top 20 lub jeszcze bardziej 25. Bowiem gdy pojawi się około 20 chętnych, to co miesiąc byłoby 10 płyt z poprzedniego notowania i jakieś 20 nowości. Wtedy równowaga byłaby na oko zachwiana, lepiej to będzie wyglądało pół na pół. Icon_razz
I ten wiek albumów, myślę że pięć lat to minimum. I liczylibyśmy tak, że np. w styczniowym notowaniu, mogłaby być zgłoszona płyta wydana w styczniu 2013 już bez sprawdzania co do dnia.
Opcja z jednym rokiem jest jednak zbyt rygorystyczna. Domyślam się, że większość z nas i tak będzie zgłaszać nowinki, ale taka furtka wydaje mi się konieczna.
Na razie nie myślę o przeprowadzaniu ankiety, przez weekend postaram się opracować jakiś regulamin, a później będziemy mam nadzieję go jakoś weryfikować i na końcu zatwierdzimy. Icon_idea
Prosiłbym teraz o potwierdzenia od tych, którzy są chętni do udziału, bo wtedy wiedziałbym czy powinniśmy na start zgłaszać dwie czy trzy płyty?
Wstępnie zapiszę listę tych, którzy przynajmniej tak to wynika z ich postów, są na tak:
Sundrajta
AKT!
prz_rulez
kajman
Yacy
23.11.2017 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Yacy napisał(a):szkoda, że nie jest to na wzór MCT20, gdzie są tylko nowe utwory.

sam słucham starszych płyt, ale tu wolałbym listę bieżącą.
+1

Yacy napisał(a):jeśli konieczne jest żeby odnieść się do wszystkich płyt, to można zastosować zasadę jak w Mojej 30 Icon_wink2
i uszeregować wszystkie płyty w kolejności.
+1

kajman napisał(a):Nie jeden do 20 tylko minimum do 30 kilku bo tyle byłoby w zestawie.
no ok

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.11.2017 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Ale można przecież tworzyć zarówno średnią, jak i zestawienie pozycji. Co za problem?
24.11.2017 09:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #30
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
No niby można i tu masz rację. Zatem oficjalne podsumowanie będzie z miejsc, a kto będzie chciał, to wrzuci też oceny. A ja nieoficjalnie już je podliczę. Icon_cool
24.11.2017 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
rób ankiety!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.11.2017 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Podejrzewam, że uczestników może być nie za wiele, ale chciałbym to zareklamować także na sebastosie.
25.11.2017 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
no właśnie też się obawiam trochę o frekwencję, ale trzymam kciuki, żeby wypaliło Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.11.2017 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #34
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Właśnie, a w weekend miałem przygotować regulamin! Tylko że byłem bardziej zajęty niż się spodziewałem.
Rzecz jasna reklama i próba znalezienia kolejnych chętnych na Sebastosie jest jak najbardziej OK. Icon_idea
I mam nadzieję, że obejdzie się bez ankiety.

Oto proponowany regulamin:
1) W inauguracyjnym notowaniu Rankingu Płytowego każdy chętny do udziału w nim forumowicz może zgłosić max trzy płyty (najlepiej różnych wykonawców) w nieprzekraczalnym terminie, który zostanie podany przy okazji otwarcia wątku z tym notowaniem.
Jeżeli liczba chętnych osiągnie wymagane minimum 16 osób (najlepiej zaś 18), to każdy uczestnik przedstawia max dwa albumy.
2) Następnie w każdym kolejnym notowaniu osoba, która oddała prawidłowy głos ma prawo przedstawić swoją nową, tylko jedną propozycję.
3) W chwili zgłoszenia album nie może być starszy niż pięć lat (licząc miesiąc do miesiąca).
4) Poza pierwszą prezentacją grudniowego podsumowania, którą planuję na początku stycznia 2018 roku, następne miesięczne finały będę starał się przeprowadzać w ostatnią sobotę danego miesiąca (z paroma wyjątkami wynikającymi z różnych świąt). Szczegółowy harmonogram będę przedstawiał w poście otwierającym kolejne notowania Rankingu Płytowego.
5) W tym plebiscycie głównym celem będzie poznawanie studyjnych albumów autorskich, a zatem nie bierzemy pod uwagę albumów koncertowych, składanek typu the best off czy innych autocoverów lub reedycji danego wykonawcy, a także albumów spod znaku „Różni Wykonawcy” oraz oczywiście EP-ek.
Zastanawiam się też czy warto brać pod uwagę albumy, w których w całości wykorzystuje się utwory innych autorów, jednak sądzę że będziemy takie płyty dopuszczali w szczególnych warunkach, tzn. o ile dwóch innych uczestników nie zgłosi sprzeciwu.

[Ten podpunkt wprowadziłem, żeby zabezpieczyć naszą listę choćby przed taką płytą jak „O chłopcu polskim” grupy the Ceez. Wszak wszystkie teksty na niej są autorstwa K.K. Baczyńskiego]
6) Proponuję by przy trzydziestu i mniej zgłoszonych albumach, finalnie ogłosić zwycięski Top 15; między 31 a 40 byłby to Top 20; zaś przy więcej niż czterdziestu – Top 25.
7) Wszystkie albumy, które nie zmieszczą się w finalnym podsumowaniu nie będą brane pod uwagę przy następnym notowaniu, jednak taka przegrana płyta może otrzymać jeszcze jedną szansę na wejście do topu, po okresie czterech miesięcy karencji (o ile po tym czasie nie przekroczy ona limitu 5 lat i wcale nie musi jej zgłaszać ten sam forumowicz).
8) Prawidłowym głosem nazywamy taki, w którym płyty zostaną uporządkowane od miejsca pierwszego do ostatniego. Przy czym wymagany próg wynosi 2/3 wszystkich albumów biorących udział w danym notowaniu (a więc np. przy 28 obecnych w zestawie należy zagłosować minimum na 19). Wszystkie głosy zamieszczamy w otwartym wątku z wybranym aktualnym notowaniem.
Można także już nie obowiązkowo przy płycie podawać jej ocenę (w skali 0-10 pkt. Z gradacją co pół punktu).
9) Wyniki będę obliczał na podstawie średniej wszystkich miejsc przyznanej danemu albumowi (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku – i to powinno w zupełności wystarczyć). Jeżeli jednak ta średnia będzie identyczna, najpierw o wyższej lokacie zadecyduje liczba oddanych głosów, a później suma najniższego i najwyższego miejsca przyznana przez wszystkie osoby. Ten wariant będę liczył do wyczerpania przyznanych miejsc.

[Jeżeli np. płyta w tym wariancie otrzyma skrajne miejsca 1 i 26, a rywalizująca z nią 2 i 24, to wiadomo że wygrywa ta druga]
10) Może się zdarzyć (hipotetycznie), że dwa albumy uzyskają identyczne miejsca. Wtedy o wyższej lokacie zadecyduje to, która została zgłoszona do zabawy jako pierwsza i nawet jeśli obie (lub więcej!) zgłosi ten sam forumowicz, to wygrywa ta która była wyżej zapisana w poście zgłoszeniowym!
Tak szczegółowy system liczenia, która płyta ma być wyżej, wynika z tego że w tej rozgrywce nie przyznajemy miejsc ex equo.


Czekam teraz na konkretne uwagi. I jeżeli będą spore rozbieżności, to z pewnością nie obędzie się jednak bez ankiety! Icon_eek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017 12:12 AM przez Sundrajta.)
29.11.2017 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #35
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
(29.11.2017 11:23 PM)Sundrajta napisał(a):  Zastanawiam się też czy warto brać pod uwagę albumy, w których w całości wykorzystuje się utwory innych autorów, jednak sądzę że będziemy takie płyty dopuszczali w szczególnych warunkach, tzn. o ile dwóch innych uczestników nie zgłosi sprzeciwu.[/color]
[Ten podpunkt wprowadziłem, żeby zabezpieczyć naszą listę choćby przed taką płytą jak „O chłopcu polskim” grupy the Ceez. Wszak wszystkie teksty na niej są autorstwa K.K. Baczyńskiego]
czegoś nie rozumiem. Baczyński wydał płytę? nie? no to jakie to są utwory innego autora?
a jeśli chodzi o to, że on napisał teksty, to np. (pomijając oczywiście jej wiek) pierwsza płyta Lady Pank nie mogłaby brać udziału bo "utwory są A. Mogielnickiego".
coś tu nie tak, bo to wyklucza wiele płyt...

miałem napisać co mi nie pasuje, ale to nie ma sensu, bo zwróciłeś mi uwagę na jedną sprawę - The Ceez. zupełnie o tym nie pomyślałem...
poczekam do końca zgłaszania płyt i jeśli pojawi się ww. to po prostu nie będę się w to bawił. to nie na moje nerwy...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.11.2017 11:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Ja p., to po prostu nie będziemy liczyć ich głosów poza pierwszym i co za problem? Yacy, w ten sposób właśnie dajesz zgodę na takie zachowanie.
A co z EP-kami?
29.11.2017 11:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #37
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Jasne że chodzi o teksty Baczyńskiego. Icon_lol
I dlatego dałem taką furtkę (dwie osoby będą musiały się określić jako przeciwnicy danej płyty)!
Wiem, to jest nieetyczne. Icon_rolleyes A czy etyczne jest sztuczne nabijanie punktów dla jakiegoś widzimisię? I wiedziałem praktycznie od początku, że wielu z Was może zdecydowanie zniechęcić właśnie udział tutaj płyty the Ceez! A przy starcie takiej zabawy praktycznie każdy głos jest na wagę złota. Icon_idea W pewnym sensie biorę na siebie to wykroczenie, no chyba że ktoś wymyśli inny sposób dla powstrzymania tego rodzaju "patologii"?
Aha, zapomniałem to ująć w regulaminie, jednakże EP-ki także nie powinny być brane pod uwagę, tylko longplaye (i dlatego dodałem ten wpis do próbki regulaminu).

I jeszcze jedno, bo na początku trudno będzie przewidzieć ile osób się zadeklaruje, więc proponowałbym żeby każdy z nas zgłaszał po dwie płyty + dodatkową. I gdyby frekwencja osiągnęła wymagany pułap, te dodatkowe nie byłyby brane pod uwagę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017 12:13 AM przez Sundrajta.)
30.11.2017 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
To ja wyrażę trochę sprzeciwów.
Sundrajta napisał(a):1) Jeżeli liczba chętnych osiągnie wymagane minimum 16 osób (najlepiej zaś 18), to każdy uczestnik przedstawia max dwa albumy.
Ustalamy dwa lub trzy bo potem będzie zamieszanie. Np. ja nie zgłoszę jakiejś płyty, bo była u kogoś innego nrem 3, a potem odrzucisz tamtą płytę i ja zostanę na lodzie.
Sundrajta napisał(a):3) W chwili zgłoszenia album nie może być starszy niż pięć lat (licząc miesiąc do miesiąca).
Już pisałem, że dla mnie to za długo. Dwa, góra trzy lata.
Sundrajta napisał(a):5) W tym plebiscycie głównym celem będzie poznawanie studyjnych albumów autorskich, a zatem nie bierzemy pod uwagę albumów koncertowych, składanek typu the best off czy innych autocoverów lub reedycji danego wykonawcy
Czyli z tego wynika, że albumy z coverami pod uwagę bierzemy. Moim zdaniem słusznie. Natomiast byłbym za dopuszczeniem albumów koncertowych z niepublikowanym wcześniej materiałem jak np. Piano.pl czy Raz Dwa Trzy Młynarski.
Sundrajta napisał(a):6) Proponuję by przy trzydziestu i mniej zgłoszonych albumach, finalnie ogłosić zwycięski Top 15; między 31 a 40 byłby to Top 20; zaś przy więcej niż czterdziestu – Top 25.
Powinniśmy od razu ustalić z ilu płyt będzie składał się top, a nie warunkować go od liczby zgłoszonych albumów.
Sundrajta napisał(a):7) przegrana płyta może otrzymać jeszcze jedną szansę na wejście do topu, po okresie czterech miesięcy karencji
Uważam, że nie powinno być takiej opcji pod żadnym warunkiem. Płyta zgłaszana jest tylko raz. Jak odpadnie to szans powrotu nie ma.
Sundrajta napisał(a):8) wymagany próg wynosi 2/3 wszystkich albumów biorących udział w danym notowaniu
Absolutnie nie. Każdy ocenia wszystkie albumy w zestawie. Inaczej głos jest nieważny.
I jeszcze jedno.
Yacy napisał(a):jeśli pojawi się ww. to po prostu nie będę się w to bawił
W tej chwili reagujemy już alergicznie na samą nazwę Ceez. Więc uważam, że po prostu nie dopuszczamy tej płyty do zabawy i koniec. Przy okazji będę wkrótce wnioskował także o usunięciu ich piosenki z zestawu do głosowania na mycharts top. Powrócę do tego w innym wątku.
30.11.2017 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta napisał(a):I dlatego dałem taką furtkę
Nie, nie szukajmy żadnych furtek.
Sundrajta napisał(a):Wiem, to jest nieetyczne.
Wcale tak nie uważam. Jak sam napisałeś to, co oni robią jest nieetyczne i mamy prawo bronić forum, przed takimi działaniami.
Sundrajta napisał(a):Aha, zapomniałem to ująć w regulaminie, jednakże EP-ki także nie powinny być brane pod uwagę, tylko longplaye.
Ja tutaj bym się zastanowił, bo często granica między EP a LP jest płynna (i bywają EPki znacznie dłuższe niż longi). Przyjmijmy jakąś granicę (czas trwania, liczba utworów lub nawet mix tych warunków - np. 8 utworów, a jeżeli mniej to minimum 40 minut).
Sundrajta napisał(a):proponowałbym żeby każdy z nas zgłaszał po dwie płyty + dodatkową
Już pisałem, że jestem przeciwny. Bo ja wtedy nie wiem czy zgłosić swoją płytę, która u kogoś jest dodatkowa czy nie.
30.11.2017 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #40
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
kajman napisał(a):Ustalamy dwa lub trzy bo potem będzie zamieszanie.
Dlatego napisałem że trzecia płyta byłaby dodatkową. Bo nawet jeżeli teraz przez te zawiłości zostanien odrzucena w pierwszym notowaniu, to przecież nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby ją zgłosić do następnego?
kajman napisał(a):Uważam, że nie powinno być takiej opcji pod żadnym warunkiem.
Nie zgadzam się też żeby nie dawać drugiej szansy dla jakiejś płyty! Bo powiedzmy, że zabrakło jej jednego punktu żeby wejść do Topu, a wkrótce na wielu naszych osobistych listach stanie się bardzo ważna i co przez taki przypadek ma już być nie brana pod uwagę? Co najwyżej myślę, że można skrócić karencję. Icon_lol
kajman napisał(a):Czyli z tego wynika, że albumy z coverami pod uwagę bierzemy. Moim zdaniem słusznie. Natomiast byłbym za dopuszczeniem albumów koncertowych z niepublikowanym wcześniej materiałem jak np. Piano.pl czy Raz Dwa Trzy Młynarski.
Płyty koncertowe, które podałeś przykładowo będą mogły być więc dopuszczane warunkowo (o ile nie będzie sprzeciwu dwóch osób).
kajman napisał(a):Powinniśmy od razu ustalić z ilu płyt będzie składał się top, a nie warunkować go od liczby zgłoszonych albumów.
Myślę że warunkowanie jest lepsze. Icon_wink
kajman napisał(a):Absolutnie nie. Każdy ocenia wszystkie albumy w zestawie. Inaczej głos jest nieważny.
A jeżeli nie znajdzie danej płyty lub nie zdąży wszystkich na czas przesłuchać? Lepiej dać mu szansę przedstawienia w głosie przynajmniej tyle ile w danym miesiącu udało się poznać. I też tak uważam, że najlepiej będzie głosować na wszystkie i wierzę, że większość tak będzie czyniła. Jednak trzeba też dać szansę wszystkim, którzy chcą się bawić.
kajman napisał(a):Już pisałem, że dla mnie to za długo. Dwa, góra trzy lata.
Tu mogę się zgodzić na trzy.
30.11.2017 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowa płyt - Notowanie 19 (11.06.2015) Konrad 0 2 402 18.06.2015 11:20 AM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 18 (04.06.2015) Konrad 0 1 436 05.06.2015 02:50 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 17 (28.05.2015) Konrad 4 1 769 30.05.2015 11:18 PM
Ostatni post: ku3a
  Forumowa płyt - Notowanie 16 (21.05.2015) Konrad 2 1 563 22.05.2015 11:03 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - notowanie 15 (12.04.2012) pabloyd 1 4 288 18.04.2012 10:17 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 14 (05.04.2012) pabloyd 3 3 717 14.04.2012 01:49 PM
Ostatni post: emigrant
  Forumowa płyt - notowanie 13 (29.03.2012) pabloyd 3 2 570 02.04.2012 12:47 PM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 12 (22.03.2012) pabloyd 5 3 891 31.03.2012 11:39 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 11 (15.03.2012) pabloyd 4 2 479 21.03.2012 06:40 PM
Ostatni post: kajman
  Forumowa płyt - notowanie 10 (08.03.2012) pabloyd 10 4 691 16.03.2012 12:52 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości