Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowa płyt - reaktywacja?
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #121
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Przy okazji to zastanawiam się, jak traktować płytę formalnie będącą składanką, a w rzeczywistości nagraną przez konkretnego artystę (lub ich grupę). W przypadku, o którym myślę poszczególne utwory są firmowane nazwiskami gości (wokalistów), ale koncepcja i instrumentarium to dzieło dwóch osób.
27.10.2019 09:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #122
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Ja raczej nie mam nic przeciwko dopuszczeniu tego typu wydawnictw - obu (choć w przypadku kajmana jest to dosyć zagmatwane).

WOLNE MEDIA!!!
27.10.2019 09:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Czy wiem, czy zagmatwane. Małgorzata Tekiel i Piotr Pawłowski zaprosili wokalistów, żeby zaśpiewali ich opracowania utworów Janerki, ale nie firmowali płyty swoimi nazwiskami.
27.10.2019 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #124
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Aha, Janerka. Dla mnie jak najbardziej w porządku, dopuściłbym.

WOLNE MEDIA!!!
27.10.2019 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #125
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
prz_rulez, ja nie popieram pomysłu składanek. One rozbijają ideę tej zabawy, gdzie płyta jest skończonym koncepcyjnie dziełem konkretnego artysty. Nie jest to porównywalna kategoria wagowa, jeżeli weźmiemy pod uwagę składankę albo kompilację versus dowolny album w klasycznym rozumieniu tego terminu. Dotychczasowe zasady są dobrze skonstruowane. Wiadomo, że rynek jest dynamiczny i się zmienia, pojawiają się nowe warianty wydawnictwa (ostatnio czytałem o czymś w rodzaju mixtape'u - nawet nie byłem tego świadomy, że coś takiego weszło do powszechnego obiegu), jednakże w przypadku tej zabawy panuje zdrowa umowa co do jej treści. Masz dziesiątki płyt, które można zgłaszać albo i nie musisz zgłaszać niczego, tylko poznawać, rozszerzać swoje horyzonty poza składanki. W końcu sam to propagujesz non stop Icon_smile.

I, proszę, nie używaj argumentów o dyskryminacji. To moja osobista prośba, ponieważ jestem wyczulony na takie terminy. Szczególnie w dzisiejszym świecie należy w pewnych kwestiach znać wagę słów. Bo chociaż wiemy wszyscy, że jesteś orędownikiem równości za wszelką cenę, to stosując duże hasła nieadekwatnie do okoliczności pozbawiamy je mocy Icon_smile. To piękne i ważne stwierdzenie. To tak jak z nadużywaniem słowa "przepraszam" czy "kocham".
27.10.2019 09:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #126
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Jesli ktos czuje tak, a nie inaczej i czuje tak czesto, t9 nie widze niczego zlego w tym, by tak mowil/pisal.
Poza tym... Troche niefajne jest sabotowanie zmian, a z drugiej strony czytanie tekstow, ze wrzuca sie to, czego sie nie uwielbia.
A komentarz "przeciez nie musisz nic zglaszac" to troche jak "nikt ci sie nie kaze odzywac" Icon_wink Ze nie uzyje mocniejszych i ideologicznie nacechowanych przykladow.
27.10.2019 11:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #127
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Kalypson napisał(a):I, proszę, nie używaj argumentów o dyskryminacji. To moja osobista prośba, ponieważ jestem wyczulony na takie terminy. Szczególnie w dzisiejszym świecie należy w pewnych kwestiach znać wagę słów. Bo chociaż wiemy wszyscy, że jesteś orędownikiem równości za wszelką cenę, to stosując duże hasła nieadekwatnie do okoliczności pozbawiamy je mocy . To piękne i ważne stwierdzenie. To tak jak z nadużywaniem słowa "przepraszam" czy "kocham".
A tu mogę się podpisać rękami i nogami, jak to się ładnie mówi. Super że zwróciłeś na to uwagę i to w tak wyważony i merytoryczny sposób Ok

WOLNE MEDIA!!!
27.10.2019 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #128
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Swoją drogą dziwne, że prz_rulezowi podobają się tylko składanki.
27.10.2019 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #129
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
prz_rulez, wyraziłem tylko swoją opinię. Znów zwracam uwagę na znaczenie słów, bo słowo "sabotować" po raz kolejny nie odpowiada faktowi, że ktoś po prostu nie ma ochoty na zmianę Icon_smile.

A co do reszty, to tak - nie musisz niczego zgłaszać, jeżeli nie czujesz się komfortowo z płytami długogrającymi. Na pewno to bardziej dojrzała postawa niż wrzucanie czegoś na siłę. Przede wszystkim wbrew sobie! Ja też nie biorę udziału we wszystkich zabawach na tym forum, z różnych względów Icon_smile
27.10.2019 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
(27.10.2019 11:13 AM)kajman napisał(a):  Swoją drogą dziwne, że prz_rulezowi podobają się tylko składanki.
Nie no, nie tylko, ale ma to logiczne wytłumaczenie. Składanki niosą za sobą różnorodność, a każdemu zależy na tym, by się tam najlepiej zaprezentować, co w przypadku nagrania zazwyczaj 1-2 utworów przez wykonawcę nie jest aż tak trudne. A "typowe" płyty autorskie jednego wykonawcy przeważnie mają wewnątrz masę "zapychaczy".

Okej, sabotowanie znaczy trochę co innego. Bardziej bojkot albo postawa liberum veto.
Myślę jednak, że powinniśmy być bardziej inkluzywni, bo to tylko przyniesie korzyści dla całej "wspólnoty".
Albo stworzyć nową zabawę dla płyt odrzuconych przez główną forumową płyt, o. Tylko to raczej byłaby dodatkowa komplikacja...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2019 12:50 PM przez prz_rulez.)
27.10.2019 12:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #131
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Bojkot też znaczy coś innego. Naprawdę nie musisz używać takich rygorystycznych stwierdzeń, żeby być zrozumianym i żebyśmy znali i przyjmowali do wiadomości Twoje opinie Icon_smile

Też pytaniem dosyć retorycznym jest stwierdzenie, czy proponowana przez Ciebie inkluzywność w takim a nie innym kontekście przyniesie rzeczywiście jakieś "korzyści do wspólnoty". Co np. ze mną, który nie chce zmian? Icon_smile

Myślę, że nie trzeba ani zmieniać zasad, ani dodawać nowej zabawy. Mamy wiele ruchów i możliwości.

prz_rulez napisał(a):Nie no, nie tylko, ale ma to logiczne wytłumaczenie. Składanki niosą za sobą różnorodność, a każdemu zależy na tym, by się tam najlepiej zaprezentować, co w przypadku nagrania zazwyczaj 1-2 utworów przez wykonawcę nie jest aż tak trudne. A "typowe" płyty autorskie jednego wykonawcy przeważnie mają wewnątrz masę "zapychaczy".
I to ciekawe, że na tym bazuje Twoja motywacja i przekonania, bo nie jest to przesłanka wiarygodna. I ciekawe, czy mógłbyś zmienić swoje podejście, jeśli się głębiej na tym zastanowisz. Po pierwsze, różnorodność zapewnia już sama formuła naszej zabawy i to na poziomie międzyużytkownikami (i to jest właściwy poziom, ponieważ sama składanka jest zazwyczaj tak różnorodna, że zaburza to efektywne ocenianie jej jako całości i jako punktu odniesienia do kontr-propozycji). Po drugie, zdanie o tym, że każdemu zależy, żeby się jak najlepiej zaprezentować jest wątpliwe empirycznie - ile % kompilacji jest układanych przez samych artystów, a ile tworzona w jakimś określonym celu przez osoby trzecie? (jakby co - jest to pytanie retoryczne). Pomijając już ten fakt, to bardziej artyście tworzącemu własne dzieło najbardziej zależy na tym, że płyta była spójna i miła dla ucha. I tutaj dochodzimy do trzeciego punktu, czyli twierdzeniu o wypełniaczach. Z jednej strony czemu składanka nie miałaby być ich pełna, sama będąc przez to zbiorem nieciekawych piosenek? A dodatkowo należy stwierdzić, że opinia o wypełniaczach jest.... no właśnie, tylko Twoją opinią.
27.10.2019 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #132
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
prz_rulez napisał(a):A nikt nie powinien byc dyskryminowany, nieprawdaz?
Czy ja wiem? Icon_rolleyes
Jest tyle nierówności na świecie, więc jedna mniej czy jedna więcej nie przywróci równowagi pomiędzy siłami Dobra i Zła...
A tak na poważnie, jestem przeciw takim zmianom w regulaminie.

kajman napisał(a):Swoją drogą dziwne, że prz_rulezowi podobają się tylko składanki.
Mnie to nie dziwi, bo wg niego tam są same przeboje, a na płytach pojedynczych artystów, wiadomo że zdarzają się słabsze momenty, no chyba że mamy do czynienia z arcydziełem. Icon_cool
neo01 napisał(a):Super że zwróciłeś na to uwagę i to w tak wyważony i merytoryczny sposób
Przyłączam się do tej opinii.
prz_rulez napisał(a):Składanki niosą za sobą różnorodność, a każdemu zależy na tym, by się tam najlepiej zaprezentować
No ale właśnie to nie jest główny cel naszej zabawy. I z Twych słów wynika, że nie do końca go rozumiesz? Icon_rolleyes
Bo ja znowuż Twoje słowa odbieram tak, że chciałbyś w rankingu widzieć pewien rodzaj targowiska, na którym znajdziesz mydło i powidło i to na jednym straganie! Icon_eek
Kalypson napisał(a):A dodatkowo należy stwierdzić, że opinia o wypełniaczach jest.... no właśnie, tylko Twoją opinią.
No tutaj akurat i ja się zgodzę, że na wielu płytach znajdują się tzw. "wypełniacze". Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2019 01:28 PM przez Sundrajta.)
27.10.2019 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Tylko nie jestem pewien czy Lipnicka nie podchodzi pod obecny regulamin, a także czy Janerka.
27.10.2019 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #134
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Janerka ("Na głosy i basy") jest o wiele bliżej dopuszczenia.
Bo czy to Varius Manx czy Anita Lipnicka solo, wiemy przecież że to ta sama wykonawczyni utworów! Gdyż to że kiedyś nominalnie (z nazwy) był inny wykonawca nie powinno nas zwieść. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
27.10.2019 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
To moze zrobic szybkie glosowanko w sprawie obu plyt?
Co do mydla i powidla - tak, dokladnie to! Uwazam, ze powinna byc roznorodnosc stylistyczna.
Aha, pamietajmy, ze pewne utwory poza skladankami sie zwyczajnie nie pojawiaja nigdzie indziej, czasem nawet nie ma ich w the best ofach. Tak wiec...
27.10.2019 03:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #136
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
prz_rulez napisał(a):czasem nawet nie ma ich w the best ofach
Czyli pewnie sami artyści uważają ją za tak beznadziejne, że nie chcą tam wrzucać.
27.10.2019 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #137
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Co do Janerki to myślę że nie trzeba robić głosowania, bo sprawa jest tu dla mnie oczywista. Inni wykonawcy nagrali covery, podobnie jak w przypadku Brass Against (tylko że tam jest 1 wykonawca, ale to chyba nic nie zmienia).

WOLNE MEDIA!!!
27.10.2019 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #138
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Ale jeżeli nie byłoby trzonu Tekiel-Pawłowski to trzeba by to było uznać za składankę.
27.10.2019 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #139
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
popieram wniosek prza

neo01 napisał(a):
Kalypson napisał(a):I, proszę, nie używaj argumentów o dyskryminacji. To moja osobista prośba, ponieważ jestem wyczulony na takie terminy. Szczególnie w dzisiejszym świecie należy w pewnych kwestiach znać wagę słów. Bo chociaż wiemy wszyscy, że jesteś orędownikiem równości za wszelką cenę, to stosując duże hasła nieadekwatnie do okoliczności pozbawiamy je mocy
A tu mogę się podpisać rękami i nogami, jak to się ładnie mówi. Super że zwróciłeś na to uwagę i to w tak wyważony i merytoryczny sposób
zgadzam się z przedmówcami

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2019 08:23 PM przez AKT!.)
27.10.2019 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #140
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
kajman napisał(a):nie byłoby trzonu Tekiel-Pawłowski
Rozumiem że to są jedni z głównych współtwórców płyt Janerki, bo skoro tak się upierasz, iż ich udział na płycie jest w pewnym sensie autocoverowaniem dawnych nagrań?
Wybacz mą ignorancję, ale Lech nigdy nie był wykonawcą, który by mnie ekscytował do tego stopnia, bym wiedział o nim wszystko? Icon_rolleyes
Gdyby się okazało, że tak jest faktycznie, to w sumie sytuacja podobna do najnowszej płyty Lipnickiej, no chyba że w/w dwójka nie parała się jednak z panem Janerką współkomponowaniem rzeczonych utworów...

prz_rulez napisał(a):To moze zrobic szybkie glosowanko w sprawie obu plyt?
Czy ja wiem? Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
27.10.2019 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowa płyt - Notowanie 19 (11.06.2015) Konrad 0 2 403 18.06.2015 11:20 AM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 18 (04.06.2015) Konrad 0 1 437 05.06.2015 02:50 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 17 (28.05.2015) Konrad 4 1 769 30.05.2015 11:18 PM
Ostatni post: ku3a
  Forumowa płyt - Notowanie 16 (21.05.2015) Konrad 2 1 566 22.05.2015 11:03 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - notowanie 15 (12.04.2012) pabloyd 1 4 288 18.04.2012 10:17 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 14 (05.04.2012) pabloyd 3 3 721 14.04.2012 01:49 PM
Ostatni post: emigrant
  Forumowa płyt - notowanie 13 (29.03.2012) pabloyd 3 2 571 02.04.2012 12:47 PM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 12 (22.03.2012) pabloyd 5 3 893 31.03.2012 11:39 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 11 (15.03.2012) pabloyd 4 2 481 21.03.2012 06:40 PM
Ostatni post: kajman
  Forumowa płyt - notowanie 10 (08.03.2012) pabloyd 10 4 693 16.03.2012 12:52 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości