Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #181
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
neo01 napisał(a):A pomysł z reklamą zabawy bardzo Spoko Mam nadzieję, że prz (czy też inni) ma trochę znajomych
Rzekłbym, że to w praktyce jest jedyna szansa na uratowanie rankingu w tej formie. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.11.2019 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #182
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta napisał(a):A tu mam też drugą propozycję i myślę, że jednak lepszą. Powiedzmy, że przez pierwsze dwa lata klasykowego rankingu, można by było wrzucać tylko propozycje z XX wieku, a od trzeciego roku stopniowo dochodziłyby kolejne pięciolatki (to tak w przybliżeniu).
Bo przy dekadach, przechodząc do następnej kasowalibyśmy wszystkich poprzednich laureatów, a przy tej opcji zachowana byłaby jednak ciągłość notowań.

Aha i dalszą dyskusję przenieśmy do wątku "Forumowa płyt - reaktywacja".

Przenoszę więc Icon_smile

Może na początek zajmijmy się pierwszym rokiem... Jak dla mnie taka propozycja też byłaby do zaakceptowania, chociaż obawiam się czy nie tylko dla nas dwóch, patrząc na zainteresowanie tym tematem. I tak jak już pisaliśmy, może wrócimy do tej kwestii gdzieś w połowie grudnia...

WOLNE MEDIA!!!
05.11.2019 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 397
Dołączył: Jun 2007
Post: #183
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
No to by nie było takie złe, gdyby nie te pięciolatki. Może od trzeciego roku dodajemy kolejny rok.
05.11.2019 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #184
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Rok za rok, to może nie, ale gdzieś tak dwa lub trzy w ciągu roku wyglądałoby znacznie lepiej.
Policzyłem i wyszło mi że przy trzech latach na rok w 2027 (kto to dożyje Icon_twisted ) dogonilibyśmy początek rankingu płytowego. Icon_lol
Chociaż szczerze wątpię że nawet taki plebiscyt przetrwałby aż tyle lat!

Aha i czekanie do połowy grudnia trochę mija się z celem, bo chciałbym już w styczniu zrobić pierwsze notowanie klasyka, choć najlepiej by jednak było, żeby po prostu ktoś drugi go poprowadził, a finały współczesnego i klasykowego rankingu powiedzmy dzieliłby tydzień. Icon_arrow
A zatem już pierwsze dni grudnia byłyby na początek zgłaszań płyt do klasyka najtrafniejsze...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2019 10:06 PM przez Sundrajta.)
05.11.2019 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 397
Dołączył: Jun 2007
Post: #185
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
A mi chodzi o to, żeby jak najmniej zagłębiać się w dwudziesty wiek. Najchętniej bym widział taki ranking, który kończy się w połowie l. 80-tych.
05.11.2019 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #186
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
(05.11.2019 08:05 PM)neo01 napisał(a):  patrząc na zainteresowanie tym tematem.
ale czym się interesować? klasykiem, który ma się "jak najmniej zagłębiać w XX wiek" Icon_smile2 to dla mnie żaden klasyk.
albo czegoś nie rozumiem, albo kajman znów ironizuje Icon_wink2 (miał być XXI wiek?), bo potem pisze "żeby skończyć w połowie lat 80." nic nie kumam. nieważne o jakim końcu piszesz (1900-1985 czy 2010-1985) to jeśli ta zabawa w jakimś sensownym czasie nie zahaczy lat 1965-1999, to szkoda mojego czasu na wgłębianie się w zawiłości dyskusji.

Sundrajta, możesz jakoś konkretniej napisać jak to widzisz?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.11.2019 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #187
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
No pierwsze dwa lata rankingu, to powiedzmy lata 1950-2000, bo jak byście nie wiedzieli rok dwutysięczny zalicza się do XX wieku. Icon_wink
Czyli tak po prawdzie, byłby to ranking drugiej połowy XX wieku. Bo domyślam się, że w pierwszej nie znajdziemy więcej sensownych płyt niż palców i obu rąk. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2019 10:44 PM przez Sundrajta.)
05.11.2019 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 397
Dołączył: Jun 2007
Post: #188
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Yacy napisał(a):miał być XXI wiek?
Miał być. Pomyłka. Piszę o okresie 1900 (w praktyce pewnie znacznie później) - 1985.
05.11.2019 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #189
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Tysiąc dziewięćsetny rok, to jeszcze wiek XIX, a więc odpada. Icon_wink

kajman napisał(a):A w którym miejscu pisałem coś innego?
Jakoś dziwnie cały czas odnosiłem takie wrażenie, bo zapewne argumentów na potwierdzenie tych domysłów nie znajdę? Icon_rolleyes
Za to ciągle mi się zdawało, że to właśnie neo01 popiera moje zdanie. Icon_facepalm

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.11.2019 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #190
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Chyba pora trochę odpocząć... Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
06.11.2019 10:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #191
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Dla Ciebie czy dla mnie? Icon_rolleyes
Bo wiesz ja w praktyce jestem na urlopie, a ciągle muszę się użerać... Rotfl

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.11.2019 11:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 397
Dołączył: Jun 2007
Post: #192
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Sundrajta napisał(a):Tysiąc dziewięćsetny rok, to jeszcze wiek XIX
A czemu się ograniczać?
06.11.2019 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #193
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Dobra, mam taki pomysł.
Sprawdźmy (powiedzmy do 21 listopada) ilu jest chętnych do wzięcia udziału w klasykowej wersji rankingu? Icon_idea
I od razu zaznaczajcie czy wolicie wersję z dekadami w ciągu roku, czy też zaczniemy od XX wieku i później stopniowo będziemy dodawać kolejne lata. A może ktoś ma jeszcze inny pomysł?
Aha i kto by miał ewentualnie chęć poprowadzenia takiego podsumowania?
Jeżeli uzbieramy dziesięć osób, to jestem jak najbardziej za. I tak sobie myślę, że liczba laureatów (płyt które przechodzą do następnego miesiąca) powinna być uzależniona od uczestników, czyli przy 10 chętnych 15 laureatów. W przybliżeniu powinno to być +50% w stosunku do grona uczestników.
Żeby nie było sytuacji podobnej do bieżącego rankingu, że zbyt duża liczba laureatów zniechęcała nowych forumowiczów do dołączenia do zabawy.

Ja jestem za wersją, żeby przez pierwsze dwa lata dodawać wyłącznie płyty z drugiej połowy XX wieku (lata 1951-2000), a później co roku ewentualnie dodawać kolejne trzylatki.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.11.2019 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #194
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
To jeszcze raz spróbuję.
W związku ze sporym zainteresowaniem podsumowaniem Płyt Dziesięciolecia zastanawiam się czy nie aktywować Rankingu Płytowego?
Bowiem gdyby chociaż połowa osób stamtąd wyraziła chęć udziału w odnowionym RP, to byłby rewelacyjny wynik. I w tej chwili najbardziej zależy mi na tych forumowiczach rzekłbym z bardziej nowoczesnym kręgiem zainteresowań muzycznych, takich jak Dyfeomorfizm, AKT! czy thestranglers i im podobnych. Gdyż na tych z tradycyjnym nurtem zbliżonym do mojego, podejrzewam że mogę liczyć niemal w ciemno. Icon_wink
Jednak RP właśnie dlatego upadł, że tę listę zdominowała właśnie ta druga grupa. Icon_eek
A gdyby udało się osiągnąć równowagę (czyli tak na moje oko w przybliżeniu pięciu tradycjonalistów i pięciu przedstawicieli i popularyzatorów nowocześniejszych brzmień) lista stałaby się atrakcyjna i przyciągałaby kolejnych zainteresowanych.
I dobrze by mogła się przysłużyć kolejnemu podsumowaniu dekady, bo dzięki niej większość z nas byłaby rozeznana w płytach, które są dla nas najważniejsze. O ile oczywiście wytrwalibyśmy za drugim razem tak długo! Bo nawet patrząc na głosy wielu z Was, dostrzegłem w tych głosach albumy, które właśnie znałem z RP, może mało (a nawet bardzo mało) było takich, które mnie przekonały by je wspierać swoim głosem, ale też nasz ranking nie trwał tak długo, bym mógł się zapoznać z szerszym kręgiem Waszych ulubieńców.
Zatem na koniec zapytam się Was, co o tym sądzicie? Jak będzie szersze zainteresowanie, to spokojnie będę w stanie to ogarnąć, choćby na początek wysyłając zaproszenia do uczestników w/w podsumowania. Icon_arrow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
20.02.2021 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #195
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
No i teraz mam zagwostkę.
Bo z jednej strony odzwyczaiłem się od RP i jakoś mnie do niego nie ciągnie. Tak w dużym uogólnieniu jestem w stanie zaplanować przesłuchania bez konieczności dostosowywania się do RP. Co więcej obecnie jestem niemalże na bieżąco z albumami, właściwie czekam tylko na Alice Cooper z tych nowych i będę gotów na początku marca ją przesłuchać. Potem w marcu z takich bardziej mnie interesujących jest "tylko" Lady Pank i Lana del Rey. Tak że wychodzi na to, że do Wielkanocy oczyszczę bibliotekę albumów ze Spotify. Icon_wink
Jeśli natomiast w kwietniu nie znajdzie się dużo interesujących rzeczy (bo na razie jest tylko Greciątko i Birdy, ta druga właściwie już wejdzie do przesłuchań w maju bo 30.04. to także piątek, a w piątki u mnie generalnie jest lista), wtedy mogę RP kupić. Icon_biggrin
21.02.2021 12:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #196
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Wici rozesłane.
Do 25 osób związanych dawniej z RP oraz tych teraz uczestniczących w podsumowaniu Płyt Dziesięciolecia wysłałem PW z pytaniem czy nie chcieliby reaktywować starego dobrego Rankingu Płytowego>? Icon_idea
Do tych forumowiczów: Aro, inżynierek, kajman, thestranglers i Yacy nie wysyłam, bo oni są znacznie lepiej zorientowani w temacie i jeżeli będą chcieli wrócić, to zrobią to bez przypominania. Icon_lol
Jak widać w/w inżynierek jeszcze się waha, ale może dałby się przekonać? I też prawie od razu dostałem na PW jedną odpowiedź w sumie na tak, tylko z uwagą że obecnie na wszystko brakuje czasu i nie gwarantuje, że wróci na pewno.
A teraz czekam na Wasze uwagi i może jakieś propozycje na ubarwienie listy albumów?
Aha, moim celem jest znalezienie dziesięciu (chociaż na pewno lepiej byłoby więcej) chętnych do powrotu lub debiutu w tym przedsięwzięciu. Cwaniak

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
22.02.2021 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #197
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Szkoda że lady nie ma konta na mycharts. Na pewno proponowałaby wspaniałe bluesy. Icon_biggrin
22.02.2021 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #198
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
nie wiem co się zmieniło przez pół roku.
ja jestem sceptycznie nastawiony, bo nie wierzę, że nagle będzie 10 osób chętnych do co miesięcznej zabawy.
nie mówię nie, mówię tylko, że nie wierzę w reaktywację.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.02.2021 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #199
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
Mam właściwie identyczne zdanie. To że sporo osób wybrało swoje 50 płyt dziesięciolecia nie oznacza w ogóle, że to się przełoży na RP. A śmiem twierdzić, że może być nawet gorzej, obserwując aktywność na forum ostatnimi czasy.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2021 10:52 PM przez neo01.)
22.02.2021 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #200
RE: Forumowa płyt - reaktywacja?
gdyby to była lista płyt klasycznych to pewnie bym zagłosował
22.02.2021 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowa płyt - Notowanie 19 (11.06.2015) Konrad 0 2 403 18.06.2015 11:20 AM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 18 (04.06.2015) Konrad 0 1 437 05.06.2015 02:50 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 17 (28.05.2015) Konrad 4 1 770 30.05.2015 11:18 PM
Ostatni post: ku3a
  Forumowa płyt - Notowanie 16 (21.05.2015) Konrad 2 1 566 22.05.2015 11:03 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - notowanie 15 (12.04.2012) pabloyd 1 4 289 18.04.2012 10:17 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 14 (05.04.2012) pabloyd 3 3 723 14.04.2012 01:49 PM
Ostatni post: emigrant
  Forumowa płyt - notowanie 13 (29.03.2012) pabloyd 3 2 572 02.04.2012 12:47 PM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 12 (22.03.2012) pabloyd 5 3 893 31.03.2012 11:39 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 11 (15.03.2012) pabloyd 4 2 483 21.03.2012 06:40 PM
Ostatni post: kajman
  Forumowa płyt - notowanie 10 (08.03.2012) pabloyd 10 4 693 16.03.2012 12:52 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości