Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODSUMOWANIE ROKU 2008
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #21
 
p.u.r.h. napisał(a):Przyznaję że widziałem go wyżej, ale nie jest źle, tym bardziej że to pewnie nie jest ich ostatnie słowo w tym Topie Icon_smile2
No fakt. Zdradze że to nie jest ostatni Opethowy akcent Icon_wink2
p.u.r.h. napisał(a):Zresztą cała piątka świetna, pomimo tego że 15 i 14 u mnie nie punktowały.
Dzieki. A widzisz a ja myslałem ze 14 tak ,a to widac mi sie tylko wydawało Icon_wink2
05.01.2009 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Nr 15 nie znam, ale poznam. Icon_wink2
"Conquest" świetnie! Lepiej niż u mnie, choć na 1 miejscu był mniej niż u mnie.
Aro napisał(a):Z „Icky…. ” tak się niestety stało..
Chodzi o utwór, że się nie załapał na czasy forumowe? Icon_smile2 U mnie to legenda listy. Icon_mrgreen Ostatnio odświeżyłem sobie po półrocznej przerwie ostatnią płytę Raconteurs i doszedłem do wniosku, że nie rozumiem po co ta zmiana szyldu, jeśli płyta niemal tak samo drapieżna jak "IT". No i w końcu u mnie zaskoczyła tak na dobre. Icon_smile2
A Metallici to się tak wysoko nie spodziewałem. Icon_wink2
05.01.2009 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
15 . 420 . 24 . 03 . - . COMFORTABLY NUMB ( LIVE AT THE ROYAL ALBERT HALL) - David Gilmour feat. David Bowie
14 . 428 . 20 . 01 . 1 . CONQUEST - The White Stripes
11 . 469 . 16 . 01 . 12 . ALL NIGHTMARE LONG – Metallica

Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin Trzy duże buźki dla trzech ''dużych'' piosenek. Conquest nadspodziewanie wysoko, debiutowało w 2007 czy już w 2008 roku?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.01.2009 11:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Aro napisał(a):Dzieki. A widzisz a ja myslałem ze 14 tak ,a to widac mi sie tylko wydawało Icon_wink2
Teraz z perspektywy czasu bardzo mnie dziwi jakim cudem to u mnie nie weszło, a tak to już bywa z listami Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
05.01.2009 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #25
 
Czas...
Ja też jestem chętny na wiecej niż 30 miejsc. Icon_smile2
Aro napisał(a):Msc . Pkt. Ile tyg. Najw. Ile na1
[b]20 . 325 . 19 . 08 . - . PRZEBICIE DO ŚRÓDMIEŚCIA – Lao Che

Lao Che – Przyznam ze i mnie zaskoczyło to miejsce w podsumowaniu. Choć wcale nie powinno. Niesamowity utwór z niesamowitym klimatem z rewelacyjnej płyty, który wzrusza , zmusza do zadumy , refleksji .porusza wiele ważnych rzeczy patriotyzm, męstwo, cierpienie, śmierć . „Niech was prowadzi Bóg, honor, Ojczyzna”
Gdy usłyszałem wersję na Przystanku Woodstock dokładnie 1 sierpnia ubiegłego roku dostałem gęsiej skórki , krew gdzieś odpłynęła, łzy cisnęły się do oczu , targały mną rożne inne uczucia……a potem tłum na przeszło 100 tysięcy gardeł odśpiewał „Jeszcze Polska…”
Rewelacyjne miejsce. Cokolwiek bym dodał do tego opisu tylko by mu zaszkodziło.
Aro napisał(a):Metallica – (...) I tak sobie myslę że troszkę niesprawiedliwe są takie roczne podsumowania, bo utwór wiele punktów nagromadzi i w nowym roku i prawdopodobnie skonczy w kolejnym podsumowaniu z podobnym wynikiem.
A sam utwór to najlepsza wizytówka Metallici od lat. Icon_smile2
I z jednym i z drugim się zgadzam. All Nigtmare Long zmieściłoby się w moim Top5 Metallici, a kto może niedługo będzie na pierwszym.
06.01.2009 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #26
 
saferłel napisał(a):Conquest nadspodziewanie wysoko, debiutowało w 2007 czy już w 2008 roku?
zadebiutowało 22 . 12 . 2007 takze miało szczescie..poniewaz forme załapali juz w 2008 i tam najwiecej punktowali
abd3mz napisał(a):Ja też jestem chętny na wiecej niż 30 miejsc. Icon_smile2
Cieszy mnie to niezmiernie. Tak jak wspomniałem napewno zapodam całość . Mysle ze pod koniec tygodnia, jak uporam sie z czołówką. No wlasnie za chwilke kolejne rozstrzygniecia....
abd3mz napisał(a):All Nigtmare Long zmieściłoby się w moim Top5 Metallici, a kto może niedługo będzie na pierwszym.
Fajnie ze Cie wzieło Icon_biggrin3
07.01.2009 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #27
 
7 - 10


Msc . Pkt. Ile tyg. Najw. Ile na1

10 . 474 . 19 . 02 . - . THE DAY THAT NEVER COMES – Metallica
09 . 489 . 29 . 01 . 3 . GOODBYE PHILADELPHIA - Peter Cincotti
08 . 498 . 28 . 01 . 1 . AFTERLIFE - Avenged Sevenfold
07 . 552 . 27 . 02 . - . THE LOTUS EATER - Opeth



Metallica
– Pierwszy singel 5 punktów przed genialnym “All Nightmare Long”. Ale się ucieszyłem na ten album…po kilku chudych latach. Sam się zastanawiałem jaki on będzie , a po pierwszym przesłuchaniu od razu mi się spodobał. . Stara dobra Metallica. Wrócił pęd, moc, ciężar i różnorodność, a zarazem wnoszą powiew swiezości . . Perełka roku 2008. Chłopaki nagrali fantastyczną płytę która bije poprzedników z co najmniej ostatniej dekady….. Icon_smile2

Peter Cincotti – młody 23-letni wokalista kompozytor, Ogromny talent pianistyczny i subtelna charyzma . I magia w utworze . "Goodbye…" było już troszkę starawe gdy dołączyłem tutaj z listą , ale wcale nie przeszkodziło odnieść Mu sukcesu. Przez długi długi czas był jedynym utworem na liście który był od początku jej istnienia…Zaliczył czterokrotnie szczyt, w tym raz w 2007 roku…...Dotrwał do 45 listy ….. Kolejny wielki utwór miał niebawem nadejść….. Icon_wink2

Avenged Sevenfold – “Afterlife” okazał sie mocniejszy od rewelacyjnego ALPOH z albumu „ Avenged Sevenfold” . No tak wyszło. I chyba tak jest do teraz…choc go już nie ma u mnie na liscie….natomiast ten drugi nadal na niej jest.

Opeth – No i na bardzo wysokim miejscu znalazł się młodszy kolega "Porcelanowego serduszka" . Mamy tu do czynienia ze świetnym połączeniem dwóch stylów śpiewania wokalisty. W jednym momencie pojawia się czysty i smukły głos, który za chwilę zastępowany jest mocnym i ciężkim…. Muszę dodać, że w obu przypadkach poziom wykonania jest niezwykle wysoki, ale najbardziej podoba mi się szaleńcze tempo utworu i jego zmiany w której idealnie wpasowany jest tenże wokal . Robi niesamowite wrażenie. Zaslużenie mocna 7 w podsumowaniu . Aktualnie utwór wciąż punktuje na mojej liscie i nadal zachwyca.


CDN.....

EDIT; Gdyby ktos miał ochote poznawcować choc TOP 3 to bardzo proszę Icon_wink2
07.01.2009 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
10 i 9 to moja liga, reszta to...Polska Ekstraklasa. Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.01.2009 08:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #29
 
a dla mnie to liga podwórkowa Icon_razz2
07.01.2009 09:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Aro napisał(a):10 . 474 . 19 . 02 . - . THE DAY THAT NEVER COMES – Metallica
09 . 489 . 29 . 01 . 3 . GOODBYE PHILADELPHIA - Peter Cincotti
08 . 498 . 28 . 01 . 1 . AFTERLIFE - Avenged Sevenfold
07 . 552 . 27 . 02 . - . THE LOTUS EATER - Opeth

W tym pakiecie nasza zgodność wynosi aż 75% Icon_smile2 Niestety żaden z nich nie zmieścił się do mojego Top10. Ale tak na szybko licząc to dwa na pewno będziemy mieć tam wspólne Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
07.01.2009 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Z tej czwórki tylko Metallica! Zwłaszcza, że na tym samym miejscu w podsumowaniu co u mnie. Icon_mrgreen

Aro napisał(a):EDIT; Gdyby ktos miał ochote poznawcować choc TOP 3 to bardzo proszę
Ja mogę być trochę gorszy w znawcowaniu Twojej listy, bo to jednak 2008 rok to był dla mnie stracony jeśli chodzi o Mychę ale spróbuję.

3. Raz, Dwa, Trzy
2. MIA
1. Hurt

W sumie to jeszcze Porki i BOH mi pasują na podium. :roll:
08.01.2009 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #32
 
Gary napisał(a):W sumie to jeszcze Porki i BOH mi pasują na podium. :roll:
No właśnie ja stawiam, że Anethetize wygra. Icon_smile2 2. dla Zielonego, a Trójka dla Lata. Icon_smile2
08.01.2009 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #33
 
a jakoś nie mogę sobie wyobrażić podium bez Stada Koni Icon_smile2 Oczywiście zaraz za Hurtem i 1,2,3 Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.01.2009 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #34
 
No niezle to wyglada Icon_wink2 .
No to odsłaniam przedostatnią cześć podsumowania :


4 - 6

Msc . Pkt. Ile tyg. Najw. Ile na1

06 . 606 . 33 . 02 . - . THE FUNERAL - Band Of Horses
05 . 724 . 37 . 01 . 6 . WITCH'S BREW - Peter Cincotti
04 . 834 . 33 . 01 . 2 . SUMMERS LOST - Hurt



Band of Horses – Sorry Yacy że tak nisko Icon_wink2 , DZIEKUJĘ że mogłem poznać ten niezwykły utwór z świetnej płyty. Icon_biggrin3 Przyznam ze gdyby utwór wypadł z Twojej listy z rok temu, a był już wtedy prawie rok na Mojej Liscie, nigdy nie pojawiłby się i u mnie. Po prostu mogłoby się tak zdarzyć , że nie zdarzyłbym się z nim zapoznać a tak…. Począwszy od spokojnego wstępu, genialnej perkusji, poprzez jednostajny, ale zarazem melodyjny środek, do przychodzącego fantastycznego finału i można tak bez końca….zanurzyc się i …..słuchać… łkać….Bezapelacyjnie najlepszy fragment płyty …. A i tak nie wyraziłem tego tak, jak Ty wiele razy.....

Peter Cincotti - Okazał sie dla mnie najważniejszy na płycie zatytułowanej „East of Angel Town , który sześciokrotnie osiągnął szczyt na mojej liscie co daje mu trzecia pozycję w tej konkurencji. Kulminację w "Witch's Brew" dopelnia przepiekna aranzacja z orkiestrowym fragmentem instrumentalnym odwołującym się do muzyki poważnej, a konkretnie do J.S.Bacha. Jeśli Pan Peter pójdzie podobną drogą to wróżę mu świetlaną przyszłość i stałe miejsce w historii muzyki .

Hurt – A to w tej chwili istny fenomen, ktory na początku podobał mi się zdecydowanie mniej. A z kazdym kolejnym tygodniem nabierał niesamowitej mocy z którą jest do dziś. Ogromną zaletą jest niesamowity nastrój i jedna z najlepszych perkusji roku 2008. Utwór nabił 834 punkty i dwukrotnie wygrywał notowania , a do miejsca na podium zabrakło mu 46 punktów…… Icon_wink2

CDN....
09.01.2009 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #35
 
Aro napisał(a):06 . 606 . 33 . 02 . - . THE FUNERAL - Band Of Horses


o hoho. mój numer 1 z 2007 u Ciebie na 6... a to singiel wydany w 2006 Icon_wink2
najpierw mnie wzięło, później Yacy'ego, teraz Ciebie, ale jest milutko Icon_smile2
09.01.2009 12:19 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #36
 
Aro napisał(a):Band of Horses – Sorry Yacy że tak nisko
Nawet tak nie żartuj Icon_smile2 Miejsce [właściwie tuż za podium Icon_wink2] to super osiągniecie!!!

No Hurt to niespodzianka bo myślałem, że jeśli nie wygra to będzie miał przynajmniej te 47 punktów więcej Icon_mrgreen

Czekam na podium!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.01.2009 01:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #37
 
Listoholik napisał(a):najpierw mnie wzięło, później Yacy'ego, teraz Ciebie, ale jest milutko
ale po mnie to chyba nikt tej sztafety nie przejmie niestety, szkoda było by miło Icon_wink2
Yacy napisał(a):Nawet tak nie żartuj Icon_smile2 Miejsce [właściwie tuż za podium Icon_wink2 ] to super osiągniecie!!!
Nie nie... to nie miało tak zabrzmieć. Ja tylko odniosłem się w kontekście Waszego typowania TOP 3.... Trafnie napisałeś że to miejsce jak podium. Szkoda tylko że mieszczą sie na nim trzy utwory , ponieważ przyznam, że gdyby było to mozliwe upchnął bym kolejne trzy....dzieści innych Icon_wink2
09.01.2009 10:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #38
 
Aro napisał(a):ale po mnie to chyba nikt tej sztafety nie przejmie niestety, szkoda było by miło
może gdybym zmienił zasady i byłyby u mnie powroty... Icon_mrgreen
Aro napisał(a):gdyby było to mozliwe upchnął bym kolejne trzy....dzieści innych
to tak jak prawdopodobnie większość z nas Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.01.2009 10:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Funeral <OK> Hurt też swego czasu <OK> był, a Cincotii był <ok>, czego jednak nie można porównać z <OK> Mam nadzieję, że zrozumieliście Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2009 11:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #40
 
saferłel napisał(a):Funeral <OK> Hurt też swego czasu <OK> był, a Cincotii był <ok>, czego jednak nie można porównać z <OK> Mam nadzieję, że zrozumieliście Icon_mrgreen
mniejsze czy wieksze bez różnicy był czy bedzie, dla mnie ważniejsze jest , że OK Icon_mrgreen
09.01.2009 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości