Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scrobblr
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Scrobblr
[Obrazek: imagen-scrobblr-for-last-fma-0big.jpg]

Od razu uprzedzam, że aplikacja nie jest idealna, ale o tym potem.

Trafiłem dzisiaj w nocy na ciekawą apkę. Scrobblr zachowuje się jak (no, w miarę) inteligentny magnetofon i ustala jakiego utworu słuchamy.

Jak w praktyce działa? Zrobiłem kilka testów. Z najpopularniejszymi utworami komercyjnymi z zachodu nie ma problemów, dość dobrze łapie chillout, kawałki tamilskie oraz chińskie. Paradoksalnie gorzej niż z tamilskimi wychodzi mu analiza polskości. Poza tym dochodzi problem, że scrobblując bez limitu czasowego czasami scrobbluje dwukrotnie, a z kolei bez niego - czasami łapie np. późniejszą część utworu i przez to ani razu nie przekroczy 50 procent.

Ogólnie jednak mogę uznać, że jest to ciekawy pomysł.
Jeśli ktoś ma ochotę, to apkę na Androida można pobrać tutaj: https://mega.nz/#!uUd3WaKK!AiZV32ZeaEIBe...AG1UMAOQPA
02.08.2019 07:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Scrobblr
Po paru latach wróciłem do rozpoznawania dźwiękowego i skorzystałem z aplikacji Pano Scrobbler. Ogólnie samo jej istnienie to zaleta, ładnie się też scrobbluje do last.fma... zazwyczaj. Wady? Czasami nie rozpoznaje automatycznie utworów, które powinna, bo są w bazie, i wtedy trzeba robić to ręcznie w taki czy inny sposób. No i czasami przy wyszukiwaniu utworu dźwiękiem wyskakują znaki w alfabetach azjatyckich...
03.03.2023 02:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości