Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pet Shop Boys - Yes
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
Płyta wycieka...powoli, ale wycieka. Na razie czekam na więcej piosenek, ale już odważyłem się posłuchać nagrania Vulnerable. CUDOWNE! Jest po prostu cudowne. Lepsze od singla i Did You See Me Coming, które na dłuższa metę męczy mnie (jest bardzo fajne, ale beat to jednak zostawia ''szum'' w głowie'') A to jest takie przestrzenne, bujanie w obłokach po prostu i ten tekst, taki niby prosty, ale cudownie go nucić razem z Neilem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.03.2009 10:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
saferłel napisał(a):i ten tekst, taki niby prosty, ale cudownie go nucić razem z Neilem.
Chciałbym to usłyszeć, wiekopomny duet, Neil & Saferłeł Icon_mrgreen
08.03.2009 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #43
 
saferłel napisał(a):ale już odważyłem się posłuchać nagrania Vulnerable
10 razy z rzędu. Icon_smile2

.
08.03.2009 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Jak na razie nie ośmieliłem się posłuchać Pandemonium i More Than A Dream (ale zaraz to zrobię), bo nie wyciekła reszta płyta, jakiś taki szarpany ten przeciek, tak jak 3 lata temu :/
W każdym razie na razie to tak wygląda:

Vulnerable > Love Etc. > Did You See Me Coming?

Chyba te spokojniejsze piosenki to ich siła, bo nikt tak pięknie nie śpiewa w popie o miłości jak Neil. Na single zwykle trafiają prawdziwe stompery i up-beaty, a te spokojniejsze fragmenty są nieodkryte dla szerszej publiki. Szkoda. Vulnerable ma taki dość klasyczny elektroniczny motyw, beat, ale jest cudownie ozdobione ''hiszpańską gitarką'' - przez cały utwór jej dźwięki przepełniają tło.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.03.2009 12:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
saferłel napisał(a):Vulnerable ma taki dość klasyczny elektroniczny motyw, beat, ale jest cudownie ozdobione ''hiszpańską gitarką''
Taką jak u Madonny? Icon_mrgreen
09.03.2009 12:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
Delikatniejszą, ale something like that Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.03.2009 12:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
Aj skusiłem się cholera na posłuchanie. Wczoraj wieczorem, nie....to nie był wieczór, to była ciemna noc. Pierwsza w nocy. Zgrałem sobie na mp3 trzy nowe numery plus Love Etc. plus Did You See Me Coming? plus znany już mi Vulnerable. Warunki nie były za dobre bo było mi gorąco jak cholera, kaloryfer grzał, okna otworzyć nie mogłem bo mam chore gardło, po wysłuchaniu nowych numerów już zupełnie się spaliłem Icon_wink

More Than A Dream - zaczyna się od bardzo nowoczesnego beatu, elegancki rytm, kilka smaczków w tle, a potem wchodzi motyw, taki a'la italo disco la 80's. W każdym razie nie brzmi to prymitywnie, jest nowoczesne i poszarpane gitarowymi wstawkami. Utwór rozkręca się na fantastycznej zwrotce, która w drugiej części brzmi jak refren. Ale refren spada dopiero przy słowach ''I believe, we can change it''. Nie jest to falset, ale ewidentnie niski region głosu Tennanta, który wspaniale akcentuje (przeciąga) słowa. Wszystko brzmi jakby Pet Shop Boys podszyli się na te 4 minuty i 57 sekund pod Justina Timberlake'a bądź to innego klubowego giganta. Jedyną odskocznią jest ozdobiony gitarami i bardziej klasycznym graniem most, ten most, który był przedmiotem wielu westchnień fanów, którzy znali wcześniej numer. Według mnie nie jest on taki genialny i orgazmowy, ale daje radę - wysoki poziom. Końcówka, aż do wyciszenia to już fragment instrumentalny + dłuuuuugo wybrzmiewający refren. Świetna piosenka, naprawdę nowoczesna, ale pozbawiona plastykowej formuły. Bardzo egzotycznie i elektroniczne z domieszką kilku różnych smaków jakich PSb wcześniej nie próbowało....nawet RNB Icon_wink

Pandemonium - mocny beat znów rzuca na kolana, ale nie męczy tak jak w przypadku Did You See Me Coming. Cudownym pomysłem było dodanie instrumentów dętych. Z oddali dochodzą głosy trąbek, jest nawet harmonijka, która pieczętuje chóralny refren - najmocniejszy punkt tego numeru. Rytm jest z rodzaju tych łupankowych, ale beat nie jest jednostajny i zmienia swoją barwę (a przynajmniej ma się takie wrażenie) i odpowiednio ''schodzi'' z wyższych do niższych rejonów, balansuje. Bardzo udany most, następnie znów sekcja dęta (super jest to urozmaicenie!) i ostatni refren gdzie Tennant wyciąga z siebie najmocniejsze nuty. To powinien być (w końcu) jakiś duży hit.

The Way It Used To Be - o tym jeszcze napiszę Icon_wink

Kolejność po poznaniu sześciu utworów:
1. The Way It Used To Be - ../..
2. Pandemonium - 5/5
3. More Than A Dream 5/5
4. Vulnerable - 4'5/5
5. Love Etc. - 4'5/5
6. Did You See Me Coming? - 4/5

Jak widać, średnia jest na razie imponująca. Teraz jednak czas na poznanie utworów, które mogą zaniżyć trochę ten wynik. Mam lekkie obawy o Building A Wall i Beautiful People. All Over The World ma szansę na wskoczenie do top 3 płyty, natomiast dużo zależy od ballad: King Of Rome i Legacy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.03.2009 11:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #48
 
saferłel napisał(a):Pandemonium - (...) . Cudownym pomysłem było dodanie instrumentów dętych.
mógłbyś gdzieś wrzucić, bo to mnie zainteresowało... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.03.2009 04:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #49
 
Yacy napisał(a):
saferłel napisał(a):Pandemonium - (...) . Cudownym pomysłem było dodanie instrumentów dętych.
mógłbyś gdzieś wrzucić, bo to mnie zainteresowało... Icon_wink2
Saksofonu tam nie ma Icon_wink2

.
09.03.2009 10:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
O, widzę, że stavanger już dotarł do materiału Icon_wink No fakt, saxu nie ma Icon_wink A Pandemonium wrzucę dziś wieczorem, bo szczerze mówiąc to wywaliłem wszystkie pliki z dysku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.03.2009 10:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #51
 
Yacy napisał(a):mógłbyś gdzieś wrzucić, bo to mnie zainteresowało... Icon_wink2

Linki do sampli znajdziesz tutaj:
http://sharebee.com/c0baa172
09.03.2009 11:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
 
Cierpliwym mimo wszystko polecam poczekać na CAŁY ALBUM Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.03.2009 11:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
http://twitpic.com/1z79s

Pamiętam, że ktoś robił sobie żarty, że Yes jest hołdem oddanym grupie Yes czy jakoś tak. No i proszę. Panowie się spotkali - czyli YesX2 - a konkretnie Tennant z Wakemanem. To może mieć coś wspólnego z baletem jaki PSB przygotowują na 2010 rok.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.03.2009 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #54
 
saferłel napisał(a):O, widzę, że stavanger już dotarł do materiału Icon_wink
Na razie tylko do tych sampli Icon_wink2

.
10.03.2009 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #55
 
Na Soulseeku znajdziecie utwory ,o których pisze saferłel Icon_lol

[Obrazek: kleschko.png]
11.03.2009 10:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Trochę recenzji już się pojawiło:

Release Magazine: 8/10
The Guardian: 4/5
Mojo: 4/5
The Quietus: 5/5
Spiegal: 10/10
Rolling Stone[Germany Edition]: 4'5/5
Popjustice: 4'5/5
Q - 3/5
MusicOMH - 4'5/5
BBC: Favourable

+ masa na internetowych blogach wszelkiego rodzaju.

Miło, że nie spotkałem się jeszcze ze złą recenzją, wręcz jestem zaskoczony. Chyba nawet Fundamental nie miał takiego startu. Najsłabiej wypada ta z Q....ale to Ci goście od 5/5 dla U2 nowego Icon_lol
Czekam teraz na wieści z bardziej popularnej prasy światowej i zobaczymy czy w Polsce gdzieś będzie COŚ.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.03.2009 11:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #57
 
saferłel napisał(a):1. The Way It Used To Be - ../..
Dopiero zobaczyłem co jest u Ciebie na 1...
nie podam swojej kolejności, bo takiej nie ma Icon_wink2 no może na ostatnim u mnie, Twój nr 3 [ten beat...] Ale chcę napisac o nr 1 ... To zdecydowanie najlepszy utwór PSB od ... pierwszej płyty [no może musiałbym przejrzeć dokładniej dyskografię i może bym znakazł ze 3 które mi się podobały po Please Icon_wink2], no może od Domina... Nie wiem co Ty chciałeś o nim napisać, bo nie napisałeś nic... Nie mam pojęcia co w nim jest takiego... Jakoś tak wokal mi bardzo zpapda w pamięci. Pozytywnie... Nie ma jakiegoś uciążliwego beatu. A do tego są jakieś nuty, które powodują, że utwór jest dobry! Nawet więcej niż dobry Icon_wink2 Ale chyba przede wszystkim ten wokal...
Ciekawe co z drugą połową płyty...?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.03.2009 09:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
Pamiętał, że jak go usłyszałem, jak puściłem go w nocy kiedy zdobyłem to nie mogłem spać aż do 3 rano Icon_wink Absolutnie mnie wtedy zachwycił. Takiej piosenki nie mieli od kilku ładnych lat. Myślę, że jest nawet lepsza od The Sodom And Gomorrah Show, a Domino Dancing? Co to jest Domino Dancing przy tym numerze, wypromowany do bólu singiel, który nie mieści się w moim top 50 ich numerów ;P Ale wracając do tematu: jest bardzo dobrze Icon_smile

Tak jako ciekawostkę podam wyniki sondy z OF:

''Best track on mini-Yes? so far''

Love etc. - 22
Did you see me coming? - 12
Vulnerable - 20
More than a dream - 30
Pandemonium - 44
The way it used to be - 116

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.03.2009 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
Yacy napisał(a):Ciekawe co z drugą połową płyty...?

Na drugiej połowie płyty jest między innymi All Over The World, który będzie na 90% nowym singlem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.03.2009 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #60
 
saferłel napisał(a):Miło, że nie spotkałem się jeszcze ze złą recenzją, wręcz jestem zaskoczony.
Mogę to zmienić Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.03.2009 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pet Shop Boys - Nonetheless Szymek79 3 152 03.04.2024 05:46 PM
Ostatni post: kajman
  Kristeen Young - The Beauty Shop kajman 1 111 14.07.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  Pet Shop Boys - Super Szymek79 6 1 489 04.04.2016 06:00 PM
Ostatni post: Szymek79
  Pet Shop Boys - Electric Szymek79 41 8 794 28.09.2013 06:47 PM
Ostatni post: Tomekk
  Backstreet Boys - In a World Like This Szymek79 0 633 18.06.2013 11:20 AM
Ostatni post: Szymek79
  Pet Shop Boys - Ecstatic saferłel 0 928 21.01.2013 03:45 PM
Ostatni post: saferłel
  Pet Shop Boys - Elysium drwycior 13 3 044 05.12.2012 03:09 PM
Ostatni post: saferłel
  Rumer - Boys Don't Cry Szymek79 5 1 324 17.07.2012 01:04 PM
Ostatni post: Szymek79
  Pet Shop Boys - Format saferłel 6 1 412 07.01.2012 04:12 PM
Ostatni post: saferłel
  Pet Shop Boys - The Most Incredible Thing saferłel 5 1 292 03.12.2010 01:11 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości