Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowe wybory moderatorów?
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
nowe wybory moderatorów?
w związku z zarzutami:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...#pid290134
a które odnosiły się do tematu:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?ti...#pid290100

proponuję zastanowić się nad wyborem moderatorów.

nie będę wymyślał nic nowego i przekleję kilka zdań, które napisałem w tamtym wątku:
- - - - - - -
jestem moderatorem mam prawa i obowiązki, bo ktoś mnie kiedyś do takiej roli wybrał.
ale nie widzę żadnego problemu by poddać się weryfikacji.
a może nawet powinno się zmienić grono moderatorów?
nie mam ambicji aby dożywotnio pełnić tę funkcję Icon_smile
może teraz jest właściwy czas aby ponownie wybrać moderatorów?
jest tu wielu nowych użytkowników, może przyda się świeża krew?

- - - - - - -

poprzednie wybory miały miejsce ponad pięć lat temu.
od tego czasu doszło kilku użytkowników, kilku stało się mniej aktywnych.
moderatorami zostali:
aaktt
saferłel
Yacy
michal91d

potem aaktt (AKT!) zrezygnował i wybrany został thestranglers
następnie Szymek79 zamienił saferłela.
w międzyczasie michał91d też przestał być moderatorem.

czyli obecnie moderatorami są
Szymek79
thestranglers
Yacy.

jakieś propozycje?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2017 11:41 AM przez Yacy.)
29.08.2017 11:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #2
RE: nowy wybory moderatorów?
Mi osobiście zmiany nie są potrzebne, jestem zadowolony z pracy moderatorów. Uwagę miałem tylko co do zamknięcia jednego wątku, ale po wyjaśnieniu ona znikła. Zresztą bardzo przepraszam, że przeze mnie do tego doszło. Zbyt ostro napisałem o tym ''nadużyciu'' bez większego przemyślenia i bardzo mi przykro z powodu mojego zachowania.
Skoro już został otwarty ten wątek no to dla pewności poczekajmy na opinię innych, ale mam nadzieję, że nie będzie potrzeby zmian.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2017 11:10 AM przez Lombthorne.)
29.08.2017 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: nowy wybory moderatorów?
Odnośnie dyskusji dotyczącej w not. nr 104 classica modetor miał prawo ją zamknąć, bo skręciła w złym kierunku,
do czego sam się równieź przyczyniłem i za co przepraszam. Choć myślę, że wniosłem sporo merytorycznych przemyśleń
i nadal oczekuję doprecyzowania zasad classica w taki sposób, aby nie było wątpliwości (albo przynajmniej było ich mniej).
Rzecz dotyczy kwestii dat i TYPU publikacji utworów.

Jak chodzi o moderację, to nie mam żadnych zastrzeżeń do składu:
Yacy napisał(a):Szymek79
thestranglers
Yacy
oraz ku3y czuwającego nad wszystkim.
Jedyna uwaga jest taka, że moderatorem mógłby zostać kajman, ale zdaje się, że On ma podobne obowiązki
na innym forum, a tutaj w wątkach, gdzie udziela się najwięcej ma prawo wprowadzania zmian, więc to byłaby
bardziej formalność dla zasady...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2017 11:29 AM przez adameria.)
29.08.2017 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: nowy wybory moderatorów?
ale żeby oczyścić atmosferę do końca, napiszę co ja o tym myślę.

miałem też inne uwagi do swoich działań, a raczej niedziałań:
1. zamrażarka jest nieaktualna. okazuje się, że w jedną i w drugą stronę...
2. w Innych listach jest lista, która zasługuje na swój dział.
pewnie jeszcze coś by się znalazło.

fakt to zawaliłem.
ale uwagi były merytoryczne. i ok.
wkrótce to zaktualizuję.
przy okazji - szkoda, że zainteresowani nie zwracają się z takimi problemami poprzez pw.
ale to już inna sprawa.

ale nie da się ukryć, że Twój post mnie trochę ruszył.
za stary jestem aby czytać "o bezczelności", "nadużyciu" i że jestem "Pan moderator".
w szczególności gdy te uwagi są nieuzasadnione.
przynajmniej z mojego punktu widzenia.
a ruszyło mnie, bo poświęciłem na to już ponad godzinę, którą zwyczajnie będę musiał odrobić.


mam jeszcze inne przemyślenia, ale jednak dam sobie czas, prześpię się z tym i za parę dni wrócę do tematu jeśli to jeszcze będzie aktualne.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.08.2017 11:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #5
RE: nowe wybory moderatorów?
Praca jak każda inna. Icon_lol A tak poważnie, to faktycznie rola moderatora na forum wcale nie jest łatwa i z pewnością Ci nie zazdroszczę tej fuchy. I mam podobnie do adamerii czyli widziałbym dodatkowo w takiej roli kajmana, gdyby on chciał ją podjąć? Tyle że w tej chwili w działach, które prowadzi ma już pewne uprawnienia i być może większe zupełnie do szczęścia nie są mu potrzebne.
Może ktoś wpadłby na pomysł (pisząc nie skromnie) że ja mógłbym się tego podjąć, Icon_eek to od razu napiszę, że do wielu spraw podchodzę zbyt emocjonalnie i moje działania mogłyby przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego od razu nadmienię, że nie mam zamiaru przyjmować takiej odpowiedzialności na swoje barki (chociaż coś mi tam po głowie chodziło). Icon_twisted
29.08.2017 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: nowe wybory moderatorów?
Ja uważam, że moderatorzy dobrze wywiązują się ze swoich funkcji i nie widzę potrzeby zmian.
29.08.2017 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: nowe wybory moderatorów?
Przeczytałem i serio nie ogarniam tej dyskusji. Moderacja dobrze się sprawdza, więc...
Naprawdę, zobaczylibyście administracjo-moderacje w innych miejscach, to byście się przerazili. Zresztą, nie trzeba daleko szukać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2017 02:56 PM przez prz_rulez.)
29.08.2017 02:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: nowe wybory moderatorów?
Sundrajta napisał(a):I mam podobnie do adamerii czyli widziałbym dodatkowo w takiej roli kajmana, gdyby on chciał ją podjąć?
Napiszę tak: Po cóż mnożyć byty bez potrzeby? A mam wrażenie, że tutaj liczba moderatorów jest najzupełniej wystarczająca. Gdyby była potrzeba to mógłbym się podjąć, bo chociaż
adameria napisał(a):On ma podobne obowiązki na innym forum
to tam naprawdę nie ma dużo pracy, bo jest tam wystarczająco dobra atmosfera i nie ma zbyt wielu konfliktów do rozwiązywania.
29.08.2017 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: nowe wybory moderatorów?
też nie widzę potrzeby zmian w tym zakresie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2017 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: nowe wybory moderatorów?
A już myślałem że AKT! napisał: Zrezygnowałem ze stanowiska moderatora? Czemu nic o tym nie wiem? Icon_wink
29.08.2017 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: nowe wybory moderatorów?
haha, nie, myślałem raczej, że może być na odwrót, tzn. że nie zostało to odnotowane, bo jeszcze niedawno mimo rezygnacji miałem uprawnienia moderatorskie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2017 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: nowe wybory moderatorów?
Jak dla mnie w ogóle nie ma tematu.
Yacy zamknął wątek - miał do tego prawo. Jest moderatorem i uznał, że ciągnięcie offtopu do niczego nie prowadzi. Przy zamknięciu wątku poinformował o tym. Moim zdaniem optymalne rozwiązanie. A że ktoś mógł uznać, że to nie jest dobry moment na zamknięcie wątku? Ktoś inny mógł uznać, że takie coś można było zrobić już wcześniej. Nigdy się wszystkim nie dogodzi. Najważniejsze, że Yacy podjął decyzję zgodnie ze swoim sumieniem i w trosce o nasze forum (by zatrzymać wątki rozwijające się w niepotrzebnym kierunku). Jak zawsze zresztą.
Bardzo dziękuję Jackowi za czas i serce, które wkłada w mycharts!
Podobnie jak i pozostałym moderatorom.
Oraz Wam wszystkim Icon_smile2.

Jednocześnie przypominam (co zostało już w tym wątku wspomniane), że o różnych rzeczach możecie informować moderatorów na pw albo w odpowiednich, przeznaczonych do tego, wątkach.
29.08.2017 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: nowe wybory moderatorów?
Nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy obecnej moderacji.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
30.08.2017 02:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #14
RE: nowe wybory moderatorów?
Ja również.
Generalnie robota moderatorów na myszce jest świetna. Po co wprowadzać zmiany jeśli wszystko bardzo dobrze działa. Icon_smile
30.08.2017 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wybory na moderatorów ku3a 65 27 490 10.01.2015 08:00 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości