Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taylor Swift - Look What You Made Me Do
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
Jeszcze odnośnie stacji, które grają Taylor w Polsce, to w ostatnich trzech dniach były to:
Kolor
Polskie Radio Londyn (no dobra, tu niekoniecznie w Polsce)
4Fun.Tv
Szczecin Extra
Vanessa
RSC
Wrocław
Planeta FM

Tak więc trochę ich jest; problem w tym, że żadna nie ma wystarczającego zasięgu.
22.10.2017 12:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #42
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
prz_rulez napisał(a):odnośnie stacji
*odnośnie do stacji

Icon_redface

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.10.2017 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcineq Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2017
Post: #43
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
Akcie po co poprawiasz coś co w gruncie rzeczy jest ok? XD
22.10.2017 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
Ale mógłbyś mnie nie poprawiać.
22.10.2017 04:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #45
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
(17.10.2017 10:49 AM)AKT! napisał(a):  za dużo jest w tym hip hopu i r&b jak na europę środkowo-wschodnią; od niemiec na zachód bez problemu, ale my nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego brzmienia; jestem przekonany, że przeciętnemu słuchaczowi w polsce ten kawałek nie podoba się z zupełnie innych powodów niż temu w usa

Coś w tym jest, ale wydaje mi się, że polskim stacjom muzycznym już zdarzało się chętniej grać bardziej r'n'bowe kawałki niż ten.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
22.10.2017 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #46
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
Marcineq napisał(a):Akcie po co poprawiasz coś co w gruncie rzeczy jest ok? XD
nie jest ok, to bardzo powszechny i dość irytujący błąd Icon_sad

prz_rulez napisał(a):Ale mógłbyś mnie nie poprawiać.
ale mógłbyś używać poprawnej polszczyzny xd

Artur.O napisał(a):Coś w tym jest, ale wydaje mi się, że polskim stacjom muzycznym już zdarzało się chętniej grać bardziej r'n'bowe kawałki niż ten.
owszem, chociaż nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś bardzo wyrazistego rytmicznie i połamanego melodycznie numeru, który byłby u nas przebojem radiowym; raczej grano te bardziej rozmiękczone popem albo densem numery

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.10.2017 12:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
Konradzie, co do błędu to (już) niekoniecznie.
Swoją drogą, wychodzisz na strasznego preskryptywistę. To chyba w takiej Słowenii dostałbyś zawału.
23.10.2017 02:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcineq Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2017
Post: #48
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
No właśnie dość powszechny dlatego niedługo stanie się normą społeczna. Icon_wink
23.10.2017 06:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
jak "poszłem"
hehe
je*ać język polski!
hehe

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.10.2017 09:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
To jest oczywiście dość skomplikowany temat. To, że wiele rzeczy w języku polskim razi, jest spowodowane tym, że prawie nie mamy już dialektów, a dwa etnolekty, które część klasyfikuje jako dialekty, mają silne tendencje do wyodrębnienia jako osobne języki. W Słowenii każdy sobie mówi jak chce. A pisać to w ogóle. Np. oficjalnie "powiedziałem" to po słoweńsku "rekel sem", a widziałem już zapis "reku sm".
Ale to akurat nie jest temat na ten temat i chyba powinien być przeniesiony.
Swoją drogą - moglibyście się w końcu odnieść: http://mycharts.pl/showthread.php?tid=15...#pid293837
23.10.2017 11:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #51
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
(23.10.2017 12:48 AM)AKT! napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Ale mógłbyś mnie nie poprawiać.
ale mógłbyś używać poprawnej polszczyzny xd

W takich chwilach mam wrażenie, że poprawność jest mocno arbitralnie ustalana, mgliście mi się kojarzy, że kiedyś być może raz widziałem lub słyszałem "odnośnie do", ale dla mnie to brzmi mniej więcej tak jak "rozmawiać do [kogoś/czegoś]".
Zresztą dla mnie dużo większym niechlujstwem są karykaturalne naleciałości w stylu "hejt", "randomowy", "szejming", "font" niż "odnośnie" bez "do", pomijając że wciąż opłakuję jery, aoryst, liczbę podwójną, kilkanaście klas deklinacji i przymiotniki definitywne. Icon_sad Icon_wink


(23.10.2017 12:48 AM)AKT! napisał(a):  owszem, chociaż nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś bardzo wyrazistego rytmicznie i połamanego melodycznie numeru, który byłby u nas przebojem radiowym; raczej grano te bardziej rozmiękczone popem albo densem numery

Mnie się kojarzy "Gimme More" Britney Spears.. i w sumie "Blurred Lines", choć w sumie nie są aż tak połamane.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.10.2017 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #52
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
Artur.O napisał(a):mgliście mi się kojarzy, że kiedyś być może raz widziałem lub słyszałem "odnośnie do", ale dla mnie to brzmi mniej więcej tak jak "rozmawiać do [kogoś/czegoś]".
to bardzo proste; otóż odnosimy się do czegoś, więc coś musi być odnośnie do czegoś Icon_smile a zwracam uwagę nie dlatego, żeby uprawiać randomowy hejt i szejming xD, ale że mało kto o tym wie i później wykształceni ludzie mówią taką kaleką polszczyzną i uważają, że w sumie wszystko jedno

Artur.O napisał(a):Zresztą dla mnie dużo większym niechlujstwem są karykaturalne naleciałości w stylu "hejt", "randomowy", "szejming", "font" niż "odnośnie" bez "do",
ja z kolei jeśli tylko są stworzone zgodnie z wzorcami językowymi, to nie mam nic przeciwko; zwłaszcza w pewnych specyficznych kontekstach, bo wiadomo, że różnie się rozmawia w różnych sytuacjach z różnymi osobami; no i oczywiście bez przegięć, żeby nie zrobiła się z tego korpogadka

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2017 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
Konradzie, ale zauważ że JĘZYK SIĘ ZMIENIA. I tak, prawdopodobnie kiedyś forma "poszłem" też przestanie irytować.
Zdajesz sobie sprawę, że wedle podręczników sprzed ponad stu lat my to dopiero kaleczymy język?
24.10.2017 01:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #54
RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do
nie żyłem przed stu laty, nie jestem miłośnikiem gramatyki historycznej
staram się mówić poprawnie według dzisiejszych norm; nie jestem purystą, ale lubię kultywować poprawne formy, zwłaszcza tam, gdzie jest ich deficyt

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2017 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BANNERS - All That You Made Me Szymek79 1 42 07.03.2024 07:49 PM
Ostatni post: kajman
  Nick Carter - Made For Us Szymek79 1 63 17.11.2023 07:33 PM
Ostatni post: kajman
  Corey Taylor - We Are The Rest neo01 2 159 12.09.2023 08:04 PM
Ostatni post: neo01
  Corey Taylor - Talk Sick neo01 1 119 19.08.2023 06:35 AM
Ostatni post: kajman
  Seafret - Made of Love (Summer Mix) Szymek79 0 34 29.07.2023 12:24 AM
Ostatni post: Szymek79
  Corey Taylor - Post Traumatic Blues neo01 1 165 14.07.2023 12:19 PM
Ostatni post: kajman
  Billie Eilish - What Was I Made For? Szymek79 1 202 14.07.2023 10:37 AM
Ostatni post: kajman
  Taylor Swift - I Can See You (Taylor’s Version) (From The Vault) Szymek79 1 121 08.07.2023 01:30 PM
Ostatni post: kajman
  Corey Taylor - Beyond neo01 1 278 19.05.2023 05:21 PM
Ostatni post: kajman
  Korolova & Goodboys - Made Of Gold kacper130700 3 234 02.04.2023 05:48 AM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości