Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZOO, czyli podsumowanie roku 2008 by uzi.
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
dUżo U2 Icon_biggrin I to bardzo dobrej jakości. Moim ulubionym numerem jest Acrobat. Liczę na dalsze piosenki z genialnego Achtunga.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.01.2009 07:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
uzi napisał(a):25. Lao Che - Klucznik (Rozdziobią Nas Kruki I Wrony)
jak: gdybym chciała cytować... to bym musiała zacytować całą piosenkę. Icon_smile świetny kawałek, chociaż jak pierwszy raz go usłyszałam, to byłam wręcz przerażona. Icon_wink "ożeszichwmordę! CO TO??? AAAAAAAA!!!!" Icon_wink ale przeszło przerażenia, a przyszedł 'zachwyt'.
taka fajna perełka na "Gusłach". ;]
kiedy: wrzesień/październik.
Haha Icon_biggrin Jedyny przebojowy utwór na tej płycie. U mnie najpierw w 2005, później w 2007, a w 2008 8.03 i od 25.03 do 11.04 Icon_smile2

A z tym Afrokolektywem... Wiesz, ta muzyka dołuje "inaczej". Taki "Leszek Żukowski" (ostatnio wszystko kręci się wokół niego Icon_mrgreen ) "dołuje w niebiosach", a Afrokolektyw czy też przedstawiciele dawnego hip-hopu polskiego "sprowadzają brutalnie na ziemię"
Mam nadzieję, że ktoś to zrozumiał Icon_lol
03.01.2009 09:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #23
 
prz_rulez napisał(a):Taki "Leszek Żukowski" "dołuje w niebiosach"
przepraszam [ja bardzo Cię przepraszam Icon_mrgreen] że to "powiem", ale... Icon_lol Icon_lol Icon_lol
[sory, nie mogłam się powstrzymać.]
prz_rulez napisał(a):(ostatnio wszystko kręci się wokół niego Icon_mrgreen )
no patrz, u mnie też - ostatnio wszystkie moje wku...rzenia kręcą się wokół niego.
Icon_razz
prz_rulez napisał(a):a Afrokolektyw [...] "sprowadzają brutalnie na ziemię"
ale w sensie... pozytywnym? Icon_wink2
bo mnie ostatnimi czasy nikt tak nie sprowadza na ziemię jak Afrosi. i bardzo im za to dziękuję. Icon_cool2
03.01.2009 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
No właśnie raczej negatywnym. Pokazują taką szarą rzeczywistość...
04.01.2009 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #25
 
prz_rulez napisał(a):Pokazują taką szarą rzeczywistość...
i to jest złe? Icon_eek2
a co mają pokazywać?
nie upiększają rzeczywistości, pokazują ją taką, jaka jest. a jest zła. [ale oni potrafią ją upiększyć swoją muzyką. Icon_cool2]
są prawdziwi. nie mówią, że jest dobrze, kiedy jest źle.
i właśnie dlatego można tak dobrze zrozumieć ich teksty, tak się w to wczuć, tak to przeżyć.

dla mnie to pokazywanie szarej rzeczywistości jest zdecydowanie na ogromny plus. [nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej.]
04.01.2009 01:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
prz_rulez napisał(a):Taki "Leszek Żukowski" (ostatnio wszystko kręci się wokół niego )
Nie dalej niż cztery godziny temu wreszcie udowodniłem sobie, że tak na prawdę, to wcześniej tej piosenki nie znałem. Odkryłem ją na nowo, patrząc z perspektywy tego, co się stało w czwartek. Wsłuchałem się dokładnie w tekst i teraz już rozumiem. U mnie też ostatnio wszystko kręci się wokół niego. Tekst doskonale pasuje do tego, co ostatnio przeżywam.

W tej dziesiątce bardzo dużo U2, z czego większości nie znam. Najwięcej skojarzeń mam w tym roku z utworem z miejsca 26 (z 29 też trochę).
Cover z miejsca 27 podoba mi się co najwyżej średnio. Zdecydowanie wolę wersję Muse.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
04.01.2009 01:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #27
 
mrsap napisał(a):W tej dziesiątce bardzo dużo U2, z czego większości nie znam.
daję linki po to, żeby ci, co nie znają - poznali. Icon_wink
a do U2 tym bardziej zachęcam! [taka już natura fana. Icon_wink]
mrsap napisał(a):Cover z miejsca 27 podoba mi się co najwyżej średnio. Zdecydowanie wolę wersję Muse.
nic dziwnego...
faceci...
Icon_lol
04.01.2009 01:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
uzi napisał(a):daję linki po to, żeby ci, co nie znają - poznali. Icon_wink
A ja na przekór wszystkim w linki nie klikam prawie nigdy. Zniszczyłyby mi playlistę Icon_razz

A z repertuaru Buble'a podobają mi się chyba tylko te najnudniejsze utwory Icon_mrgreen

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
04.01.2009 01:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #29
 
mrsap napisał(a):A ja na przekór wszystkim w linki nie klikam prawie nigdy. Zniszczyłyby mi playlistę Icon_razz
no eeeej, dla U2 chyba warto! Icon_mrgreen chyba na pewno warto! Icon_mrgreen
[przynajmniej dla U2! Icon_razz2]
04.01.2009 01:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
uzi napisał(a):
mrsap napisał(a):A ja na przekór wszystkim w linki nie klikam prawie nigdy. Zniszczyłyby mi playlistę Icon_razz
no eeeej, dla U2 chyba warto! Icon_mrgreen chyba na pewno warto! Icon_mrgreen
[przynajmniej dla U2! Icon_razz2]
O, nie! Nie brzmiałoby to dobrze po Opeth Icon_mrgreen

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
04.01.2009 02:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
uzi napisał(a):dla mnie to pokazywanie szarej rzeczywistości jest zdecydowanie na ogromny plus. [nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej.]
Znowu będzie brzmiało na pozór sprzecznie, ale... (I znowu wracamy do twórców Leszka...) Taka Coma pokazuje tę szarą stronę życia w sposób uduchowiony, a Afro Kolektyw... Wydaje mi się, że w tych wszystkich Leszkach, Againach, Creepach i Ikarach jest jakaś siła, której nie ma nowa płyta Afro, grom starego hip-hopu itd...
uzi napisał(a):nic dziwnego...
faceci...
Icon_lol
A ja wolę tę wersję i to ta wersja była swego czasu na mojej liście Icon_smile2 Podoba mi się ten odrobinę teatralny styl śpiewania. Szkoda, że Michael Buble trochę od niego odszedł...
04.01.2009 01:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #32
 
prz_rulez napisał(a):Taka Coma pokazuje tę szarą stronę życia w sposób uduchowiony
no cóż. dla mnie Coma to przedstawiciel "pseudopoetyczności", "pseudouduchowienia", taki speudo-zespół. Icon_lol
ale okej, to jest moje zdanie, którego nikomu nie narzucam i nie trzeba się ze mną zgadzać.
[a my w tej sprawie na pewno nie dojdziemy do porozumienia. Icon_wink]
prz_rulez napisał(a):w tych wszystkich Leszkach, Againach, Creepach i Ikarach jest jakaś siła, której nie ma nowa płyta Afro
moim skromnym [i wiem, że nie tylko moim Icon_wink] w Połączkropkach jest siła, chwilami przeogromna, której nie znajduję w wymienionych utworach.

cóż.
"zgadzam się ze mną, a ona z nią - marnujemy czas!" Icon_wink
prz_rulez napisał(a):Szkoda, że Michael Buble trochę od niego odszedł...
no faktycznie, szkoda...
ale i tak jest fajny i go lubię. Icon_mrgreen
04.01.2009 02:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
haha... taak... swoją drogą ciekawe, czy "Przepraszam" będzie u Ciebie na szczycie Icon_wink2

uzi napisał(a):no cóż. dla mnie Coma to przedstawiciel "pseudopoetyczności", "pseudouduchowienia", taki speudo-zespół. Icon_lol
Może i tak, tego nikt nie wie, oprócz samych członków zespołu, ale po co szukać dziury w całym czy jest pseudo, czy nie? Lepiej słuchać Icon_smile2

A Afro... cenię Afro głównie za te optymistyczne czy też ironiczne, ale jeszcze nie tak bardzo dołujące numery (z Seksualną czekoladą i Przepraszam na czele). Ale niektóre po prostu są nie do przetrawienia jak dla mnie.
EDIT: Nie, życie wg Afro Kolektywu zdecydowanie nie jest dla mnie do przetrawienia! Przynajmniej teraz...
04.01.2009 04:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
prz_rulez napisał(a):A Afro... cenię Afro głównie za te optymistyczne czy też ironiczne, ale jeszcze nie tak bardzo dołujące numery (z Seksualną czekoladą i Przepraszam na czele). Ale niektóre po prostu są nie do przetrawienia jak dla mnie.
Nie wiem co Cię w tym tak dołuję. Przesłuchałem całą płytę i bardzo mi się podobała. W wielu tekstach odnalazłem siebie, ale na pewno nie w takim stopniu jak w tekstach Comy. Będę próbować dalej.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
04.01.2009 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #35
 
prz_rulez napisał(a):haha... taak... swoją drogą ciekawe, czy "Przepraszam" będzie u Ciebie na szczycie Icon_wink2
ciekawe... Icon_wink
prz_rulez napisał(a):Lepiej słuchać Icon_smile2
no właśnie problem tkwi w tym, że nie mogę tego słuchać. Icon_wink
ale błagam, zakończmy temat Comy przynajmniej w wątku o najważniejszych dla mnie utworach... Icon_lol
Icon_wink
mrsap napisał(a):Przesłuchałem całą płytę i bardzo mi się podobała. W wielu tekstach odnalazłem siebie
Icon_smile bardzo się cieszę.
mrsap napisał(a):ale na pewno nie w takim stopniu jak w tekstach Comy.
dobra, ja już nic więcej o Comie nie mówię. przynajmniej tu. ;]
mrsap napisał(a):Będę próbować dalej.
zachęcam.
tym bardziej, że [co sprawdziło się w każdym znanym mi przypadku] Połącz Kropki należy przesłuchać przynajmniej 3 razy, żeby móc naprawdę zrozumieć i poczuć ten album. nie wiem ile razy Ty przesłuchałeś PK, ale i tak namawiam do dalszego słuchania. Icon_wink
04.01.2009 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #36
 
druga dziesiątka:

20. Lao Che - Przebicie Do Śródmieścia
jak: najmocniejszy kawałek na PW, moim skromnym. no ja nie wiem, rozwala mnie to "laj laj lalalalaj [itd.]". i w ogóle cały kawałek rozwala. i była ostra faza na niego.
kiedy: sierpień, wrzesień, październik.

19. Afro Kolektyw - Mozart Pisał Bez Skreśleń
jak: "dawniej było MEGA po prostu". jo. rację ma Afrojax szanowny. kiedyś było fajniej niż teraz. "może prostota, ale jak niezwykła!" a teraz co? "jest wolność, a i tak jej ma każdy mało wg siebie". itd. posłuchajcie. i nie zrażajcie się do formy. ja jak pierwszy raz to usłyszałam, to sobie pomyślałam: " Icon_eek2 AAAAAAAA!!!! Boże kochany! CO TO JEST???? co to za dicho?? co oni z siebie zrobili???". a po prawdziwym zagłębieniu się w "Mozarta" i w ogóle w całe "Połącz Kropki" zrozumiałam, że zrobili z siebie... bardzo dojrzałych i mądrych [/jeszcze mądrzejszych Icon_wink] ludzi. serio.
kiedy: [listopad i] grudzień.

18. Joy Division - She's Lost Control
jak: no cóż. I've lost control. and again. i właśnie wtedy Dżoje byli mi szczególnie bliscy.
kiedy: czerwiec, lipiec, sierpień, listopad, grudzień.

17. Grzegorz Turnau - Dotąd Doszliśmy
jak: Grzegorz "Koper" Turnau. album "Pod Światło" jest bardzo bliski sercu memu. a ten utwór wywołał w tym roku dużo płaczu. przy odejściu. moim, skądś. [ale ciiiii! Icon_wink]
kiedy: sierpień.

16. Afro Kolektyw - Będę Was Bić Mocno I Długo
jak: top3 na "Połącz Kropki". skojarzenie... z osobą, w której widzę trochę Afrojaxa. właśnie, akurat w tym utworze AK, przez to skojarzenie, nie utożsamiam się z Afrojaxem. Icon_wink to rzadkie zjawisko. Icon_razz2
ten kawałek jest prześwietny. posłuchajcie.
aha. "organiczny hip hop jazz nie istnieje"? no jak to? to w takim razie co TO jest?...
kiedy: [listopad i] grudzień.

15. Lao Che - Chłopacy
jak: jak tak sobie patrzę w lustro... to nieraz, szczerze, aż mi się chce wydrzeć na cały dom "abujakasza łakłan ewritinajrijaj!" albo "fafa farafafafafafa farafafafafafa farafafafa fa fa fa!". ale się powstrzymuję, bo inaczej już dawno by mnie wyrzucili z domu. Icon_wink
zarąbisty song. taki, kurde, ludzki. nie? Icon_wink i taki codziennie aktualny. ech. fajoski.
barrrrrdzo często dręczony przy pomocy kolegi Winampa w czasie wielkiego zakochania w Lao.
kiedy: sierpień - październik.

14. U2 - With Or Without You (live in Paris, 1987)
jak: niby wyświechtane, niby oklepane, niby wymęczone przez wszystkie stacje radiowe, niby "nuuuudne", niby "każdy zna, więc nie lubię"... ale to i tak jest niezwykły utwór. cały czas mnie wzrusza. a najbardziej... kiedy się jest "without".
druga połowa roku upłynęła właśnie pod znakiem "with or without". [pewnie czytają to też ci, którzy "wią" o co chodzi. Icon_wink]
kiedy: rzeczona II połowa roku.

13. Lao Che - Wiedźma
jak: zdecydowanie najlepszy utwór na "Gusłach". moim zdaniem, oczywiście. Jezu Chryste. niepowtarzalnie niepowtarzalny. jak słucham, to mam prawdziwe ciary. niesamowity klimat. niesamowity kawałek. ŁAŁ.
kiedy: w październiku mnie tak porządnie wzięło. porządnie porządnie.

12. Czesław Śpiewa - Ucieczka Z Wesołego Miasteczka
jak: gdyż dokonałam ucieczki z wesołego miasteczka. tylko z tą ładną babeczką to lekka przesada. Icon_wink ale fakt, że poszłam precz.
kiedy: początek sierpnia.

11. Lao Che - Czarne Kowboje
jak: główne hasło roku '08: "Poprzez Prerie Arizony"! Icon_mrgreen a hasłem tym męczyła mnie szanowna siostra. Icon_biggrin
i to wystarczy. Icon_razz2 bo to, że CK to świetny utwór, to już wszyscy wiedzą. Icon_wink
kiedy: lipiec - październik.
04.01.2009 07:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #37
 
mam troszkę czzasu to looknę na top30 Icon_wink2
uzi napisał(a):26. Pink Floyd - Wish You Were Here
mój top3 Wszech... [za rok 2007, a za rok 2008 nie powinno być dużo gorzej] więc nie może mi sie nie podobać pojawienie tego utworu w Twoim podsumowaniu Icon_wink2
Poza tym U2 właściwie wszystkie na plus !

TOP20 - bardzo mocne!!!
I tak:
uzi napisał(a):Lao Che - Przebicie Do Śródmieścia
mój nr 2-3 z PW, ale że cała płyta to [chyba] mój nr 1 LC, wiec bardzo sie cieszę !!!
uzi napisał(a):Lao Che - Chłopacy
uzi napisał(a):Lao Che - Czarne Kowboje
nr 3 i 2 z GOSPEL!!! CK u mnie pod różnymi hasłami Icon_mrgreen
uzi napisał(a):U2 - With Or Without You
mój nr 4 U2!!!
uzi napisał(a):Lao Che - Wiedźma
zdecydowanie najlepszy utwór na "Gusłach"
mhm, duuużo przed resztą albumu!!! a mnie wzięło jakoś tak we wrześniu Icon_wink2 i tak mam do dziś [słuchałem płytki jakieś 6 godzin temu Icon_wink2], więc wiem co piszę Icon_smile2
A więc połowa "10" to moje w-ten-lub-w-inny-sposób utwory ever!!! nieżle!!!
czekam na top10 Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.01.2009 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Kolejny Leo-maniak się znalazł - teraz ze 100% pewnością mogę napisać ;P U2 tym razem skromnie i to w takim dobrym, aczkolwiek nie najlepszym wydaniu. Afro Kolektyw czeka na swoją kolej u mnie. JD pojawia się znikąd i to nie z TYM utworem co szalał na LP3.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.01.2009 08:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #39
 
Yacy napisał(a):A więc połowa "10" to moje w-ten-lub-w-inny-sposób utwory ever!!! nieżle!!!
bardzo się cieszę, że się podoba. Icon_wink
Yacy napisał(a):czekam na top10 Icon_smile2
jutro i pojutrze. Icon_cool2
saferłel napisał(a):JD pojawia się znikąd i to nie z TYM utworem co szalał na LP3.
no niezupełnie znikąd. Icon_wink w tym roku pojawili się w moim życiu nie ze względu na LP3. raczej przez pewien film Corbijna... Icon_wink
04.01.2009 08:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
na 11 Czarnym kowboje - miło Icon_smile2
04.01.2009 10:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwiastek 2021 - moje podsumowanie roku Mayberryna 2 2 772 21.01.2022 09:54 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku Mayberryna 4 297 14.04.2021 03:52 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości