Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #81
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Cytat:Atrur.O - po pierwsze, to przykro mi, ale dla mnie nie jesteś osobą odpowiednią do dyskusji, co zapamiętałem sobie dobrze swego czasu
Po przeczytaniu tego pierwsze co pomyślałem to, że ty nie jesteś osobą odpowiednią do dyskusji a nie osoba o której to mówisz... Jest to na prawdę bardzo chamskie i nie powinno mieć tu miejsca.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2017 07:56 PM przez Lombthorne.)
28.08.2017 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Lombthorne napisał(a):Jest to na prawdę bardzo chamskie
Myślę, że używanie takich określeń nie wiedząc, co spowodowało że tak napisał jest grubą przesadą. Ale zgodzę się z tym, że
Lombthorne napisał(a):nie powinno mieć tu miejsca.
28.08.2017 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #83
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
kajman napisał(a):to jest bardzo nie fair komentarz.
Rozumiem, że źle to odebrałeś, ale jednoznacznie chciałbym takie zatargi z przeszłości zostawić przeszłości i dać do zrozumienia, że komentarzy pewnej osoby nie traktuję jako chęć wniesienia czegoś konstruktywnego, a jedynie jako odbicie piłeczki, przede wszystkim w moim kierunku. Niestety, w moim przypadku, od ściany.
kajman napisał(a):tylko kwestionuje prawo do ich zgłoszenia ich utworów przed wydaniem studyjnej płyty.
Niejednokrotnie artysta niszowy nie jest w stanie wydać płyty, bo go zwyczajnie na to nie stać. A jeśli ktoś o tym nie wie, to ja się pytam, co robi na forum przede wszystkim muzycznym. Osoby, które interesują się muzyką na serio, a zdaje się, że na tym forum są takie lub za takie się uważają, powinny sobie zdawać sprawę z tego jakim przedsięwzięciem jest nagranie płyty w studio, jej wydanie i jeszcze potem tzw. promocja. Tym samym nie masz racji, bo to JEST kwestionowanie obecności artystów niszowych.
No chyba, że ktoś ogranicza się jedynie do muzyki "mielonej" przez komercyjne stacje typu tereferefe, to wtedy może tego nie wie, z naciskiem na słowo "może".
Niestety, nieskromnie napiszę, że zbyt dużo wywiadów przeprowadziłem i wiele się nasłuchałem o tym jak wydawcy traktują muzyków.
Dlatego w tej chwili nie siedzę cicho, bo to, co się chce tu wprowadzić, to pachnie dyskryminacją.

Jeszcze mi przyszło do głowy, że taki np. Radiohead wpadnie na pomysł, żeby płytę "wydać", a raczej opublikować, wyłącznie w sieci. Nośnik nigdy się nie pojawia... I co teraz?
Dlaczego np. jakiś skład hiphopowy NiktNieZnaNas, dajmy na to, z miejscowości Nieznamice, który stał się legendą w pewnym światku, ale płyty nigdy nie wydał,
ma być gorzej potraktowany w tym co nagrał i wydał Eminem, jak chodzi o zamieszczenie w zestawie do głosowania?
Przecież głosujący potem to zweryfikują. Czyż nie? Czego się boją głosujący?
Ta lista to jest zabawa i przyjemność czy to jest jakaś walka polakowa typu "moja racja jest mojsza"?
Aro wyraźnie napisał, jak przepis ogólny powinen być interpretowany.
Jeśli to możliwe, to na korzyść artysty i osoby zgłaszającej.
28.08.2017 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #84
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Lombthorne napisał(a):nie powinno mieć tu miejsca.
Wiele rzeczy na tym forum (i nie tylko na tym), nie powinno było mieć miejsca w przeszłości. Przykro mi, ale nie ja pierwszy zacząłem dogryzać i obrażać, ale naprawdę, proszę, zostawmy to, bo tworzymy niepotrzebny offtop.
28.08.2017 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #85
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
adameria napisał(a):Ta lista to jest zabawa i przyjemność czy to jest jakaś walka polakowa typu "moja racja jest mojsza"?
Tylko dyskutujemy, nikt nie twierdzi, że jego racja jest najlepsza i jedyna słuszna...

ja też zgłosiłem niedawno "Slow It Down", oficjalnie wydany 8.05.2012 (to data youtubowa). A mogę się założyć, że Amy na pewno wcześniej go wykonywała na koncertach, ale nie będę się kłócić i wyszukiwać tego typu szczegółów. Tym bardziej, że zgłoszony przez Ciebie Adamie utwór został wydany, gdyby to nie miało miejsca, to być może moje zdanie byłoby inne.
28.08.2017 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #86
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Akurat nie ja go zgłaszałem, ale właściwie, to cieszę się, że mnie z nim utożsamiłeś. Poniekąd słusznie. Icon_wink2
Tomekk napisał(a):głoszony przez Ciebie Adamie utwór został wydany, gdyby to nie miało miejsca
A jeśli napiszę, że ja miałem wydanie z tzw. "drugiego obiegu" w roku 2011, to co?
Oczywiście była to wtedy wersja koncertowa. Mogę nawet zrobić skan lub zdjęcie płyty.
No i jak to zinterpretujesz?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2017 08:30 PM przez adameria.)
28.08.2017 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #87
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
adameria napisał(a):A jeśli napiszę, że ja miałem wydanie z tzw. "drugiego obiegu" w roku 2011, to co?
jeśli to prawda, to ok.

adameria napisał(a):Akurat nie ja go zgłaszałem,
Przepraszam, drobna pomyłka Icon_smile

adameria napisał(a):No i jak to zinterpretujesz?
Nie jestem sądem, żeby to interpretować, ale jeśli faktycznie tak było, to wtedy masz rację.
28.08.2017 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #88
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
(28.08.2017 08:36 PM)Tomekk napisał(a):  Przepraszam, drobna pomyłka Icon_smile
mniejsza niż myślisz, na drugie mam Adam Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.08.2017 09:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #89
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Jeszcze jedno, bo uciekło mi wcześniej...
thestranglers napisał(a):pochwałę dla tytanicznej pracy Szymka
Absolutnie nie kwestionuję trudu pracy, zdaję sobie sprawę ile czasu to zajmuje (trzeba mieć ten czas).
Doceniam to BARDZO (!!!), choć to w ogromnej większości nie moja bajka muzyczna i dla mnie wiedza bezużyteczna. Ale to jest kwestia mojego,
mniej lub bardziej skrzywionego, gustu.
Natomiast pisząc ironicznie znów chciałem pokazać, że nie ma jednej "prawdy objawionej" i jednej recepty, jak chodzi o wybór i dobór tego, czego słuchamy.
Obawiam się, że zaproponowany utwór został zakwestionowany m.in. dlatego, że jest z innej bajki i na zasadzie "znajdźmy na niego paragraf".
Obym się mylił, ale z mojej perspektywy tak to, niestety, wygląda. A wystarczy trochę dobrej woli.
Tym bardziej zabolała mnie Twoja zmiana decyzji, ale cóż... Twoja sprawa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2017 10:12 PM przez adameria.)
28.08.2017 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
adameria napisał(a):Tym samym nie masz racji, bo to JEST kwestionowanie obecności artystów niszowych.
Właśnie nie do końca, bo mowa jest o nagraniach, które wyszły później na płycie. Ktoś napisał, że jeżeli utwór nie wyszedł w ogóle to można go zgłosić. Pewnie nie wszyscy tak uważają, ale to jest jakaś różnica.
Tomekk napisał(a):A mogę się założyć, że Amy na pewno wcześniej go wykonywała na koncertach
Ale zapisu takiego koncertu nie znalazłeś?
adameria napisał(a):Mogę nawet zrobić skan lub zdjęcie płyty.
To ja bym poprosił. Swoją drogą nigdy o tym nie słyszałem.
28.08.2017 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #91
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
(28.08.2017 07:26 PM)adameria napisał(a):  Atrur.O - po pierwsze, to przykro mi, ale dla mnie nie jesteś osobą odpowiednią do dyskusji, co zapamiętałem sobie dobrze swego czasu.
A to zabawne, bo mógłbym o tobie powiedzieć dokładnie to samo. Mimo to jednak podjąłem dyskusję w tym temacie na poważnie. A mimo to od razu przechodzisz do przytyku osobistego, rozumiem że to oznacza bycie "osobą odpowiednią do dyskusji"?

(28.08.2017 07:26 PM)adameria napisał(a):  Po drugie nie wiem kompletnie o czym napisałeś, ale w sumie mało mnie to obchodzi. Jak dla mnie to pisz sobie, co Ci ślina na palce klawiatury przyniesie.
Hahaha, ale wiesz, że największe bzdury w tym temacie piszesz właśnie ty? Nie pierwszy, nie drugi i nawet nie dziesiąty raz zresztą.
No ale nie dam ci tej satysfakcji i z tematu się wyłączę. A ty ośmieszaj się dalej.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
28.08.2017 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #92
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Właśnie udowodniłeś po raz kolejny, kto kogo obraża. Dziękuję.
28.08.2017 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Artur.O napisał(a):wiesz, że największe bzdury w tym temacie piszesz właśnie ty?
No cóż, pozwolę sobie nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Poza przesadną ironią pisze całkiem mądre rzeczy.
Artur.O napisał(a):podjąłem dyskusję w tym temacie na poważnie
Na mnie to nie robiło takiego wrażenia.
W sumie mam wrażenie, że zapędziliście się niepotrzebnie i ta Wasza dyskusja do niczego nie prowadzi.
28.08.2017 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #94
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
zgadzając się z kajmanem pozwolę sobie zamknąć ten temat.
z tego co zrozumiałem kajman ma zamiar założyć nowy wątek, więc tam proszę wyrażać swoje stanowiska.
oby merytorycznie.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.08.2017 11:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 447 kajman 7 178 Dzisiaj 01:35 PM
Ostatni post: obserw99
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 446 kajman 24 583 24.03.2024 10:07 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 445 kajman 27 735 18.03.2024 12:41 PM
Ostatni post: stokrotka
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 444 kajman 25 714 10.03.2024 07:03 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 443 kajman 27 1 903 03.03.2024 10:47 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 442 kajman 29 950 26.02.2024 02:19 AM
Ostatni post: Sundrajta
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 441 kajman 28 926 18.02.2024 07:40 PM
Ostatni post: Yacy
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 440 kajman 27 868 12.02.2024 12:33 AM
Ostatni post: Sundrajta
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 439 kajman 31 1 228 04.02.2024 07:09 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 438 kajman 23 766 29.01.2024 03:26 PM
Ostatni post: adameria

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości