Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #61
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
(27.08.2017 10:20 PM)kajman napisał(a):  A co jeżeli wykonawca nie wydał żadnej płyty? Mamy skreślić Grupę I, Plugawego Anonima czy Woo Boo Doo (no dobra, przesadziłem, WBD wydało singla)?

Nawet nie słyszałem o takich wykonawcach.... widać nie są wystarczająco "Classic" Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2017 11:13 PM przez Dobromiera.)
27.08.2017 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Artur.O napisał(a):Nawet nie słyszałem o takich wykonawcach...
Plugawego faktycznie możesz nie kojarzyć, Woo Boo Doo czy ja wiem, może kiedyś obiło Ci się o uszy Ja mam fijoła, dam ci go, a I znane jest w zasadzie z jednej piosenki i jest spora szansa, że ją słyszałeś - Jak dobrze wstać skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić.
27.08.2017 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #63
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Proponuję, żeby na obie listy były wpuszczane tylko i wyłącznie oficjalne single. Najlepiej tylko i wyłącznie te, które Szymek objawia na mycharts.
28.08.2017 12:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #64
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
adameria napisał(a):Najlepiej tylko i wyłącznie te, które Szymek objawia na mycharts.
możesz sobie znaleźć bliższego w rodzinie.

adameria napisał(a):Proponuję, żeby na obie listy były wpuszczane tylko i wyłącznie oficjalne single.
z tego co mi wiadomo nie ma i nie było takiego wymogu.

Nie rozumiem zupełnie tego całego zamieszania jak Tomekk zgłosił utwór, który nie miał jeszcze 5-lat od wydania to go zmienił i ponowił zgłoszenie gdy już był zgodny z regulaminem.

Poza tym wydaje mi się, że data wydania powinna być łatwa dla zweryfikowania dla każdego czyli Youtube, Wikipedia, iTunes, Amazon czy debiut na liście Trójki chociażby.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.08.2017 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #65
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Szymek79 napisał(a):możesz sobie znaleźć bliższego w rodzinie
Nie mogę.
Szymek79 napisał(a):data wydania powinna być łatwa dla zweryfikowania dla każdego czyli Youtube, Wikipedia, iTunes, Amazon
Data wydania czy data publikacji? A jeśli wydania to na jakim nośniku? Bo może jakieś nośniki są zakazane na ten przykład. Albo źródło publikacji nie jest z prawego łoża. Np. YT - tak, bandcamp - już nie.
Szymek79 napisał(a):debiut na liście Trójki chociażby
A to już nie jest data wydania czyli naciągamy. Uuu, niedobrze, niedobrze. Czyli są równi i równiejsi...

Może jeszcze wprowadźmy zasadę, że jak jakiś wykonawca ma mniej niż 1000 polubień na fejsie, to się nie nadaje, żeby zasłużyć sobie
na przebywanie w czcigodnym zestawie do głosowania na listy mycharts. Ja nie wahałbym się wprowadzić jakieś takieś ograniczenia.
28.08.2017 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #66
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
adameria napisał(a):debiut na liście Trójki chociażby
A to już nie jest data wydania czyli naciągamy. Uuu, niedobrze, niedobrze. Czyli są równi i równiejsi...
chodziło mi w tym przypadku o jakieś jednorazowe projekty głównie z lat 80-tych, które pojawiały się na Lp3 z jednym czy z dwoma utworami a nie wydały długogrającej płyty.

adameria napisał(a):Data wydania czy data publikacji?
Wydania na płycie singlu, mp3 w zależności od czasu z którego pochodzi utwór, doskonałym przykładem jest "Jesus To A Child" George'a Michaela zaśpiewane po raz pierwszy na EMA w listopadzie 1994 a wydane na singlu w ostatecznej wersji w styczniu 1996 i to ta data widnieje w annałach a nie '94.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2017 04:16 PM przez Szymek79.)
28.08.2017 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #67
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
adameria napisał(a):Proponuję, żeby na obie listy były wpuszczane tylko i wyłącznie oficjalne single. Najlepiej tylko i wyłącznie te, które Szymek objawia na mycharts.
a ja to co piszesz odbiorę jako pochwałę dla tytanicznej pracy Szymka, z której między innymi ja korzystam Icon_smile
adameria napisał(a):Thestranglers, jest mi bardzo przykro, że pod wpływem dyskusji zmieniłeś zdanie.
mówią, że tylko krowa nie zmienia poglądów Icon_biggrin a serio to przykro mi, że akurat tym razem wbrew woli Twojej i Jacka, z którym skądinąd bardzo się lubimy Icon_razz2
28.08.2017 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #68
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Nie w tym rzecz. Czepiacie się o datę wydania singla, płyty, opublikowania, zamieszczenia tu czy tam etc, a to z punktu widzenia regulaminu o kant d.. rozbić. Gdy regulamin będzie poprawiony i uwzględnione będą szczegółowe zapisy to wtedy możemy składać pretensje, prośby, wnioski itd.
Ale dziś tak nie jest.
Utwór ma przynajmniej pięć lat. Grany 7 lat temu jak byk i nieistotne czy jest w wersji live czy dead czy jeszcze inaczej. Czy był singlem, tworem, umieszczony na płycie cd, winylu, składaku czy na mp3. I nie wnikam czy jest to wersja studyjna czy jeszcze inna.
Jest napisany, skomponowany, stworzony i zagrany publicznie co najmniej w 2010 r.
Dla mnie to jest odniesieniem do zapisów aktualnego i ogólnikowego regulaminu.
28.08.2017 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #69
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Myślę, że można już zakończyć dyskusję aktualizując regulamin do następującej wersji ;
Cytat:Do listy mogą być zgłaszane utwory, które wydane zostały minimum pięć lat temu
Już mnie zaczyna denerwować ta dyskusja, skoro utwór został wydany w roku 2013 to utwór jest z roku 2013 a co za tym idzie nie może być w propozycjach do listy...tyle.
Nie wiem co niektórzy widzą w tym niejasnego, ale może przedstawię pewien przykład dzięki któremu łatwiej będzie wam to zrozumieć jak absurdalne jest moim zdaniem traktowanie utworu z 2013 roku jak by był z 2010 roku :
Załóżmy, że napisałem dziś tekst piosenki i skomponowałem go, odśpiewałem przed chwilą żonie i rodzicom ( czyli wystąpiłem z utworem publicznie) mimo to nie jest nagrana wersja studyjna. Teraz przypuśćmy, że w roku 2025 zostanę piosenkarzem i nagram wersję studyjną tego utworu, która będzie do kupienia przez każdego w internecie. Czy wobec tego moja żona może zgłosić ten utwór w roku 2025 tutaj do listy bo ona prędzej go słyszała na żywo i dla niej jest klasykiem ? Nie, byłby to zupełny absurd. Tak samo jest tutaj. Być może więcej lub mniej osób miało okazję go gdzieś usłyszeć na żywo, ale tego utworu nie było, nie mieliśmy możliwości by go kupić, pobrać i słuchać. Nie było go wtedy, był w roku 2013.
Możemy na tym etapie zakończyć dyskusję ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2017 05:31 PM przez Lombthorne.)
28.08.2017 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
adameria napisał(a):Może jeszcze wprowadźmy zasadę, że jak jakiś wykonawca ma mniej niż 1000 polubień na fejsie, to się nie nadaje, żeby zasłużyć sobie na przebywanie w czcigodnym zestawie do głosowania na listy mycharts.
Myślę, że przegiąłeś z tym ironizowaniem. Chyba nie chodzi Ci o to, żeby robić zamieszanie i podgrzewać atmosferę.
A tak ogólnie napiszę, że całemu zamieszaniu jest winien po części Yacy (mam nadzieję, Jacku, że nie będziesz na mnie mocno zły, że to napisałem), bo chciał być zbyt uczciwy. Gdyby wrzucił nagranie bez komentarza to przeszłoby i byłoby w zestawie. Ale przede wszystkim winien jestem ja, gdyż ze względów osobistych nie podjąłem dyskusji. Powinienem zajrzeć do regulaminu i kierując się jego postanowieniami utwór dopuścić. Zamiast tego zaproponowałem dyskusję i w tej sytuacji uważam, że nie mogę wyników tej dyskusji uznać za nieważne i oprzeć się na w sumie nieprecyzyjnym regulaminie (inna sprawa, że w najczarniejszych snach nie przewidziałbym takiej sytuacji).
thestranglers napisał(a):mówią, że tylko krowa nie zmienia poglądów
Z tego co napisałeś wcześniej zrozumiałem, że to nie zmiana poglądu lecz chęć zakończenia przepychanek.
28.08.2017 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #71
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Cytat:Powinienem zajrzeć do regulaminu i kierując się jego postanowieniami utwór dopuścić
Tyle, że w regulaminie nie jest nic dokładnie ustalone, więc nie powinieneś mówić, że jego postanowieniami być dopuścił....
Cytat:inna sprawa, że w najczarniejszych snach nie przewidziałbym takiej sytuacji
Ja również, ale myślę, że już lepsza jedna dłuższa dyskusja, dzięki której mam nadzieję, że coś ustalimy niż by co jakiś czas miały się zdarzać takie niejasności.
28.08.2017 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Lombthorne napisał(a):Do listy mogą być zgłaszane utwory, które wydane zostały minimum pięć lat temu
A ja jestem temu punktowi zdecydowanie przeciwny. Przede wszystkim w dobie internetu pojęcie wydanie mocno się zdezawualowało, poza tym chciałbym mieć możliwość zgłoszenia utworu mającego ponad 5 lat, który nie został w ogóle wydany (chyba Metalica, którą zgłosiłem pod tą kategorię podchodzi). No i czy jako wydanie traktujemy bootlegi, wydania klubowe i cholera wie co jeszcze.
Lombthorne napisał(a):Tak samo jest tutaj. Być może więcej lub mniej osób miało okazję go gdzieś usłyszeć na żywo, ale tego utworu nie było, nie mieliśmy możliwości by go kupić, pobrać i słuchać.
Jak to nie było? Nie można go było posłuchać? Na youtube piosenki tego utworu były publikowane w roku 2010, może nawet wcześniej. Jeżeli nie były publikowane, to skąd się wziął debiut tego zespołu na mojej liście 14.05.2010 roku (a ich koncertu nigdy nie słyszałem) gdyby nie było ich w sieci.
Lombthorne napisał(a):był w roku 2013
Płyta chyba nigdy nie była dostępna w normalnych sklepach. Więc może i wtedy nie będzie można utworu zgłosić.
28.08.2017 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Lombthorne napisał(a):Tyle, że w regulaminie nie jest nic dokładnie ustalone
Jeżeli jest napisane, że może być dodany utwór, który ma minimum 5 lat to nie jest dokładne ustalenie?
Dyskusja będzie i mam nadzieję, że pozwoli dopuścić ten utwór wcześniej niż w lutym 2018.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2017 06:11 PM przez kajman.)
28.08.2017 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #74
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
kajman napisał(a):Dyskusja będzie i mam nadzieję, że pozwoli dopuścić ten utwór wcześniej niż w lutym 2018.
A nie lepiej podjąć decyzję w tym momencie i albo przepuścić utwór do kolejnego notowania (co w zasadzie powinno się już stać w przypadku bieżącego notowania), bądź przytrzymać go do momentu, kiedy nie będzie żadnych wątpliwości związanych z jego publikacją?

Ja też mam dosyć tej dyskusji, bo zdanie wyraziłem jasno, podpierając przykładami. Myślałem, że teraz zliczymy opinie i zostanie podjęta męska decyzja.
28.08.2017 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Myślę, że dyskusja dopiero się zacznie i to w odpowiednim temacie. Na razie nic poza konkretnym niedopuszczeniem utworu do zestawu nie ustaliliśmy.
28.08.2017 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #76
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
(28.08.2017 03:44 PM)adameria napisał(a):  
Szymek79 napisał(a):możesz sobie znaleźć bliższego w rodzinie
Nie mogę.
Szymek79 napisał(a):data wydania powinna być łatwa dla zweryfikowania dla każdego czyli Youtube, Wikipedia, iTunes, Amazon
Data wydania czy data publikacji? A jeśli wydania to na jakim nośniku? Bo może jakieś nośniki są zakazane na ten przykład. Albo źródło publikacji nie jest z prawego łoża. Np. YT - tak, bandcamp - już nie.
Szymek79 napisał(a):debiut na liście Trójki chociażby
A to już nie jest data wydania czyli naciągamy. Uuu, niedobrze, niedobrze. Czyli są równi i równiejsi...

Może jeszcze wprowadźmy zasadę, że jak jakiś wykonawca ma mniej niż 1000 polubień na fejsie, to się nie nadaje, żeby zasłużyć sobie
na przebywanie w czcigodnym zestawie do głosowania na listy mycharts. Ja nie wahałbym się wprowadzić jakieś takieś ograniczenia.

Nie rozumiem, skąd bierzesz to, co piszesz w tych postach?
Przecież to ty wprowadzasz grzebanie po szufladach artystów, "granie na koncertach" itp.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2017 06:42 PM przez Dobromiera.)
28.08.2017 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
To akurat niewątpliwie była ironia. Moim zdaniem zdecydowanie niepotrzebna.
28.08.2017 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Atrur.O - po pierwsze, to przykro mi, ale dla mnie nie jesteś osobą odpowiednią do dyskusji, co zapamiętałem sobie dobrze swego czasu.
Po drugie nie wiem kompletnie o czym napisałeś, ale w sumie mało mnie to obchodzi. Jak dla mnie to pisz sobie, co Ci ślina na palce klawiatury przyniesie.

Szymek79 napisał(a):Wydania na płycie singlu, mp3 w zależności od czasu z którego pochodzi utwór, doskonałym przykładem jest "Jesus To A Child" George'a Michaela zaśpiewane po raz pierwszy na EMA w listopadzie 1994 a wydane na singlu w ostatecznej wersji w styczniu 1996 i to ta data widnieje w annałach a nie '94.
Faktycznie, znakomity przykład, pokazujący, że nawet na Liście Przebojów Trójki byli równi i równiejsi:
Utwór na liście w 1994 roku.
Utwór na liście w 1996 roku.
Pokazuje on też, że utwór był na Liście w 1994 roku, choć został wydany, jak sam piszesz "ostatecznie" w roku 1996.

A co Davidem Fosterm i "Winter Games"?
http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=1502
Niedźwiedź nagrał utwór na magnetofon i wpuścił na Listę. Jaki był rok "wydania"?

Aro napisał(a):zapisów aktualnego i ogólnikowego regulaminu.
Tak samo to interpretuję. Ba, nie rozumiem po co cała ta dyskusja.

kajman napisał(a):Myślę, że przegiąłeś z tym ironizowaniem.
Myślę, że zrobiłem to celowo.
Może do kogoś dzięki temu dotrze, że artyści niszowi też mają tutaj miejsce i nikt nie ma monopolu na jeden jedyny słuszny gatunek muzyki.
No i nikt nie ma monopolu na sposób docierania do słuchacza!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2017 07:28 PM przez adameria.)
28.08.2017 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 379
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
adameria napisał(a):dla mnie nie jesteś osobą odpowiednią do dyskusji
Według mnie to jest bardzo nie fair komentarz.
adameria napisał(a):Ba, nie rozumiem po co cała ta dyskusja.
Jak już napisałem to był mój błąd, że ją zaproponowałem. Ale skoro to już zrobiłem to nie mogę bojkotować tego, co w niej było napisane. Ale mam nadzieję, że weźmiesz udział w dyskusji nad ostatecznym kształtem zapisu.
adameria napisał(a):Może do kogoś dzięki temu dotrze, że artyści niszowi też mają tutaj miejsce
Ale nikt tu nie kwestionuje obecności artystów niszowych tylko kwestionuje prawo do ich zgłoszenia ich utworów przed wydaniem studyjnej płyty. A to jednak jest spora różnica.
Liczę na to, Adamie, że weźmiesz udział w dyskusji ostatecznie ustalającej jakie utwory mogą być dopuszczone do zestawu.
28.08.2017 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #80
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 104
Aro napisał(a):Gdy regulamin będzie poprawiony i uwzględnione będą szczegółowe zapisy to wtedy możemy składać pretensje, prośby, wnioski itd.
Nigdy nie poprawisz regulaminu w ten sposób, żeby każdy był zadowolony. Nawet jak napiszemy 1500 punktów regulaminu, to i tak zawsze się może zdarzyć sytuacja, że ktoś będzie się czepiał słówka czy też jakiegoś sformułowania. Według mnie wykonanie utworu live na koncercie nie jest jego publikacją, bo uważam, że w regulaminie chodziło bardziej o datę wydania piosenki. Co z tego, że zespół zagrał przedpremierowo np. 2 lata wcześniej jakiś utwór? Rozumiem jeszcze zamieszanie, gdyby nie było fizycznej wersji tej piosenki - w sensie brak albumu, singla, ale w tym przypadku tak nie jest. Data wydania albumu jest jednoznaczna...
28.08.2017 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 447 kajman 7 183 Dzisiaj 01:35 PM
Ostatni post: obserw99
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 446 kajman 24 584 24.03.2024 10:07 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 445 kajman 27 735 18.03.2024 12:41 PM
Ostatni post: stokrotka
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 444 kajman 25 714 10.03.2024 07:03 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 443 kajman 27 1 904 03.03.2024 10:47 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 442 kajman 29 950 26.02.2024 02:19 AM
Ostatni post: Sundrajta
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 441 kajman 28 927 18.02.2024 07:40 PM
Ostatni post: Yacy
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 440 kajman 27 868 12.02.2024 12:33 AM
Ostatni post: Sundrajta
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 439 kajman 31 1 229 04.02.2024 07:09 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 438 kajman 23 766 29.01.2024 03:26 PM
Ostatni post: adameria

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości