Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co czytacie?
książki, books, knjigi, книги
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Co czytacie?
dziobaseczek napisał(a):Niestety tak to brzmi - niełatwo.
To bynajmniej nie była pochwała, a jeżeli już to pochwała Twojego cwaniactwa.
dziobaseczek napisał(a):argumenty często wykluczają się i są niespójne
Pewnie dlatego, że inne osoby je podnoszą.
dziobaseczek napisał(a):Faktycznie jestem przeciwny w całej rozciągłości.
To, że jest się przeciwnym nie wyklucza rozumienia.
A tak na temat sf to proponuję przeczytanie Przedludzi Philipa Dicka. Jeżeli potem uznasz, że ta literatura nic nie wnosi, to już nigdy nie będę o nic w tym temacie Ciebie nie pytał.
22.12.2018 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #62
RE: Co czytacie?
Prośba, byś nie mierzył innych swoją miarą. Sam w drugim akapicie uciekasz się do cwaniackiej ironii i jak widać czujesz się jak ryba w wodzie, stosując takie metody. Ale jakbym cię nie znał, pewnie bym się tym przejął obraźliwym I napastliwym początkiem. Ja jestem przeciwny, a ty nie, bo dopuszczasz w pewnych sytuacjach. Abstynent, który pije tylko wino, albo tylko w marcu nie jest abstynentemm, aborcja jest morderstwem i nie oszukujmy się, że jest zabiegiem kosmetycznym. A morderstwa pod żadnym pozorem nie przyjmuję. Co do Dicka, pożyczę sobie i dam znać jakie odczucia. Zaznaczyłem, że literatura sci fi jest mi obca, być może dkatedo że nie trafiłem na nic, co trafiłoby do mojego serca a nie tylko do oczu. Mimo wszystko, wesołych świąt ci życzę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2018 03:33 PM przez dziobaseczek.)
22.12.2018 03:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Co czytacie?
dziobaseczek napisał(a):Sam w drugim akapicie uciekasz się do cwaniackiej ironii
Tzn konkretnie w czym, bo nie widzę.
dziobaseczek napisał(a):Ja jestem przeciwny, a ty nie, bo dopuszczasz w pewnych sytuacjach.
Co ja dopuszczam? Nie rozumiem, o co Ci chodzi.
dziobaseczek napisał(a):aborcja jest morderstwem
Dla Ciebie tak, dla mnie też, ale dla innych nie.
dziobaseczek napisał(a):nie oszukujmy się, że jest zabiegiem kosmetycznym
Nie jest, ale chyba mało kto używa takiego określenia.
dziobaseczek napisał(a):A morderstwa pod żadnym pozorem nie przyjmuję.
Ja także i dlatego jestem przeciwnikiem aborcji, eutanazji i tzw kary śmierci.
dziobaseczek napisał(a):nie trafiłem na nic, co trafiłoby do mojego serca a nie tylko do oczu
Jeżeli Przedludzie nie trafią do Twojego serca to przyznam, że będę mocno zdziwiony.
dziobaseczek napisał(a):pożyczę sobie
Kiedyś dało się znaleźć w necie. Nie wiem jak teraz. To opowiadanie. Ale właśnie przejrzałem swój dysk i znalazłem. Mogę Ci przesłać na maila.
A swoją drogą (dziękuję przy okazji za życzenia) stwierdziłem, że to idiotyczne sformułowanie. Zdecydowanie sensowniejsze byłoby radosnych świąt, czego Tobie i nie tylko Tobie życzę.
22.12.2018 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #64
RE: Co czytacie?
Wyślij mi na maila dziobaseczek@o2.pl. Wydrukuję i poczytam. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci i forumowiczom pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Niech nadchodzący okres przyniesie wam jak najwięcej łask bożych, życzę Wam również, byście doświadczyli bożej mocy i by Jezus zawsze był przy Was i rozświetlal wszelkie mroki Waszego życia i pomoże suchą stopa przejść przez trudy i zrozumieć, rozstrzygnąć dylematy, także tak fundamentalne, jak ww. Do zobaczenia 28 przy kolejnej odsłonie top roku.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
22.12.2018 08:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #65
RE: Co czytacie?
Dziękujemy i nawzajem Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.12.2018 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #66
RE: Co czytacie?
Polityka jest ugruntowana na kłamstwie, a facet, który rzucił sutannę w "imię prawdy" też gdzieś w jakimś miejscu okłamał sam siebie.
Nie mnie sądzić, oceni go Bóg, który wszak jest Miłosierny... i chwała Bogu, bom grzeszny. Niemniej jednak tytuł pozycji mnie rozbawił. Icon_lol
23.12.2018 10:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #67
RE: Co czytacie?
Tam było coś z ciążą jego nałożnicy w tle Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.12.2018 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #68
RE: Co czytacie?
planuje w tym roku zakupić Biało-Czerwoni 1921-2018 i Puchar Polski 1918-2018
https://www.labotiga.pl/pilka-nozna/5348...-2018.html
https://www.labotiga.pl/pilka-nozna/8514...-2018.html
03.01.2019 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #69
RE: Co czytacie?
znalazłem dziś w markecie na promocji książkę i zastanawiam się czy warto kupić , czytał to ktoś ?

https://www.empik.com/rosjanie-w-polsce-...,ksiazka-p
28.01.2019 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
RE: Co czytacie?
Nie czytałem niestety. Może warto zobaczyć najpierw, czy nie ma u Ciebie w mieście w którejś z bibliotek?

Ja ostatnio tylko notatki czytam, ale po powrocie mam nadzieję, że wrócę do intensywnego czytania książek...
28.01.2019 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #71
RE: Co czytacie?
Gazowe układy kogeneracyjne - Janusz Skorek, Jacek Kalina. Przejrzyste, proste, dobrze i fachowo napisane kompendium dla układów jak w tytule. Polecam.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.01.2019 08:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #72
RE: Co czytacie?
kupiłem dziś za 9.99zł
Bla­ski i nędze życia w PRL
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/239989/bl...ycia-w-prl
02.02.2019 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Co czytacie?
dziobaseczek napisał(a):Gazowe układy kogeneracyjne - Janusz Skorek, Jacek Kalina. Przejrzyste, proste, dobrze i fachowo napisane kompendium dla układów jak w tytule. Polecam.
Ciężko mi się odnieść, gdyż totalnie nie znam się na temacie.
Zdjęcia z PRL-u dodałem do bardzo długiej już listy "do przeczytaniu".

Ech, czekam aż w końcu wrócę i będę mógł spokojnie zabrać się za czytanie czegoś... Chwilowo na niedaleką przyszłość skserowałem sobie to:
[Obrazek: 41zEsN8cveL._SX354_BO1,204,203,200_.jpg]
"Mały książę" w chorwackim molizańskim. Bardzo ciekawy dialekt z masą italianizmów, niestety, jak to często bywa - raczej na wyginięciu...
02.02.2019 06:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: Co czytacie?
Przy moich talentach językowych nigdy nie sięgnę po literaturę w innych językach. Ale Małemu Księciu zawsze kibicuję.
03.02.2019 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #75
RE: Co czytacie?
07.03.2019 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #76
RE: Co czytacie?
znalazłem ostatnio w necie książkę "W bocznej ulicy
Historia muzyki niegranej 1968-1976" , chyba sobie zamówię Icon_smile

https://czytam.pl/k,ks_789796,W-bocznej-...o_spo=true
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2019 02:11 AM przez tomas585.)
06.06.2019 01:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Co czytacie?
Ciekawe. Ja z kolei wypożyczyłem sobie prawie miesiąc temu "Piosenka musi posiadać tekst i muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka", ale wciąż nie ruszyłem. Spora cegła.
Ostatnio czytałem "Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie ", a teraz "Świat się chwieje" Sroczyńskiego. Nie jest to zbyt miła lektura o Polsce...
09.06.2019 11:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Co czytacie?
Ja tradycyjnie lekka literatura. Od prawie roku prawie wyłącznie młodzieżowa fantasy. Teraz zaczynam cykl Zwiadowcy. Czyta się dobrze.
09.06.2019 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #79
RE: Co czytacie?
korzystacie z lubimyczytać? Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2019 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Co czytacie?
Zdecydowanie!
I z Goodreadsa też.
15.08.2019 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości