Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co czytacie?
książki, books, knjigi, книги
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #41
RE: Co czytacie?
Dopisałem kilka tytułów Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.12.2018 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #42
RE: Co czytacie?
Jeśli jest to dobre - poczytam

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 04:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #43
RE: Co czytacie?
Nie wszystko i nie dla każdego. Icon_wink
Landesa na pewno gorąco polecam - dużo wiedzy i źródeł, masa ciekawych informacji i intrygujących wniosków.
"Dialogi" Lema też, ale nie wiem jak u ciebie z taką literaturą.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2018 04:10 PM przez Miszon.)
20.12.2018 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #44
RE: Co czytacie?
Jeśli niesie uniwersalna treść a nie tylko efekty i formę, to jak najbardziej. Mam braki w zakresie Lema. Zaszufladkowałem go. Być może niesprawiedliwie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: Co czytacie?
To jeszcze tylko dojaśnię.
dziobaseczek napisał(a):żyda nie można nazwać żydem?
Można, ale w jego mniemaniu, jest to duża obraza i inwektywa, więc jak najbardziej podpada pod antysemityzm (generalizowanie, że Żydzi są źli, chyba proste?).
A co do faszysty, to trochę przesadziłem, jest skrajnym nacjonalistą, ale do neofaszystów tak bardzo wiele raczej mu nie brakuje.
Cieszę się bardzo, że kończymy ten żałosny temat.

WOLNE MEDIA!!!
20.12.2018 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
RE: Co czytacie?
(20.12.2018 04:23 PM)dziobaseczek napisał(a):  Mam braki w zakresie Lema. Zaszufladkowałem go. Być może niesprawiedliwie.
Jak wielu. Dla mnie (i kajmana też) jest mistrzem powieści psychologicznej ubranej w płaszczyk SF. Które z kolei traktuje jako pretekst rozważań filozoficznych na temat ludzkości i postępu naukowego. A także ma świetny dorobek pozabeletrystyczny, wg niektórych ważniejszy nawet w jego twórczości i że to za niego a nie za SF powinien dostać Nobla.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.12.2018 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Co czytacie?
dziobaseczek napisał(a):Jest dyskusyjne, czy walczył z komuną...
Ogólnie dyskusyjne jest czy ktokolwiek walczył z komuną. To oni sami ugięci pod brzemieniem swych win stworzyli tak zwaną opozycję i poprosili ją, żeby przejęła władzę.
20.12.2018 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Co czytacie?
dziobaseczek napisał(a):Zarzut jak najbardziej uzasadniony. Naczytałem się już postmodernistycznych i neomarksistowskich pozycji. Naczytałem się już książek, które mnie uwsteczniały, jako człowieka.
Eeech, mało to było obiektywne...
dziobaseczek napisał(a):Teraz jako człowiek ukształtowany nie tracę już czasu na czytanie książek z innej półki ideologicznej
Tak, bo bycie prawicowcem to na milion procent najwyższa forma człowieczeństwa...
dziobaseczek napisał(a):unikam klasycznych czytadeł o pierdołach
Umm...
dziobaseczek napisał(a):Dlatego, że Kroniki nierówności są napisane przez człowieka, który wyłącznie afirmuje życie w stanie ciezkiego grzechu - nie czuję potrzeby wspierać jego działalności (czas poświecony na czytanie też jest wpsrciem).
Eeech...
Tzn... Przyznam się uczciwie, że przeczytałem pierwszą część z serii i... No wcale nie okazała się taką jednoznaczną pochwałą postawy "hulaj dusza, piekła nieba". Choć tak się na początku wydawało.
dziobaseczek napisał(a):Natomiast nie potępiam, wręcz chwalę Twoją postawę, nastawienie na szerokie horyzonty i stara się korzystać z różnych pozycji.
To ja już nie rozumiem...
Miszon napisał(a):Nie wygodniej podcierać się papierem toaletowym?
To chyba była lekka przesada...
dziobaseczek napisał(a):Nie czytałeś, nie znasz - więc się nie znasz.
Tekst po pauzie bym sobie darował, ale przed pauzą się zgadzam.
...Ale tak samo Ty nie wiesz na przykład co było w piewszej części "Kronik nierówności", a od razu oceniasz Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):"nie znam, coś tam przeczytałem w wyborczej, wybiórczo usłyszałem kilka wypowiedzi"
Wiesz, ale można odbić pałeczkę: "nie znam, coś tam przeczytałem w "Do rzeczy" wybiórczo usłyszałem kilka wypowiedzi"
...
dziobaseczek napisał(a):ee tam, gadasz głupoty - kiedy ostatnio się widzielismy?
Być może doszło u Ciebie do jakiejś sensacyjnej metamorfozy... Ale nawet jeśli tak - to ja tego nie kupuję. No bo jak to wygląda - "pochlałem, podu*czyłem, a teraz będę udawać świętego?".
Tak samo nie przekonuje mnie Pospieszalski, który pewnie nierzadko był tam, gdzie wóda lała się strumieniami, wybawił się, a teraz wszystkich poucza i uważa, że wie najlepiej.
Takie postawy rzadko budzą przychylność ludzi...
dziobaseczek napisał(a):A poza tym - tak mnie szufladkują. Jestem moher i jest mi z tym dobrze.
Sam się tak szufladkujesz.
dziobaseczek napisał(a):Choćby z uwagi na niesamowitą hipokryzję.
Uderz w stół, a nożyce się odezwą Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):Uważam, że w wolnym kraju - taki akt - smaczny czy nie - niech każdy oceni po swojemu - jest dopuszczalny.
No cóż, Kaczyński też wnosił do sądu oskarżenie o zniesławienie...
Ale czy przypadkiem zgłaszanie do sądów faktu, że ktoś nazwał obozy nazistowskie polskimi też nie jest? W końcu też ktoś może mieć taką opinie. Może stwierdzić, że miliony ludzi się myliło Icon_wink
Wkładam kij w mrowisko, ale pokazuję, że ten kij ma dwa końce.
Miszon napisał(a):W tym roku mało czytałem Icon_frown . Oprócz dwóch Lemów
Ale za to jakie książki!
dziobaseczek napisał(a):próbuję spojrzeć z drugiej strony - nie widzę w tym nic dziwnego
No właśnie niezbyt Ci to wychodzi Icon_wink
Miszon napisał(a):Zaszufladkowałem go. Być może niesprawiedliwie.
Jako kogo, wrednego lewaka? Icon_wink
kajman napisał(a):Ogólnie dyskusyjne jest czy ktokolwiek walczył z komuną.
Ogólnie dyskusyjne jest czy ten świat w ogóle istnieje, czy może jest po prostu jedną wielką imaginacja.
20.12.2018 10:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Co czytacie?
prz_rulez napisał(a):piekła nieba
Świadoma parafraza czy pomyłka?
prz_rulez napisał(a):To chyba była lekka przesada...
Ja się podcieram papierem toaletowym i nie uważam tego za przesadę.
prz_rulez napisał(a):pewnie nierzadko był tam, gdzie wóda lała się strumieniami, wybawił się
Być może, ale jeżeli nie masz jakiś konkretnych informacji na ten temat to nie pisz.
prz_rulez napisał(a):Kaczyński też wnosił do sądu oskarżenie o zniesławienie...
Nie zauważyłem, żeby dla dziobaseczka Kaczyński był jakimś autorytetem.
prz_rulez napisał(a):Ogólnie dyskusyjne jest czy ten świat w ogóle istnieje, czy może jest po prostu jedną wielką imaginacja.
Ale to zupełnie inna sprawa. A z mojego postu wybrałeś tylko jedno zdanie.
20.12.2018 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Co czytacie?
kajman napisał(a):Świadoma parafraza czy pomyłka?
Kto wie, jakimi drogami kieruje mnie moja podświadomość...
kajman napisał(a):Być może, ale jeżeli nie masz jakiś konkretnych informacji na ten temat to nie pisz.
Chyba było co nieco o tym w wywiadzie Waglewskiego.
20.12.2018 10:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #51
RE: Co czytacie?
Owsiak też mówił o różnych akcjach Pospieszalskiego. W latach 80. to był lepszy "agent" od niego.

WOLNE MEDIA!!!
21.12.2018 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
RE: Co czytacie?
Tak, to nie jest jakaś tajemnica że balował.
Ale się nawrócił, więc to przeszłość.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.12.2018 01:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Co czytacie?
No, teraz może wszystkich wokół krytykować, gdyż sam jest ideałem, wręcz ucieleśnieniem Boga na Ziemi Icon_wink
21.12.2018 01:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #54
RE: Co czytacie?
neo01 napisał(a):(generalizowanie, że Żydzi są źli, chyba proste?).
A Kto stosuje takie uogólnienie? Kto tak powiedział - nie znam takiego człowieka.
prz_rulez napisał(a):Być może doszło u Ciebie do jakiejś sensacyjnej metamorfozy... Ale nawet jeśli tak - to ja tego nie kupuję. No bo jak to wygląda - "pochlałem, podu*czyłem, a teraz będę udawać świętego?".
Mogłem zakosztować lewicowej, lekkodusznej, pozbawionej barier, strony życia - dzięki temu przekanałem się na własnej skórze, że hulaszczy tryb życia i generalnie stawianie na brak zasad i granic, jak to często bywa w przypadku srodowisk lewicy, pozostawia pustkę w życiu. Wyrzucić Boga i kulturę łacińską z serca i przestrzeni publicznej, pozostawic w niej aborcję, eutanazję, ćpanie, korporacyjną mentalność, egoizm, podważanie wszelkich tożsamości (z płciową włącznie) i wolność w rozumieniu róbta, co chceta. Metamorfoza nie jest sensacyjna - dalej jestem lekoduchem - ale potrafię nazwać rzeczy po imieniu. Po za tym uważam, że jestem grzeszny na wskroś. Nie jestem święty, ale gdy zbliżam się do Boga - wiem, że jestem na właściwej drodze. I to mi wystarczy. Także detektywie dziobasowej degrengolady - nic o mnie nie wiesz... Ale krytykę pubbliczną przyjmuję bez kłopotu - pod warunkiem, że jest ona wynikiem chęci poznania. Zresztą - często byłem partymakerem a i nikogo nie skrzywdziłem. Może poza towim poczuciem smaku
kajman napisał(a):To oni sami ugięci pod brzemieniem swych win
Nie z bremieniem winy tylko z bremieniem marazmu. Oddano znajomkom władzę pod płaszczykiem Demokratyzacji. Jak można ciągnąc w nieskończoność coś, co się rozpada. Trzeba nieco skorygować kształt i wygląd koryta. A sitwy pozostają nadal. Także prawie miałeś rację.
prz_rulez napisał(a):Eeech, mało to było obiektywne...
Nikt mi nie każe byc obiektywny.
prz_rulez napisał(a):Tak, bo bycie prawicowcem to na milion procent najwyższa forma człowieczeństwa...
Tego nie powiedziałem - mam prawicowe poglądy - ale znam wielu ludzi, którzy maja lewicowe lub centrowe i nigdy nie potępiam ich ani stopień ich człowieczeństwa. Spieramy się na temat ideologii i nigdy nie ma takiej jak Twoja przed chwilą retoryki. Po prostu jest bliższa mojemu sercu - i tak należy odczytywać moje słowa.
prz_rulez napisał(a):No wcale nie okazała się taką jednoznaczną pochwałą postawy "hulaj dusza, piekła nieba". Choć tak się na początku wydawało.
Jeśli jest to dyskurs ideologiczno -filozoficzny - to może sam się skuszę.
prz_rulez napisał(a):Umm...
Co w ttym dziwnego - nie lubię czytać książek o niczym - np. science fiction. Nie ma tam nic co mnie ubogaca.
neo01 napisał(a):le do neofaszystów tak bardzo wiele raczej mu nie brakuje.
Takie klasyczne szafowanie etykietami bez wyraźnego potwierdzenia w rzeczywistości. Natomiast skrajnym nacjonalista jest (nie mylic z szowinizmem) - ale nie widzę w tym nic strasznego.
prz_rulez napisał(a):Jako kogo, wrednego lewaka?
Jako twórcę prozy science fiction z bardzo cienkim drugim dnem. Podkreslam, że to może być niesprawiedliwe - stąd też noszę się, by zmienić ten stan rzeczy
prz_rulez napisał(a):Sam się tak szufladkujesz.
jestem z tego dumny
prz_rulez napisał(a):No cóż, Kaczyński też wnosił do sądu oskarżenie o zniesławienie...
To znaczy, że nie rozumie demokracji, tak jak Ci, którzy protestowali przeciw manifestacji w Katowicach (Polskojęzyczni Donosiciele z PE na szubienicach)
prz_rulez napisał(a):Ale czy przypadkiem zgłaszanie do sądów faktu, że ktoś nazwał obozy nazistowskie polskimi też nie jest?
Mam tu dylemat. Wydaje się, że to kwestia premedytacji i złej woli, gdy ktoś próbuje wcisnąć, że obozy te są Polskie a nie Niemieckie. Wówczas trzeba w ramach dobrzego imienia Ojczyzny wzywać do poprawy, zakładać procesy o zniesławienie i wzywac do wycofania się. Natomiast forma penalizowania jest dlam mnie nie końca akceptowalna. Ja uważam, że kneblowanie ludzi i zakaz wypowiadania się prowadzi do tego, że inny punkt widzenia schodzi do podziemia, do podświadomości i jak przykład Europy pokazuje - obecność poglądów innych niż mainstreamowe bywa przyjmowane z zaskoczeniem. Porozmiaj ze specjalistami, jak się kończy tłumienie uczuć i brak vox populi
prz_rulez napisał(a):Może stwierdzić, że miliony ludzi się myliło
Wkładam kij w mrowisko, ale pokazuję, że ten kij ma dwa końce.
Nikt nie broni nikomu bredzić. Wolność słowa powinna pozwalać na kreowanie nawet niedorzecznych tez. Moją rolą jest wytłumaczyć i dowieść, że bredzi. Lub, jeśli te brednie mnie obrażają - zaprosić do Sądu.
prz_rulez napisał(a):No właśnie niezbyt Ci to wychodzi
Na tym forum każduy jest raczej przeciwnikiem Miedlara - więc próbuję przedstawić jego punkt widzenia. Gdyby było odwrotnie - każdy by był Międlarowcem - nie wykluczam, że polemizowałbym z tymi tezami - bo jest z czym polemizowac.
kajman napisał(a):Nie zauważyłem, żeby dla dziobaseczka Kaczyński był jakimś autorytetem.
Dokładnie - gdy mówię coś złego o KOD - znaczy jestem z PISu - to częste stwierdzenie, którego czasem mi się nie chce dementowac, bo niktórzy tego nie są w stanie pojąć.
prz_rulez napisał(a):No, teraz może wszystkich wokół krytykować, gdyż sam jest ideałem, wręcz ucieleśnieniem Boga na Ziemi
Moge krytykowac - bo jest wolnośc słowa. A nie ze jest ideałem .
prz_rulez napisał(a):Chyba było co nieco o tym w wywiadzie Waglewskiego.
Przytocz źródła, jeśli wywalasz takie armaty. Zresztą Katechizm nie zabrania się dobrze zabawic. Ważne, by powstac i zrozumieć błąd, jeśli się przecholowało. A nie jak w przypadku islamu - głodować cały dzień - a po zmroku, gdy Allah nie widzi - uwalać się, obżerać i ćpać.
prz_rulez napisał(a):Uderz w stół, a nożyce się odezwą
Dokładnie to samo mogę powiedzieć o Tobie - ale nie widzę takiego sensu - to niemerytoryczne i ciągnie dyskusje w dół a nie w górę (czyli w strone koncensusu intelektualnego)
prz_rulez napisał(a):...Ale tak samo Ty nie wiesz na przykład co było w piewszej części "Kronik nierówności", a od razu oceniasz
Klasyczny prz - widzi rzeczy, których nie ma w rzeczystości - Dlatego, że Kroniki nierówności są napisane przez człowieka, który wyłącznie afirmuje życie w stanie ciezkiego grzechu - nie czuję potrzeby wspierać jego działalności (czas poświecony na czytanie też jest wsparciem). - Gdzie tu masz ocenę ksiązki. Jesli mnie ktoś przekona - to sięgnę. Zwłaszcza jeśli są one nośnikiem starcia i zderzenia różnych idei.
prz_rulez napisał(a):Wiesz, ale można odbić pałeczkę: "nie znam, coś tam przeczytałem w "Do rzeczy" wybiórczo usłyszałem kilka wypowiedzi"
Masz prawo tak sądzić, możemy zlecić niezależną analizę - kto częściej posługuje się kłamstwem i manipulacją - do rzeczy czy Wyborcza - wchodzisz w to? A tak serio - narracja hejtująca Międlara w Wyborczej jest wręcz machinalna. "Do rzeczy" też wielokrotnie się wypowiadała o nim krytycznie. Np. w kwestii słowa "parch" czy infantylnychokrzykach o Infamii wrógów Ojczyzny - więc trafiłeś we własny zadek tę argumentacją.
prz_rulez napisał(a):To ja już nie rozumiem...
Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. Ne wiem czy chcę zrozumieć. Proponuję bowiem zakończyć dysputę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2018 12:48 PM przez dziobaseczek.)
21.12.2018 09:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Co czytacie?
dziobaseczek napisał(a):Wyrzucić Boga i kulturę łacińską z serca i przestrzeni publicznej, pozostawic w niej aborcję, eutanazję, ćpanie, korporacyjną mentalność, egoizm, podważanie wszelkich tożsamości (z płciową włącznie) i wolność w rozumieniu róbta, co chceta.
Ależ piękny demagogiczny chwyt. Przeciwstawianie Boga i kultury łacińskiej temu co napisałeś później. Ale równie dobrze można przeciwstawić to wartościom uniwersalnym i naturalnym skłonnościom człowieka. A i to, co piszesz w drugiej części być może nie jest złe obiektywnie. Ja na przykład jestem przeciwnikiem i aborcji i eutanazji, ale rozumiem argumenty drugiej strony, szczególnie w drugiej z tych spraw. Podważanie tożsamości o ile nie przybiera skrajnych form nie musi być złem - nota bene nie wzięło się znikąd. Róbta co chceta w pewnych sprawach to jak najbardziej słuszna idea i ma to sens, o ile nie ingeruje w dobra osobiste innej osoby. Egoizm to akurat bardzo dobra cecha, o ile nie przekracza pewnych granic. A dorzucanie do tego worka ćpania jest chwytem poniżej pasa.
dziobaseczek napisał(a):science fiction. Nie ma tam nic co mnie ubogaca.
A jak dla mnie dobra s-f to wyjątkowo ubogacająca literatura. Pozwala rozszerzyć granice wyobraźni i pokazać postawy ludzkie w sytuacja niemożliwych do opisania w normalnej literaturze.
dziobaseczek napisał(a):gdy Allah nie widzi - uwalać się, obżerać i ćpać
Proszę o dane statystyczne, jaki procent muzułmanów Pije alkohol lub używa narkotyków. Bo mam wrażenie, że to stwierdzenia mocno gołosłowne.
21.12.2018 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #56
RE: Co czytacie?
(21.12.2018 07:43 PM)kajman napisał(a):  
dziobaseczek napisał(a):Wyrzucić Boga i kulturę łacińską z serca i przestrzeni publicznej, pozostawic w niej aborcję, eutanazję, ćpanie, korporacyjną mentalność, egoizm, podważanie wszelkich tożsamości (z płciową włącznie) i wolność w rozumieniu róbta, co chceta.
Ależ piękny demagogiczny chwyt. Przeciwstawianie Boga i kultury łacińskiej temu co napisałeś później. Ale równie dobrze można przeciwstawić to wartościom uniwersalnym i naturalnym skłonnościom człowieka. A i to, co piszesz w drugiej części być może nie jest złe obiektywnie. Ja na przykład jestem przeciwnikiem i aborcji i eutanazji, ale rozumiem argumenty drugiej strony, szczególnie w drugiej z tych spraw. Podważanie tożsamości o ile nie przybiera skrajnych form nie musi być złem - nota bene nie wzięło się znikąd. Róbta co chceta w pewnych sprawach to jak najbardziej słuszna idea i ma to sens, o ile nie ingeruje w dobra osobiste innej osoby. Egoizm to akurat bardzo dobra cecha, o ile nie przekracza pewnych granic. A dorzucanie do tego worka ćpania jest chwytem poniżej pasa.
dziobaseczek napisał(a):science fiction. Nie ma tam nic co mnie ubogaca.
A jak dla mnie dobra s-f to wyjątkowo ubogacająca literatura. Pozwala rozszerzyć granice wyobraźni i pokazać postawy ludzkie w sytuacja niemożliwych do opisania w normalnej literaturze.

Pełna zgoda.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.12.2018 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #57
RE: Co czytacie?
Jesteś tym, co czytasz... Tak to szło? Książki, które czytamy, mają na nas ogromny wpływ, czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego zrobiło mi się przykro, że Dziobas sięgnął po Międlara.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.12.2018 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #58
RE: Co czytacie?
Artur.O napisał(a):Pełna zgoda.
Typowe dla Artura - zaznaczył połowę forum i napisał - pełna zgoda Icon_biggrin
kajman napisał(a):Ja na przykład jestem przeciwnikiem i aborcji i eutanazji, ale rozumiem argumenty drugiej strony, szczególnie w drugiej z tych spraw.
Jestem przeciwny i nie rozumiem argumentów drugiej strony - podważam je w całości ilekroć mam taką okazję, argumenty często wykluczają się i są niespójne. Faktycznie jestem przeciwny w całej rozciągłości. Ale nie dziwię się twojemu punktowi widzenia. Cały ten tekst jeszcze z 5 -6 lat temu zredagowałbym dokładnie tak samo, jak ty. Teraz jestem na innym etapie i tyle.
kajman napisał(a):Ależ piękny demagogiczny chwyt.
Niestety tak to brzmi - niełatwo. Dla ludzi żyjącym z dala od takiego przekonania może to wzburzać. Grunt to trzymać emocje na wodzy i rozmawiać. Próbować zrozumieć drugą stronę. Nie oburzam się ani nie smucę, jeśli to się komuś nie podoba.
AKT! napisał(a):Książki, które czytamy, mają na nas ogromny wpływ, czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Owszem masz rację - dziękuję za troskę. Póki co, życzę Pięknych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2018 11:07 PM przez dziobaseczek.)
21.12.2018 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
RE: Co czytacie?
kajman napisał(a):Proszę o dane statystyczne, jaki procent muzułmanów Pije alkohol lub używa narkotyków. Bo mam wrażenie, że to stwierdzenia mocno gołosłowne.
Podejrzewam, że taki sam jak katolików popełnia przestępstwo przeciwko dowolnemu z zakazów. A rzućmy seks przed/poza małżeński - pewnie z 90% (?). No OK, może wybrałem takie przekazanie przeciwko któremu "najłatwiej" zgrzeszyć, ale chyba wiadomo o co mi chodzi.

Nie mam do tego danych statystycznych, tylko ogólną wiedzę o naturze człowieka.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.12.2018 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Co czytacie?
22.12.2018 12:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości