Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co czytacie?
książki, books, knjigi, книги
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Co czytacie?
Ja bym się bardziej Ciebie spytał Dziobku, czy trochę nie czytasz książek pod tezę? Bo ja co prawda mam na swojej liście do przeczytania pozycje typu "Resortowe dzieci", ale obok nich są też m.in. "Gejerel" i "Kroniki nierówności". Myślę, że warto mieć szerokie horyzonty...
04.12.2018 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Co czytacie?
prz_rulez napisał(a):Ja bym się bardziej Ciebie spytał Dziobku, czy trochę nie czytasz książek pod tezę?
Zarzut jak najbardziej uzasadniony. Naczytałem się już postmodernistycznych i neomarksistowskich pozycji. Naczytałem się już książek, które mnie uwsteczniały, jako człowieka.
Teraz jako człowiek ukształtowany nie tracę już czasu na czytanie książek z innej półki ideologicznej a także unikam klasycznych czytadeł o pierdołach. Jestem przeciwny zjawiskom Multi Kulti i innych podobnych, nie potrzebuję poszerzania wiedzy w tym zakresie. Chyba, że ktoś zaufany mi coś zarekomenduje, jako ciekawa dysputa, czy też pozycja wynikajaca z jakiegoś sporu. Bardzo lubię oglądać, słuchać i czytać prawdziwe spory i debaty, gdzie bezpośrednio scierają się różne punkty widzenia. Dlatego, że Kroniki nierówności są napisane przez człowieka, który wyłącznie afirmuje życie w stanie ciezkiego grzechu - nie czuję potrzeby wspierać jego działalności (czas poświecony na czytanie też jest wpsrciem). Natomiast nie potępiam, wręcz chwalę Twoją postawę, nastawienie na szerokie horyzonty i stara się korzystać z różnych pozycji.
Teraz do mnie została wysłana nowa książka "Szlag trafił" Witolda Gadowskiego.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 10:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Co czytacie?
(04.12.2018 08:01 PM)dziobaseczek napisał(a):  Właśnie doszła do mnie książka "moja walka o prawdę" Jacka Miedlara.
Nie wygodniej podcierać się papierem toaletowym?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.12.2018 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Co czytacie?
Miszon napisał(a):Nie wygodniej podcierać się papierem toaletowym?
Podcieranie się książką jest niewygodne - preferuję papier toaletowy. Nie czytałeś, nie znasz - więc się nie znasz.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 10:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: Co czytacie?
Facet to dno intelektualne, pomijając poglądy, co on tam mógł napisać? Pewnie ghostwriter mu to zresztą pisał, sam przecież nawet nie zrozumiał tego co mu na studiach wykładali, nic dziwnego że go wywalili z duchowieństwa. Gostek ma czelność nazywać się Polakiem patriotą, a brandzluje się do portretu poganina Hitlera który by go do gazu wysłał (nawet tytuł książki zgonił od Adolfa, cud że było go stać na wymyślenie dodatkowych dwóch wyrazów).
Jest zima, przyda się jako podpałka jak rozumiem.
Bo przecież nagle nie doznał olśnienia, wypił eliksir mądrości i stał się tytanem myśli filozoficznej.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2018 10:56 AM przez Miszon.)
20.12.2018 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Co czytacie?
Miszon napisał(a):a brandzluje się do portretu poganina Hitlera który by go do gazu wysłał (nawet tytuł książki zgonił od Adolfa, cud że było go stać na wymyślenie dodatkowych dwóch wyrazów).
Oczywiście masz prawo mieć srogą ocenę. Sam mam mieszane uczucia. Podaj jednak, proszę kiedy miało miejsce to bryndzlowanie i skąd przeświadczenie, że zerżnał tytuł

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2018 11:16 AM przez dziobaseczek.)
20.12.2018 11:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Co czytacie?
Nie no, przeczytac dla wartosci informacyjnych zawsze mozna Icon_smile W sumie sam bym przeczytal. Dodaję do listy ponad 1500 ksiazek ;D

Ja slucham jednego audiobooka, ale moze nie bede sie przyznawac jaka Icon_biggrin
20.12.2018 12:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Co czytacie?
prz_rulez napisał(a):Nie no, przeczytac dla wartosci informacyjnych zawsze mozna
Wypowiedź miszona jest dość symptomatycnzna dla ludzi, którzy nie posłuchali ani nie poczytali wiecej niż w mainstreamowych mediach - "nie znam, coś tam przeczytałem w wyborczej, wybiórczo usłyszałem kilka wypowiedzi" - czyli wywalić do kominka. Niedawno któraś lewicowa pisarka wydała książkę o tym samym tytule, co głebocy naziole w latach 30 - ale jakoś tego nie rozdmuchano (jak sobie przypomnę - to uzupełnię) Nie słucham Rachonia - bo jest sprzedawczykiem i złem - nieważne, co tam mówi. Nie słucham Dziobasa, bo jest moherem - a potem widzę, że Miszon sam przyznaje mi rację, w debacie bezpośredniej w niektóryzch kwestiach. "nic dziwnego że go wywalili z duchowieństwa" - A wiesz za co go wywalili ? - nie wiesz. Podejrzewam, że właśnie ci, którzy wrzeszczą, że w Kościele jest dużo ludzi molestujących nieletnich - powinni stanąc w obronie Miedlara. Ale trzeba właśnie poczytać - poznać inny punkt widzenia. A nie kopiować nagłówki w gadzinówki Lisowej. Albo tekst o bryndzlowaniu.
Sam nie zawsze się zgadzam z nim - moim zdaniem jego wypowiedzi są zdecydowanie za ostre i stanowcze. Ale zawsze staram się zrozumieć, co nim kieruje i jakie ma argumenty - często jest właśnie tak, że argumenty zamykają twarz jego krytykom.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 02:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Co czytacie?
Dziobas, nie obraź się... Ale marny z Ciebie moher Icon_wink
20.12.2018 02:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: Co czytacie?
ee tam, gadasz głupoty - kiedy ostatnio się widzielismy?
A poza tym - tak mnie szufladkują. Jestem moher i jest mi z tym dobrze.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #31
RE: Co czytacie?
A to że Międlar spalił ostatnio portret Mazowieckiego, określając go m.in. żydo-komunistą jest też jakąś wybiórczą informacją? Takiego człowieka chcesz tu "prezentować"? Nie masz innych idoli?

WOLNE MEDIA!!!
20.12.2018 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #32
RE: Co czytacie?
Mam innych idoli. Nie pisałem nigdzie, że Międlar nim jest. Problem jest taki, że Mazowiecki był kontrowersyjny i można bez trudu znaleźć powody, żeby go nazywać jak wyżej. Ja osobiście bym nie palił jego wizerunku, bo choć działalność, wypowiedzi i blokowanie dekomunizacji dowodzą, że jego serce biło do końca w Moskwie - to raczej spalenie jego podobizny nie jest formułą, którą lubię wykorzystywać i bym tego nie zrobił. Raczej bym się zastanowił dlaczego do opinii publicznej dociera tylko ciepły wizerunek poczciwego demikraty i próbowałbym wchodzić w polemike z tymi, którzy widzą go przez różowe okulary. Ja osobiście mam bardzo krytyczny doń stosunek. Choćby z uwagi na niesamowitą hipokryzję. Raczej nazywanie go "parchem" uważam za głupie - bo nie niesie za soba żadnej treści merytorycznej.
Czy spalenie jego wizerunku jest złe? Demokrata Prezydent Wrocławia Sutryk - ten od prewencyjnych zakazów manifestowania - już złożył papiery do prokuratory o popełnienie przestepstwa. Ja sądzę jednak, że jako, że był Poiltykiem - jest to forma manifestu, w ramach wolności słowa. Identyczna sytuacja miała już miejsce - jako przykład Skargę do Trybunału wniosło dwóch obywateli Hiszpanii, którzy w 2007 r., podczas oficjalnej wizyty króla Hiszpanii w Gironie, w czasie publicznej demonstracji podpalili duże zdjęcie pary królewskiej, trzymane do góry nogami. Zostali za to skazani na karę 15 miesięcy pozbawienia wolności za obrazę Korony, karę zamienioną następnie na karę grzywny. Skarżący wnieśli do hiszpańskiego Trybunału skargę konstytucyjną na naruszenie ich wolności wypowiedzi w drodze zaskarżonego wyroku karnego, jednak sąd ten uznał, iż zarzucany im czyn nie podlegał ochronie wynikającej z ochrony wolności wyrażania opinii, ponieważ skarżący zostali uznani winnymi podżegania do nienawiści i przemocy przeciwko monarsze. Przed Trybunałem skarżący zarzucili, iż taki stan rzeczy stanowił naruszenie art. 10* Konwencji o prawach człowieka (wolność wyrażania opinii).
Trybunał wskazał, iż skazanie karne skarżących stanowiło oczywistą ingerencję w ich wolność wyrażania opinii z art. 10 Konwencji. Ażeby taka ingerencja była zgodna z art. 10 i standardami konwencyjnymi, musi ona być przewidziana w ustawie, realizować uprawniony cel (w tym przypadku realizowała prawa i wolności osób trzecich - to jest króla Hiszpanii), a także, a być może przede wszystkim, być niezbędna w demokratycznym społeczeństwie.

Uważam, że w wolnym kraju - taki akt - smaczny czy nie - niech każdy oceni po swojemu - jest dopuszczalny. W Polsce i UE spętanej dyktaturą poprawności politycznej - jest to science fiction. Teraz sobie możecie pohejtować ... ale argumenty misiu...

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2018 03:31 PM przez dziobaseczek.)
20.12.2018 03:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Co czytacie?
Jest tyle wartościowych do przeczytania że szkoda czasu na czytanie choć słowa od tego faceta. Oczywiście nikomu nie zaglądam do portfela ale znalazłoby się z miliard ciekawszych tytułów do kupienia.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.12.2018 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: Co czytacie?
Miszon napisał(a):Oczywiście nikomu nie zaglądam do portfela ale znalazłoby się z miliard ciekawszych tytułów do kupienia.
A to już inna kwestia - zgadzam się, że są lepsze i ciekawsze rzeczy. Ale na razie w tym wątku nie przekazałeś nam, jakie są Twoje rekomendacje.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 03:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Co czytacie?
Dodam że wypowiedzi Międlara można raczej znaleźć w Naszum Dzienniku i pokrewnych tytułach a nie Newsweek i to stamtąd je znam.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.12.2018 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
RE: Co czytacie?
brak mi słów, dziobas, serio Icon_sad jest mi przykro, że tak zabrnąłeś w tym wszystkim

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.12.2018 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: Co czytacie?
Cóż Cię tak boli?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 03:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #38
RE: Co czytacie?
A czy dopuszczalne jest w przestrzeni publicznej nazywanie kogoś żydem dlatego, żeby go obrazić? Czy to nie jest czasem antysemityzm? Pomijam już fakt, że się nazywa komunistą kogoś kto właśnie z tą "komuną" walczył, w taki czy inny sposób. Ciekawe jak by Międlar się zachował w tamtych czasach, bo na razie stać go tylko na żałosne inwektywy (w jego mniemaniu) i palenie fotografii osób, które już nie żyją. Nawet nie miał na tyle odwagi, żeby zrobić to za życia tej osoby. To mówi chyba wszystko.
Dlatego uważam, że pisanie tutaj o tym, że podzielisz się refleksjami z ksiązki tego człowieka to albo marna prowokacja albo akt sabotażu dla tego forum. Tyle w tym temacie mam do powiedzenia.

WOLNE MEDIA!!!
20.12.2018 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Co czytacie?
Co do głównego tematu:
- w innym temacie polecałem "Bogactwo i nędza narodów" Davida Landesa
- zakupiłem niedawno "Wejście na orbitę. Okamgnienie" oraz "Dialogi" Stanisława Lema. Bo brakowało mi z serii Dzieła Wszystkie. Ale nie wiem czy bym polecił każdemu bo jeden to felietony i eseje a drugi stylizowane na starożytną formę dialogów dysputy filozoficzne.

W tym roku mało czytałem Icon_frown . Oprócz dwóch Lemów (innych, po kolei jadę) kilka książek z historii sportu, m.in. "Giro d'Italia" jakiegoś Angola (słaba) oraz "Mundial. Historia" polskich autorów (bardzo ciekawa), skończyłem wreszcie "Historię fizyki" A.K.Wróblewskiego, biografia The Smiths autorstwa kolegi z sąsiedniego forum Icon_smile2 (ciekawa, chociaż przecież zespół kompletnie nie mój), gruby tom "Legend warszawskich", który dostałem w zeszłym roku pod choinkę (niekoniecznie tylko dla dzieci!). Na razie tyle pamiętam.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2018 04:02 PM przez Miszon.)
20.12.2018 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #40
RE: Co czytacie?
neo01 napisał(a):nazywanie kogoś żydem dlatego,
żyda nie można nazwać żydem? - wolne żarty - Mazowiecki (Icek Dikman) nigdy nie wypierał się tego, że jest żydem. Co to za ujma? Amntysemityzm to amorficzne pojęcie, do którego próbuje się zaliczyć prawdę, czasem niewygodną.
neo01 napisał(a):człowieka to albo marna prowokacja albo akt sabotażu dla tego forum
próbuję spojrzeć z drugiej strony - nie widzę w tym nic dziwnego. To, że się zagotowałeś - na to nie mam wpływu. Sam nazwałeś go Faszystą - co jest w takim samym stopniu inwektywą. Czyli mozna obrazacć wybiórczo.
neo01 napisał(a):Pomijam już fakt, że się nazywa komunistą kogoś kto właśnie z tą "komuną" walczył, w taki czy inny sposób.
Jest dyskusyjne, czy walczył z komuną...
neo01 napisał(a):bo na razie stać go tylko na żałosne inwektywy
Zgadzam się, że tekst o pachu był zły i nie podoba mi się.
neo01 napisał(a):Nawet nie miał na tyle odwagi, żeby zrobić to za życia tej osoby.
Gdy był księdzem - wypowiadał sie w podobnym duchu. Ale nie palił zdjęć.
Kończę wątek - książka była fajna i mocna - ale trochę zbyt dosłowna i w efekcie za cięzka.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.12.2018 03:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości