Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co czytacie?
książki, books, knjigi, книги
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
RE: Co czytacie?
AKT! napisał(a):korzystacie z lubimyczytać?
Jeżeli dobrze rozumiem o co chodzi to korzystam służbowo.
16.08.2019 10:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Co czytacie?
W sensie, ze pomaga Ci w katalogowaniu danych w bibliotece?
16.08.2019 12:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
RE: Co czytacie?
Nie, w sprawdzaniu kompletności posiadanych serii i wyłapywaniu braków.
16.08.2019 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #84
RE: Co czytacie?
planuje zakupić książkę "1966. Rok, w którym eksplodowała dekada" zapowiada się ciekawie
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4893077/1...ala-dekada
https://www.vogue.pl/a/5-nowosci-literac...o-na-plaze
Cytat:Bohaterem książki poświęconej popkulturze i pisanej w popkulturowym stylu jest rok 1966. 12 miesięcy, 12 rozdziałów, 12 wątków – każdy zaczyna się od singla, który w tamtym czasie piął się po listach przebojów. Styczeń naznacza strach przed końcem świata oraz marzenie o nowym porządku. Kwiecień to LSD i psychodelia. Maj – kobiety i kultura popularna. Lipiec porusza problem czarnej społeczności i czarnych muzyków. Sierpień nawiązuje do początków ruchów LGBTQ i homoseksualnych producentów
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2019 02:49 PM przez tomas585.)
14.09.2019 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: Co czytacie?
A ja ostatnio cały czas w okolicach młodzieżowego fantasy. Przeczytałem osławionych Zwiadowców. Czyta się dobrze, ale drażni tendencyjność i schematyzm. Znacznie lepiej wypadają wojownicy, cykl o czterech klanach dzikich kotów.
14.09.2019 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #86
RE: Co czytacie?
Rafał Ziemkiewicz (większość odruchowo odrzuci - haha) - Myśli nowoczesnego endeka - Każdy powinien to poczytać - niezależnie od preferencji i poglądów. Arcydzieło !!!!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.09.2019 12:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: Co czytacie?
Nie, czemu. Odrzucać może ewentualnie po przeczytaniu.
Może być ciekawe, aczkolwiek z tym arcydziełem to co najwyżej chyba bardzo subiektywnie Icon_wink
Dodane do przedługaśnej listy.
15.09.2019 12:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #88
RE: Co czytacie?
myślę, że jak ktoś czuję się nowoczesnym endekiem, to może faktycznie lektura jest zasadna, ale ziemkiewicz pisze dla swoich stałych czytelników; nie kojarzę, żeby podjął trud wyjścia poza tę bańkę albo żeby próbował kogoś z tej bańki wyprowadzać; to raczej jeden z tych publicystów, którzy utwierdzają swoich w twierdzeniu, że sami mają rację

ja zacząłem kończyć 1Q84 murakamiego; to lekka i angażująca lektura; co prawda czytając, że sam trochę z murakamiego wyrosłem, ale lubię czasem do niego wrócić podczas wakacji

poza tym tango śmierci wynnyczuka, przepięknie napisana i przetłumaczona, ale jednak trzeba poświęcić tekstowi więcej uwagi -- jest gęsty nie tylko typograficznie Icon_wink to o wielokulturowości lwowa przerwanej przez drugą wojnę

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2019 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #89
RE: Co czytacie?
razem z "1966. Rok, w którym eksplodowała dekada" zamówiłem "1001 albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej" , mam nadzieje że odkryje coś ciekawego Icon_smile
https://www.taniaksiazka.pl/1001-albumow...=ads4books

[Obrazek: 9788327124975.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2019 05:55 PM przez tomas585.)
18.09.2019 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #90
RE: Co czytacie?
Wahałem się, czy nie kupić tego siostrze na wesele (prosiła o książki zamiast kwiatów), ale ostatecznie wybrałem 1001 filmów (1001 książek nie ma niestety dostępnego, a to byłoby najlepsze, zobaczyłaby czego w prezencie nie dostała Icon_wink2 ).

Ostatnio nie czytam, ale słucham:
- "Mroczna wieża" Stephena Kinga - takie sobie. Nie zachęciło mnie do słuchania dalej
- "Listy zza grobu" Eugeniusz Mróz - bardzo ciekawe, wciągnąłem się, dobrze budowana fabuła
- "Narrenturm" Andrzej Sapkowski - kiedyś czytałem (wtedy jak wyszło), ale do tego stopnia zapomniałem, że fabuła mnie zaskakiwała. Na uwagę zasługuje forma realizacji: to nie jest tak, że ktoś po prostu czyta, to słuchowisko z odgrywanymi rolami (coś bodajże ze 120 aktorów, wśród nich sporo sław, z Opanią, Talarem i Barcisiem na czele), muzyką i efektami dźwiękowymi. Wspaniała realizacja! (może denerwuje na początku trochę głos narratora, zbyt chrapliwy, agresywny. Ale potem zmienili go)
- "Boży wojownicy" Andrzej Sapkowski - ciąg dalszy Narrenturmu, którego nie czytałem nigdy (nie było mnie wtedy stać na to, żeby kupić). Nadal świetne, tak od strony literackiej, jak realizacyjnej

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.09.2019 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 527
Dołączył: Nov 2008
Post: #91
RE: Co czytacie?
A ja niedawno napadłem na antykwariat. (50 zł za 6 książek).

[Obrazek: 8b1a43713182.jpg]
18.09.2019 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #92
RE: Co czytacie?
Miszon napisał(a):1001 filmów
kiedyś (dawno temu) stałem przed wiele minut w empiku, kartkując i notując tytuły filmów, które mnie zaintrygowały -- głównie z początku kinematografii -- niestety w większości na papierze okazały się ciekawsze, choć niektórych do dziś nie widziałem np. francuskiego "la boum" z lat 80.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.09.2019 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Co czytacie?
@AKT! - trochę tak jest, ale czy "druga strona" też trochę nie pisze sama dla siebie?

Anyway, fajnie tak "czytać co czytacie" Icon_smile
Ja mam niestety przymusową przerwę, bo kartkowanie słowników to jednak nie czytanie...
Ale ostatnio (ostatnio, gdy miałem chwilę czasu) zacząłem czytać po chorwacku książkę "Poljska i Poljaci u životu Josipa Jurja Strossmayera". Jest niby wersja polska, "Polska i Polacy w życiu Josipa Juraja Strossmayera", ale widzę ją tylko na liście kilku katalogów Icon_wink
18.09.2019 07:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #94
RE: Co czytacie?
prz_rulez napisał(a):@AKT! - trochę tak jest, ale czy "druga strona" też trochę nie pisze sama dla siebie?
ale ja nie piszę o prawicy jako takiej, tylko o tym konkretnym publicyście; niemniej mam wrażenie, że lewica jest bardziej otwarta na dialog z ludźmi spoza bańki, choć znalazłoby się na pewno sporo przykładów, które pokazują, że tak nie jest Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Ale ostatnio (ostatnio, gdy miałem chwilę czasu) zacząłem czytać po chorwacku książkę "Poljska i Poljaci u životu Josipa Jurja Strossmayera". Jest niby wersja polska, "Polska i Polacy w życiu Josipa Juraja Strossmayera", ale widzę ją tylko na liście kilku katalogów
a skąd taki wybór? wyczytałeś coś ciekawego?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.09.2019 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: Co czytacie?
Nie, po prostu swego czasu kupiłem ją na targach w Zagrzebiu i chciałem w końcu ją przeczytać.

EDIT: Nie wiem w sumie jak jest cenowo w Polsce, bo tutaj nigdy nie miałem takiej potrzeby, ale w Chorwacji takie targi to często jedyna szansa, by kupić nowe książki (aczkolwiek swoje stanowiska ma też kilka antykwariatów) w jakichś znośnych cenach. Bo niestety książki w Chorwacji ze względu na dość małe nakłady są znacznie droższe (aczkolwiek i tak tańsze niż w Słowenii). W Serbii ceny są już znacznie sensowniejsze Icon_wink
Aczkolwiek fajną sprawą jest np. to, że na wydziale filologicznym czasami pojawiają się przedstawiciele wydawców i sprzedają książki - niektóre nawet względnie tanio.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2019 08:55 PM przez prz_rulez.)
18.09.2019 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #96
RE: Co czytacie?
brakuje książek, więc czyta się to, co jest? Icon_wink hmm...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.09.2019 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #97
RE: Co czytacie?
(18.09.2019 05:54 PM)tomas585 napisał(a):  razem z "1966. Rok, w którym eksplodowała dekada" zamówiłem "1001 albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej" , mam nadzieje że odkryje coś ciekawego Icon_smile

Tu masz to samo tylko za darmo:
https://rateyourmusic.com/list/kavikovi/...-combined/ Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.09.2019 10:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #98
RE: Co czytacie?
ale bez opisów i w formie cyfrowej Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.09.2019 11:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #99
RE: Co czytacie?
Przeciez nie chodzi o samą listę tylko o tekst

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.09.2019 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
RE: Co czytacie?
(19.09.2019 10:29 AM)AKT! napisał(a):  brakuje książek, więc czyta się to, co jest? Icon_wink hmm...
Strossmayer to wazna postac dla historii Chorwacji, wiec...
19.09.2019 12:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości