Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie Roku 2008
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Podsumowanie Roku 2008
Przedstawiam wam pierwszą dziesiątkę mojego pierwszego w historii podsumowania roku na liście Paweł TOP 20/30. Pierwszą a zarazem ostatnią dziesiątkę. Otwiera listę Kate Bush.

[center]CZĘŚĆ 1 - numery 100 - 91[/center]

100 Kate Bush - Lyra

99 Janusz Radek - Kiedy u... Kochanie

98 Crystal Castles - Crimewave (Crystal Castles Vs.Health)

97 Sigur Ros - Staralfur

96 Madonna - Miles Away

95 Guns N'Roses - This I Love

94 Coldplay - Lovers In Japan

93 Czesław Śpiewa - Maszynka Do Świerkania

92 Ania Dąbrowska - Nigdy Więcej Nie Tańcz Ze Mną

91 Coma - Zero Osiem Wojna


Jak widzimy, część utworów dopiero teraz się wypromowała, np. Coldplay czy Gunsi, wobec tego nie mieli szans wejść wyżej, ale dobrze że chociaż tyle!
26.12.2008 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Średni zestawik. Najbardziej lubię Sigura.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2008 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
no, żadnego z tych utworów w moim Top 100 nie będzie, ale czekam na kolejne odsłony, będę czytać i komentowac Icon_smile2
26.12.2008 10:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Z tej dziesiątki, dwie będą u mnie w czołowej setce. A właściwie są, bo już maszynka mi wszystko podliczyła. Icon_smile2
27.12.2008 01:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
No to zaglądamy kolejnego dnia do kolejnej dziesiątki podsumowania. Tym razem numery od 90-tego do 81-szego. Poza Marią Peszek i Akuratem większość już dawno spadła. Good Charlotte, Bryan Adams, Peter Cincotti.. to z tego co pamiętam początki tego roku. Dlatego chyba bardziej można podziwiać Akurat, który wszedł tydzień temu a znalazł się w podsumowaniu, to i tak jak na tą okoliczność dobre miejsce. Apologize był przebojem roku 2007 w RMF FM, a teraz kandyduje na przebój roku 2008 w Radiu Zet. Icon_lol . Najlepszy z tego zestawienia utwór kojarzy się pewnie każdemu z wakacjami. Icon_wink2 A.. i zeszłoroczny Karp się znalazł. Icon_wink2 Ciekawe czy tegoroczny będzie wyżej.


[center]CZĘŚĆ 2 - numery 90 - 81[/center]

90 Amy Macdonald - This Is The Life

89 Maria Peszek - Rosół

88 Good Charlotte - Dance Floor Anthem (I Don't Want To Be In Love)

87 Bryan Adams - I Thought I'd Seen Everything

86 Peter Cincotti - Goodbye Philadelphia

85 Sarah Brightman - Running

84 Timbaland feat. One Republic - Apologize

83 Przyjaciele Karpia - Karp '07

82 Akurat - Żółty Wróbel

81 Kleerup with Titiyo - Longing For Lullabies


Jutro po południu spodziewajcie się kolejnej dziesiątki.
27.12.2008 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Z pierwszej 10tki wybieram Anię, z drugiej całkiem miły numer Good Charlotte, ale żadnego kawałka z tej 20stki u mnie w top 100 nie będzie Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.12.2008 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Bardzo dobry początek tej 10, później już tak kolorowo nie jest niestety, chociaż Karp 07 to bardzo dobry Karp...jak na Karpia. Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.12.2008 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
9-ta o wiele słabsza niż 10-ta. Najbardziej podchodzi mi Amy Macdonald, której niestety nie ma w moim podsumowaniu (w setce).

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 06:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #9
 
Dziś prezentuję ósmą dziesiątkę mojego podsumowania roku. Na 80-tym miejscu uplasowało się nagranie Totentanz, z którego zapewne ucieszy się Ku3a. Nie mylę się? Icon_smile2 Wszedł na TOP 20 zaledwie 2 tygodnie temu. Z Enigmy ucieszy się Saferłel, a z miejsca niżej zapewne Chris. Odkryciem Opola był De Press, mimo mało satysfakcjonujących tamże wyników u mnie takowe uzyskał... Warty zwrócenia uwagi jest także zespół IRA, którego mimo, że mało piosenek znam, to te które znam są wg mnie świetne. Cieszę się, że są jeszcze polskie zespoły, które wg mnie potrafią grać dobrą muzykę.
(wybaczcie za tyle powtórzeń, ale jakoś nie mam weny dziś Icon_razz )

[center]CZĘŚĆ 3 - numery 80 - 71[/center]

80 Totentanz - Zimny Dom

79 Enigma - La Puerta Del Cielo

78 A Fine Frenzy - Almost Lover

77 Linkin Park - Shadow Of The Day

76 De Press - Juhas

75 Duffy - Stepping Stone

74 The Rasmus - Living In A World Without You

73 David Gilmour - A Great Day For Freedom

72 Natasha Bedingfield - Soulmate

71 IRA - Czy Nie Ma Już Nic


A siódmą dziesiątkę podsumowania przedstawię jutro rano!
28.12.2008 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Stąd wybieram "Soulmate" i "Shadow Of The Day", chociaż z perspektywy czasu też nie do końca Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.12.2008 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ja najbardziej lubię z tej części Gilmoura.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.12.2008 08:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #12
 
Czas na siódmą dziesiątkę podsumowania roku. Troszkę tutaj niedocenionych nagrań. Coldplay i The Killers, mogli zdziałać naprawdę dużo więcej... Zwłaszcza ten pierwszy. Oczekiwałem jakiegoś wysokiego miejsca a tu zaledwie tak niska pozycja. The Cure w piątek osiągnął 3. miejsce i poskutkowało to nawet niezłym wynikiem. Kajman się ucieszy z pewnością z szatańskiego wyniku AMJ. Icon_smile2 Chociaż nie wiem czy to byłoby jedno z jego ulubionych nagrań.

[center]CZĘŚĆ 4 - numery 70 - 61[/center]

70 The Killers - Human

69 The Cure - Underneath The Stars

68 James Blunt - Carry You Home

67 Tina Turner - I'm Ready

66 Anna Maria Jopek & Mieczysław Szcześniak - Czekaj Na Wiatr

65 Kings Of Leon - Use Somebody

64 Kaiser Chiefs - Love's Not A Competition (But I'm Winning)

63 Coldplay - Viva La Vida

62 Bracia - Mnie Nie Zwiedziesz

61 David Gilmour - Wish You Were Here



Połówkę podsumowania będziemy mieć za sobą już dziś wieczorem. Icon_smile2
29.12.2008 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #13
 
Fajnie, że ktoś to komentuje. Mam dziś zrąbany humor, więc ja też tego nie skomentuję.


[center]CZĘŚĆ 5 - numery 60 - 51[/center]

60 Maroon 5 - Won't Go Home Without You

59 Przyjaciele Karpia - Karp '08

58 British Sea Power - Waving Flags

57 R.E.M. - Supernatural Superserious

56 Coldplay - Violet Hill

55 Nick Cave & The Bad Seeds - Dig, Lazarus, Dig

54 Vampire Weekend - Cape Cod Kwassa Kwassa

53 Stachursky - Jedwab

52 Duran Duran - Falling Down

51 Editors - The Racing Rats



Dalsza część jutro rano.
29.12.2008 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Mój numer trzy sąsiaduje z jednym z największych rozczarowań roku. Dobrze chociaż, że od tej dobrej strony.
Trochę szkoda, że Editors się nie załapali do pięćdziesiątki, ale u mnie ten singiel w żadnym z podsumowań (ani 2007, ani 2008) nie był nawet w osiemdziesiątce...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
30.12.2008 01:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Paweł napisał(a):56 Coldplay - Violet Hill
Ale słabo. Icon_frown
No nic, czekam na następnych moich ulubieńców. Icon_smile2
30.12.2008 09:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #16
 
Ahh... gdybym nie rozdzielał dziesiątek Durani znaleźli by się na miejscach prawie że obok siebie, przypomnę, na 50-tym Skin Drivers, na 52-gim Falling Down. Wersja Karolaka z tym nagraniem odniosła wielki sukces, ale ja szczerze mówiąc zdecydowanie wolę oryginał Kancelaryi. Nic nie pobije ówczesnego nagrania i gdybym miał układać TOP wszechczasów to to nagranie w wersji pierwotnej byłoby bardzo wysoko. Dalej chyba nie mam co mówić... szczególnie chciałem pochwalić jeszcze jedynie Petera Gabriela, nie spodziewałem się, że zajdzie tak daleko.

[center]CZĘŚĆ 6 - numery 50 - 41[/center]

50 Duran Duran - Skin Drivers

49 Tomasz Karolak - Zabiorę Cię

48 Strachy Na Lachy - Szklana Góra

47 The Offspring - Hammerhead

46 Lenny Kravitz - I'll Be Waiting

45 The Hoosiers - Goodbye Mr A

44 Zabili Mi Żółwia - Dlaczego

43 Stereophonics - It Means Nothing

42 Peter Gabriel - Down To Earth

41 Super Furry Animals - Run Away



Co do systemu miejsc dodam jeszcze, że w przypadku dwóch, trzech miejsc o takiej samej ilości punktów tylko w pierwszej trzydziestce ustaliłem kolejność (najpierw kierowałem się ilością tygodni, ile coś przesiedziało, a w przypadku ponownego remisu wyżej dawałem ten, który zaszedł wyżej). Z racji tego, że to jest długa i monotonna praca darowałem sobie resztę (bo musiałem wertować wszystkie notowania roku przez to). I tak mało to wpływa na miejsce bo praktycznie nie robi różnicy czy coś jest na 64 czy 65 miejscu. Icon_wink2 Dlatego tu kierowałem się po prostu tym, co pierwsze mi się wpisało. Icon_razz Jeśli chcecie, mogę zaznaczyć kolorem te nagrania, które mają po tyle samo pkt.
Kolejny wycinek podsumowania wieczorem.
30.12.2008 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Paweł napisał(a):47 The Offspring - Hammerhead
Ten kawałek kiedyś chwaliłem, ale w ogóle u mnie nie zadebiutował. Później już nie sięgałem po żadne utwory z tej płyty. Trochę dziwne zjawisko... Icon_wink2

Paweł napisał(a):46 Lenny Kravitz - I'll Be Waiting
Niestety poznane przeze mnie utwory nie zachęciły mnie do zapoznania się z nową płytą Lenny'ego. A szkoda, bo kiedyś był to jeden z moich ulubionych wykonawców.

Paweł napisał(a):43 Stereophonics - It Means Nothing
Zdecydowanie wolę "Daisy Lane", mimo że to "It Means Nothing" weszło na moją listę, a "Daisy Lane" było blisko niej przez kilka tygodni. Nowego singla jeszcze nie poznałem.

Paweł napisał(a):Z racji tego, że to jest długa i monotonna praca darowałem sobie resztę (bo musiałem wertować wszystkie notowania roku przez to). I tak mało to wpływa na miejsce bo praktycznie nie robi różnicy czy coś jest na 64 czy 65 miejscu. Dlatego tu kierowałem się po prostu tym, co pierwsze mi się wpisało.
Bardzo nieprofesjonalnie Icon_neutral2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
30.12.2008 05:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #18
 
Aj aj aj... :/
Przepraszam was, wkradł się błąd, wpisałem Coldplay - Viva La Vida dwa razy... sam głupi że nie zauważyłem że dziwnie nisko była... :/

Zrobię tak, przejrzę jeszcze listę i dam pierwszą trzydziestkę poprawioną.. a całość listy dam na końcu. :/ Przepraszam was, zupełne przeoczenie.
30.12.2008 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
50 Duran Duran - Skin Drivers
48 Strachy Na Lachy - Szklana Góra
47 The Offspring - Hammerhead
46 Lenny Kravitz - I'll Be Waiting
45 The Hoosiers - Goodbye Mr A
43 Stereophonics - It Means Nothing
42 Peter Gabriel - Down To Earth
41 Super Furry Animals - Run Away

Bardzo dobry zestaw porządnych numerów, to jeszcze nie pierwsza liga, ale blisko...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.12.2008 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #20
 
W najbliższym czasie postaram się uzupełnić, dam najpierw jutro rano pierwszą trzydziestkę (tą z prawidłową kolejnością) a później wstawię całość poprawioną jako TOP 100.
30.12.2008 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Paweł TOP 30 nr 161 /07.01.11r./ PODSUMOWANIE ROKU! Paweł 10 2 285 11.01.2011 08:28 PM
Ostatni post: Paweł
  Podsumowanie Roku 2008 Paweł 11 4 488 08.01.2009 06:44 PM
Ostatni post: Paweł

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości