Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bearlista 49, 25.12.2008
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #1
Bearlista 49, 25.12.2008
Bearlista 49, 25.12.2008

1 1 4 Kasia Nosowska "Kto tam u Ciebie jest"
2 10 2 Kasia Nosowska "Na kulawej naszej barce"
3 2 3 Marillion "Happiness is the road"
4 3 4 Lunatic Soul "Adrift"
5 4 7 The Nightwatchman & Serj Tankian "Lazarus on down"
6 6 5 Raz Dwa Trzy "Jeszcze w zielone gramy"
7 7 5 Sigur Ros "Ara batur"
8 5 7 Blackfield "Epidemic"
9 11 3 Cichoński, Riedel, Styczyński, Flinta "Little wings"
10 12 6 Gary Moore "I love you more than you'll ever know"
11 9 6 Cree "Nagle ktoś"
12 15 3 Akurat "Zgaś moje oczy"
13 13 5 Eva Cassidy "My love is like a red red rose"
14 14 7 Quidam "Together alone"
15 8 9 Balcar & Styczyński "Modlitwa"
16 18 3 Hedone "I ciągle widzę ich twarze"
17 17 12 Cree "Wszystko co mam... dla Ciebie"
18 28 2 Andrzej Nowak "W pochodzie codzienności"
19 24 9 Katie Melua "What I miss about you"
20 20 25 Riedel, Balcar, Papa Gonzo "Ostatnie dni"
21 16 6 KSU & Andrzej Grabowski "Po drugiej stronie drzwi"
22 19 7 Porcupine Tree "My ashes"
23 21 4 Tomasz Budzyński "Halo , halo"
24 27 3 Coldpay "Death and all his friends"
25 32 1 Steven Wilson "Harmony korine"
26 31 1 The Raconteurs "Rich kid blues"

27 30 2 Stare Dobre Małżeństwo "Akt miłosny albo życie"
28 25 34 Cree "Ballada dla miłości"
29 29 2 Eddie Vedder "Long nights"
30 26 7 Mirror & Dave Gaham "Nostalgia"

31 35 Dorota Miśkiewicz "Caminho"
32 36 Strachy Na Lachy "Nocne ulice"
33 34 Basia Stępniak-Wilk "Pośród cisz"
34 33 The Cure "Underneath the stars"
35 39 Anna Maria Jopek "Tea in Sahara"
36 48 The Verve "Appalachian springs"
37 37 Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc "Szukałem Cię wśród jabłek"
38 45 Bruce Springsteen "Workin' on a dream"
39 41 Katie Melua "In my secret life"
40 49 NOT "Niech nikt nad grobem mi nie płacze"
41 46 The Last Shadow Puppets "Standing next to me"
42 38 Nouvelle Vague "Love will tear us apart"
43 40 Oasis "I'm outta time"
44 42 Alanis Morisette "Not as we"
45 50 Kings Of Leon "Use somebody"
46 N Eva Cassidy "Coat of many colours"
47 44 Mariusz Lubomski "Krótko o mnie"
48 N Lao Che "Chłopacy"
49 N AC/DC "Big Jack"
50 N Metallica "Unforgiven III"


wypadły z listy:
22. Lao Che "Siedmiu nie zawsze wspaniałych" (5)
23. Tracy Chapman "Sing for you" (6)
z poczekalni:
43. Kazik "Anusia"
44. Razorlight "Wire to wire"

Lista postowana wyjątkowa w czwartek, ułożona poźną wigiljną nocą. Jutro wyjeżdżam na 2dni, wolę to zrobić wcześniej niż później. Kolejna będzie jak zwykle w piątek, 2stycznia, razem z jubileuszowym podsumowaniem.
Notowanie dość spokojne, tylko dwie nowości w top30, w całym zestawie ledwie 4 nowe utwory. Święta to nie jest dobry czas na rozstania, nawet "Nostalgia" dostała ostatnią szansę. Wynalazłem wprawdzie w ostatnich dniach kilka ciekawych nagrań, ale wprowadzę je na listę po nowym roku, więc będzie jeszcze pora by o nich napisać.
Co dzieje się na szczycie, każdy widzi. Gdybym mógł, sklasyfikowałbym obie Kasie ex aequo na pierwszym miejscu, wybór był ciężki, ostatecznie "Na kulawej..." (nie będę mówił w skrócie "Barka", bo mi się to dziwnie kojarzy) jeszcze sobie trochę poczeka. Takiej hegemonii jednego artysty nie było u mnie od czasów początku układania listy i zdecydowanej dominacji Cree. W ogóle dziwna sprawa z tą Nosowską jest u mnie... Hey owszem, bardzo lubię, ale bardziej starszy niż nowszy, jej solowe dokonania natomiast nigdy mnie nie porwały, nie trafiała do mnie jej poetyka, nie odnajdywałem w tej muzyce niczego dla siebie nadzwyczajnego. Dlatego tak bardzo jestem zaskoczony tym, co zrobiła ze mną płyta N/O. To jej śpiewanie takie niby od niechcenia, ten cały klimat... Myślę, że to może być pierwsza płyta z której trafią na moją listę wszystkie utwory.
Szkoda mi Marillion, bo to prawdopodobnie jeden z najlepszych rzeczy jaka przytrafiła im się od czasu pewnego bardzo dla mnie ważnego utworu, a może tak się zdarzyć że ani razu nie będą u mnie na pierwszym miejscu.
Wśród nowości wreszcie jakby zaczynający mnie chwytać Steven Wilson, i Raconteursi pachnący niczym najlepszy White Stripes.
W poczekalni (przynajmniej z nazwisk) mocny zestaw. Eva jak zwykle pięknie, Lao Che w chyba już ostanim numerze z "Gospel" (napisałbym " z "Gospelu"", ale coś "wydaje misie" że to się jednak nie odmienia Icon_smile2 ), AC/DC i Metallica w swoich ostatnich szansach na zaistnienie na mojej liście.
Znowu wypadł Kazik, jakoś nie mogę się zdecydować. Te dziewczyny niby fajne, ale jak widać tylko na chwilę, nic trwałego z nimi zbudować się nie da. Sięgnę jeszcze oczywiście po jakiś fragment z tej płyty, chciałbym spróbować z "Południcą", ale dopóki gra mi w uszach dużo lepsze wykonanie tego utworu z Kaenżetem to chyba jednak tego nie zrobię.
I na koniec ciekawostka: to pierwsze notowanie, gdy w pierszej dziesiątce nie ma żadnego utworu Cree, kiedyś musiał ten dzień nadejść. Jest wprawdzie jeden riedlowy akcent, ale to nie zmienia postaci rzeczy.
Więcej statystyk za tydzień, z oczywistego powodu.

Lista odkurzonych, nr 2, 25.12.2008
1 3 2 Róże Europy "Wesołych świąt"
2 7 2 Obywatel G.C. "Piosenka kata"
3 1 2 RSC "Życie jest teatrem"
4 2 2 Richard Wright & Sinead O'Connor "Reaching for the rail"
5 6 2 King Crimson "Matte kudasai"
6 4 2 R.E.M. "Nightswimming"
7 9 2 Myslovitz "Myszy i ludzie"
8 12 2 Lech Janerka "Niewole"
9 11 2 Dead Can Dance "Ullyses"

10 N 1 Lacrimosa „Sanctus”
11 8 2 Wilki "A moje bóstwa płaczą"
12 N 1 Closterkeller "Zegarmistrz światła"
13 N 1 Chłopcy Z Placu Broni "Jezioro szczęścia"

14 18 2 The Police "Tea in Sahara"
15 N 1 Hey "Eksperyment"
16 N 1 Edyta Bartosiewicz "Goodbye to the roman candles"
17 N 1 A-ha "Crying in the rain"

18 16 2 Faith No More "A small victory"
19 17 2 Gang Olsena "Uwierz mi"

20 N 1 Alanis Morisette "You oughta know"


Obywatel G.C., minęła kolejna smutna rocznica, choć ja nie potrzebuję okazji by wracać do muzyki Grzegorza.
Closterkeller, bo trudno w wigilię choć przez chwilę nie pomyśleć o Tomku… Ta Lacrimosa też dla niego.

WSZYSTKIM ZACNYM WSPÓŁUŻYTKOWNIKOM WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU, BY BYŁ ON PRZYNAJMNIEJ TAK SAMO DOBRY JAK MUZYKA KTÓRA KAŻDEMU Z NAS GRA W DUSZY
25.12.2008 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Dziękuję za życzenia Icon_wink

Z tych numerów, które brawurowo przedostały się do 30 znam tylko Raconteurs, ale tego Pana mam na dysku, prawdopodobnie zgrałem go właśnie w ramach ''szkolenia się z piosenek na liście'', ale jeszcze czasu na odsłuch nie było. Kasia rządzi listą. Ja mam taki komfort, że nie słyszałem zbyt wiele z tej płyty i jak zdecyduje się na drugi singiel to będzie bardzo świeżutki jak dla mnie Icon_biggrin Marillion, ten, którego nie potrafię trafić Icon_biggrin na 3 się osuwa - mogę liczyć na dobre wyniki w podsumowaniu 2009 roku chyba w tym przypadku. Coldplay nie potrafi się rozkręcić na dobre, ale notuje stałe awanse.
ACDC mówię stanowcze NIE ,ale to nie pomaga, bo inni łapią się na ten numer w dość szybkim tempie Icon_cry2 Jest ta Meta chociaż Icon_wink Przegapiłem zupełnie fakt, że na liście starych hitów było tydzień temu Small Victory. Super!!! R.E.M. to jednak zawsze chyba będzie mój favoryt Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 01:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):mogę liczyć na dobre wyniki w podsumowaniu 2009 roku
też o tym pomyślałem- może nie uda im się wdrapać na szczyt, ale powinna to być jedna z moich piosenek nadchodzącego roku
saferłel napisał(a):Coldplay nie potrafi się rozkręcić na dobre, ale notuje stałe awanse.
starą metodą Adama- dwa równe skoki Icon_wink2
saferłel napisał(a):ACDC mówię stanowcze NIE
mnie ta płyta również rozczarowała, zresztą do AC/DC nigdy wielką miłością nie pałałem, ale dałem im jeszcze jedną szansę.
saferłel napisał(a):Przegapiłem zupełnie fakt, że na liście starych hitów było tydzień temu Small Victory
ściągnąłem najlepszą Twoim zdaniem ich płytę, przesłuchałem jak dotąd trzy razy, ten fragment podoba mi się najbardziej
saferłel napisał(a):R.E.M. to jednak zawsze chyba będzie mój favoryt
u mnie "Nightswimming" gra chyba zaraz po "Drive"
25.12.2008 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
bear napisał(a):1 1 4 Kasia Nosowska "Kto tam u Ciebie jest"
2 10 2 Kasia Nosowska "Na kulawej naszej barce"

pierwsza 2. wymiata wszystko! bardzo się cieszę, że właśnie te dwa utwory znalazły się na czołowych dwóch miejscach Icon_smile
25.12.2008 01:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
Co do Kasi Nosowskiej - nr 1 może być jak najbardziej, bardzo fajny, jednak nr 2 jakoś mi nie odpowiada. Słuchałem raz i lepiej chyba, żeby tak pozostało.
Chyba numery 16, 34 i 38 najbardziej mnie także cieszą.
Z nowości - AC/DC średni, Metallica - w sumie też...
25.12.2008 06:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
bear napisał(a):36 48 The Verve "Appalachian springs"
mmm Icon_smile2
jaka ładna końcówka poczekalni Icon_smile2. "Big Jack" na razie średnio mnie rusza. Z pociągiem na początku też tak było, długo się rozpędział. choć w sumie jak już się rozpędził to szybko wypadł... Ciekawe jak będzie z drugim singlem.
cieszę się, że "Nostalgia" dostała jeszcze jedną szansę Icon_smile2.
a hegemonia na liście jeszcze nikomu nie zaszkodziła Icon_mrgreen .
27.12.2008 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
bear napisał(a):1 1 4 Kasia Nosowska "Kto tam u Ciebie jest"
2 10 2 Kasia Nosowska "Na kulawej naszej barce"
ale ładnie... szkoda, że nie odwrotnie... Icon_wink2
a oprócz tego ieszy mnie awans AKURATu Icon_smile2

Najlepszego na po-Święta!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.12.2008 06:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #8
 
Yacy napisał(a):1 1 4 Kasia Nosowska "Kto tam u Ciebie jest"
2 10 2 Kasia Nosowska "Na kulawej naszej barce"
ale ładnie... szkoda, że nie odwrotnie...
to wewnetrza sprawa obu Kas, ja sie nie wtracam Icon_smile2 zobaczymy, moze sie jakos dogadaja i wymienia Icon_wink2
Yacy napisał(a):a oprócz tego ieszy mnie awans AKURATu
mam juz w glowie mniej wiecej ulozone kolejne notowanie i to wcale nie musi byc koniec tej tendencji zwyzkowej Icon_smile2 i wciaz nie moge sie sam sobie nadziwic, ze akurat Akurat u mnie tak wysoko... Icon_wink2
ku3a napisał(a):jaka ładna końcówka poczekalni
wiedzialem ze Ci sie spodoba Icon_smile2
ku3a napisał(a):"Big Jack" na razie średnio mnie rusza. Z pociągiem na początku też tak było
mnie pociag tez nie ruszyl, rozpedzal sie ale z poczekalni nie wyszedl i jest jednym z jej rekordzistow (robie teraz wyliczenia to wiem Icon_wink2 ), niestety kolejny singiel ma niewielkie szanse na jakikolwiek rekord...
ku3a napisał(a):a hegemonia na liście jeszcze nikomu nie zaszkodziła
mam nadzieje Icon_wink2
Paweł napisał(a):Co do Kasi Nosowskiej - nr 1 może być jak najbardziej, bardzo fajny, jednak nr 2 jakoś mi nie odpowiada. Słuchałem raz i lepiej chyba, żeby tak pozostało.
mnie za pierwszym eazem "Na kulawej..." tez nie chwycilo, a potem... widac co sie dzieje. Mnie ta cala plyta rozwala w srodku...
Listoholik napisał(a):pierwsza 2. wymiata wszystko! bardzo się cieszę, że właśnie te dwa utwory znalazły się na czołowych dwóch miejscach Icon_smile
ciesze sie ze sie cieszysz, a moze niedlugo znajdziesz na mojej liscie jeszcze wiecej powodow do radosci Icon_wink2
Yacy napisał(a):Najlepszego na po-Święta!!!
wzajemnie Icon_smile2
27.12.2008 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
bear napisał(a):1 1 4 Kasia Nosowska "Kto tam u Ciebie jest"
2 10 2 Kasia Nosowska "Na kulawej naszej barce"
Odwróciłbym te proporcje. Icon_wink2
bear napisał(a):50 N Metallica "Unforgiven III"
Icon_mrgreen
ku3a pozachwycał się awansem The Verve, to ja się pozachwycam tą najniższą nowością. Icon_smile2
bear napisał(a):Takiej hegemonii jednego artysty nie było u mnie od czasów początku układania listy i zdecydowanej dominacji Cree.
W mojej krótkiej historii układania listy miałem już kilka okresów hegemonii: Placebo, Blackfield, Raz, Dwa, Trzy, Coldplay, Metallica i teraz GNR. Icon_smile2
bear napisał(a):25 32 1 Steven Wilson "Harmony korine"
Cieszy mnie to złamanie "30". U mnie też wymęczył to w tym tygodniu. Icon_smile2 (przypomniałem sobie, że muszę wrócić do płyty odłożonej chwilowo na bok :roll: )
29.12.2008 10:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
NUmer 1 zapewne u mnie cioś tam osiągnie. Numeru 2 nie zna, aczkolwiek zapewne to sie zmieni za jakis czas. Dalej jest ciekawie, ale pod koniec cieszy odbicie się Starego Dobrego Małżeństwa. Oby jeszcze wyżej.
"Anusia" nie zawojowała listy.
Róze Europy na piewszym! Są na odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Icon_smile2 Jedna z nieiwelu naprawde dobrych piosenek świątecznych, a z resztą ta jest zdecydowanym numerem 1 Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
29.12.2008 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #11
 
Gary napisał(a):to ja się pozachwycam tą najniższą nowością.
jak dla mnie to przesadnie nie ma się czym zachwycać Icon_wink2
Gary napisał(a):W mojej krótkiej historii układania listy miałem już kilka okresów hegemonii
a ja się boję tego trochę, że może co za dużo to niezdrowo... ale w przypadku TEJ Nosowskiej inaczej postępować nie umiem Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Jedna z nieiwelu naprawde dobrych piosenek świątecznych
zdecydowanie najlepsza, choć jednak mało świąteczna Icon_wink2 ale do bólu prawdziwa...
29.12.2008 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  bearlista bear 24 4 656 06.10.2012 03:17 PM
Ostatni post: thestranglers
  Bearlista 91, 11.10.2009 bear 25 5 650 17.10.2009 10:06 PM
Ostatni post: Yacy
  Bearlista 90, 4.10.2009 bear 13 2 872 10.10.2009 12:49 PM
Ostatni post: emigrant
  Bearlista 89, 27.9.2009 bear 14 4 471 03.10.2009 10:37 AM
Ostatni post: saferłel
  Bearlista 88, 20.9.2009 bear 12 3 151 24.09.2009 05:10 PM
Ostatni post: emigrant
  Bearlista 87, 14.9.2009 bear 20 4 120 17.09.2009 10:09 PM
Ostatni post: bear
  Bearlista 86, 6.9.2009 bear 16 4 160 13.09.2009 03:49 PM
Ostatni post: michal91d
  Bearlista 85, 31.8.2009 bear 23 4 730 06.09.2009 01:24 PM
Ostatni post: bear
  Bearlista 80, 27.7.2009 bear 15 4 065 26.08.2009 11:43 PM
Ostatni post: Konrad
  Bearlista 79, 23.7.2009 bear 14 3 026 26.07.2009 11:06 PM
Ostatni post: emigrant

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości