Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 43 z 7.09.07
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 43 z 7.09.07
W tym tygodniu nastąpił zupełnie nieoczekiwany atak na pierwszą 6 ze strony utworów spoza pierwszej 10. Teraz są w niej dwa utwory z poprzedniej drugiej i 2 absolutne nowości.
1. Czasami są takie piosenki, które ściągam, bo taką sobie przyjąłem zasadę, bo właściwie nic po nich się nie spodziewam. Tak było i tym razem. Może mnie co poniektórzy wyśmieją, ale o Recoil nie słyszałem do tej pory nigdy. A tutaj słucham Allelujah i od razu wiem, że trafiłem w 10. Na pewno będzie debiut bardzo wysoko. Ale nie spodziewałem się, że stanę przed dylematem, czy będzie to debiut na miejscu pierwszym czy drugim. Tym razem jeszcze się nie udało, ale utwór jest totalnie rewelacyjny.
2. Kiedy usłyszałem Teraz i tu (tym razem utrzymało 18 miejsce) postanowiłem kupić płytę. Potem usłyszałem Niepojęte i ulotne i włączyłem hamulcem. Ale teraz wiem, że muszę mieć tą płytę, bo To co nienazwane pokazuje, że Jopek robi rzeczy niesamowite i kryzys, którego efektem była poprzednia płyta był tylko chwilowy. A nowa piosenka zadebiutowała od razu na 3 miejscu. Ale podejrzewam, że to nie będzie singlem.
3. W zeszłym tygodniu Spencer Perceval debiutował na 15 miejscu i byłem pewien, że na tym się nie skończy. Wprawdzie było podwójnie trudno, bo klimatem przypomina mi nagranie Recoil, ale z każdym przesłuchaniem niesamowicie zyskiwał i ostatecznie trafił na 5 miejsce.
4. No llores też zaliczyło wysoki debiut przed tygodniem, a teraz zaatakowało z taką pasją, że w pewnej chwili nawet było na 3 miejscu. Ale przeciwnicy okazali się silniejsi i ostatecznie zakończyło na ostatnim miejscu w 6, która tym razem była poza zasięgiem wzroku pozostałych piosenek.
5. Tool ostatnio przeżywa okresy wzlotów i upadków. Tym razem to upadek i to bolesny. Wprawdzie Rosetta stoned obniżyła loty tylko o 5 miejsc, ale Right in two spadło z najniższego stopnia podium na miejsce 13, co jest najniższą pozycją w karierze na mojej liście.
6. Najlepszego tgodnia nie miało też Placebo, chociaż na początku nie wyglądało tak źle. Wprawdzie od początku wiedziałem, że Running up that hill nie utrzyma drugiej pozycji, ale spadek na 9 jednak mnie zaskoczył. Natomiast w pewnym momencie Broken promise szykowało się do objęcia prowadzenia. Ale potem... i to nasuneły słowa wypowiedziane przez Białą :?: Królową do Alicji, że tutaj trzeba biec bardzo szybko, żeby stać w miejscu. Mimo wyraźnej zwyżki formy tylko utrzymanie 4 miejsca.
7. W zestawie są 2 powroty, ale o ile Teenagers jest efektem naturalnych ruchów na liście to pojawienie się na 26 (nigdy tak wysoko nie było) Not going away na pewno jest wydarzeniem.
8. Największym obok Toola (może nawet większym) przegranym jest Porcupine Tree. Spadek o 9 miejsc Death of Samantha to wprawdzie pestka, ale już z 5 na 19 Anesthetize wieje grozą.
9. Najpierw zaatakowała Broken promise, potem znacznie mocniej Allelujah, ale ataki się nie powiodły i po raz pierwszy od dłuższego czasu mogę stwierdzić, że pierwsze miejsce pozostało bez zmian, a udało się to Earth intruders.
10. Stmpathy for devil part 666 zadebiutowało na 1, potem jeszcze doszło do drugiego, ale ostatnio zaczęło wykazywać znaczne braki kondycyjne i wylądowało aż na 20 miejscu (spadek z 9).
11. Fair to Midland ze swoją piosenką pożegnał zestawienie (pechowo, bo najwyższa pozycja w poczekalni), ale spadkowicza godnie zastąpili (chociaż to wrzesień) April fools and eggmen, chociaż na pewno są na tej płycie piosenki, które zadebitowałyby wyżej.
12. Przy takim ataku nowych utworów tym starszym było niezmiernie trudno awansować. Ale udało się to w pięknym stylu Me and mrs Jones, który powrócił z drugiej dziesiątki na miejsce 7.
13. W zeszłym tygodniu cztery nowości pojawiły się bardzo wysoko. Dwóm z nich nie udałosię awansować, ale przy tym, co się dzieje w czołowce to nic dziwnego i spadek o jedno miejsce Nie zabijaj (które jest tak specyficznym utworem, że trudno go porównywać z innymi) i o 2 Gimmie shelter jest raczej dobrą niż złą wróżbą dla tych piosenek.
14. Pewnie niektórzy się zdziwią, bo to piosenka zupełnie nie z mojej bajki, ale 1234 jest niezwykle urokliwe i do tego jak na utwór tego typu znakomicie zrobione.
15. Niue przeżyło w zeszłym tygodniu niespodziewanie duży awans, ale w tym tygodniu wszystko wróciło do normy i Husky z ledwością utrzymało się na liście.
16. Znakomite Solar winds podobają mi się nie mniej niż tydzień temu, ale to dało mu spadek z 6 na 12. No cóż, znowu narzucają się skojarzenia z Tym, co Alicja zobaczyła po drugiej stronie lustra.
17. Warto wspomnieć kolejny awans w tym niezwykle trudnym notowaniu. 7 miejsc do przodu dało Water is not enough awans do 20.
18. Piosenka, która podoba mi się coraz bardziej, spada. Wygląda to na paradox, ale taki los spotkał Now I lie thee down, ale w tym notowaniu utrzymanie się w 10 jest olbrzymim sukcesem.
19. U White Stripes nastąpiła nieoczekiwana zamiana miejsc. Środkową pozycję obroniło Rag and bone (ogólnie spadło nieznacznie), You don't know what love is (you just do as you're told) zostało najsłabsze z trzech pozostałych na liście (2 nagrania chyba już definitywnie opuściły moje zestawienie), a Icky thump okazał się niespodziewanie liderem tej trójki przy okazji awansując o 16 miejsc.
20. CocoRosie przeżywało niedawno drugą młodość, ale trwała ona krótko i Rainbowwarriors mocno spada.
21. Bardzo różnie odbieram piosenki Kings of Leon, ale McFearless bardzo mi się podoba, o czym świadczy debiut po 2 tygodniach w poczekalni.
22. Help is coming, ale o ile znam angielski, to znikąd jej nie widać, stąd kolejny (tym razem bardzo znaczny) spadek.
23. No i należy odnotować skromny awans Igorka.
No to już pora na podanie zestawu.

1. 1. 21 EARTH INTRUDERS - Bjork
2. N. 1 ALLELUJAH - Recoil
3. N. 1 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek

4. 4. 11 BROKEN PROMISE - Placebo & Michael Stipe
5. 15. 2 SPENCER PERCEVAL - iLiKETRAiNS
6. 13. 2 NO LLORES - Gloria Estefan
7. 14. 9 ME AND MRS JONES - Michael Buble
8. 2. 18 RUNNING UP THAT HILL - Placebo
9. 8. 2 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
10. 7. 9 NOW I LIE THEE DOWN - Machine Head
11. 10. 15 LIGHTS - Archive
12. 6. 4 SOLAR WINDS - Devin Townsend
13. 3. 31 RIGHT IN TWO - Tool
14. 12. 2 GIMME SHELTER - Anguelique Kidjo & Joss Stone
15. 16. 20 MOTOREK - Grzegorz Turnau
16. 11. 23 SALALA - Anguelique Kidjo & Peter Gabriel
17. 24. 8 WATER IS NOT ENOUGH - Neurosis
18. 18. 18 TERAZ I TU - Anna Maria Jopek
19. 5. 11 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
20. 9. 6 SYMPATHY FOR THE DEVIL PART 666 - Sweet Noise
21. 22. 5 NIENASYCENIE - Less Is More
22. 17. 8 M.I.A. - Avenged Sevenfold
23. 39. 18 ICKY THUMP - The White Stripes
24. 19. 5 KINGDOMS OF RAIN - Soulsavers
25. 20. 11 ROSETTA STONED - Tool
26. P. 7 NOT GOING AWAY - Ozzy Osbourne
27. 23. 16 EVERYBODY TAKES A TUMBLE - The Waterboys
28. 27. 3 ELEPHANT GUN - Beirut
29. 26. 12 RAG AND BONE - The White Stripes
30. 30. 11 BOSSANOVA Z AUGUSTOWA - Basia Stępniak-Wilk & Andrzej Poniedzielski
31. 28. 5 DOWN BOY - Yeah Yeah Yeahs
32. 21. 3 YOU DON'T KNOW WHAT LOVE IS (YOU JUST DO AS YOU'RE TOLD) - The White Stripes
33. 31. 3 ARKA NOEGO - Habakuk
34. 40. 3 MERSIBAT KITA - HaIvrit
35. N. 1 1234 - Feist
36. 35. 4 UNTIL THE END - Norah Jones
37. 25. 24 RAINBOWARRIORS - CocoRosie
38. N. 1 APRIL FOOLS AND EGGMEN - Fair to Midland
39. N. 1 MCFEARLESS - Kings of Leon

40. 45. 2 THE UNTHINKING MAJORITY - Serj Tanakian
41. 32. 20 DEATH OF SAMANTHA - Yoko Ono & Porcupine Tree
42. 37. 28 THE FUNERAL - Band Of Horses
43. 41. 2 RUN AWAY - Digitalllove
44. P. 14 TEENAGERS - My Chemical Romance
45. 49. 2 GOODBYE PHILADELPHIA - Peter Cincotti
46. 33. 10 HELP IS COMING - Ayo
47. 44. 10 HEART-SHAPPED GLASSES - Marilyn Manson
48. N. 1 IGOREK - Plateau
49. 46. 5 SPINDRIFT - Rush
50. 36. 11 NIUE - Husky


I jeszcze poczekalnia
43. 13 DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
48. 1 END OF THE WORLD - Ash
38. 3 DOWN HERE - Stateless
34. 21 SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
TRACĘ CZAS - Cała Góra Barwinków
HUNTING FOR WITCHES - Bloc Party
42. 3 U-TURN (LILI) - AaRON
GIRL WHO PLAY GUITARS - Maximo Park
SOMEWHERE OVER THE RAINBOW - Katie Melua & Eva Cassidy
50. 11 FROZEN - Within Temptation
EVA - Nightwish
HUMP DE BUMP - Red Hot Chili Peppers
THANK YOU WHOEVER YOU ARE - Marillion
I NEED TO WAKE UP - Melissa Etheridge
UBLEED - Hurt
COME BACK - Pearl Jam
IMPERIAL BODYBAGS - Manic Street Preachers
MY GIFT OF SILENCE - Blackfield
4 AM FOREVER - Lostprophets
NIE NIE BĘDZIE NAS - Naiv
UNDERDOGS - Manic Street Preachesr
BETTER – Regina Spector
BURN MY SHADOW - UNKLE
MY HUMPS - Alanis Morisette
PRZYWITAJ ZE MNĄ NOWY DZIEŃ - Harlem
ERA RETUSZERA - Nosowska
CONSTANT MOTION - Dream Theater
DEAR MR PRESIDENT - Pink
NEW WAVE WIPE OUT - Gods of Blitz
FUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys
MOHEROWY NINJA - El Dópa
I WISH I COULD HAVE LOVED YOU MORE - Candie Payne
BETERR THAN ME - Hinder
ON CALL - Kings of Leon
WRECKING BALL - Viva Voce
DANSE RUSSE - Hurt
IT'S NO OVER - DAUGHTRY
I'M NOT SORRY - The Pigeon Detectives
SWEET SACRIFICE - Evanescence
A BEAUTIFUL LIE – 30 Second To Mars
THE KILL (BURY ME) – 30 Second To Mars
Wypadły z zestawienia:
29. 6 BEING FOR THE BENEFIT OF MR. KITE! / I WANT YOU (SHE'S SO HEAVY) / HELTER SKELTER - The Beatles
47. 7 CONQUEST - The White Stripes
06.09.2007 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
1. No proszę! Nie znam ani utworu, ani nawet zespołu!
2. Spora niespodzianka, ale najnowsze dokonania Jopek średnio mnie interesują...
3. Muszę zdobyć ten utwór!!!
4. Tak wyszło, że z dziesiątki połowy nie znam Icon_redface2
5. Uuuu... Wiedziałem, że lepiej skończyć z tym Toolem, jak jeszcze był u Ciebie na pierwszym Icon_mrgreen Szkoda, bo to pierwsze notowanie z tych którym bacznie się przyglądałem, w którym nie ma w dziesiątce Toola...
7. A mnie ostatino MCR chwyciło... pod prysznicem Icon_mrgreen I chyba będzie powrót do trzydziestki...
Ozzy na liście Icon_eek2 Nie słyszałem jeszcze tego kawałka, ale poprzedni singiel był przeciętny...
8. Nie lubię, jak moi faworyci spadają tak masowo, jak w tym tygodniu :roll:
11. A ja cały czas czekam na singla Icon_razz I też uważam, że na płycie są lepsze utwory...
:roll:

Jak zwykle baczniej czytam Twoje komentarze, niż przeglądam notowanie. Bo po tej lekturze już nie ma co przeglądać Icon_mrgreen

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
06.09.2007 11:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
1. 1. 21 EARTH INTRUDERS - Bjork
Cieszy ta pozycja Bjork....to chyba na osłodę tego, że chyba wypadnie jutro z mojej listy.

2. N. 1 ALLELUJAH - Recoil
A tutaj muszę się zapoznać, bo zespołu nie znam i nie zdążył mi podpaść tak jak następna piosenka:
3. N. 1 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
Może, kiedy przypadkowo kiedyś usłyszę....

11. 10. 15 LIGHTS - Archive
Czyli podobnie jak i u mnie po 1 miejscu dość szybki wypad z pierwszej dziesiątki.

19. 5. 11 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
A to chyba najgorsza wiadomość w tym notowaniu, ale raz już się podnosili po takim upadku, więc.... Icon_smile2

22. 17. 8 M.I.A. - Avenged Sevenfold
A ten utwór jak na razie obsłuchuje sobie i powoli zaczyna chwytać.

23. 39. 18 ICKY THUMP - The White Stripes
PT była najgorszą wiadomością, a ta należy zdecydowanie do tych najlepszych.

39. N. 1 MCFEARLESS - Kings of Leon
Czyli jest nas (chyba) dwóch.

48. N. 1 IGOREK - Plateau
A to chyba najbardziej intrygująca mnie piosenka. Tzn. nie znam jej, ale czuję że powinienem poznać. Icon_wink2
06.09.2007 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #4
Re: kajman30 nr 43 z 7.09.07
kajman napisał(a):1. Czasami są takie piosenki, które ściągam, bo taką sobie przyjąłem zasadę, bo właściwie nic po nich się nie spodziewam. Tak było i tym razem. Może mnie co poniektórzy wyśmieją, ale o Recoil nie słyszałem do tej pory nigdy. A tutaj słucham Allelujah i od razu wiem, że trafiłem w 10. Na pewno będzie debiut bardzo wysoko. Ale nie spodziewałem się, że stanę przed dylematem, czy będzie to debiut na miejscu pierwszym czy drugim. Tym razem jeszcze się nie udało, ale utwór jest totalnie rewelacyjny.
no proszę, kto by się spodziewał... Icon_smile czy to ten sam Recoil??? YES!!!
kajman napisał(a):2. N. 1 ALLELUJAH - Recoil
A tutaj muszę się zapoznać, bo zespołu nie znam i nie zdążył mi podpaść
I bardzo dobrze Icon_wink2
Drodzy panowie, Recoil to projekt Alana Wildera, byłego członka brytyjskiej grupy Depeche Mode Icon_mrgreen

Kajmanie, może by tak wrzucić mp3 do przesłuchania? Bardzo chętnie posłucham, bo jeszcze nie miałam okazji...
07.09.2007 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
mrsap napisał(a):1. No proszę! Nie znam ani utworu, ani nawet zespołu!
2. Spora niespodzianka, ale najnowsze dokonania Jopek średnio mnie interesują...
4. Tak wyszło, że z dziesiątki połowy nie znam Icon_redface2
5. Uuuu... Wiedziałem, że lepiej skończyć z tym Toolem, jak jeszcze był u Ciebie na pierwszym Icon_mrgreen Szkoda, bo to pierwsze notowanie z tych którym bacznie się przyglądałem, w którym nie ma w dziesiątce Toola...
7. A mnie ostatino MCR chwyciło... pod prysznicem Icon_mrgreen I chyba będzie powrót do trzydziestki...
Ozzy na liście Icon_eek2 Nie słyszałem jeszcze tego kawałka, ale poprzedni singiel był przeciętny...
8. Nie lubię, jak moi faworyci spadają tak masowo, jak w tym tygodniu :roll:
11. A ja cały czas czekam na singla Icon_razz I też uważam, że na płycie są lepsze utwory...
:roll:
X. Jak zwykle baczniej czytam Twoje komentarze, niż przeglądam notowanie. Bo po tej lekturze już nie ma co przeglądać Icon_mrgreen
1. Teraz już wiem o nim więcej z komentarza Lilian. Ale do Depechów to nie jest podobne.
2. Mnie interesują wszystkie, ale to jest bardzo specyficzne, jak na moje czuć inspiracje muzyką wschodu.
4. Z tego co dowiedziałem się (a przedtem podejrzewałem) jest to nagranie z Santaną i w iście santanowskim stylu.
5. W przyszłym tygodniu albo wóz albo akwarium, ale jeżeli dostanie szansę, to może znowu pójść w górę, chociaż tam tłok niemożebny.
7. MCR u mnie ciągle albo po tej albo po tamtej stronie kreski oddzielającej listę od poczekalni. Ale były na tej płycie utwory, które były znacznie wyżej.
A co do Ozziego to poprzedni utwór był znacznie gorszy i chyba nie ja jeden na tym forum tak uważam.
8. To w ogóle lista spadkowa przez dwie supernowości i kilka mocnych awansów.
11. Ciekawe czy te same uważamy za lepsze. O ile pamiętam mi podobała się końcówka płyty.
X. Tam też zawsze znajdzie się kilka ciekawych ruchów, których brak w komentarzu.
07.09.2007 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 065
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Tool 10 w dół Icon_surprised Icon_eek2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
07.09.2007 12:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Gary napisał(a):1. 1. 21 EARTH INTRUDERS - Bjork
Cieszy ta pozycja Bjork....to chyba na osłodę tego, że chyba wypadnie jutro z mojej listy.
2. N. 1 ALLELUJAH - Recoil
A tutaj muszę się zapoznać, bo zespołu nie znam i nie zdążył mi podpaść tak jak następna piosenka:
3. N. 1 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
Może, kiedy przypadkowo kiedyś usłyszę....
11. 10. 15 LIGHTS - Archive
Czyli podobnie jak i u mnie po 1 miejscu dość szybki wypad z pierwszej dziesiątki.
19. 5. 11 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
A to chyba najgorsza wiadomość w tym notowaniu, ale raz już się podnosili po takim upadku, więc.... Icon_smile2
22. 17. 8 M.I.A. - Avenged Sevenfold
A ten utwór jak na razie obsłuchuje sobie i powoli zaczyna chwytać.
23. 39. 18 ICKY THUMP - The White Stripes
PT była najgorszą wiadomością, a ta należy zdecydowanie do tych najlepszych.
39. N. 1 MCFEARLESS - Kings of Leon
Czyli jest nas (chyba) dwóch.
48. N. 1 IGOREK - Plateau
A to chyba najbardziej intrygująca mnie piosenka. Tzn. nie znam jej, ale czuję że powinienem poznać. Icon_wink2
1. Szkoda, bo zostaniemy tylko z Markiem i być może z Campaim (jeżeli zapostuje).
2. Zapoznać się warto, a czy się spodoba, trudno powiedzieć.
3. Piosenka oryginalna i zaskakująca nawet jak na Jopek.
11. Nie aż tak szybki i kto wie, czy nie wróci, chociaż tam naprawdę trudno się teraz wepchnąć.
19. No fakt, mogą się jeszcze podnieść, a różnice w czołowce są takie minimalne.
22. Mnie chwycił od razu, ale nie zawsze idealnie trafia w mój muzyczny nastrój.
23. Ciekawe, co będzie na forumowej, bo to 16 p. więcej, a różnice tam niewielkie. Podobnie jak i u mnie. Obecnie między 1 a 50 mniejsze niż kiedyś między 1 a 20.
39. No niestety tylko 2. U innych królują Fans, dla mnie zdecydowanie słabsi.
48. Można to traktować w kategorii żartu muzycznego, ale zrobionego z dużym wyczuciem.
07.09.2007 12:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
Re: kajman30 nr 43 z 7.09.07
Lilian napisał(a):Drodzy panowie, Recoil to projekt Alana Wildera, byłego członka brytyjskiej grupy Depeche Mode Icon_mrgreen
Przyznam się, żecieszę się, że o tym nie wiedziałem, bo projekty byłych i obecnych członków DM zupełnie mnie nie przekonują i bym się mocno zastanawiał, czy warto tego szukać. Ale mam i dobrze.
07.09.2007 12:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Konrad napisał(a):Tool 10 w dół Icon_surprised Icon_eek2
Też mnie to zaskoczyło ale Tool jest u mnie jak Wańka Wstańka lub jojo. Jeżeli go nie wyrzucę, to może jeszcze mocno się podnieść. Poza tym zważ, że to jednak weteran, chociaż do Twojego INXS sporo mu brakuje.
07.09.2007 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #10
 
kajman napisał(a):Ale do Depechów to nie jest podobne.
No właśnie. Alan, jak widać, to twórczy artysta. Po odejściu z DM zaczął tworzyć zupełnie inną muzykę.
07.09.2007 01:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
Re: kajman30 nr 43 z 7.09.07
kajman napisał(a):2. N. 1 ALLELUJAH - Recoil
Trzeba będzie się zainteresować Icon_wink2
kajman napisał(a):5. 15. 2 SPENCER PERCEVAL - iLiKETRAiNS
Ładny awansik, u mnie pewnie tak wysoko nie zajdą, ale jeszcze niedawno nie sądziłem że w ogóle zadebiutują, tak więc... Icon_wink2
kajman napisał(a):10. 7. 9 NOW I LIE THEE DOWN - Machine Head
Wciąż w Top10 Icon_smile2
kajman napisał(a):12. 6. 4 SOLAR WINDS - Devin Townsend
Mam nadzieję że to tylko chwilowy kryzysik... Icon_smile2
kajman napisał(a):17. 24. 8 WATER IS NOT ENOUGH - Neurosis
Icon_biggrin3
kajman napisał(a):19. 5. 11 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
Hmmm... Icon_mad
kajman napisał(a):26. P. 7 NOT GOING AWAY - Ozzy Osbourne
Icon_biggrin3
kajman napisał(a):38. N. 1 APRIL FOOLS AND EGGMEN - Fair to Midland
Łatwo się domyśleć że cieszy mnie ta nowość Icon_smile2 A które to są te lepsze kawałki, bo nie ukrywam że nie było mi łatwo wybrać drugiego "singla" Icon_wink2
kajman napisał(a):40. 45. 2 THE UNTHINKING MAJORITY - Serj Tanakian
A jednak do góry Icon_smile2 Ale literówkę w nazwisku tego Pana należałoby poprawić Icon_mrgreen

kajman napisał(a):Poczekalnia:
34. 21 SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
Eh, oba Typy wyleciały. Niestety w jednym z przypadków to moja sprawka Icon_razz

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
07.09.2007 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #12
 
Gary napisał(a):48. N. 1 IGOREK - Plateau
A to chyba najbardziej intrygująca mnie piosenka. Tzn. nie znam jej, ale czuję że powinienem poznać. Icon_wink2
http://www.youtube.com/watch?v=UYL9kChbKIw
Icon_mrgreen

.
07.09.2007 02:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
Re: kajman30 nr 43 z 7.09.07
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):2. N. 1 ALLELUJAH - Recoil
Trzeba będzie się zainteresować Icon_wink2
Mam wrażenie, że utwór może Ci się spodobać.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):5. 15. 2 SPENCER PERCEVAL - iLiKETRAiNS
Ładny awansik, u mnie pewnie tak wysoko nie zajdą, ale jeszcze niedawno nie sądziłem że w ogóle zadebiutują, tak więc... Icon_wink2
Ja też nie podejrzewałem na początku, że to może zajść tak wysoko, a teraz uważam, że jest zdolne jesdzcze wyżej trafić.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):10. 7. 9 NOW I LIE THEE DOWN - Machine Head
Wciąż w Top10 Icon_smile2
A było to tym razem wyjątkowo trudne.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):12. 6. 4 SOLAR WINDS - Devin Townsend
Mam nadzieję że to tylko chwilowy kryzysik... Icon_smile2
To nie żaden kryzysik tylko tłok.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):17. 24. 8 WATER IS NOT ENOUGH - Neurosis
Icon_biggrin3
Szczególnie, że to był wymagający tydzień.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):19. 5. 11 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
Hmmm... Icon_mad
No fakt, to ewidentne obniżenie lotów, ale to utwór o tak zmiennych klimatach, że może zdarzyć się z nim prawie wszystko.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):26. P. 7 NOT GOING AWAY - Ozzy Osbourne
Icon_biggrin3
Nie dziwię Ci się.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):38. N. 1 APRIL FOOLS AND EGGMEN - Fair to Midland
Łatwo się domyśleć że cieszy mnie ta nowość Icon_smile2 A które to są te lepsze kawałki, bo nie ukrywam że nie było mi łatwo wybrać drugiego "singla" Icon_wink2
Dosyć dawno tego nie słuchałem, ale pamiętam, że kolejne utwory robiły coraz to lepsze wrażenie, więc najlepsze jest gdzieś pod koniec.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):40. 45. 2 THE UNTHINKING MAJORITY - Serj Tanakian
A jednak do góry Icon_smile2 Ale literówkę w nazwisku tego Pana należałoby poprawić Icon_mrgreen
dzięki, poprawię, chociaż jeszcze nie wiem kiedy.
p.u.r.h. napisał(a):
kajman napisał(a):Poczekalnia:
34. 21 SEPTEMBER SUN - Type O'Negative
Eh, oba Typy wyleciały. Niestety w jednym z przypadków to moja sprawka Icon_razz
I tak już TTT było w poczekalni, chociaż akurat szykowało się do powrotu, ale już raczej na zbyt wysokie miejsca szans nie miało.
07.09.2007 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Recoil w top 3....cóż, mnie nowa płyta tak wynudziła, że nawet nie mam głowy posłuchać drugi raz i ocenić...już mało co pamiętam. Jopek nie znam...ale nie wiem czy warto poznawać, możesz mi mp3 podrzucić ewentualnieIcon_razz2 Oczywiście lider najlepszy...powiedziałbym, że z top 10, ale jest jeszcze Placebo i Michael Icon_smile
Widzę, że karierę robi u ciebie ILIKETRAINS...tak jak choćby u Pawła, który mi poleca ten kawałek. Zapoznać się trzeba więc. Cieszy powrót do czołówki ICkyego. Szkoda, że drugi singiel choć bardzo fajny nie dorównuje mu. Fair To Midlaind to płyta miesiąca w TR, więc obowiązkowo też trzeba poznać.
Wow i co ja widzę na końcu - Rush, shodzacy Rush Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.09.2007 10:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
caligoola Offline
smoothcalifornia
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Sep 2007
YouTube
Post: #15
 
No niestety u mnie Bjork była dosyć dawno ale z utworem "HOPE" Icon_biggrin3
09.09.2007 02:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
saferłel napisał(a):1. Recoil w top 3....cóż, mnie nowa płyta tak wynudziła, że nawet nie mam głowy posłuchać drugi raz i ocenić...już mało co pamiętam.
2. Jopek nie znam...ale nie wiem czy warto poznawać, możesz mi mp3 podrzucić ewentualnieIcon_razz2
3. Oczywiście lider najlepszy...powiedziałbym, że z top 10, ale jest jeszcze Placebo i Michael Icon_smile
4. Widzę, że karierę robi u ciebie ILIKETRAINS...tak jak choćby u Pawła, który mi poleca ten kawałek. Zapoznać się trzeba więc.
5. Cieszy powrót do czołówki ICkyego. Szkoda, że drugi singiel choć bardzo fajny nie dorównuje mu.
6. Fair To Midlaind to płyta miesiąca w TR, więc obowiązkowo też trzeba poznać.
7. Wow i co ja widzę na końcu - Rush, shodzacy Rush Icon_smile
1. Nie wiem, jak cała płyta, ale utwór jest taki, że jeżeli nie chwyci nastrojem, to faktycznie może nudzić.
2. Dla mnie było warto, ale jest bardzo specyficzny. Dla mnie to połączenie muzyki wschodniej z experymentalną z dodatkiem free. A początek klimatycznie kojarzy mi się z nie zabijaj.
3. Ja też uważam, że lider najlepszy, ale to chyba oczywiste. Podejrzewam, że chodzi Ci o Placebo i Michaela razem, a nie Placebo i zupełnie innrego Michaela. Icon_lol
4. Nie wiem, czy utwór będzie się Tobie podobać, gdyż mi dosyć mocno przypomina klimatem Recoil.
5. A co jest drugim singlem? Ogólnie rzecz biorąc, prawie cała płyta mi się bardzo podoba.
6. To dobrze, bo utwór może się spodobać. Moim zdaniem jest troszkę bardziej komwencjonalny niż Dance..., ale to jest tylko stwierdzenie faktu.
7. Ten Rush i tak ładnie u mnie się prezentuje, w przeciwieństwie do 2 poprzednich, którym nie dałem takiej szansy.
09.09.2007 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
caligoola napisał(a):No niestety u mnie Bjork była dosyć dawno ale z utworem "HOPE" Icon_biggrin3
Hope do mój zdecydowanie numer 2 na płycie. Troche inne brzmienie niż większość utworów z płyty, ale jak dla mnie to totalna rewelacja.
09.09.2007 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
 
nr 1 - EARTH INTRUDERS - Bjork a u mnie miejsce 18 ... w topie Bjork Icon_smile2
ALLELUJAH - Recoil - szansa na poczekalnie - całkiem fajny i nie Depeszowy Icon_mrgreen
NO LLORES - Gloria Estefan - mnie nie wzięło Icon_frown
ICKY THUMP - The White Stripes - cieszy mni9e ten powrót do top30 Icon_smile2 Icon_smile2 Icon_smile2
YOU DON'T KNOW WHAT LOVE IS (YOU JUST DO AS YOU'RE TOLD) - The White Stripes a to bardzo smuci Icon_frown Icon_frown Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.09.2007 08:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Yacy napisał(a):1. nr 1 - EARTH INTRUDERS - Bjork a u mnie miejsce 18 ... w topie Bjork Icon_smile2
2. ALLELUJAH - Recoil - szansa na poczekalnie - całkiem fajny i nie Depeszowy Icon_mrgreen
3. NO LLORES - Gloria Estefan - mnie nie wzięłoIcon_frown
1. Na razie zanosi się, że w topie Bjerkowym to będzie pierwsza trójka, ale tam jest tłok prawie jak na mojej liście.
2. Gdyby był Depeszowy to raczej u mnie nie miałby szans. Jestem chyba jednym z większych antydepeszowców.
3. Szkoda! bo dla mnie rewelacja.
09.09.2007 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
 
kajman napisał(a):Gdyby był Depeszowy to raczej u mnie nie miałby szans. Jestem chyba jednym z większych antydepeszowców.
no ze mną może nie jest tak, że jestem anty- ale nie przepadam za nimi...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.09.2007 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości