Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 928 - 21.12.2008
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 928 - 21.12.2008
I stało się! 33 tygodnie - tyle na pierwszym miejscu na liście płyt spędziło "Gospel" Icon_exclaim Teraz nastąpiła detronizacja! Kto? Metallica! Naciskała przez wiele tygodni i w końcu się udało. Dopiero teraz, ale jednak się udało. Oto jak przedstawiają się statystyki płyt Metalliki wydanych od czasu startu mojej listy - najwyższe miejsce na liście, w którym tygodniu doszła do pierwszego miejsca, ile tygodni była na pierwszym miejscu:
1 11 2 Metallica
2 - 0 Load
1 1 14 Reload
1 1 13 Garage Inc.
1 7 6 S&M
1 47 2 St. Anger
1 15 ? Death Magnetic
W międzyczasie pobyt na pierwszym miejscu zaliczyły również "Ride The Lightning" i "Master Of Puppets". Metallica jest na mojej liście potęgą i basta! Zespół triumfuje na całej linii - obronił pierwsze 2 miejsca na liście piosenek, ale pomimo zespołowej obrony miejsc, miejsca nie obronił zeszłotygodniowy lider i tak oto na szczyt wraca "All Nightmare Long"! Czwarty tydzień na pierwszym miejscu. Uwaga, wiadomość z pierwszej ręki - "All Nightmare Long" zostanie dodane do zestawu LPMN na początku 2009! Icon_biggrin3

Dzisiaj dwie nowości. "Like Suicide" przez kilka tygodni był bardzo blisko wejścia na listę. Obawiałem się, że to się nigdy nie uda, ale jednak w końcu kropka nad "i" została postawiona. Pierwszy singiel z nowej płyty Kasi Kowalskiej nie zachwyca, powiedziałbym nawet, że jest całkowicie mdły i nijaki, ale na szczęście i na tym albumie są dobre rzeczy. Od pierwszego przesłuchania płyty najbardziej do gustu przypadły mi "Miłość, trzeźwość i pokora". I ciągle podoba się coraz bardziej. Jak te dwie nowości będą sobie radzić w kolejnych notowaniach? Oby tak fantastycznie jak nowości z zeszłego tygodnia. Co prawda jedna z nich jedynie utrzymała swoją pozycję, ale za to pozostałe 5 wykonały wielkie skoki, z których najmniejszy jest o 13 miejsc!! Łącznie te 5 piosenek przesunęło się do góry aż o 80 miejsc! W płytach tym razem jedna nowa pozycja - krążek zespołu Bracia bardzo mocno spodobał się już od pierwszego przesłuchania, a kolejne tylko utwierdziły mnie w tej opinii. Wydawało mi się, że będzie jeszcze przynajmniej jedna nowość płytowa, ale okazało się, że to, co obecnie jest na liście trzyma się mocno i nowe albumy muszą się jeszcze mocniej starać.

Serdeczne życzenia świąteczne dla wszystkich odwiedzających i komentujących moją listę! Icon_smile2

Notowanie 928:

01. 02. 13. 13. All Nightmare Long - Metallica
02. 01. 13. 13. The Day That Never Comes - Metallica
03. 03. 06. 06. Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
04. 04. 04. 04. Pussylicker - Frutti di Mare
05. 08. 02. 02. I'm Outta Time - Oasis
06. 06. 04. 04. Appalachian Springs - The Verve
07. 05. 08. 08. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
08. 13. 01. 01. Snuff - Slipknot
09. 07. 21. 12. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
10. 09. 14. 14. Hiszpan - Lao Che

11. 12. 06. Przeżyjemy zło - Totentanz
12. 10. 05. Sound Of Madness - Shinedown
13. 31. 02. Kto tam u ciebie jest? - Nosowska
14. 27. 02. My Mistakes Were Made For You - The Last Shadow Puppets
15. 11. 14. Praca za szejset - Frutti di Mare
16. 15. 14. Chemicals - Scars On Broadway
17. 20. 05. Mnie nie zwiedziesz - Bracia
18. 23. 05. Guitar Gangsters & Cadillac Blood - Volbeat
19. 38. 02. Rozprawa o robokach - Kazik
20. 14. 08. Cyanide Sweet Tooth Suicide - Shinedown
21. 16. 18. Devour - Shinedown
22. 17. 10. Paranoja - Totentanz
23. 18. 08. Chinese Democracy - Guns N'Roses
24. 19. 08. Náttúra - Björk
25. 21. 16. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
26. 22. 17. Stepping Stone - Duffy
27. 24. 34. Bóg zapłać - Lao Che
28. 26. 03. Tańcz! Parlando - Mieczysław Czyżykiewicz
29. 28. 35. mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
30. 43. 02. Better - Guns N'Roses
31. 48. 02. Mariola - Kazik
32. 25. 06. Nocne ulice - Strachy na Lachy
33. 29. 13. Watercolor - Loaded Moses
34. 30. 11. Elephants - Rachael Yamagata
35. 33. 27. Carolina Drama - The Raconteurs
36. 36. 13. Lazarus On Down - The Nightwatchman & Serj Tankian
37. 37. 35. Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che
38. 32. 05. Passenger Fever - Go Home Productions
39. 34. 03. Nie opuszczaj mnie - Edyta Górniak
40. 39. 13. The Unforgiven III - Metallica
41. 40. 52. Alexander - Myslovitz
42. 42. 02. Take Back The City - Snow Patrol
43. NN. 01. Like Suicide - Seether
44. 35. 32. Czarne kowboje - Lao Che
45. NN. 01. Miłość, trzeźwość i pokora - Kasia Kowalska
46. 44. 07. Sleep When I'm Dead - The Cure
47. 46. 23. Many Shades Of Black - The Raconteurs
48. 41. 22. Wonderful Life - Carrion
49. 47. 72. M.I.A. - Avenged Sevenfold
50. 45. 03. Nieskończona historia - Ewelina Flinta

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

49. 12. Do You Really Like... - Unjust
50. 07. Wild International - One Day As A Lion

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 916:

01. 02. 15. 15. Death Magnetic - Metallica
02. 01. 38. 38. Gospel - Lao Che
03. 03. 09. 09. Frutti di Mare - Frutti di Mare
04. 06. 06. 06. Hipertrofia - Coma
05. 05. 07. 07. The Sound Of Madness - Shinedown
06. 08. 03. 03. Silny Kazik pod wezwaniem - Kazik
07. 04. 18. 18. Scars On Broadway - Scars On Broadway
08. NN. 01. 01. Tribute To Queen - Bracia
09. 09. 04. 04. Chinese Democracy - Guns N'Roses
10. 10. 08. 08. Guitar Gangsters & Cadillac Blood - Volbeat

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

07. 06. 12. 12. Zimny dom - Totentanz
22.12.2008 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Kiedyś musiało to się stać, ale po 33 tygodniach. Toż to rekod wszech czasów.
Ciekawy wynik płyty "St Angre". Dopiero po typu tygodniach znalazł się na szczycie. też zadziwiający wyczyn. Chyba coś musiało ostro go blokować w owym czasie (Ira?).
"Lazarus On Down " utrzymał się, ufff...
"Hipertrofia" już na 4, oby tak dalej.
No i debiutują Bracia! Brawo! Nie są tacy źli, komercyjn prawda? A Piotr Cugowski to kawał świetnego głosu. Trochę media kreują na takich showmenów, ale tak naprawdę nigdy nie puszczają ich piosenek, ograniczają się do prezentowania coverów. Polecam w takim razie ich jedyna płytę "Fobrock", która została bardzo dobrze przyjęta w środowisku rockowym w 2005 roku.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.12.2008 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #3
 
ku3a napisał(a):14. 27. 02. My Mistakes Were Made For You - The Last Shadow Puppets
Ładny skok, to mi się podoba Icon_smile2
22.12.2008 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
A mi się podoba Slipknot i Oasis w czołówce, a raczej ich awanse. Icon_smile2
22.12.2008 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #5
 
Ostatnio bywajac u Ciebie przecieram oczy ze zdumienia - Sharleen Spiteri na podium, pojawila sie Kasia Kowalska i Ewelina Dubeltowka, Edyta Dolniak... No ale przeciez mi sie kiedys tez strasznie podobalo Prodigy Icon_cool2
Bardzo milo mi widziec Oasis, Nosowska, swietnie ze Last Shadow Puppets chwycilo [lepiej pozno niz wcale Icon_smile2 ], natomiast czekam na nowa Duffy. Moze za rok? To znaczy w 2009 Icon_smile2
Wszystkiego swiatecznego pod choinka, po prostu zebys byl zadowolony ze Swiat!

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
22.12.2008 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #6
 
Zapowiadało sie... wczesniej ten powrót na drugie mnie przekonał , dlatego cieszę sie jeszcze bardziej niz w zeszłym tygodniu Icon_biggrin3 Natomiast "Appalachian Springs" jest coraz blizej aby i u mnie zadebiutowało. "Snuff" wykonało kolejny krok do podium Icon_wink2 . A Kasia z dwoma Kazikami i Gunsumi zostali najsilniejszym kwartetem w tym tygodniu. Icon_smile2 Icon_mrgreen Oj bedzie sie dzialo...
Ciekawe nowości zadebiutowały . Seethera lubię a Kowalskiej nie znam . I chyba czas sie dowiedziec co tam u niej słychać.
TU3 w miarę stabilnym jest stanie i cieszę się że na razie nie krytycznym .
Alez to zleciało jak zobaczyłem gdy roczek skonczył Aleksander.
Szykuje się niezły wynik w podsumowaniu roku.
22.12.2008 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
Wesołych Świąt Icon_smile2
Ewelina obniżyła loty... trudno
Bracia (the best) Icon_mrgreen Metallica zamienia się miejscami, a biedna Sharleen musi czekać Icon_smile
22.12.2008 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 541
Dołączył: Nov 2008
Post: #8
 
ku3a napisał(a):06. 06. 04. 04. Appalachian Springs - The Verve
Twój numer 6 podoba mi się coraz bardziej Icon_razz
ku3a napisał(a):45. NN. 01. Miłość, trzeźwość i pokora - Kasia Kowalska
z tych trzech rzeczy chwilowo żadna nie jest mi bliska Icon_wink2
22.12.2008 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #9
 
Ostatni Teatr Cieni mógłby powtórzyć ten skok Icon_wink2
I Slipknot ładnie... I Oasis też... I Raconteursi jeszcze się trzymają...
Ogólnie notowanie na plus Icon_wink2

Moja prywatna galeria
22.12.2008 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
O taką zamianą na szczycie zabiegałem od pewnego czasu i się udało ;D
Sharleen trzyma się zabójczo długo. Naprawdę Icon_biggrin Już wiem, że niestety u mnie nie pojawi się z tym nagraniem Icon_sad. Pewnie niedługo zleci ustępując miejsca Oasis lub Verve. Ci pierwsi szczególnie mają na to szansę, bo Verve stanęło - tak jak przewidziałem zresztą :/ Jakoś do tej pory nie załapałem się na odsłuch Pussy Lickera, bardzo ciekawi mnie tekst tej piosenki, nie ukrywam - ale wypada tak w Święta Icon_razz2? Wysokie loty ma Kazik, nie tak jak nasz Adam Icon_sad Roboki to jedna z bardziej charakterystycznych kompozycji na krążku, wiec powiem, że ma u mnie plusa, a co! Kasia Kowalska tutaj? Nie wiem jaka jest jej przeszłość na tym charcie, ale jako artystka całkiem egzotycznie wygląda, chociaż od strony muzycznej już nie. To mój ulubiony numer na jej płycie, fajny rockowy numer...a w poczekalni go nawet nie mam :/ trzeba to zmienić.

W płycie Braci zasłuchał się mój Tata ostatnio Icon_biggrin Nie wiem czy wie kto to nagrał, bo pliki są już zawsze gotowe do słuchania w foobarze i nie są otagowane, ale chyba zdaje sobie sprawę, że to tribute Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.12.2008 04:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
tadzio3 napisał(a):Kiedyś musiało to się stać, ale po 33 tygodniach. Toż to rekod wszech czasów.
rzekłbym nawet, że rekord nie do pobicia, ale kto wie...
wynik około 15 tygodni to u mnie fenomenalne osiągnięcie (5 płyt mogło się nim poszczycić, 13 tygodni już więcej, bo 14 płyt), 20 razy na pierwszym były 2 krążki, a rekord był 22 tygodnie. w takiej sytuacja siedzenie na pierwszym przez 33 tygodnie to po prostu miazga Icon_exclaim
tadzio3 napisał(a):Ciekawy wynik płyty "St Angre". Dopiero po typu tygodniach znalazł się na szczycie. też zadziwiający wyczyn.
Icon_smile2 to też była ciekawa sprawa, bo ta płyta przez 46 tygodni nie dała rady wejść na pierwsze i wypadła z listy, ale potem po kilku tygodniach od tego momentu poszedłem do kina na "Some Kind Of Monster" i płyta wzięła mnie jak nigdy wcześniej, wróciła na listę i to od razu na pierwsze!
Cytat:Chyba coś musiało ostro go blokować w owym czasie (Ira?).
Icon_smile2 miło mi, że pamiętasz, że wtedy Ira tak świetne wyniki u mnie osiągała Icon_smile2. ale to było trochę później. najpierw Metallikę przez długi czas wstrzymywała "Wolność słowa" Pudelsów, a potem głównie "Music, Music" Heya i "Swing When You're Winning" Robbiego Williamsa.
tadzio3 napisał(a):Polecam w takim razie ich jedyna płytę "Fobrock", która została bardzo dobrze przyjęta w środowisku rockowym w 2005 roku.
jak będzie jakiś spokojniejszy pod względem płyt okres to chętnie przesłucham Icon_smile2.
Kiefer napisał(a):No ale przeciez mi sie kiedys tez strasznie podobalo Prodigy Icon_cool2
myślałby kto Icon_razz. a słyszałeś chociaż tą Dubeltówkę i Dolniak? Icon_smile2
Aro napisał(a):Natomiast "Appalachian Springs" jest coraz blizej aby i u mnie zadebiutowało.
skoro już się z tym zapoznałeś, to nie wierzę, żeby nie weszło na Twoją listę Icon_smile2.
Aro napisał(a):"Snuff" wykonało kolejny krok do podium Icon_wink2
też sobie o tym pomyślałem jak już ułożyłem notowanie Icon_mrgreen .
Aro napisał(a):Kowalskiej nie znam . I chyba czas sie dowiedziec co tam u niej słychać.
zdecydowanie! Icon_smile2
Aro napisał(a):Alez to zleciało jak zobaczyłem gdy roczek skonczył Aleksander.
Szykuje się niezły wynik w podsumowaniu roku.
tak, wspaniały wynik!
ale pamiętaj, że ja w podsumowaniu roku liczę tylko pierwszą dziesiątkę Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Sharleen trzyma się zabójczo długo. Naprawdę Icon_biggrin
też się nie spodziewałem takiego wyniku Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Jakoś do tej pory nie załapałem się na odsłuch Pussy Lickera
szkoda Icon_smile2. bardzo podoba mi się ta piosenka muzycznie Icon_razz. tekst też Icon_smile2. no i efektem jest aż czwarte miejsce Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Kasia Kowalska tutaj? Nie wiem jaka jest jej przeszłość na tym charcie
to poznajIcon_razz.
23.12.2008 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
Re: notowanie 928 - 21.12.2008
No coż, obecny lider podoba mi się zdecydowanie bardziej niż poprzedni, chociaż i tamten był niezły. Do ierwszej 9 zastrzeżeń w zasadzie nie mam, ale jednego utworu nie znam.
Moje szczęśliwe numerki to: przede wszystkim 1 (tutaj to chyba oczywiste), 49 (za staż u mnie nie może być dalej), 8, 13, 24, 21 (są u mnie), 44, 9 (były, chociaż 9 tylko w poczekalni) no i jeszcze 28 (9NL).
23.12.2008 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Nawet nie pamiętamłem, że tam zajrzałem Icon_smile Dzięki. A Pussylickera nadrobię jeszcze tego wieczoru Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.12.2008 10:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Aro napisał(a):Natomiast "Appalachian Springs" jest coraz blizej aby i u mnie zadebiutowało.
A u mnie po wielu tygodniach zrezygnowało z dalszej walki i się wycofało. Pewnie rok temu byłoby pewniakiem, ale teraz zrobiłem się jeszcze bardziej wybredny.
23.12.2008 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
bear napisał(a):45. NN. 01. Miłość, trzeźwość i pokora - Kasia Kowalska
z tych trzech rzeczy chwilowo żadna nie jest mi bliska Icon_wink2[/quote]No nie, nie wierzę. Miłość w człowieku jest zawsze, chociaż nie zawsze konkretnie się umiejscawia, czego jednak nie można powiedzieć o pozostałych wymienionych cechach.
23.12.2008 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #16
 
Cytat:45. NN. 01. Miłość, trzeźwość i pokora - Kasia Kowalska
Dobry tytuł na sylwestrową noc Icon_wink2

.
23.12.2008 11:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #17
 
Jak miło widzieć u Ciebie Snow Patrol! szkoda, że tak nisko, ale może kolejny singiel sobie lepiej poradzi?
Pozdrawiam poświątecznie!
27.12.2008 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
Re: notowanie 928 - 21.12.2008
ku3a napisał(a):12. 10. 05. Sound Of Madness - Shinedown
20. 14. 08. Cyanide Sweet Tooth Suicide - Shinedown
21. 16. 18. Devour - Shinedown
Trochę smutne... A jeszcze smutniejsze jest to, że 4 lutego będą w Berlinie (1 lutego będzie Staind), a ja mam wtedy sesję...

ku3a napisał(a):43. NN. 01. Like Suicide - Seether
Wreszcie jakaś mobilizacja, żeby i u mnie poszło do góry!

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 02:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #19
 
Take Back The City usłyszałem w Wigilię w Esce Rock... w dobie piosenek christmasowych i kolęd to był miód dla moich uszu...!
27.12.2008 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
stavanger napisał(a):Dobry tytuł na sylwestrową noc
Icon_lol
Jopkolog napisał(a):Jak miło widzieć u Ciebie Snow Patrol! szkoda, że tak nisko, ale może kolejny singiel sobie lepiej poradzi?
na razie nie podejrzewam, ale któż wie co się zdarzy Icon_smile2.
30.12.2008 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości