Ankieta: Komu kibicujesz w podsumowaniu roku 2008 na mojej li
Avenged Sevenfold - A Little Piece Of Heaven
Hurt - Alone With The Sea
Strachy na Lachy - Encore jeszcze raz
Hurt - Thank You For Listening
Alter Bridge - Brand New Start
Gotye - Hearts A Mess
Colourslide - Losing The Ground
Coldplay - Violet Hill
Coldplay - Viva La Vida
Interpol - Pioneer To The Falls
The Raconteurs - Many Shades Of Black
Hurt - Summers Lost
The Verve - Sit And Wonder
Metallica - The Day That Never Comes
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie roku 2008
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Podsumowanie roku 2008
Powoli zbliża się koniec roku 2008. Czas zacząć podsumowywać to, co działo się w tym roku na liście. O ile rok temu dość łatwo było wskazać zwycięzcę, to tym razem jest to niemal niewykonalne.

Już po raz trzeci podsumowywanie roku zaczynam od rozpisania ankiety, w której Wy wskażecie swoich faworytów w tegorocznym podsumowaniu.
Pod koniec przyszłego tygodnia (tuż po ułożeniu ostatniego notowania) wystartuję z upublicznianiem wyników plebiscytu.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
21.12.2008 01:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
fajny pomysł z tą ankietą Icon_smile2
chyba zastosuje go u siebie Icon_mrgreen czekam na podsumowanie
21.12.2008 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Sit and wonder przyjaciele Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.12.2008 04:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #4
 
Ja juz takze mam swojego faworyta. O ile dobrze pamietam, powinien wygrac w tym roku Icon_wink2 Icon_cool2
21.12.2008 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ja zagłosowałem na tego, który w tej chwili prowadzi. Icon_wink2 Icon_cool2
21.12.2008 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Aro napisał(a):Ja juz takze mam swojego faworyta. O ile dobrze pamietam, powinien wygrac w tym roku Icon_wink2 Icon_cool2
Jeśli rzeczywiście tak będzie, to okaże się, że jesteś większym znawcą mojej listy niż ja sam Icon_mrgreen Też mam swojego faworyta, ale nie zdziwiłbym się, gdyby wygrał jeden z trzech innych utworów.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
21.12.2008 06:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
Zagłosowałem na utwór, który jako jedyny cały czas jest u mnie na liście. Icon_smile2
21.12.2008 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
Tomekk napisał(a):fajny pomysł z tą ankietą
chyba zastosuje go u siebie
ja też Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.12.2008 09:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
zagłosowałem na mojego faworyta, a nie na to, co uważam, że wygra Icon_wink2
22.12.2008 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Zaczynam z przytupem. Tak jak powinien zaczynać się ten top, gdyby był przedstawiany na antenie. To rozpoczęcie jest jedną z najważniejszych cech utworu zapowiadającego drugą płytę Moving Atlas (100.). Do tej pory nie miałem przyjemności zapoznać się z tą płytą, a szkoda, bo pierwszy ich krążek zajął bardzo wysoką pozycję w moim podsumowaniu roku 2006.
Utwory z nowej płyty radzą sobie mimo wszystko nieco słabiej, niż te z poprzedniej (choćby szlagierowy "Cheating Mark"), ale samo znalezienie się w tym podsumowaniu też jest sukcesem.

The Killers (93., 99.) byli obecni w tym roku na mojej liście z utworami z dwóch płyt. W dziesiątej dziesiątce plasują się dwa najważniejsze single z tych dwóch płyt. "Shadowplay" pojawiał się na liście trzy razy i dopiero za tym trzecim razem udało się zrobić karierę.
Ten cover z pewnością zawsze będzie mi się kojarzył z filmem "Control", który był jednym z najlepszych i najbardziej wzruszających filmów obejrzanych przeze mnie w tym roku.
Pod koniec roku o wiele lepiej poradził sobie na mojej liście bardziej przebojowy singiel "Human". Ale to "Shadowplay" jest najczęściej słuchanym przeze mnie utworem The Killers.

Zespół Everything Is Made In China (95.) urzekł mnie znakomitym koncertem na Open'erze. Na liście "Buy 4 Take One Free" najwyższą pozycję zanotował zaraz po debiucie, ale mimo to udało się temu utworowi załapać do setki podsumowania.
Serj Tankian (97.) wydał pod koniec zeszłego roku świetną płytę, która w tym roku zaprocentowała na mojej liście trzema utworami na trzech sąsiednich pozycjach (113-115) i jednym w pierwszej setce. Niestety nie poszedłem na koncert Serja w Warszawie... [nie żałuję jednak aż tak bardzo]
The Cure (96.) zasypali nas w tym roku singlami. Żadnemu z nich nie udało się jeszcze zrobić furory na mojej liście. W podsumowaniu najwyżej jest "The Only One", ale "Sleep When I'm Dead" dopiero się rozkręca.
Płyta oczywiście też nie przesłuchana...
Portal (92.) wydał wreszcie pod koniec tego roku długo oczekiwaną płytę. Procentować będzie w przyszłym roku, ale już w tym jeden utwór załapał się do czołowej setki.
Coheed & Cambria (98.) niespodziewanie wylansowali jeden z przebojów zimy na mojej liście (jak widać - zima była krótka).
Antimatter (91.) i Editors (94.) to pozostałości z poprzedniego roku (odpowiednio: 98. i 84. pozycje w podsumowaniu roku). O tych drugich jeszcze będzie okazja napisać.

---

100. PARACHUTE - Moving Atlas (14 tyg, 16 max, 277 pkt.)
99. SHADOWPLAY - The Killers (18 tyg., 20 max, 281 pkt.)
98. NO WORLD FOR TOMORROW - Coheed & Cambria (12 tyg., 11 max, 283 pkt.)
97. FEED US - Serj Tankian (11 tyg., 9 max, 283 pkt.)
96. THE ONLY ONE - The Cure (12 tyg., 16 max, 285 pkt.)
95. BUY 4 TAKE ONE FREE - Everything Is Made In China (12 tyg., 20 max, 286 pkt.)
94. THE RACING RATS - Editors (9 tyg., 6 max, 294 pkt.)
93. HUMAN - The Killers (10 tyg., 2 max, 301 pkt.)
92. THE KINGDOM - Portal (7 tyg., 2 max, 305 pkt.)
91. ANOTHER FACE IN A WINDOW - Antimatter (9 tyg., 5 max, 310 pkt.)

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 03:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Aha, zapomniałem napisać, że miejsca 1-90 są mi w tej chwili nieznane i razem z Wami będę się emocjonował wynikami Icon_smile2 [oczywiście, jeśli ktoś będzie śledził Icon_wink2 ]

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 02:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Najbardziej podoba mi się w tym zestawie The Cure i Antimatter....a i jeszcze się załapało Editors z tamtego roku Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.12.2008 02:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Kolejna dziesiątka. Dziesiątka pełna błyskawicznych przebojów oraz utworów, które mimo długich karier, do dziesiątki dojść nie zdołały. Jest też tutaj kilka piosenek z przełomu lat.

Do tej trzeciej grupy należą: Staind (90.) i Porcupine Tree (87.). Będzie o nich jeszcze okazja napisać przy okazji innych utworów. Porcupine Tree i Blackfield (89.) w tym roku nie błyszczeli już tak, jak w poprzednim. Szczególnie ci drudzy, czego uwidocznieniem jest dosyć słaby wynik świetnego utworu "1000 People".

Świetny rok na mojej liście ma za sobą Katie Melua (86.). "Ghost Town" jest jej jedynym utworem w pierwszej setce. Inne single z nowej płyty uplasowały się na miejscach 156 i 157. To dziwne, bo z początku wydawało mi się, że "Ghost Town" nie ma żadnych szans na mojej liście, ale czasem bywa i tak.
Równie dobry rok mają za sobą Muchy (82.) Na Open'erze widziałem ich na żywo już po raz drugi. Dzięki temu występowi "Terroromans" doszedł do pierwszej dziesiątki mojej listy. Bez koncertowego wsparcia z pewnością by się nie udało.
Ten rok pokazał, że koncerty mogą mieć kolosalny wpływ na moją listę, a co za tym idzie, również na kształt podsumowania roku.

Rok 2008 był przełomowym dla zespołu Trivium (81.). Po raz pierwszy udało im się dojść do pierwszej dziesiątki mojej listy. Niestety "Kirisute Gomen" spadło z listy szybciej niż do tej dziesiątki wskoczyło. Kolejne utwory z nowej płyty będą miały szansę pokazać się dopiero w przyszłym roku.
Równie błyskawiczną karierę, mniej więcej w tym samym czasie, miał utwór "Unbound" zespołu Avenged Sevenfold (83.). Zespół ten gromadził ostatnio regularnie po kilka wielkich hitów w podsumowaniach. W tym roku aż siedem, z czego cztery są w pierwszej setce, w tym kilka na czołowych pozycjach. "Unbound" miało o wiele większy potencjał niż pokazało. Zadecydowała mała słuchalność. Avenged Sevenfold należy do tych zespołów, których słucham w kratkę.

Bardzo udany rok ma za sobą zespół Lao Che (84.) Zespół ten miał jednak tylko jeden świetny okres, który przypadł na wiosnę tego roku. Zwieńczeniem tego okresu był koncert na Open'erze. Pod koniec lata Lao Che zostało brutalnie zepchnięte z listy przez nieco cięższą muzykę i potem już do nich nie wracałem.

Fuel (85.) powrócił po latach ze świetną płytą, ale niestety tylko jeden utwór z tejże był na mojej liście wielkim przebojem ("Angels Take A Soul"). "Again" wystartował znakomicie, ale doszedł tylko do miejsca 12-go, a potem szybko spadł z listy...

Być może największym przegranym tego roku jest zespół Foo Fighters (88.), który pod koniec roku 2007 wydał znakomitą płytę z dużą ilością potencjalnych przebojów. "The Pretender" poradził sobie jeszcze u mnie jako tako. Drugi singiel - o wiele lepszy - "Long Road To Ruin", zagubił się gdzieś w trzeciej dziesiątce i do pierwszej już nie dotarł, a kolejny - równie dobry - "Let It Die" nie wszedł nawet na listę, mimo że dobijał się bardzo długo...

---

90. RAINY DAY PARADE - Staind (12 tyg., max 9, 311 pkt.)
89. 1.000 PEOPLE - Blackfield (10 tyg., max 10, 315 pkt.)
88. LONG ROAD TO RUIN - Foo Fighters (16 tyg., max 15, 316 pkt.)
87. WAY OUT OF HERE - Porcupine Tree (11 tyg., max 12, 320 pkt.)
86. GHOST TOWN - Katie Melua (16 tyg., max 18, 321 pkt.)
85. AGAIN - Fuel (12 tyg., max 12, 326 pkt.)
84. CZARNE KOWBOJE - Lao Che (12 tyg., max 14, 329 pkt.)
83. UNBOUND (THE WILD RIDE) - Avenged Sevenfold (11 tyg., max 7, 329 pkt.)
82. TERROROMANS - Muchy (15 tyg., max 9, 331 pkt.)
81. KIRISUTE GOMEN - Trivium (10 tyg., max 8, 335 pkt.)

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 03:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Lao, Melua, PT, FF (tylko na 15 skończyło?, myślałem, że wyżej), Blackfield. Dobra seria trwa Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.12.2008 03:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Od biedy zagłosowałem na "Viva La Vida", chociaż chętnie bym pokibicował komuś spoza tej ankiety Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.12.2008 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
W kolejnej dziesiątce można dostrzec dwa przeboje przełomu lat 2007 i 2008. Blackfield (80.) to oczywiście czterokrotny numer jeden z końca zeszłego roku. W tym roku co prawda tylko spadał, ale i to wystarczyło do znalezienia się w ósmej dziesiątce podsumowania. 35. miejsce w zeszłym roku.
Stone Sour (73.) zupełnie niespodziewanie podbił moją listę dopiero utworem "Zzyzx Rd." W zeszłym roku niewiele zabrakło do pierwszej setki (118.)

W ósmej dziesiątce wylądowały dwa polskie utwory, nadzieje polskiego rocka Totentanz (79.) i Normalsi (78.) Do każdego z nich przekonywałem się bardzo długo. "Nie ma mowy" i "Całkiem sam" to jak do tej pory największe przeboje tych zespołów. Przy odrobinie szczęścia mogłyby dojść pewnie nieco wyżej niż do drugiej dziesiątki...

Five Finger Death Punch (77.) podbił moją listę w zeszłym roku dzięki utworowi "The Bleeding". Mimo, że wiele utworów z tej płyty dobijało się do zestawienia, udało się dopiero singlowi "Never Enough" pod koniec roku. Singiel ten spadł dosyć szybko z pierwszej dziesiątki do piątej, ale czasem podsumowania czynią cuda, a przecież "Never Enough" jeszcze listy nie opuściło...

The Mars Volta (76.) wydali w tym roku świetną płytę. Wiosną święcili z nią triumfy na liście płyt, a dwa utwory wystartowały do podbijania listy głównej. Obydwa dostały kopa tuż przed koncertem. Po koncercie trzymały się jeszcze jakiś czas, ale po krótkim czasie obydwa zaczęły spadać w szybkim tempie i do jesieni już nie dotrwały.

Zespół Metallica (75.) to z pewnością jedni z bohaterów tego roku. Tuż przed wydaniem długo oczekiwanej płyty, pojawił się na mojej liście cover zespołu Iron Maiden, który bardzo szybko dotarł do pierwszej dziesiątki, ale nie wytrzymał konkurencji z utworami z nowej płyty...
Powrócił też zespół The Verve (74.), z tym że to akurat nie single są utworami z tej płyty, które najlepiej sobie radzą na mojej liście. "Love Is Noise" dotarło jednak aż do 15-go miejsca, co przy długim stażu, starczyło na pierwszą 75. podsumowania roku.

Interpol (72.) pojawił się na mojej liście z singlem "Rest My Chemistry" w okresie Open'era. Wysoki debiut nie przełożył się jednak na wielki sukces i singiel ten na zawsze pozostał w cieniu wielkiego utworu rozpoczynającego ich nową płytę...

W tym roku dotarło do moich uszu kilka bardzo smutnych informacji, a jedną z nich jest z pewnością rozpad zespołu Strata (71.) Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki tej informacji utwór "The New National Anthem" odniósł spory sukces na mojej liście.

---

80. END OF THE WORLD - Blackfield (11 tyg., max 3, 340 pkt.)
79. CAŁKIEM SAM - Totentanz (15 tyg., max 13, 349 pkt.)
78. NIE MA MOWY - Normalsi (14 tyg., max 18, 353 pkt.)
77. NEVER ENOUGH - Five Finger Death Punch (12 tyg., max 7, 354 pkt.)
76. OUROBOROS - The Mars Volta (17 tyg., max 9, 355 pkt.)
75. REMEMBER TOMORROW - Metallica (14 tyg., max 9, 366 pkt.)
74. LOVE IS NOISE - The Verve (16 tyg., max 15, 376 pkt.)
73. ZZYZX RD. - Stone Sour (11 tyg., max 4, 389 pkt.)
72. REST MY CHEMISTRY - Interpol (14 tyg., max 9, 396 pkt.)
71. THE NEW NATIONAL ANTHEM - Strata (15 tyg., max 14, 397 pkt.)

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 03:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Znów Blackfield. Szkoda, że tak nisko się lokują jego numery...oby na razie. Dwie piosenki z mojej czołówki tego roku już w tym momencie się pojawiają. Love i Rest i to jest bardzo zła wiadomość Icon_sad

PS - Rest jednak nie jest singlem :>

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.12.2008 03:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Nie przesadzaj z tym Blackfield. "End Of The World" byłoby o wiele wyżej, gdyby nie trafiło na przełom lat. Zresztą jeszcze jakiś czas temu było w połowie trzeciej dziesiątki podsumowania wszech czasów. W zeszłym roku w trzydziestce podsumowania był singiel "Once". Ten rok już nie był dla nich taki szczęśliwy. Nieco lepiej poradził sobie zespół Porcupine Tree, szczególnie z jednym utworem.

The Verve i Interpol oczywiście jeszcze się w tym podsumowaniu pojawią. Co prawda tylko po jednym razie, ale przecież wystarczy raz, a dobrze Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 04:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Stare Dobre Małżeństwo (70.) zupełnie zdominowało niektóre okresy w tym roku. "Wiersz o płaczu" jest jednak jedyną piosenką tego zespołu, której udało się zaistnieć na mojej liście. Dominacja tego utworu była przetarciem szlaku dla innych. Dzięki niej zaczęły się co jakiś czas pojawiać na mojej liście utwory w podobnych klimatach.

Radiohead (69.) to dla mnie jeden z najważniejszych zespołów roku 2008. Wreszcie udało mi się zapoznać z ich dyskografią i dzięki temu stali się dla mnie jednym z najważniejszych zespołów w historii rocka (jeśli nie najważniejszym).
"Nude" jest jednym z najczęściej słuchanych przeze mnie utworów w tym roku (rankingi z last.fm umieszczę tutaj za jakiś czas). Dlatego też pozycja w siódmej dziesiątce jest ogromnym rozczarowaniem. Porównywalnym do wyników Foo Fighters.

Coldplay (68.) ma za sobą bardzo udany rok. Pięć utworów z nowej płyty znalazło się w pierwszej setce podsumowania. A na przyszły rok szykują się już kolejne. "Lost!" miał pecha, bo największe sukcesy odnosił w samej końcówce roku 2008.

ASHES dIVIDE (67.) (zespół złożony z członków A Perfect Circle) to jeden z najbardziej udanych debiutów tego roku. Płyta "Keep Telling Myself It's Alright" uplasuje się z pewnością w ścisłej czołówce albumów tego roku. Dwa utwory z tej płyty znalazły się wysoko w podsumowaniu roku.

O Fuel (66.) już trochę ciepłych słów napisałem. Pisałem też, że wszystkie utwory oprócz "Angels Take A Soul" rozczarowały na liście. Niestety również ten utwór miał pecha, bo gdyby zadebiutował 3 tygodnie później, z pewnością uplasowałby się w pierwszej pięćdziesiątce.

Kings Of Leon (65.) również wydali wspaniałą płytę, ale dopiero pod sam koniec roku została ona doceniona przeze mnie. "Sex On Fire" jest jedynym utworem, który miał szansę na wysokie miejsce w podsumowaniu. Dzięki powrotowi na listę w ostatnim notowaniu roku, podskoczył o dwie pozycje. Być może w przyszłym roku nabije sobie trochę punktów, bo z pewnością zasługuje na wysokie miejsce w podsumowaniu wszech czasów...

Seether (64.) nie ma już takiego kopa, jak trzy lata temu, mimo że nowa płyta jest równie dobra, jak poprzednia. Utwory z niej utrzymują się na wysokich pozycjach w bardzo dziwny sposób. "Like Suicide" jest jednym z moich ulubionych utworów z płyty "Finding Beauty In Negative Spaces", ale z tylko mi znanych powodów, nie udało mu się dojść do pierwszej dziesiątki... Mimo to jest wysoko w podsumowaniu.

Nowa płyta Submersed (63.) była niestety ostatnią w ich karierze... Faktycznie, nie słychać było już na niej tyle werwy, co na poprzedniej. Najlepszym przykładem tego, jest singlowy "Price Of Fame", który dzięki swojej przebojowości zrobił błyskawiczną karierę na mojej liście, ale to by było na tyle, jeśli chodzi o Submersed...

Dave Gahan (62.) zupełnie niespodziewanie odniósł sukces z "Saw Something" na mojej liście. Dotarł aż do miejsca szóstego. Niestety to był jednorazowy wyskok i żaden inny utwór z solowej płyty tego artysty, już się na listę nie dostał...

Jednym z ważniejszych debiutantów roku 2008 była z pewnością grupa Dead Letter Circus (61.) Dojście "Reaction" do pierwszej trójki było prawdziwą sensacją, choć nigdy nie dawałem o tym znać w komentarzu do listy. Drugi singiel, "Are You Closer", już nie radzi sobie tak dobrze, ale jest na liście dopiero kilka tygodni. Potencjał ma podobny do wielkiego poprzednika.

---

70. WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo (11 tyg., max 3, 397 pkt.)
69. NUDE - Radiohead (15 tyg., max 6, 398 pkt.)
68. LOST! - Coldplay (11 tyg., max 5, 400 pkt.)
67. THE PREY - Ashes Divide (16 tyg., max 6, 403 pkt.)
66. ANGELS TAKE A SOUL - Fuel (12 tyg., max 7, 404 pkt.)
65. SEX ON FIRE - Kings Of Leon (16 tyg., max 9, 412 pkt.)
64. LIKE SUICIDE - Seether (14 tyg., max 15, 413 pkt.)
63. PRICE OF FAME - Submersed (14 tyg., max 3, 413 pkt.)
62. SAW SOMETHING - Dave Gahan (15 tyg., max 6, 425 pkt.)
61. REACTION - Dead Letter Circus (15 tyg., max 3, 443 pkt.)

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 04:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
W zeszłym roku miejsce 50-te, w tym - o dziesięć miejsc niżej. A co by było gdyby te dwa lata zsumować? Niewykluczone, że się dowiemy, bo bardzo lubię podsumowywać rok szkolno-akademicki (druga i pierwsza połówka roku). W każdym razie nie jest to jeszcze najwyżej notowany utwór Alter Bridge (60.)
W tej dziesiątce znów dwie polskości. Znów jest Lao Che (59.) z tym utworem, który poruszył niebo i ziemię, błyskawicznie wspinając się na wyżyny...
Pojawiają się też Strachy na Lachy (57.). Po raz pierwszy, ale nie ostatni. I nawet nie przedostatni...
10 Years (58.) podobnie. To jednak pierwszy singiel "Beautiful" jest tym utworem, który najbardziej mnie urzekł na najnowszym albumie tej grupy.

Disturbed (56.) powrócili w tym roku z nowym albumem, ale odsłuchałem go jeden raz i odstawiłem w kąt, przyczepiając mu etykietkę "ale to już było..."
Równie błyskawiczną karierę jak singiel promujący nową płytę Disturbed, zrobił Unjust (55.) z dynamicznym "In Search Of A Ghost". Unjust jest jednak w identycznej sytuacji, jak Strachy i 10 Years. Dwa utwory poradziły sobie w podsumowaniu lepiej.

Coldplay (54.) pojawia się z kolejnym utworem tuż za pięćdziesiątką. "42" nie dotarł nawet do pierwszej dziesiątki. To przez to, że w tym samym czasie były tam... trzy inne utwory Coldplay. Wszystkie oczywiście jeszcze przed nami.
Metallica (53.) pojawiła się w tym roku na mojej liście po raz pierwszy w historii! Tym pionierowym utworem był oczywiście cover "Brothers In Arms", któremu niewiele zabrakło do pięćdziesiątki podsumowania...

Jeszcze mniej zabrakło "You Don't Understand Me". Ten utwór pojawił się na mojej liście na kilka tygodni przed Open'erem i dzięki temu udało się dojść nawet do pierwszej trójki, jednak kolejne dwa utwory najnowszej płyty The Raconteurs (52.) poradziły sobie jeszcze lepiej i są wyżej w podsumowaniu.
Drugą pięćdziesiątkę otwiera Travis (51.) z singlem z zeszłorocznej płyty. Nowej nawet nie przesłuchałem, bo single jak do tej pory mnie do tego nie zachęciły...

---

60 TIES THAT BIND - Alter Bridge (13 tyg., max 3, 444 pkt.)
59 HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che (17 tyg., max 7, 445 pkt.)
58 BEAUTIFUL - 10 Years (18 tyg., max 9, 449 pkt.)
57 WALKA JAKUBA Z ANIOŁEM - Strachy na Lachy (17 tyg., max 9, 457 pkt.)
56 INSIDE THE FIRE - Disturbed (15 tyg., max 5, 457 pkt.)
55 IN SEARCH OF A GHOST - Unjust (13 tyg., max 3, 458 pkt.)
54 42 - Coldplay (18 tyg., max 12, 469 pkt.)
53 BROTHERS IN ARMS - Metallica (14 tyg., max 4, 471 pkt.)
52 YOU DON'T UNDERSTAND ME - The Raconteurs (16 tyg., max 3, 473 pkt.)
51 MY EYES - Travis (17 tyg., max 7, 480 pkt.)

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2008 04:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie roku 2021 mrsap 2 220 08.02.2022 02:18 AM
Ostatni post: mrsap
  Podsumowanie roku 2020 mrsap 11 688 11.01.2021 02:40 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2018 mrsap 2 1 070 17.01.2019 01:48 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2016 mrsap 14 1 473 26.01.2017 01:01 AM
Ostatni post: mrsap
  Podsumowanie roku 2010 mrsap 4 1 901 20.01.2011 02:02 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Podsumowanie roku 2009 mrsap 4 1 414 04.06.2010 11:58 AM
Ostatni post: AKT!
  Podsumowanie roku 2007 mrsap 62 55 394 21.01.2008 05:35 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie drugiej połowy roku 2006 i pierwszej 2007 mrsap 0 1 185 01.07.2007 08:49 PM
Ostatni post: mrsap

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości