Ankieta: Jaki jest tw
Leisure
Modern Life Is Rubbish
Parklife
The Great Escape
Blur
13
Think Thank
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 BLUR
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
 
To dziwny osobnik Icon_razz2 Niby taki wielki fan Blur a okazuje się, że ma alergie na największe hity ;P - zaraz ostatnia odsłona TOPU!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
 
Nad podium myślałem do ostatniej chwili. Dla przykładu Out Of Time w czasie tworzenia się Topu i kolejnego odsłaniania jego części wierciło się w moim pliku niesamowicie. Było i 10 i 7, później 4 - ostatecznie skończyło na podium. Nawet lider był zagrożony, można nawet powiedzieć, ze jego pozycji byłem najmniej pewny i co dziennie miałem ochotę już zdetronizować go na rzecz innej piosenki - paradoksalnie od samego początku nie zmienił on jednak swojej pozycji Icon_wink Tak to jest z ty Blur. Dużo równych piosenek, dużo kandydatów na najwyższe miejsce, ale to w końcu jeden z moich ulubionych bandów. Na początku pisałem, że to będzie dziwny top, że może przynieść niespodzianki. No właśnie. Blur to grupa, która jest jednym z niewielu kolektywów, które nie mają pewnych kandydatów do Topu Wszech Czasów. Już zresztą o tym pisałem. Nie mam i chyba nie będę mieć jednego klarownego lidera - za to jest grupa kilku wyśmienitych momentów z ich ciągle trwającej kariery.
Wśród płyt wyniki spodziewane, ale też nieszablonowe jeśli chodzi o moje topy. Tak się złożyło, że Albarn i koledzy najlepsze płyty zostawili na sam koniec 20 i początek 21 wieku. Zwykle najbardziej soczyste płyty zespoły nagrywają w połowie lub na początku swojego żywota - tak jest przynajmniej z grupami takimi jak Blur, które zaczynały pod koniec lat 80/na początku 90. Ich dyskografia to znakomity przykład na to jak dojrzewa się w roli znakomitego muzyka, jak ta sztuka zmieniała się na przestrzeni lat, jak wyewoluowała.

Dziękuję wszystkim za TOP. Liczę, że będzie komuś pomocny przy poznawaniu tej grupy, bo więcej na tym forum zdaje się jest osób, które mało mają wspólnego z muzyką Brytyjczyków.
Kolejny Top już wkrótce, ale skoro zainteresowanie Blur nie było zbyt spore, to obawiam się, że w przypadku tej następnej grupy może być jeszcze gorzej....no zobaczymy jak to wyjdzie.

01 - No Distance Left To Run (13)
02 - Trimm Trabb (13)
03 - Out Of Time (Think Thank)

04 - Beetlebum (Blur)
05 - Caramel (13)

Płyty:

13 - 327 pkt.
Think Thank - 255 pkt
Blur - 199 pkt.
Parklife - 179 pkt.
The Great Escape - 164 pkt.
Modern Life Is Rubbish - 80 pkt.
Leisure - 53 pkt.
The Best Of Blur - 18 pkt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 07:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #83
 
saferłel napisał(a):Blur to grupa, która jest jednym z niewielu kolektywów, które nie mają pewnych kandydatów do Topu Wszech Czasów.

zgadzam się z tym w 100 procentach Icon_exclaim
nie mają przeboju wszechczasów, mają natomiast momenty w swojej karierze, gdy nagrywali partie bardzo dobrych równych utworów.

saferłel napisał(a):obawiam się, że w przypadku tej następnej grupy może być jeszcze gorzej....

zatem proszę Cię, wypluj szybko nazwę "PULP" Icon_razz

saferłel napisał(a):Dziękuję wszystkim za TOP.

ja też Ci dziękuję. świetny zespół - świetny Top Icon_mrgreen
25.12.2008 07:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
Listoholik napisał(a):
saferłel napisał(a):Blur to grupa, która jest jednym z niewielu kolektywów, które nie mają pewnych kandydatów do Topu Wszech Czasów.
zgadzam się z tym w 100 procentach Icon_exclaim
nie mają przeboju wszechczasów, mają natomiast momenty w swojej karierze, gdy nagrywali partie bardzo dobrych równych utworów.

Chodziło mi bardziej o to, że mają tyle znakomitych numerów, że na pewno w Topie się one znajdą, ale który ma być tym największym? Tu jest problem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 07:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #85
 
Listoholik napisał(a):
bugman napisał(a):akceptuje wszystko poza kawa i tv

uprzedzony jesteś do całkiem niezłej piosenki, nie rozumiem tego Chytry

nie jestem uprzedzony. duzo osob mowi ze to ich najlepsza piosenka tak samo jak o song 2 ale tylko ze wzgledu na popularne teledyski

ja coffee lubie ale na top 50 sie nie nadaje
25.12.2008 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #86
 
saferłel napisał(a):01 - No Distance Left To Run (13)
02 - Trimm Trabb (13)
03 - Out Of Time (Think Thank)

04 - Beetlebum (Blur)
05 - Caramel (13)

[

no distance-=co ja przezylem z tym kawalkiem,ile smutkow, lez, rozczarowan. chyba najpiekniejszy tekst jaki damon napisal

trimm-u mnei tez na 2 Icon_biggrin a u listoholika top 5 wiec ogolnie sie zgadzamy ;]

OUT OF TIME-kto by pomyslal ze ten numer zdobedzie az tak wielkie uznanie mimo ze w zasadzie nie ma w niej gitary ( chodzi mi o te charakerystyczne brzmienie coxona) ale fakt piekny numer!

beetlebum-cudo cudo cudo cudo cudo! mam z 50 wersji i kocham wszystkie Icon_biggrin

caramel-1 z najbardziej niesamowitych, oblednych numerow zespolu. caly czas mi sie marzy wersja ambient, ech moze kiedys przyjdzie czas ze taki zestaw "odrzutow" wydadza
25.12.2008 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #87
 
Nie wiem czy umieściłbym akurat "No Distance..." na pierwszym, ale nie dziwi mnie jego obecność ogólnie, bo tkwi w nim pewna magia, którą kocham w muzyce. Pierwsza piątka bardzo dobra. No i jest jeszcze "The Universal". Dawno temu nie mogłem sie uwolnić od tego numeru. Kawał czasu temu robiłem już listę na podobieństwo VHL i pamiętam, że okupywał 1 miejsce przez dobrych kilka tygodni Icon_smile2
26.12.2008 10:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
 
Wniosek z tych naszych Topów taki, że najlepsze numery Blur to Trimm Trabb i Out Of Time Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.12.2008 01:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #89
 
Bardzo ciekawie przedstawia się ten Top. W czołówce mnóstwo świetnych nagrań. Tak po przejrzeniu kilku waszych tego typu zestawień, mam abicję zrobić już niebawem własny Top Icon_biggrin3
30.12.2008 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
 
furbul napisał(a):mam abicję zrobić już niebawem własny Top Icon_biggrin3

Blur czy coś innego?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.12.2008 01:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #91
 
Na pewno coś innego, juz nawet mam pewnien pomysł.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
30.12.2008 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
 
Czekamy Icon_smile2 , bo ostatnio tylko ja i Rafał się do topowania przykładamy ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.12.2008 01:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #93
 
na http://www.forum.lp3.pl ruszył własnie top DŻEMU! Zapraszam do topowania Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.12.2008 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości