Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
top wszech czasów (2016)
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
RE: top wszech czasów (2016)
Yacy napisał(a):o, a ja myślałem, że jednak listowy...
teraz sobie myślę, że może źle Cię zrozumiałem. zrozumiałem, że chodzi o elpetrójkowość. jeśli chodzi o moją listę, to utwór faktycznie na niej był, w samych jej początkach.
Yacy napisał(a):aż takie to proste? no tak, to te trzy Icon_wink2
niestety w przypadku Sophie aż tak wielkiego wyboru nie ma, żeby się bardzo długo zastanawiać Icon_wink2. bardziej myślałem nad tym czy przypadkiem o którymś utworze nie zapomniałem, a nie nad tym które wybrać ze zbioru.
tadzio3 napisał(a):Nie będę komentował poszczególnych pozycji, bo już zrobiło się tego zbyt wiele. Miło jednak widzieć takie kawałki jak "Wiosna" ZMŻ Icon_smile2
fajnie przy takich okazjach czytać, że ktoś poznał konkretne utwory dzięki mnie, ale to działa też w drugą stronę - wiele utworów ja poznałem dzięki Wam, dzięki całemu mycharts. ZMŻ poznałem oczywiście dzięki Tobie Icon_smile2. i to chyba jeszcze w czasach przedmychartsowych, jeśli dobrze pamiętam. kurde, ale to było dawno!
tadzio3 napisał(a):Na razie z nowości utwory, które faktycznie są najnowsze. Chyba jeszcze nie było nowości sprzed lat, która pojawia się, gdyż zapomniałeś o niej poprzednio, albo po prostu po latach spodobała Ci się mocniej.
za chwilę taka będzie Icon_smile2.
ale też taka, której typu nie wymieniłeś - piosenka, którą po prostu dopiero po latach poznałem.
09.05.2017 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: top wszech czasów (2016)
800. 800. NNN. 1989. The Best - Tina Turner (Click to View)
781. 784. NNN. 2012. Euro 2012 - The Andrzejs (Click to View)
09.05.2017 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #83
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):Heteromagnes - Bracia Figo Fagot
Myślałem, że wcześniej to był jednorazowy wyskok, ale kurde nie Icon_razz

ku3a napisał(a):Big In Japan - Guano Apes
Zdecydowanie wolę tę wersję niż Alphaville. a Guano Apes to chyba jedyny zespół z Niemiec, który lubię i szanuję.

ku3a napisał(a):Mass Destruction - Faithless
Kiedyś LP3 była mocna głównie dzięki takim utworom, takim dźwiękom, których próżno było szukać na innych listach. Fajne czasy.

ku3a napisał(a):Du Hast - Rammstein
Uczyliśmy się tekstu tej piosenki na języku niemieckim w gimnazjum. Potem przerabialiśmy jeszcze "Ohne Dich". Nasza pani prowadząca była chyba ich fanką. Ja lubię tylko pojedyncze ich utwory, reszty niestety nie. Wolę Guano Apes.
09.05.2017 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 657
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):Zdecydowanie wolę tę wersję niż Alphaville.
Mam tak samo, Alphaville nie znoszę w żadnym wydaniu, a Guano lubię w tym utworze bardzo.
Ale tutaj zdecydowanie najwyżej oceniam mój nr 1 Collinsa.
09.05.2017 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):Myślałem, że wcześniej to był jednorazowy wyskok, ale kurde nie Icon_razz
ano nie... Icon_cool
Tomekk napisał(a):Zdecydowanie wolę tę wersję niż Alphaville. a Guano Apes to chyba jedyny zespół z Niemiec, który lubię i szanuję.
ja też wolę tę wersję. zresztą m.in. dlatego, że tę poznałem jako pierwszą Icon_wink2.
Scorpions, Rammstein, Die Toten Hosen - pierwsze które mi przychodzą do głowy i które bardzo lubię.
09.05.2017 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #86
RE: top wszech czasów (2016)
... Nena Icon_wink2
Alphaville Icon_razz
no i Sandra (oczywiście nie Sandra Nasić Icon_razz) oraz Bad Boys Blue, nie ma co ściemniać Icon_smile2
a Sandra (Lauer) pierwszy singel solo, który nagrała to był ... Big in Japan Icon_smile2

a w ostatnim zestawie kilka perełek, ale rządzi Phil! Icon_smile2

Naszo-Listowy utwór to pewnie najstarszy debiutant?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.05.2017 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: top wszech czasów (2016)
Yacy napisał(a):no i Sandra (oczywiście nie Sandra Nasić Icon_razz) oraz Bad Boys Blue, nie ma co ściemniać Icon_smile2
ja np. ładnych parę piosenek Modern Talking bardzo lubię Icon_razz.
Yacy napisał(a):Naszo-Listowy utwór to pewnie najstarszy debiutant?
zgadza się. choć będzie jeszcze jeden utwór z tej samej dekady. a piosenka po niemiecku jest w tej klasyfikacji na miejscu czwartym. cała reszta to już obecna dekada.
09.05.2017 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #88
RE: top wszech czasów (2016)
Rzecz jasna, że i ja tu jestem. Icon_smile2
Najbardziej cieszy obecność Alphaville, szkoda Ewki...
Edit: okazało się, że tu już jest 5 stron, a nie 1, jak mi się wydawało, gdy odpowiadałam. Icon_razz
To jeszcze dodam dwie rzeczy - RHCP to tak po całości u Ciebie traci, bo na to wygląda póki co? I czy 'Power of love' to zyskało także dzięki pojawieniu się w zlotowym ABC?

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2017 02:01 AM przez neon.ka.)
10.05.2017 01:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
RE: top wszech czasów (2016)
neon.ka napisał(a):Rzecz jasna, że i ja tu jestem. Icon_smile2
ogromnie się cieszę! Icon_smile2
neon.ka napisał(a):Edit: okazało się, że tu już jest 5 stron, a nie 1, jak mi się wydawało, gdy odpowiadałam. Icon_razz
no tak jakoś wyszło Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):RHCP to tak po całości u Ciebie traci, bo na to wygląda póki co?
nie zauważyłem wcześniej tej zależności, ale faktycznie. z jednym wyjątkiem. 6 ich utworów spada (choć niektóre bardzo nieznacznie), a 1 idzie do góry.
neon.ka napisał(a):czy 'Power of love' to zyskało także dzięki pojawieniu się w zlotowym ABC?
już w tej chwili nie pamiętam prawdę mówiąc. było w ABC 6 zlotów temu, a pojawiło się w moim topie w poprzedniej edycji, którą skończyłem tworzyć na koniec 2014 roku (tyle że wtedy jeszcze było poza tysiącem). więc bardzo możliwe, że zlot dołożył swoją cegiełkę Icon_smile2.
10.05.2017 08:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: top wszech czasów (2016)
780. 588. 409. 1997. Ameno - Era (Click to View)
10.05.2017 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #91
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):Ameno - Era
Moda na takie granie przeminęła już chyba bezpowrotnie. Szkoda.

ku3a napisał(a):Born To Make You Happy - Britney Spears
Icon_cool
Już nawet nie pamiętałem, że takie smaczki tu będą. I na tym polega urok tego Topu - wielka różnorodność.
Tylko smuci fakt, że znowu Brit spada.

ku3a napisał(a):Queen of Peace - Florence and the Machine
Świetna wiadomość, piękny debiut. Chociaż ja z ostatniej płyty Florki zachwycałem się najbardziej utworem "Make Up Your Mind", który był nawet przebojem roku 2015 u mnie Icon_smile

ku3a napisał(a):Bitch - Meredith Brooks
Przez dość długi okres sądziłem, że to śpiewa Alanis Morissette, wątpliwości miałem tylko co do wokalu - był nieco inny Icon_smile

ku3a napisał(a):Iridescent - Linkin Park
Ostatnia "normalna płyta" tej grupy Icon_frown

ku3a napisał(a):Falling - Julee Cruise
22 maja wraca Twin Peaks. Oby to był udany powrót. W nowym sezonie ma zagrać też Julee Cruise.
11.05.2017 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 657
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):775. 720. 498. 1999. Desert Rose - Sting & Cheb Mami (Click to View)
Jeden z najlepszych singli Stinga, możliwe, że nawet najlepszy, który nagrał po pierwszej płycie. Na pewno duży wpływ ma tutaj Cheb, a jeszcze bardziej to, że piosenka była chyba pisana właśnie pod niego.
ku3a napisał(a):771. NNN. NNN. 2015. Queen of Peace - Florence and the Machine
Mam nadzieję, że coś wyżej z dorobku grupy się znajdzie, bo utwór znalazłby się gdzieś w czwartej dziesiątce tego, co nagrali.
ku3a napisał(a):768. 869. 481. 1997. Bitch - Meredith Brooks
Gwiazda jednego przeboju i wielka szkoda, bo nagrała sporo bardzo dobrych utworów porównywalnych poziomem z tym.
ku3a napisał(a):764. 782. 303. 1997. C U When U Get There - Coolio
CXzyli powrót do przeszłości i to dalekiej. Przykład, że rap może być słuchalny jeżeli opiera się na dobrym temacie.
ku3a napisał(a):762. 659. NNN. 1989. Falling - Julee Cruise
Obok Stinga najlepsza rzecz tutaj. Chyba najlepsza piosenka w bardzo dobrym soundtracku.
11.05.2017 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):Już nawet nie pamiętałem, że takie smaczki tu będą. I na tym polega urok tego Topu - wielka różnorodność.
Icon_smile2
Tomekk napisał(a):Tylko smuci fakt, że znowu Brit spada.
no tak, ale z kolei przy takiej jeszcze wstępnej fazie zestawienia, to chyba ważniejsza sama obecność niż ten spadek o prawie 100 miejsc, hmm?
Tomekk napisał(a):Ostatnia "normalna płyta" tej grupy Icon_frown
niestety...
można teoretycznie liczyć na to, że "jak do tej pory", ale czy jest realne, żeby jeszcze wrócili z drogi, którą obrali?...
Tomekk napisał(a):22 maja wraca Twin Peaks. Oby to był udany powrót. W nowym sezonie ma zagrać też Julee Cruise.
o, to tego nie wiedziałem Icon_smile2. natomiast sama data już dawno zapisana w kalendarzu, żeby nie przeoczyć Icon_smile2.
kajman napisał(a):Obok Stinga najlepsza rzecz tutaj. Chyba najlepsza piosenka w bardzo dobrym soundtracku.
ciekawe, że z Tomkkiem skomentowaliście 5-6 utworów, w tym aż 3 te same Icon_smile2.
11.05.2017 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #94
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):to chyba ważniejsza sama obecność niż ten spadek o prawie 100 miejsc, hmm?
No niby tak, ale mimo wszystko to i tak duża zmiana.
11.05.2017 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: top wszech czasów (2016)
760. 635. 339. 1994. Is It Strange? - Hey (Click to View)
11.05.2017 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: top wszech czasów (2016)
740. 866. 488. 2003. Nie było - Sweet Noise & Edyta Górniak (Click to View)
13.05.2017 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #97
RE: top wszech czasów (2016)
Dotąd nie miałem czasu komentować, dlatego teraz omówię tylko ostatnią dwudziestkę.
Oceny wystawiałem poprzednim razem więc teraz tylko ograniczę się do tego co mi się podoba, a co nie w danej grupie. Icon_wink
I tutaj na minusik zasługują Right Said Fred (bo to nie moja bajka) i Bon Jovi (gdyż w ogóle mnie nie bierze ten kawałek). Za to na plusik Archive (świetny numer).
Odkryciem jest piosenka Heya, której jakoś nie kojarzyłem (może ją przeoczyłem?), a brzmi bardzo dobrze.
Aha, kiedyś posłuchałem sobie na YT wiele piosenek Domowych Melodii i z nich najbardziej pamiętam cover "Addio pomidory". Icon_cool
13.05.2017 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
RE: top wszech czasów (2016)
Sundrajta napisał(a):Odkryciem jest piosenka Heya, której jakoś nie kojarzyłem (może ją przeoczyłem?), a brzmi bardzo dobrze.
dzięki, że odsłuchujesz co nieco i po raz kolejny napiszę, że bardzo się cieszę, że linki się przydają.
"Ty, ty, ty" to jeden z moich ukochanych Heyów. no i najbardziej osobistych... Tym bardziej, że nie był na singlu czyli nie jest tak powszechnie znany.
13.05.2017 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 657
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: top wszech czasów (2016)
W obu dwudziestkach znalazłem po trzy utwory, które bardzo lubię plus jednego kilera. W jednej to oczywiście McFerrin, którego bardzo lubię i który łapie się na podium moich ulubionych wokalistów jazzowych. Tutaj w nieco mniej jazzowej wersji, ale radzi sobie znakomicie. W drugiej to na pewno moje podium Sweet Noise (chociaż w sumie znam ich dosyć słabo, ale trzy utwory to dla mnie kilery). A Nie było to przy okazji dla mnie najlepszy znany mi utwór Edyty. Nie kojarzę jej poza tym z takimi klimatami, ale potrafiła się rewelacyjnie dostosować i podniosła poziom utworu.
13.05.2017 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #100
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):Ship to Wreck - Florence and the Machine
Ta nowość od Florki pasuje mi dużo bardziej. Aż dziwne, że na Lp3 nie była na pierwszym.

ku3a napisał(a):Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue
Znalazłbym dużo lepszych utworów od Kylie, nawet z późniejszego okresu, ale rozumiem, że sentyment zadziałał i nadal działa Icon_smile

ku3a napisał(a):Ty, ty, ty - Hey
Przez pewien okres bardzo lubiłem, potem był genialny "MURP" i zapomniałem, potem był dobry "DRDSDM" i przypomniałem sobie o tej balladzie, ale ostatnio znowu zapomniałem, bo skupiłem się na bardzo dobrym "Błysku". "Ty, Ty, Ty" w zasadzie mogłoby być na każdej z tych trzech płyt.
13.05.2017 07:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 235 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 69 850 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  mój top wszech czasów (2014) ku3a 886 176 262 11.08.2015 08:37 AM
Ostatni post: ku3a
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 218 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 96 750 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości