Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
top wszech czasów (2016)
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #21
RE: top wszech czasów (2016)
Korzystam z Opery i linki jak i selektywne cytowanie działa bez zarzutu.

Duży plus za Yokashin i Collage (chociaż u mnie pierwszym poznanym utworem było "Safe")

.
03.05.2017 07:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: top wszech czasów (2016)
960. 994. NNN. 2014. Lepszy dzień - Support (Click to View)
03.05.2017 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: top wszech czasów (2016)
stavanger napisał(a):Korzystam z Opery i linki jak i selektywne cytowanie działa bez zarzutu.
dzięki za informację. więc wygląda na to, że to w obydwu przypadkach nie jest jakiś ogólny problem.
03.05.2017 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):dzięki za informację. więc wygląda na to, że to w obydwu przypadkach nie jest jakiś ogólny problem.
Wyskakuje napis związany z ochroną praw autorskich, ale już np. na Chromie tego nie ma.

ku3a napisał(a):Babooshka - Kate Bush
Bardzo lubię Kate Bush, to była królowa muzyki lat 80.
Nie pamiętam, czy wyżej coś jeszcze będzie, ale byłbym zadowolony np. z "Wuthering Heights" czy "Running Up That Hill". To drugie może się pojawić, ale w innym wykonaniu Icon_razz

ku3a napisał(a):Hallelujah - Jeff Buckley
Top 3 najlepszych coverów w historii.

ku3a napisał(a):Love Me Tender - Elvis Presley
Ciekawe czy będzie jakiś starszy utwór w tym zestawieniu niż "Love Me Tender".

ku3a napisał(a):Four To The Floor - Starsailor
Takie potężne spadki m.in. tej grupy pozwalają na postawienie tezy, że wyżej może być dużo nowości lub niespodziewanych awansów.

ku3a napisał(a):One Day in Your Life - Anastacia
Anastacia niby teraz nadal nagrywa w starym stylu, ale nie ma w tym już tak znakomitych melodii jak kiedyś.
03.05.2017 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):byłbym zadowolony np. z "Wuthering Heights" czy "Running Up That Hill". To drugie może się pojawić, ale w innym wykonaniu Icon_razz
skąd takie przecieki? Icon_wink2
Tomekk napisał(a):Top 3 najlepszych coverów w historii.
w sumie to ciekaw jestem jak u mnie taka klasyfikacja by wyglądała. jak będę pamiętać (albo jak ktoś przypomni Icon_wink2 ), to po zakończeniu prezentacji zrobię przefiltrowanie wyników topu przez warunek bycia coverem.
Tomekk napisał(a):Anastacia niby teraz nadal nagrywa w starym stylu, ale nie ma w tym już tak znakomitych melodii jak kiedyś.
zgadza się. jakoś brakuje w tym życia, energii.
03.05.2017 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: top wszech czasów (2016)
...żeby nie było, że nie obserwuję. Icon_wink2
Wciąż jestem pełen podziwu, dla osób, które są w stanie ułożyć 1000 utworów w kolejności,
więc będę śledził ze sporym zainteresowaniem.

Behemoth na początek - w moim przypadku "lepiej" być nie mogło. Icon_wink2
No ale wczoraj był KAT w Polskim TWC i jakoś żyję, kota nie zjadłem, krwi nie piłem...

Pozytywem jest obecność zespołu Support, który jest miłym wspomnieniem czasów prowadzenia Top Orbit.
Co prawda Kraftwerk bardzo mocno spada, ale ważne, że się utrzymał.
Zdradzisz nam ile ma być łącznie nowości w Twoim topie?
03.05.2017 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: top wszech czasów (2016)
(03.05.2017 07:21 PM)ku3a napisał(a):  Yacy, a u Ciebie te linki działają?
bez problemu. Icon_smile2

Kraftwerk i Bush na plus!
1/2 Dire Straits też cieszy ale i zaskakuje. Icon_smile2

u mnie Del dopiero zastanawia się czy ... wbiec do TWC Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.05.2017 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: top wszech czasów (2016)
adameria napisał(a):...żeby nie było, że nie obserwuję. Icon_wink2
Icon_smile2
adameria napisał(a):Wciąż jestem pełen podziwu, dla osób, które są w stanie ułożyć 1000 utworów w kolejności,
nie zajęło to godzinę Icon_wink2.
adameria napisał(a):Behemoth na początek - w moim przypadku "lepiej" być nie mogło. Icon_wink2
no i widzisz, masz już z głowy Icon_wink2.
adameria napisał(a):Zdradzisz nam ile ma być łącznie nowości w Twoim topie?
wyszło mi, że w tysiącu jest 31 utworów, których nie było w zestawie w poprzedniej edycji (nie biorę pod uwagę awansów z miejsc powyżej tysięcznego).
Yacy napisał(a):1/2 Dire Straits też cieszy ale i zaskakuje. Icon_smile2
że nisko?
03.05.2017 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):skąd takie przecieki?
pojawiło się na WikiLeaks Icon_cool
03.05.2017 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: top wszech czasów (2016)
940. 857. NNN. 2013. Easy Easy - King Krule (Click to View)
03.05.2017 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: top wszech czasów (2016)
stavanger napisał(a):Korzystam z Opery i linki jak i selektywne cytowanie działa bez zarzutu.
A może to zależy od systemu operacyjnego. Nie wiem jak u mnie by było bo do forów używam frajerfoxa, ale na operze nie działa mi chomik (na ff natomiast mogę odsłuchać tylko 33 utwory, z kolei chrome strasznie muli).
ku3a napisał(a):957. 828. NNN. 1968. Sympathy For The Devil - The Rolling Stones (Click to View)
Jak dla mnie to jakieś 900 miejsc za nisko, ale przeca to nie mój top.
ku3a napisał(a):952. 697. 537. 1994. Immortality - Pearl Jam (Click to View)
Ostatnio słuchałem chyba pierwszy raz i kompletnie się ze mną minęło.
ku3a napisał(a):949. 989. NNN. 1956. Love Me Tender - Elvis Presley (Click to View)
To jeden z dwóch utworów, z powodu ktorych uważam Elvisa za jednego z najgorszych wokalistów wszechczasów.
Tomekk napisał(a):Top 3 najlepszych coverów w historii.
Bardzo dobry owszem, ale ja pewnie bez problemu znalazłbym setkę lepszych. No ale jak wszyscy wiedzą jestem coverowym maniakiem.
adameria napisał(a):Wciąż jestem pełen podziwu, dla osób, które są w stanie ułożyć 1000 utworów w kolejności
Ja także. Wprawdzie ułożyłem jeden top, ale znacznie skromniejszy i drugi raz się nie odważę do czegoś takiego podejść.
ku3a napisał(a):nie zajęło to godzinę
Mi by coś takiego pewnie zajęło by tysiąc, ale myślę, że połowę z tego na pewno. No i myślę, że miesiąc później taki top wyglądałby inaczej (przynajmniej poza top 100).
940-921 jakoś słabiej mi wygląda niż poprzednia, ale jest tam jeden z nielicznych utworów (nie wiem czy znalazłbym pięć takich), ktorym text zaniża ocenę. Najbardziej cieszy jeden z moich ulubionych Strachów ich autorstwa.
04.05.2017 08:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):Out of Time - Blur
To również moje skojarzenie z początkami LP3. I tak naprawdę pierwszy utwór Blur, który poznalem. Myślałem, że są spokojnym, balladowym zespołem, a potem się zdziwiłem słysząć "2 Song" czy "Girls & Boys".

ku3a napisał(a):It's My Life - No Doubt
Może się narażę fanom Talk Talk, ale Gwen z zespołem tchnęli w ten utwór te elementy, których zabrakło w oryginale.

ku3a napisał(a):Turn Off the Lights - Nelly Furtado
To był mój hit roku 2000. Nie rozumiałem tekstu, nie wiedziałem kto śpiewa, ale i tak bardzo mi się podobało to nagranie.

ku3a napisał(a):Siłacz - Marcin Rozynek
Ciekawe co się dzieje teraz z Marcinem - pojawił się tak szybko i jeszcze szybciej zniknął.

kajman napisał(a):Bardzo dobry owszem, ale ja pewnie bez problemu znalazłbym setkę lepszych.
Setkę lepszych coverów tego utworu czy ogólnie? Icon_cool
04.05.2017 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #33
RE: top wszech czasów (2016)
Ja również będę śledził. Icon_cool
Powiedzmy, że w pierwszej szóstce nie spodziewam się zmian nawet o oczko (co uznałbym za niespodziankę)! Icon_lol

kajman napisał(a):
ku3a napisał(a):nie zajęło to godzinę
Mi by coś takiego pewnie zajęło by tysiąc, ale myślę, że połowę z tego na pewno. No i myślę, że miesiąc później taki top wyglądałby inaczej (przynajmniej poza top 100).
Ja nie mam kompletnego pojęcia ile by mi to czasu zajęło? I mam podobnie do kajmana, po pewnym czasie kolejność by się poprzewracała i to nie tylko w obrębie poza setkowym! Po prostu nie ma kilku absolutnie najlepszych piosenek i mój top załóżmy 100 byłby często odwracany. Icon_twisted Dlatego na razie nie podejmuję się takiego przedsięwzięcia, ale może kiedyś spróbuję...
Komentować w/w piosenki będę nieco później, bo na razie nie mam czasu na słuchanie, a widzę tu sporo nowinek.
04.05.2017 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: top wszech czasów (2016)
trzecia nowość. dwie poprzednie lubię.
tę najniższą nawet bardzo! Icon_smile2

Sting, Kjury i Straitsi tworzą bardzo mocną trójkę Icon_smile2

z nowszych rzeczy cieszy mnie LIVE. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.05.2017 01:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):Setkę lepszych coverów tego utworu czy ogólnie?
Nie znam 100 coverów tego utworu, więc chodziło mi o covery ogółem.
04.05.2017 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: top wszech czasów (2016)
kajman napisał(a):myślę, że miesiąc później taki top wyglądałby inaczej (przynajmniej poza top 100).
no jasne, wiadomo, że to bardzo płynna sprawa. można wręcz powiedzieć, że wyniki topu są aktualne tylko w momencie "postawienia kropki", bo przy kolejnym przesłuchaniu, kolejnym przemyśleniu jakieś pozycje by się zmieniły. ale w ten sposób nigdy by się nie skończyło. kiedyś tę kropkę trzeba postawić.
a potem zacząć pisać kolejne zdanie Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):To również moje skojarzenie z początkami LP3. I tak naprawdę pierwszy utwór Blur, który poznalem. Myślałem, że są spokojnym, balladowym zespołem, a potem się zdziwiłem słysząć "2 Song" czy "Girls & Boys".
to ja zacząłem wcześniej. albo od "Girls & Boys", albo od "Parklife". w każdym razie poznałem dzięki MTV.
Tomekk napisał(a):Może się narażę fanom Talk Talk, ale Gwen z zespołem tchnęli w ten utwór te elementy, których zabrakło w oryginale.
ja tak samo uważam. mi wersja No Doubt o wiele bardziej się podoba (ooops, spoiler, wersji Talk Talk tutaj nie będzie Icon_wink2 ). ale tak często jest, gdy oryginał poznaje się później niż cover.
Sundrajta napisał(a):Ja również będę śledził.
cieszę się i dziękuję Icon_smile2.
Sundrajta napisał(a):Powiedzmy, że w pierwszej szóstce nie spodziewam się zmian nawet o oczko (co uznałbym za niespodziankę)! Icon_lol
no cóż, zobaczymy Icon_wink2.
Sundrajta napisał(a):Komentować w/w piosenki będę nieco później, bo na razie nie mam czasu na słuchanie, a widzę tu sporo nowinek.
no to cieszę się, że ten wątek będzie miał dla Ciebie również wartość poznawczą.
04.05.2017 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: top wszech czasów (2016)
920. 919. 460. 1995. Budzikom Śmierć - Robert Chojnacki i ... (Click to View)
04.05.2017 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #38
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):kiedyś tę kropkę trzeba postawić.
a potem zacząć pisać kolejne zdanie .
dokładnie!
dla mnie to sama przyjemność.
nienachalnie, niezobowiązująco o TWC myślę ok 2-2,5 miesiąca przed finałem
/właśnie zacząłem Icon_biggrin3/
a ostatnie 2-3 tygodnie to już intensywna praca Icon_wink2
i od kilku lat kończę układankę w czasie urlopu.


jeszcze o cytowaniu selektywnym.
w operze działa tylko jeśli cytuję ostatni post.
wcześniejsze już nie dają się cytować.

edit:
w czasie pisania nie mogłem już drugiego cytatu wstawić, bo ... pojawiła się kolejna "20" Icon_wink2
a chciałem wyrazić moje wielkie zaskoczenie, że nie będzie TT...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2017 11:21 PM przez Yacy.)
04.05.2017 11:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: top wszech czasów (2016)
nawiążę do TT i ND. ja zdecydowanie wolę MAGMĘ od pozycji 904. pewnie dlatego, że znam polską wersję dużo dłużej i lepiej.
no i jest u mnie w TWC Icon_wink2
oj Maciek jak nisko. od kilku lat to moje podium Kazika. dla Ciebie pewnie poza top10 Icon_wink2
generalnie coraz lepsze te dwudziestki.
Ucieczka, ZD3 i Imitation rządzą! Icon_smile2

kajman! kajman! Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2017 11:30 PM przez Yacy.)
04.05.2017 11:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: top wszech czasów (2016)
Yacy napisał(a):/właśnie zacząłem Icon_biggrin3/
good news! Icon_smile2
Yacy napisał(a):nawiąże do TT i ND. ja zdecydowanie wolę MAGMĘ od pozycji 904. pewnie dlatego, że znam polską wersję dużo dłużej i lepiej.
no właśnie, tak to jest. ja poznałem wersję Khaleda na wakacjach. była wielkim przebojem, gdy któregoś roku rodzinnie wyjechaliśmy na wczasy.
Yacy napisał(a):oj Maciek jak nisko. od kilku lat to moje podium Kazika. dla Ciebie pewnie poza top10 Icon_wink2
spoiler: wygląda mi na to, że załapałby się na 10. miejsce Icon_wink2.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2017 11:34 PM przez ku3a.)
04.05.2017 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 220 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 69 740 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  mój top wszech czasów (2014) ku3a 886 176 225 11.08.2015 08:37 AM
Ostatni post: ku3a
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 197 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 96 653 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości