Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
top wszech czasów (2016)
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #181
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):Hmm, kiedyś myślałem, że w ogóle nie lubisz PSB, ale coś mi się widocznie namieszalo.
e tam, przecież kilka ich numerów było u mnie na liście w pierwszej dziesiątce. tyle że na pewno nie jest tak, że łykam wszystko co nagrywają.
Tomekk napisał(a):Jeszcze parę Twoich topów i może przekonasz się na tyle do PF, że HH będzie w Top 10. To chyba jest możliwe
pewnie, że jest możliwe. jeśli tylko zrobię jakiś top zespołów o dwuwyrazowej nazwie o inicjałach PF Icon_wink2. bo inaczej to daję jakieś 5% szans na przebicie się do dwusetki Icon_wink2.
24.05.2017 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #182
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):554. 577. NNN. 1999. Tańcz! Parlando - Mirosław Czyżykiewicz
cieszy bardzo! nie pamiętałem, że jest tu coś od niego. super! Icon_smile2
ku3a napisał(a):559. 764. 334. 1999. Mean Sleep - Cree Summer & Lenny Kravitz
546. 449. 553. 1993. Informer - Snow
po tytułach nic mi to nie mówiło, a to faktycznie znane kawałki...

540-538 giganci!!! oczywiście ze wskazaniem na VM - w końcu u mnie jakiś 530 pozycji wyżej Icon_wink2
ku3a napisał(a):523. 597. 363. 1975. Wish You Were Here - Pink Floyd
Floydzi u Ciebie ??? Icon_eek Icon_exclaim Icon_eek

520-501 - sporo niezłych utworów, bez żadnego słabego, ale jednocześnie bez killera. dobre zaplecze dla top500 Icon_wink2

neon.ka napisał(a):Ciekawe, czy myśląc o Sigurach, myślicie jednocześnie też o neon.ce.
a można inaczej? Icon_lol plus Myslovitz. no i James. Icon_wink2
ku3a napisał(a):w sumie to ciekaw jestem którzy są ze mną kojarzeni
zdecydowanie System! Icon_smile2 no i Avenged Icon_smile2

przynajmniej jedną nowości będzie Luxtorpeda. chciałem wpisać Marketę... to już taki stary utwór??? Icon_wink2

W ostatniej części cieszą swoją obecnością Policjanci i Obywatel!



ps. z Floydami to oczywiście żart! Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.05.2017 09:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #183
RE: top wszech czasów (2016)
Yacy napisał(a):po tytułach nic mi to nie mówiło, a to faktycznie znane kawałki...
"Informer" to wiadomo, ale "Mean Sleep" jest znane? serio? tzn. nie przeczę, a jedynie się bardzo dziwię, bo ja to znam i tak bardzo lubię, bo ogromnie lubiłem całą płytę, z której wcześniej już 2 utwory się w topie pojawiły. a skąd to znasz? Icon_smile2
Yacy napisał(a):Floydzi u Ciebie ???
po raz trzeci i, na szczęście, ostatni Icon_wink2.
Yacy napisał(a):ps. z Floydami to oczywiście żart! Icon_wink2
wiem, wiem Icon_smile2
Yacy napisał(a):zdecydowanie System! Icon_smile2 no i Avenged Icon_smile2
Icon_mrgreen czyli Avenged już drugi raz się pojawia, a SOAD i Offspring były raz. zacne towarzystwo, podoba mi się Icon_wink2.
Yacy napisał(a):przynajmniej jedną nowości będzie Luxtorpeda. chciałem wpisać Marketę... to już taki stary utwór???
zobaczymy jak to będzie Icon_wink2.
24.05.2017 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #184
RE: top wszech czasów (2016)
480. 563. NNN. 1991. Prisoners In Paradise - Europe (Click to View)
24.05.2017 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #185
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):464. 498. NNN. 2012. To się nie uda - Piotr Bukartyk
Tym razem Bukartyk typowy dla tamtej płyty, ale też znakomity. Pewnie na więcej utworów z tego albumu nie ma co liczyć (a jeżeli już to pewnie niekoniecznie na coś z moich ulubionych utworów).
25.05.2017 09:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #186
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):Jak zapomnieć - Jeden Osiem L
Kiedyś bardzo lubiłem, dziś wydaje mi się nieco śmieszne.

ku3a napisał(a):Without You - Mariah Carey
Kolejny przykład, kiedy cover przebija oryginał. Świetna ballada.

ku3a napisał(a):Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
Moje początki z mycharts. Pierwsze notowania i debiut tego właśnie utworu Icon_smile

ku3a napisał(a):A to co mam - Kasia Kowalska
Z tym mogła jechać na Eurowizję Icon_cool

ku3a napisał(a):The Scientist - Coldplay
Liczyłem na wyższą lokatę mojego ulubionego Coldplaya. To co teraz robią m.in z The Chainsmokers - nawet mnie zniesmacza...
25.05.2017 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #187
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):Z tym mogła jechać na Eurowizję
Widać koniec roku szkolnego się zbliża, bo nie zauważam utworów, które lubię czyli jestem przemęczony i potrzebuję wakacji. Utwór świetny, ale Grzecha uważam za jeszcze lepszy. I nie sądzę, żeby A to co poradziło sobie znacznie lepiej (a może nawet gorzej).
25.05.2017 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #188
RE: top wszech czasów (2016)
kajman napisał(a):Tym razem Bukartyk typowy dla tamtej płyty, ale też znakomity. Pewnie na więcej utworów z tego albumu nie ma co liczyć
no więc... ma co liczyć Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Kiedyś bardzo lubiłem, dziś wydaje mi się nieco śmieszne.
a ja lubię do tej pory.
Tomekk napisał(a):Moje początki z mycharts. Pierwsze notowania i debiut tego właśnie utworu Icon_smile2
takie rzeczy się pamięta, nie? Icon_smile2
Tomekk napisał(a):Z tym mogła jechać na Eurowizję Icon_cool
no tak. ale "Chcę znać swój grzech" też bardzo mi się podobało.
kajman napisał(a):I nie sądzę, żeby A to co poradziło sobie znacznie lepiej (a może nawet gorzej).
to już zupełnie inna sprawa. może być tak, jak mówisz/piszesz.
Tomekk napisał(a):Liczyłem na wyższą lokatę mojego ulubionego Coldplaya. To co teraz robią m.in z The Chainsmokers - nawet mnie zniesmacza...
u mnie to poszło chyba jeszcze dalej - ja już nawet nie przesłuchuję, by się przekonać...
25.05.2017 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #189
RE: top wszech czasów (2016)
460. 418. 211. 2006. Daleka droga do domu - Coma (Click to View)
25.05.2017 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #190
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):takie rzeczy się pamięta, nie?
oj pamięta Icon_smile

ku3a napisał(a):ja już nawet nie przesłuchuję, by się przekonać...
No wiesz, jak już narzekam, to musi być tragedia. Duet z Beyonce czy Rihanną był jeszcze do przełknięcia, nawet mógł się podobać, ale tegoroczna kolaboracja to już totalny zjazd w dół.

ku3a napisał(a):W chorym sadzie - Coma
Chyba tylko u mnie i u Ciebie to był przebój Icon_smile
25.05.2017 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #191
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):459. NNN. NNN. 2014. Serce na patyku - Piotr Bukartyk
Tą płytę z kolei za znacznie słabszą a i kilka innych nagrań oceniłbym z niej wyżej.
ku3a napisał(a):458. 394. 349. 2003. Daddy Cool - Placebo
Jak już wspominałem wcześniej jeden z moich ulubionych coverów ze strony Placebusiów. A pierwowzoru nie lubię.
ku3a napisał(a):454. 443. NNN. 1984. Robin (The Hooded Man) - Clannad
Rewelacyjny temat z mojego serialu wszechczasów.
ku3a napisał(a):453. 475. NNN. 2012. Piosenka z praniem w tle - Piotr Bukartyk i Katarzyna Groniec
I w ten sposób uzupełniłeś moją drugą trójkę z płyty Bukartyka. Ale ten także to przezacny utwór i jak poprzednia dwójka był na mojej liście.
ku3a napisał(a):447. 470. NNN. 2011. W chorym sadzie - Coma
Świetna rzecz. Mój nr 1 z poprzedniej Comy.
ku3a napisał(a):441. 539. NNN. 1970. Since I've Been Loving You - Led Zeppelin
Komentarz zbędny. Icon_biggrin
Jest kilka mniejszych plusików i dwa wielkie (jeden z nich bardzo) koszmary, ale pominę to milczeniem.
25.05.2017 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #192
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):No wiesz, jak już narzekam, to musi być tragedia. Duet z Beyonce czy Rihanną był jeszcze do przełknięcia, nawet mógł się podobać, ale tegoroczna kolaboracja to już totalny zjazd w dół.
ja już dawno na Coldplayu postawiłem krzyżyk...
kajman napisał(a):Rewelacyjny temat z mojego serialu wszechczasów.
też uwielbiałem ten serial. ale oglądałem tylko "wtedy". nigdy nie obejrzałem po raz drugi.
kajman napisał(a):Świetna rzecz. Mój nr 1 z poprzedniej Comy.
o, to nie wiedziałem, że tak Ci się to podobało.
kajman napisał(a):Jest kilka mniejszych plusików i dwa wielkie (jeden z nich bardzo) koszmary, ale pominę to milczeniem.
hehe Icon_wink2.
25.05.2017 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #193
RE: top wszech czasów (2016)
Tomekk napisał(a):Chyba tylko u mnie i u Ciebie to był przebój
20 tygodni u mnie w podstawowym zestawieniu.
25.05.2017 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #194
RE: top wszech czasów (2016)
(23.05.2017 09:02 PM)ku3a napisał(a):  w sumie to ciekaw jestem którzy są ze mną kojarzeni Icon_wink2.
Mi od razu przychodzi na myśl Kult, Metallica i Mark Knopfler. Icon_smile2
ku3a napisał(a):ciekawe jak by takie wyobrażenia rozjeżdżały się u poszczególnych osób, ale też na ile byłyby różne od tego co sama "ofiara" by o sobie myślała Icon_smile2.
Jak już wszyscy, którzy chcą, napiszą swoje typy, to możesz zdradzić czy pojawili się ci wykonawcy, których się spodziewałeś.
neon.ka napisał(a):Ciekawe czy na miejscu 500 będzie spadek, czy skok. A może debiut?... Icon_smile2
uwaga, spoiler Icon_wink2. będzie spadek.[/quote]Ooo, i to jaki! A właśnie miałam już pisać, że teraz widać, że top zaczyna się spłaszczać, i ruchy coraz mniejsze w obydwie strony...Icon_cool
(24.05.2017 09:49 AM)Yacy napisał(a):  
neon.ka napisał(a):Ciekawe, czy myśląc o Sigurach, myślicie jednocześnie też o neon.ce.
a można inaczej? Icon_lol plus Myslovitz. no i James. Icon_wink2
Icon_lol Fajnie. Icon_smile2
Ku3a, a Ty kogo jeszcze ze mną kojarzysz oprócz SS?
Z Tobą Jacku z kolei ja od razu wiążę oczywiście Nenę i Renatę Przemyk, no i konkretny utwór, czyli 'One Caress'. No i jeszcze Band of Horses. Icon_smile2
(24.05.2017 11:54 PM)ku3a napisał(a):  
473. 353. 67. 1984. Skóra - Aya RL (Click to View)
Ta piosenka bardzo pozytywnie mi się kojarzy z czasem mojego powrotu do słuchania LP3...

W tej ostatniej dziesiątce najbardziej cieszą Clannad i Bukartyk z Groniec.
Reni Jusis zaskakuje [nie pamiętałam jej tu], ale bardzo pozytywnie.
No i jednak trochę klasyki u Ciebie też się kręci. Icon_smile2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
25.05.2017 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #195
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):. a skąd to znasz?
nie mam pojęcia... ich płyty raczej nie znam, chyba, że utwór jest na jakiejś płycie-składance Krawca? zaryzykowałbym, że po prostu z radia. przesłuchałem sobie ponownie, no i dźwięki są mi znane Icon_smile2
ku3a napisał(a):zacne towarzystwo, podoba mi się
tuż za SoaD miała pojawić się Meta, nie wiem czemu nie wpisałem Icon_wink2
ku3a napisał(a):473. 353. 67. 1984. Skóra - Aya RL
myślałem, że poprzednio to był wypadek przy pracy i że się zatrzyma lub nawet ciut się wróci, a tu... u mnie w ub.roku była oczko wyżej czyli na 66. Icon_wink2 też u mnie traci, ale to są jednocyfrowe wartości.
ku3a napisał(a):467. 561. NNN. 2009. Kalikimaka - Spięty
kojarzy mi się jako Twój nr 1... chociaż jak to piszę to jednak wydaję mi się, że nr 1 dopiero będzie Icon_wink2 u mnie jest z utworem z pozycji 462 i Trafiony-zatopiony Icon_smile2 chyba sobie posłucham płyty Icon_smile2
ku3a napisał(a):451. 537. 382. 2004. Twenty Years - Placebo
super, że najlepsze Placki wracają Icon_smile2
ku3a napisał(a):ale oglądałem tylko "wtedy". nigdy nie obejrzałem po raz drugi.
jakiś czas temu zaopatrzyłem się w całość, ale jakoś do tej pory nie mogę znaleźć sojusznika do oglądania. mam nadzieję, że się nie rozczaruję, bo z "wtedy" kojarzę go bardzo dobrze.
neon.ka napisał(a):Z Tobą Jacku z kolei ja od razu wiążę oczywiście Nenę i Renatę Przemyk, no i konkretny utwór, czyli 'One Caress'. No i jeszcze Band of Horses.
no tak, w sumie sam bym siebie podobnie skojarzył Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.05.2017 08:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #196
RE: top wszech czasów (2016)
Yacy napisał(a):tuż za SoaD miała pojawić się Meta, nie wiem czemu nie wpisałem
Ja od razu pomyślałem o Metallice, ale ona kojarzy mi się z wieloma osobami, więc wybrałem takie, które kojarzą mi się przede wszystkim z ku3ą.
Yacy napisał(a):jakoś do tej pory nie mogę znaleźć sojusznika do oglądania
To trzeba koniecznie kogoś znaleźć i zapoznać. Serial jest tego wart.
26.05.2017 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #197
RE: top wszech czasów (2016)
neon.ka napisał(a):Mi od razu przychodzi na myśl Kult, Metallica i Mark Knopfler. Icon_smile2
i bardzo słusznie Icon_mrgreen.
neon.ka napisał(a):Jak już wszyscy, którzy chcą, napiszą swoje typy, to możesz zdradzić czy pojawili się ci wykonawcy, których się spodziewałeś.
OK. ale skąd będę wiedział czy napisali już wszyscy, którzy chcą? Icon_mrgreen
neon.ka napisał(a):Ku3a, a Ty kogo jeszcze ze mną kojarzysz oprócz SS?
zastanawiałem się co jeszcze może znaczyć SS i przyszły mi do głowy Shakespears Sister i Scissor Sisters Icon_wink2.
Myslovitz, to oczywiste. poza tym SDM, Muse i Happysad.
neon.ka napisał(a):A to bardzo dziwi. Icon_wink2 Nie kapuję tego wykonania... Icon_cool
zdaję sobie z tego sprawę, ale z poczuciem humoru się nie dyskutuje Icon_wink2. mnie po prostu bawi ich poczucie humoru Icon_wink2.
neon.ka napisał(a):No i jednak trochę klasyki u Ciebie też się kręci. Icon_smile2
no bo jednak niektóre klasyczne rzeczy mocno się podobają. ale jednak większe znaczenie mają dla mnie te osobiste utwory, te które są takie bardzo moje.
Yacy napisał(a):nie mam pojęcia... ich płyty raczej nie znam, chyba, że utwór jest na jakiejś płycie-składance Krawca? zaryzykowałbym, że po prostu z radia. przesłuchałem sobie ponownie, no i dźwięki są mi znane Icon_smile2
nie kojarzę, żeby ten utwór był na jakiejkolwiek płycie/składance/koncertówce/czymkolwiek Lenny'ego. w ogóle nigdzie nie widziałem, żeby w jakikolwiek sposób chwalił się tym utworem. nigdy nie słyszałem go w żadnym radiu. szkoda, że Cree nagrała tylko tę jedną płytę, bo jak dla mnie miała bardzo duży potencjał.
Yacy napisał(a):tuż za SoaD miała pojawić się Meta, nie wiem czemu nie wpisałem Icon_wink2
dobra, przyjęte Icon_wink2.
Yacy napisał(a):kojarzy mi się jako Twój nr 1... chociaż jak to piszę to jednak wydaję mi się, że nr 1 dopiero będzie Icon_wink2
to oczywiście żaden spoiler - mój solowy nr 1 Spiętego oczywiście dopiero będzie Icon_wink2.
Yacy napisał(a):jakiś czas temu zaopatrzyłem się w całość, ale jakoś do tej pory nie mogę znaleźć sojusznika do oglądania.
no weź coś wymyśl! powiedz, że w którymś odcinku występuje jakiś siostrzeniec Dave'a czy że chłopaki mieli nagrywać muzykę, ale w końcu zmieniono decyzję i powierzono zadanie Clannadowi. no nie wiem, cokolwiek Icon_wink2.
kajman napisał(a):Ja od razu pomyślałem o Metallice, ale ona kojarzy mi się z wieloma osobami, więc wybrałem takie, które kojarzą mi się przede wszystkim z ku3ą.
tak myślałem, że niektórzy mogą tak właśnie pomyśleć.
27.05.2017 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #198
RE: top wszech czasów (2016)
440. 481. 475. 1987. Nightrain - Guns N' Roses (Click to View)
27.05.2017 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #199
RE: top wszech czasów (2016)
420. 362. 261. 2003. Frantic - Metallica (Click to View)
27.05.2017 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #200
RE: top wszech czasów (2016)
ku3a napisał(a):Myslovitz, to oczywiste. poza tym SDM, Muse i Happysad.
Przyznam się, że o Muse nawet bym nie pomyślał. Jakoś w ogole z Martą mi się nie kojarzy.
27.05.2017 06:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 243 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 69 882 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  mój top wszech czasów (2014) ku3a 886 176 294 11.08.2015 08:37 AM
Ostatni post: ku3a
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 226 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 96 804 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości