Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 110 z 19.12.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 110 z 19.12.08
Po długim okresie stagnacji (przynajmniej w czołówce) od kilku tygodni dzieje się bardzo wiele i tak jest tym razem.
Po pierwsze z poprzedniego podium tym razem ostało się na nim tylko This I love, które powróciło na fotel lidera (czym mocno mnie zaskoczyło). Tuż za nim po przezwyciężeniu poważnego kryzysu pojawia się Summertime.
Po drugie dwie bardzo wysokie nowości sprzed tygodnia tym razem nie zapłaciły frycowego, a wprost przeciwnie, docisnęły jeszcze gaz i zaatakowały. Gravest show of Earth wskoczył nawet na podium, a niewiele gorzej (a może nawet i lepiej, biorąc pod uwagę pozycję startową) poradził sobie The man I love, który zadebiutował w dziesiątce na miejscu 4.
Po trzecie, w tejże dziesiątce są 3 nowości i wszystkie z pominięciem. Do końca zmieniały swoje pozycje, żeby w końcu solidarnie zamykać top10. Dwie najwyższe z nich: The switch and the spur i Sorry wsparły inne piosenki tych zespołów w dziesiątce, natomiast Big Jack jest pierwszym utworem AC/DC w historii mojej listy. A zaraz za nimi Underneath the stars czyli trzecia piosenka Cure poznana w niedługim czasie, która bardzo mi się podoba (a przedtem nie było ani jednej).
A w Top50 jest jeszcze 5 innych nowości: Snuff czyli pierwszy Slipknot na mojej liście (może dlatego, że zupełnie odmienny od poprzednio przeze mnie znanych), Counting sheep czyli kolejny Bigelf na mojej liście, Kto tam u ciebie jest czyli jedyna nowość z poczekalni zaskakująca o tyle, że początkowo wydawało mi się, że inne piosenki Kasi w tym tygodniu będą wyżej (Kokaina załapała się w górnej części poczekalni), Toy collection czyli Melua wprawdzie nie taka jak na pierwszych dwóch płytach, ale na jej ostatnie dokonania brzmi bardzo dobrze i The Judas kiss czyli Metallica przypominająca mi w klimacie tą przebywającą u mnie znacznie wyżej.
No i właściwie to powinno wystarczyć, ale tym razem Szukałem cię wśród jabłek tak dobrze, że z miejsca 50 skoczyłaś na 24. A w ogóle to u mnie mocno owocowo bo wielkim skokiem do czołówki (to miejsce to u mnie już bardzo ścisła czołówka) popisał się Malin czar
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, a z leżakowni błękitne. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny i czerwony oznaczają to samo co w Top50.
1. 2. 3 THIS I LOVE - Guns n'Roses
2. 10. 12 SUMMERTIME - Eva Cassidy
3. 7. 2 GRAVEST SHOW OF EARTH - Bigelf
4. 12. 2 THE MAN I LOVE - Rokia Traore
5. 1. 14 RICH KID BLUES - The Raconteurs
6. 5. 35 SUMMERS LOST - Hurt
7. 6. 68 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
8. N. 1 THE SWITCH AND THE SPUR - The Raconteurs
9. N. 1 SORRY - Guns n'Roses
10. N. 1 BIG JACK - AC/DC
11. N. 1 UNDERNEATH THE STARS - The Cure

12. 11. 14 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
13. 27. 6 MALIN CZAR - Grzegorz Bukała
14. 4. 16 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
15. 3. 3 ABERINKULA - The Mars Volta
16. 9. 69 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
17. 8. 64 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
18. 13. 21 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
19. N. 1 SNUFF - Slipknot
20. 17. 49 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
21. 16. 3 PAST MISTAKE - Tricky
22. 19. 16 COME ALIVE - Foo Fighters
23. 15. 31 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
24. 50. 4 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc
25. 14. 29 NAGLE - Anna Maria Jopek
26. N. 1 COUNTING SHEEP - Bigelf
27. 37. 21 ZA PIERWSZĄ CHMURĄ - Maryla Rodowicz
28. 21. 4 KSIĘŻYC W NOWIU - Hanna Banaszak
29. 22. 5 CAMINHO - Dorota Miśkiewicz
30. 31. 2 THE GARDEN - Unitopia
31. 30. 6 THE SPACE FOR THIS - Cynic
32. 29. 12 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
33. 23. 12 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
34. 25. 4 ZMYŚLENI - Grzegorz Tomczak & Lena Piękniewska
35. 24. 43 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
36. 20. 6 NIE MANIPULUJ - Voo Voo
37. 26. 8 NATTURA - Bjork
38. 28. 28 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
39. 39. 9 SOMEWHERE - Eva Cassidy
40. 36. 8 DEVOUR - Shinedown
41. N. 1 KTO TAM U CIEBIE JEST - Nosowska
42. 45. 12 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
43. P. 13 NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz
44. N. 1 TOY COLLECTION - Katie Melua
45. 49. 16 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
46. P. 5 FLACZKI ZAKRZEWSKIE BLUES - Blues Flowers
47. N. 1 THE JUDAS KISS - Metallica
48. 48. 15 TO TAME A LAND - Dream Theater
49. 34. 13 SIT AND WONDER - The Verve
50. 38. 16 CEMETERIES IN LONDON - Coldplay


poczekalnia:
35. ANESTHETIZE - Porcupine Tree
47. LESZEK MI MÓWIŁ - Voo Voo
32. MED SUD I EYRUM - Sigur Ros
33. ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy
46. EVOLUTIONARY SLEEPER - Cynic
42. MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy
44. ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
KOKAINA - Nosowska
ILYENA - The Mars Volta
PROSPECT'S MARCH/POPPYFIELDS - Coldplay
PORCELAIN HEART - Opeth
JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini
BUDZIĆ SIĘ I ZASYPIAĆ Z TOBĄ - Dorota Miśkiewicz
INDIGO - Pendragon
THE LOTUS EATER - Opeth
I WILL WRITE PEACE ON YOUR WINGS AND YOU WILL FLY OVER THE WORLD - Sleepmakeswaves
J SMITH - Travis
CLOWNS - Goldfrapp
THE FINAL TRUTH - Lunatic Soul
CHAIN OF FOOLS - Eva Cassidy
WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
BURDEN - Opeth
THE DULL FLAME OF DESIRE - Bjork & Anthony Haggerty
ERASERHEAD - Pendragon
WHAT IF - Cog
A GREAT DAY FOR FREEDOM - David Gilmour
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
PIGEON DRUMMER - No-Man
ARA BATUR - Sigur Ros
THE KINGDOM - Portal
JEJ PORTRET - Anna Maria Jopek & Bogusław Mec
FLJOTAVIK - Sigur Rós

leżakownia:
18. BLUE EYES CRYING IN THE RAIN - Eva Cassidy
40. GOLIATH - The Mars Volta
41. BATCAT - Mogwai
43. M.I.A. - Avenged Sevenfold
IF YOU'RE OUT THERE - John Legend

przyszłość?:
NA KULAWEJ NASZEJ BARCE - Katarzyna Nosowska
3055 - Olafur Arnalds
FRIDAY EVERYBODY GOODBYE - iLiKETRAiNS
SHOW ME THE MONEY - Buddy Guy
ONE LAST GOODBYE - Anathema
BOGA - Amiina
APPALACHIAN SPRINGS - The Verve
19.12.2008 01:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Numer jeden po jednym przesłuchaniu mnie nie zachwycił, ale będę jeszcze próbował. Na razie bardziej z płyty podoba misie Sorry.
Wyniki Summertime nieustannie zachwycają. Icon_smile2
Przesłuchałem też płytę Bigelfa i sytuacja analogiczna z Gunsami. Bardziej podoba misie ten niższy. Ale to tak po pierwszym przesłuchaniu.
Racountersów z 8 nie kojarzę. Chyba czas sobie przypomnieć płytę.
AC/DC słyszałem tylko raz na Liście, więc jeszcze nie mam zdania.
Cieszy mnie debiut mojego ulubionego The Cure. Icon_smile2 Może i u mnie się coś pojawi?...
Płytę Rokii Traore może jeszcze dziś uda się przesłuchać.
Snuff też misie podoba, ale nie na tyle żeby był tak wysoko u Ciebie. Icon_wink2
Fajnie, że Bukała wrócił do zbierania punktów. Icon_smile2
Grzegorz w tym tygodniu wyżej ceni Iwonę od Leny? Icon_wink2
Chyba nie ma lepszego utworu Nosowskiej, ale za to są lepsze na nowej płycie Hanny Banaszak. Icon_wink2
Z 3 na 15?! Nieźle. Icon_eek2
Meluy nie znam, a przypomnienie Metallici odkładam na później.
19.12.2008 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
abd3mz napisał(a):1. Numer jeden po jednym przesłuchaniu mnie nie zachwycił, ale będę jeszcze próbował. Na razie bardziej z płyty podoba misie Sorry.
2. Wyniki Summertime nieustannie zachwycają. Icon_smile2
3. Przesłuchałem też płytę Bigelfa i sytuacja analogiczna z Gunsami. Bardziej podoba misie ten niższy. Ale to tak po pierwszym przesłuchaniu.
4. Racountersów z 8 nie kojarzę. Chyba czas sobie przypomnieć płytę.
5. AC/DC słyszałem tylko raz na Liście, więc jeszcze nie mam zdania.
6. Cieszy mnie debiut mojego ulubionego The Cure. Icon_smile2 Może i u mnie się coś pojawi?...
7. Płytę Rokii Traore może jeszcze dziś uda się przesłuchać.
8. Snuff też misie podoba, ale nie na tyle żeby był tak wysoko u Ciebie. Icon_wink2
9. Fajnie, że Bukała wrócił do zbierania punktów. Icon_smile2
10. Grzegorz w tym tygodniu wyżej ceni Iwonę od Leny? Icon_wink2
11. Chyba nie ma lepszego utworu Nosowskiej,
12. ale za to są lepsze na nowej płycie Hanny Banaszak. Icon_wink2
13. Z 3 na 15?! Nieźle. Icon_eek2
14. Meluy nie znam,
15. a przypomnienie Metallici odkładam na później.
1. I wcale nie musi. A Sorry też jest znakomite (tylko ta perkusja).
2. I powinny jeszcze sporo czasu zachwycać.
3. Ten niższy jest dla mnie bardziej nierówny. Gdyby nie kilka słabszych fragmentów...
4. Tutaj ciekawym jestem Twoich odczuć.
5. Obawiam się, że może Ci nie podpasować, ale kto wie?
6. Cieszę się, że masz opinię zbieżną z moją. A słyszałeś Another kind of stuff (to B-side).
7. Tylko jeżeli masz wersję podstawową to tam chyba The man I love nie ma.
8. Cieszy, że się podoba. Podejrzewam, że z innymi ich utworami mogłoby być gorzej.
9. Ale na Forumową to i tak pewnie będzie za mało.
10. Na to wygląda. Mnie samego to zaskoczyło. To chyba zasługa świetnego kontrabasu.
11. Gdyby nie perkusja i wkurzające Mon cheri to kokaina mogłaby być od niej wyżej.
12. Na pewno. Wprawdzie nie słyszałem jeszcze, ale jest tam kilka genialnych tematów.
13. Nadal podoba mi się niesamowicie, ale co najmniej pierwsza 17 totalnie mnie rozwala.
14. I nie obiecuj sobie po niej zbyt wiele, chociaż klimacik jest przesympatyczny.
15. Na razie może skoncentruj się na tej, która jest u Ciebie na liście, bo przydałyby się punkty do Forumowej.
19.12.2008 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Ojej, te rewolucje ostatnie wybuchają z olbrzymią częstotliwością ;] I co największą sensacją tym razem? Raconteurs ze Switch! To miał być mój 2 singiel Raconów, potem 3....jakoś nie wyszło, bo w ostatniej chwili przegrywam rywalizację. W dodatku miałem dziwne wrażenie, że nie będzie na niego popytu na tym forum (a ja kocham wiekopomne utwory popularyzować Icon_razz2). Jak widać, zadebiutowali by pewnie u ciebie wcześniej gdyby nie moja opieszałość, a teraz...to ja może dam im szansę Icon_smile
Nowości w ogóle super - Gunsi, Kjur mhmhmh tylko AC/DC jest słabiutkie, ale przynajmniej znam Icon_wink - twoja lista coraz bardziej się układa pode mnie Icon_biggrin Bigelfa już cząstkowo też poznałem. Tego numeru niestety nie, ale mają u mnie małego plusa, więc wrócę do całej płyty już niedługo (znam np. bardzo fajny numer 3 twojej listy) Końcówka listy z Metallicą, Nosowką i Verve to równie mocny akcent jak ta parada nowości - szkoda, że są tak nisko, szczególnie Verve Icon_cry2, bo ono w przeciwieństwie do Mety nie jest już nowiutkie...i utrzymuje ciągle ujemny kurs, gdzie te dobre czasy gdy raz się spadało by wrócić na tron następnego tyg.?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.12.2008 07:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):1. Ojej, te rewolucje ostatnie wybuchają z olbrzymią częstotliwością ;]
2. I co największą sensacją tym razem? Raconteurs ze Switch! To miał być mój 2 singiel Raconów, potem 3....jakoś nie wyszło, bo w ostatniej chwili przegrywam rywalizację. W dodatku miałem dziwne wrażenie, że nie będzie na niego popytu na tym forum (a ja kocham wiekopomne utwory popularyzować Icon_razz2). Jak widać, zadebiutowali by pewnie u ciebie wcześniej gdyby nie moja opieszałość, a teraz...to ja może dam im szansę Icon_smile
3. Nowości w ogóle super - Gunsi, Kjur mhmhmh tylko AC/DC jest słabiutkie, ale przynajmniej znam Icon_wink - twoja lista coraz bardziej się układa pode mnie Icon_biggrin
4. Bigelfa już cząstkowo też poznałem. Tego numeru niestety nie, ale mają u mnie małego plusa, więc wrócę do całej płyty już niedługo (znam np. bardzo fajny numer 3 twojej listy)
5. Końcówka listy z Metallicą, Nosowką i Verve to równie mocny akcent jak ta parada nowości - szkoda, że są tak nisko, szczególnie Verve Icon_cry2, bo ono w przeciwieństwie do Mety nie jest już nowiutkie...i utrzymuje ciągle ujemny kurs, gdzie te dobre czasy gdy raz się spadało by wrócić na tron następnego tyg.?
1. Może niedługo się skończą. Ostatecznie nie zawsze świetne utwory zjawiają się stadami.
2. Jeżeli masz dawać to proszę o pośpiech, bo wygląda na to, że wsparcie nie będzie zbyt długo trwało.
3. Cieszy mnie to, chociaż akurat Gunsów u Ciebie jakoś nie widać i nie pamiętam też czy jest ten Cure. A AC/DC to łojenie, ale w znakomitym stylu, w świetnym tempie, z ogromną dawkę energii no i sam temat też solidny.
4. Ten numer ma ponad 11 minut, więc dla Ciebie będzie za długi (ja też bym mu co nieco wyciął), ale ten z mojego podium faktycznie bardzo fajny.
5. Dwa z tych utworów to u mnie nowości, więc parady ciąg dalszy. A Verve niestety nie daje rady w tak silnym towarzystwie i przynajmniej na razie wysoko nie powróci.
19.12.2008 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #6
 
Pocałunek Judasza troszkę za mocny jak dla mnie. Cieszy mnie mocno nowość na miejscu 41-szym. Dziewiętnastka też niczego sobie. Slipknota ogólnie nie lubię, ale w tym przypadku zrobiłem wyjątek. o Proszę! The Cure! U mnie też dziś zadebiutował na liście! Bardzo mnie to cieszy! Lider notowania dobry (u mnie także dziś zadebiutował), ale jednak tak wysoko bym go (jeszcze Icon_wink2 ) nie klasyfikował.
19.12.2008 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Nie podoba mi się stwierdzenie, że 11 minut to dla mnie za długi numer. Mija się to z sensem i prawdą. Paradoksalnie, rozważam wciąż wprowadzenie tak długiej piosenki na listę w tym tyg. Icon_razz2 Ale nie mogę się zdecydować. Ona czy pewien 7-minutowy numer Icon_razz2

Cure są z innym numerem u mnie - Hungry Ghost, ale myślę, że na UTS czas przyjdzie bardzo niedługo Icon_wink A w ogóle to by chwalić daną piosenkę u ciebie wcale nie potrzebna ona mi jest w top 50 na DLP Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.12.2008 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
kajman napisał(a):1. 2. 3 THIS I LOVE - Guns n'Roses
raz dwa trzy i sa ponownie liderem Icon_wink2
kajman napisał(a):3. 7. 2 GRAVEST SHOW OF EARTH - Bigelf
calutka płyta "Cheat the Gallows" ma mnóstwo takich smaczków. Kurcze, fajnie tak od czasu do czasu cofnać sie o 30 czy 40 lat.... Icon_mrgreen
kajman napisał(a):8. N. 1 THE SWITCH AND THE SPUR - The Raconteurs
u mnie sie telepie po ostatniej dziesiatce i za nic nie chce wyzej . Może Twój wynik oraz mrsapa to jakas dla mnie motywacja...
kajman napisał(a):9. N. 1 SORRY - Guns n'Roses
z checia bym sobie przypomniał jak to gra , ale korzystam z obcego laptopa Icon_wink2 . Wieczorkiem w domku nadrobię.
kajman napisał(a):13. 27. 6 MALIN CZAR - Grzegorz Bukała
zima za pasem , a maliny w wybornej formie .
kajman napisał(a):15. 3. 3 ABERINKULA - The Mars Volta
No cóż , choc przez chwile było pieknie....
kajman napisał(a):19. N. 1 SNUFF - Slipknot
zdaje sie że ten utwór dośc długo grzał ławkę rezerwowych, ale jak wpusciłes go do gry to wyszedł całkiem niezły debiut.
kajman napisał(a):24. 50. 4 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc
ciekawe co sprawiło w tym tygodniu, że tak fantastycznie poszlo do góry....
kajman napisał(a):26. N. 1 COUNTING SHEEP - Bigelf
Moje owieczki debiutują na calkiem przywoitej pozycji....
kajman napisał(a):30. 31. 2 THE GARDEN - Unitopia
oo o malo co był nie zauwazył Icon_redface2 . W ubiegłym tygodniu nieźle zadebiutowało, i jak na razie wydaje sie byc w dobrej formie. Cieszy mnie że Unitopia dostała wsparcie z Twojej strony.
kajman napisał(a):41. N. 1 KTO TAM U CIEBIE JEST - Nosowska
mój numer dwa z płyty, która ogolnie jest na bardzo wysokim poziomie.
kajman napisał(a):47. N. 1 THE JUDAS KISS - Metallica
I kolejna miła nowośc tego tygodnia.

Niezły z Ciebie Mikołaj-Kajman w tym tygodniu Icon_smile2
19.12.2008 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Paweł napisał(a):1. Pocałunek Judasza troszkę za mocny jak dla mnie.
2. Cieszy mnie mocno nowość na miejscu 41-szym.
3. Dziewiętnastka też niczego sobie. Slipknota ogólnie nie lubię, ale w tym przypadku zrobiłem wyjątek.
4. o Proszę! The Cure! U mnie też dziś zadebiutował na liście! Bardzo mnie to cieszy!
5. Lider notowania dobry (u mnie także dziś zadebiutował), ale jednak tak wysoko bym go (jeszcze Icon_wink2 ) nie klasyfikował.
1. Mi nie przeszkadza że mocny, jeżeli moc nie jest wszystkim, co utwór może zaoferować.
2. Mnie trochę zaskakuje, bo pierwsze przesłuchanie wskazywało, że będzie to utór nr 3 ze znanych mi z płyty.
3. To tak jak ja, ale z tego, co znam, to na nich utwór bardzo nietypowy.
4. I to wyżej niż u mnie. No ale drogę miał krótszą. Nota bene po poprzednich Cure'ach nie ciągnęło mnie do niego. W końcu jednak się zdecydowałem... i bardzo słusznie.
5. Skoro jest to (jeszcze Icon_wink2 ) to może warto poczekać.
19.12.2008 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):1. Nie podoba mi się stwierdzenie, że 11 minut to dla mnie za długi numer. Mija się to z sensem i prawdą.
2. Cure są z innym numerem u mnie - Hungry Ghost, ale myślę, że na UTS czas przyjdzie bardzo niedługo Icon_wink A w ogóle to by chwalić daną piosenkę u ciebie wcale nie potrzebna ona mi jest w top 50 na DLP Icon_wink
1. To taka mała szpila. Icon_wink2 Pamiętam Twój komentarz, że nie warto się zabierać do jakiegoś utwory, bo w tym samym czasie możesz przesłuchać ileś czegoś. Icon_mrgreen Inna sprawa, że tamten był dłuższy.
2. No właśnie, czy ja już znam Głodnego gościa? Muszę sprawdzić w notatkach. A wiem, że każdy ma własne koncepcje i zasady tworzenia listy, więc tylko dla żartu czasem sobie pobrącham.
19.12.2008 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Aro napisał(a):
kajman napisał(a):1. 2. 3 THIS I LOVE - Guns n'Roses
raz dwa trzy i sa ponownie liderem Icon_wink2
kajman napisał(a):3. 7. 2 GRAVEST SHOW OF EARTH - Bigelf
calutka płyta "Cheat the Gallows" ma mnóstwo takich smaczków. Kurcze, fajnie tak od czasu do czasu cofnać sie o 30 czy 40 lat.... Icon_mrgreen
kajman napisał(a):8. N. 1 THE SWITCH AND THE SPUR - The Raconteurs
u mnie sie telepie po ostatniej dziesiatce i za nic nie chce wyzej . Może Twój wynik oraz mrsapa to jakas dla mnie motywacja...
kajman napisał(a):9. N. 1 SORRY - Guns n'Roses
z checia bym sobie przypomniał jak to gra , ale korzystam z obcego laptopa Icon_wink2 . Wieczorkiem w domku nadrobię.
kajman napisał(a):13. 27. 6 MALIN CZAR - Grzegorz Bukała
zima za pasem , a maliny w wybornej formie .
kajman napisał(a):15. 3. 3 ABERINKULA - The Mars Volta
No cóż , choc przez chwile było pieknie....
kajman napisał(a):19. N. 1 SNUFF - Slipknot
zdaje sie że ten utwór dośc długo grzał ławkę rezerwowych, ale jak wpusciłes go do gry to wyszedł całkiem niezły debiut.
kajman napisał(a):24. 50. 4 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc
ciekawe co sprawiło w tym tygodniu, że tak fantastycznie poszlo do góry....
kajman napisał(a):26. N. 1 COUNTING SHEEP - Bigelf
Moje owieczki debiutują na calkiem przywoitej pozycji....
kajman napisał(a):30. 31. 2 THE GARDEN - Unitopia
oo o malo co był nie zauwazył Icon_redface2 . W ubiegłym tygodniu nieźle zadebiutowało, i jak na razie wydaje sie byc w dobrej formie. Cieszy mnie że Unitopia dostała wsparcie z Twojej strony.
kajman napisał(a):41. N. 1 KTO TAM U CIEBIE JEST - Nosowska
mój numer dwa z płyty, która ogolnie jest na bardzo wysokim poziomie.
kajman napisał(a):47. N. 1 THE JUDAS KISS - Metallica
I kolejna miła nowośc tego tygodnia.
99. Niezły z Ciebie Mikołaj-Kajman w tym tygodniu Icon_smile2
1. Ale w następnym tygodniu chyba żadnego ciekawegu układu nie wykombinuję. Jedyny to byłby 14.1.4. ale nie przewiduję tak czarnego scernariusza.
3. Nie myślę takimi kategoriami. Dla mnie każda dobra muzyka jest świeża. Ale fajnie mieć na liście takie klimaty.
8. Może, bo u mrsapa slabnie.
9. Czyli już niedługo. Zobaczymy? jakie wrażenie.
13. Bo maliny są dobre na przeziębienia. Icon_mrgreen
15. Mam delirkę, bo wydawało mi się, że widziałem piątkę i chciałem napisać, że wciąłeś jedynkę, żeby lepiej wyglądało. Ale poza tym to za dobry utwór, żeby się poddać.
19. To fakt, grzał bardzo długo, ale może to lepiej.
24. Na pewno wsłuchanie się w kontrabas, ale pewnie coś jeszcze.
26. 30. Oba utwory byłyby wyżej, ale jak dla mnie są nierówne i mają słabsze fragmenty.
41. Z płyty znam 4 utwory, więc trudno mi oceniać. Niestety czwarty z nich robi na mnie fatalne wrażenie (ale nie wyrzuciłem, więc nie jest aż tak najgorzej).
47. W poprzednim, a także w tym tygodniu postanowiłem przesłuchać więcej utworów niż zazwyczaj i efekty okazały się nadspodziewanie dobre (chociaż ustalenie kolejności staje się coraz trudniejsze).
99. Nawet mam brodę, chociaż niezbyt okazałą.
19.12.2008 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
kajman napisał(a):leżakownia:
41. BATCAT - Mogwai


u ciebie leżakuje, a u mnie już w top 50
20.12.2008 12:51 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kajman napisał(a):6. Cieszę się, że masz opinię zbieżną z moją. A słyszałeś Another kind of stuff (to B-side).
Ja nie słyszałem. Jest gdzieś na chomiku? Icon_smile2
kajman napisał(a):13. Nadal podoba mi się niesamowicie, ale co najmniej pierwsza 17 totalnie mnie rozwala.
To tak samo jak mnie - u mnie. Icon_wink2 Jednym słowem ciasno i świetne piosenki nawet do top 10 się nie mieszczą. Icon_smile2

A poza tym to co najważniejsze do tego notowania napisałem w komentarzu do poprzedniego. Icon_smile2
PS. Z tego dłuższego Bigelfa po prostu wytnij tę końcówkę. Icon_wink2
20.12.2008 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
To ten komentarz musiał być z jakim przymrużeniem oka pisany, na pół serio Icon_wink Dotyczył bodajże listy twojej lub Sebastiana Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.12.2008 11:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #15
 
kajman napisał(a):3. Nie myślę takimi kategoriami. Dla mnie każda dobra muzyka jest świeża. Ale fajnie mieć na liście takie klimaty.
Ale mi chodzi dokładnie o to samo i własnie klimat utworów powoduje te skojarzenia . Zresztą jak dla mnie i z tego co przez ten pryzmat poznałem (choć wielu rzeczy jeszcze nie odkryłem) , jest to (lata 70-te) najlepszy okres muzyki rockowej.
kajman napisał(a):9. Czyli już niedługo. Zobaczymy? jakie wrażenie.
Na razie zostaje przy This I Love i The Blues natomiast Sorry niech sobie dojrzewa...
kajman napisał(a):15. Mam delirkę, bo wydawało mi się, że widziałem piątkę i chciałem napisać, że wciąłeś jedynkę, żeby lepiej wyglądało. Ale poza tym to za dobry utwór, żeby się poddać.
Dobrze widziałeś, wcieło jedynke . Natomiast cieszy mnie że jeszcze ma szanse na wyzsze miejsce na Twojej liście.
kajman napisał(a):26. 30. Oba utwory byłyby wyżej, ale jak dla mnie są nierówne i mają słabsze fragmenty.
Gary napisał(a):PS. Z tego dłuższego Bigelfa po prostu wytnij tę końcówkę. Icon_wink2
Nic prosze nie wycinać Icon_lol Utwór jest totalnie rewelacyjny Icon_mrgreen .
The Garden jest dos specyficznym utworem skladającym sie z kilku czesci i gdy poznałem to zachwuciło mnie od razu natomiast pożniej krótką chwilkę zastanawiałem sie czy nadaje na listę taki długasny utwór. Icon_wink2 Ale skoro polubiłes The Garden to mam wrazenie że Journal Friend moze spodobac Ci sie jeszcze bardziej...
20.12.2008 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):leżakownia:
41. BATCAT - Mogwai
u ciebie leżakuje, a u mnie już w top 50
Jak w następnym tygodniu będzie u ?Ciebie w top 30 to u mnie wróci. Jeżeli nie, to pa pa.
20.12.2008 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):6. Cieszę się, że masz opinię zbieżną z moją. A słyszałeś Another kind of stuff (to B-side).
Ja nie słyszałem. Jest gdzieś na chomiku? Icon_smile2
kajman napisał(a):13. Nadal podoba mi się niesamowicie, ale co najmniej pierwsza 17 totalnie mnie rozwala.
To tak samo jak mnie - u mnie. Icon_wink2 Jednym słowem ciasno i świetne piosenki nawet do top 10 się nie mieszczą. Icon_smile2
PS. Z tego dłuższego Bigelfa po prostu wytnij tę końcówkę. Icon_wink2
6. U mnie raczej nie, ale jest szansa, że u koszMARKA, bo miał to na liście.
13. Widzę, że rozumiesz mój ból.
P.S. Końcówka ma swój styl, ale w środku są chwile, które mi odrobinkę zgrzytają.
20.12.2008 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):To ten komentarz musiał być z jakim przymrużeniem oka pisany, na pół serio Icon_wink Dotyczył bodajże listy twojej lub Sebastiana Icon_wink
Mój także Icon_wink2 , a Twój dotyczyli listy Sebastiana. Icon_biggrin3
20.12.2008 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Aro napisał(a):
kajman napisał(a):3. Nie myślę takimi kategoriami. Dla mnie każda dobra muzyka jest świeża. Ale fajnie mieć na liście takie klimaty.
Ale mi chodzi dokładnie o to samo i własnie klimat utworów powoduje te skojarzenia . Zresztą jak dla mnie i z tego co przez ten pryzmat poznałem (choć wielu rzeczy jeszcze nie odkryłem) , jest to (lata 70-te) najlepszy okres muzyki rockowej.
kajman napisał(a):9. Czyli już niedługo. Zobaczymy? jakie wrażenie.
Na razie zostaje przy This I Love i The Blues natomiast Sorry niech sobie dojrzewa...
kajman napisał(a):15. Mam delirkę, bo wydawało mi się, że widziałem piątkę i chciałem napisać, że wciąłeś jedynkę, żeby lepiej wyglądało. Ale poza tym to za dobry utwór, żeby się poddać.
Dobrze widziałeś, wcieło jedynke . Natomiast cieszy mnie że jeszcze ma szanse na wyzsze miejsce na Twojej liście.
kajman napisał(a):26. 30. Oba utwory byłyby wyżej, ale jak dla mnie są nierówne i mają słabsze fragmenty.
Gary napisał(a):PS. Z tego dłuższego Bigelfa po prostu wytnij tę końcówkę. Icon_wink2
Nic prosze nie wycinać Icon_lol Utwór jest totalnie rewelacyjny Icon_mrgreen .
The Garden jest dos specyficznym utworem skladającym sie z kilku czesci i gdy poznałem to zachwuciło mnie od razu natomiast pożniej krótką chwilkę zastanawiałem sie czy nadaje na listę taki długasny utwór. Icon_wink2 Ale skoro polubiłes The Garden to mam wrazenie że Journal Friend moze spodobac Ci sie jeszcze bardziej...
3. Co do lat 70-tych to całkowita zgoda, ja bym jeszcze dodał tam kilka lat wstecz.
9. Nie popędzam, może samo dojrzeje. Icon_wink2
15. Uff, uspokoiłeś mnie. Icon_lol
26. Ja nawet gdybym umiał wycinać to co najwyżej wyciąłbym takie rzeczy jak zapowiedź kolejnego utworu w Malinach, ale muzyki nigdy.
20.12.2008 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #20
 
kajman napisał(a):Jak w następnym tygodniu będzie u Ciebie w top 30 to u mnie wróci. Jeżeli nie, to pa pa.

już to kiedyś pisałem, nie rozumiem tego, jak to można nie mieć własnego zdania, własnego gustu, i tylko i wyłącznie wzorować się na innych, ściągać z nich, zapożyczać, ktoś wyrzuca piosenkę ze swojej listy, więc Ty automatycznie jak bezmózgowa papuga też ją wyrzucasz... albo podoba Ci się jakiś utwór, ale niestety na Twoją listę nigdy nie trafi, bo u nikogo więcej też go nie ma... normalnie nie mogę tego pojąć... może sam też nie mam mózgu Icon_wink
20.12.2008 06:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości