Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2008:BestAlbums
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #41
 
aaktt napisał(a):Aż sam zapomniałem, że słuchałem tego albumu Alanis. Cóż.. mnie nie ujął. Wolę jej poprzednie smęty, chociaż raczej w wydaniu singlowym, bo przez poprzednie krążki nie udało mi się przebrnąć, mimo kilku prób.
Ująłbym bym to raczej w jedno oczywiste zdanie: Alanis do ulubionych artystek aaktta nie należy! O! Icon_biggrin3
24.12.2008 12:33 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #42
 
vingoe napisał(a):Miałem wczoraj przedświątecznie pracowity dzień, a wieczorem małą wigilijkę z przyjaciółmi. Oto powód braku odsłony 2008:BestAlbums. Teraz nadrabiam wczoraj

Icon_smile2

vingoe napisał(a):Otwieram zatem top 100. Czy jakieś pozycje Was zaskoczą? Za nisko? Za wysoko? W sam raz? A co to tu w ogóle robi? Cudnie? To tylko niektóre pytania, które pewnie z chęcią bym zadał w stosunku do niektórych płyt…

ważne pytania Icon_smile i jak na razie 3 najniższe 10-tki bardzo bardzo... normalnie aż nie chce się wierzyć, że niektóre z tych płyt tak nisko. początek roku był blady, ale jak później strzeliło płytami, to normalnie szok, i dla niektórych starczyło miejsca w dziesiątej 10-tce, a przecież równie dobrze mogłyby znaleźć się w Top 20 tych najważniejszych płyt za ten rok...

niedługo i ja zacznę intensywniej myśleć nad swoim zestawieniem BestAlbums, to co jest na moim lastfm przerobię, do istniejącej 40 dorzucę jeszcze 60, i bedzie całe Top 100 Icon_smile
i żeby nie było, że już prawie wszystko jasne, obiecuję, że opublikowaną już 40-tkę mocno pozmieniam Icon_wink2
24.12.2008 01:17 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #43
 
vingoe napisał(a):
aaktt napisał(a):Aż sam zapomniałem, że słuchałem tego albumu Alanis. Cóż.. mnie nie ujął. Wolę jej poprzednie smęty, chociaż raczej w wydaniu singlowym, bo przez poprzednie krążki nie udało mi się przebrnąć, mimo kilku prób.
Ująłbym bym to raczej w jedno oczywiste zdanie: Alanis do ulubionych artystek aaktta nie należy! O! Icon_biggrin3
Do ulubionych nie, ale do lubianych w szerszym zakresie na pewno Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.12.2008 02:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #44
 
[center]2008:BestAlbums
czyli mocno subiektywny wybór najlepszych płyt roku 2008
odcinek 3
[/center]



Tuż przed wyjściem na wigilje sztuk dwie z żarciem, pogawędkami o niczym i stereotypowymi życzeniami... czas na odcinek trzeci wiadomo czego Icon_smile2


70. Sam Sparro - Sam Sparro
- mimo szczerych chęci zapewne, nie udało się Samowi nagrać tak dobrego albumu jak pochodzący z niego singiel, pretendent do tronu podsumowania singli roku (2008:BestSongs), “Black & Gold”. Nie ma jednak co narzekać, bo to kawał dobrej tanecznej muzyki.

69. Cajun Dance Party - The Colourful Life

68. People in Planes - Beyond the Horizon

- pamiętam odkrycie tej grupy i ich singla “Falling by the wayside” (nr 4 na 2006:BestSongs) i potworne rozczarowanie całą płytą. Tym razem jest znacznie lepiej. Duuużo lepiej, choć to pewnie kwestia guścików.

67. Jazmine Sullivan – Fearless
- a tę panienkę poznałem najpóźniej. Gdzieś czytałem, coś mi świtało i w ostatniej chwili (top właściwie był gotowy) „dorwałem” płytę. A tam co słyszę? Alicia Keys, Lauryn Hill i całkiem retro materiał. Może jestem głuchy, ale to jest nadzieja. „Czarna” muza może mieć kolejną ważną postać w historii. I oby miała, bo ostatnio dość nijako niestety… a ja naprawdę bardzo lubię z różnych względów wszystkie te soul’y i er-en-beki. [-> Od zawsze aaktt, od zawsze Icon_biggrin3 ).

66. Ladyhawke - Ladyhawke

65. Innerpartysystem - Inner Party System

64. Blood Red Shoes - Box of Secrets

63. Little Jackie - The Stoop

- kto nie zna, poznać powinien. Świetna, żywa muzyka z pogranicza popu, funky, r’n’b, a są i tacy, którzy twierdzą, że to w tym sosiku z list przebojów pachnie mocno alternatywą. Ja tam nie wiem jak to zamknąć w jednym tagu, na nazwach katalogujących twórczość artystów znam się słabo, bo nie nazwy dla mnie się liczą, a to co słyszę. A słyszę i dobrze to słyszę…

62. The Kills - Midnight Boom

61. Fujiya & Miyagi - Lightbulbs




I korzystając z okazji: SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT!!!



odcinek 4: oczywiście jutro, dnia pierwszego świąt.
24.12.2008 03:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #45
 
Cytat:67. Jazmine Sullivan – Fearless
- a tę panienkę poznałem najpóźniej. Gdzieś czytałem, coś mi świtało i w ostatniej chwili (top właściwie był gotowy) „dorwałem” płytę. A tam co słyszę? Alicia Keys, Lauryn Hill i całkiem retro materiał. Może jestem głuchy, ale to jest nadzieja. „Czarna” muza może mieć kolejną ważną postać w historii. I oby miała, bo ostatnio dość nijako niestety… a ja naprawdę bardzo lubię z różnych względów wszystkie te soul’y i er-en-beki. [-> Od zawsze aaktt, od zawsze Icon_biggrin3 ).
Ależ ja nigdy tego nie kwestionowałem Icon_wink2 Szczerze mówiąc czekałem na ten album w Twoim podsumowaniu i ciekaw byłem jak wysoko się załapie Icon_smile2 Mnie ten krążek też nie satysfakcjonuje w 100%, ale też wyczuwam talent i kilka utworów jest naprawdę mocnych Icon_smile2 Mam nadzieję, że na odnowionym VHL znajdzie się miejsce dla któregoś z jej nowych singli tj. "Lions, Tigers & Bears" lub "Dream Big" Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.12.2008 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
Kills nisko ;P Sparo niespodziewanie się pojawia. U mnie poza 100 spokojnie...Z tej 10 zależy mi by poznać People w całości oraz Ladyhawke.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.12.2008 04:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #47
 
aaktt napisał(a):Ależ ja nigdy tego nie kwestionowałem Icon_wink2 Szczerze mówiąc czekałem na ten album w Twoim podsumowaniu i ciekaw byłem jak wysoko się załapie Icon_smile2 [...] Mam nadzieję, że na odnowionym VHL znajdzie się miejsce dla któregoś z jej nowych singli tj. "Lions, Tigers & Bears" lub "Dream Big" Icon_biggrin3
Ja wiem, że nie kwestionowałeś. Po prostu jakoś tak wybiegłem przed szereg i uprzedzić chciałem pytania, które pewnie i tak by nie padły :roll: Icon_biggrin3
Na ten czas bujam się z "Bust your windows", więc z tymi kolejnymi trochę poczekam Icon_smile2
25.12.2008 09:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #48
 
[center]2008:BestAlbums
czyli mocno subiektywny wybór najlepszych płyt roku 2008
odcinek 4
[/center]



Święta, święta, święta... Jak na razie uniknąłem objedzenia się, więc bez stękania wklejam kolejną odsłonę. Tym razem dziesiątka płyt, które prawie znalazłyby się w top 50.


60. The Killers - Day & Age
- przeraziłem się, gdy usłyszałem “Human”. Modliłem się, żeby to nie zapowiadało tego, co mi do głowy przychodziło. Pierwszy odsłuch całości i załamka. Pomyślałem: co się dzieje z tym zespołem? Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Posłuchałem jeszcze raz, drugi i zacząłem odkrywać inną stronę tego albumu. I wiecie co? Podoba mi się. Bardziej niż “Sam's Town”. A dwa ostatnie utwory (nie licząc bonusów) są rewelacyjne. Doskonałość. W ogólnym rozrachunku zasłużona, wysoka pozycja nr 60.

59. Tricky - Knowle West Boy
- nie zawodzi, czaruje, choć dla mnie chyba zbyt popowo. No i ten nie do końca udany cover. „Slow” Kylie podoba mi się znacznie bardziej.

58. dEUS - Vantage Point

57. Boy Kill Boy - Stars and the Sea

- przez dobrych kilka miesięcy widziałem Boy Kill Boy na podium tego zestawienia. Potem pojawiały się kolejne płyty, a panowie spadali, spadali… aż ciężko mi uwierzyć, że aż tu. Wiem jedno. Będę wracał częściej do tej płyty niż do wielu innych z tego podsumowania, bo jak dla mnie jest tam dużo fajnego, melodyjnego rocka z niezłą dawką hiciarstwa.

56. Erykah Badu - New Amerykah Part One (4th World War)

55. The Ting Tings - We Started Nothing

54. The Teenagers - Reality Check

- doskonałe połączenie tego wszystkiego, czym świat muzyki teraz żyje. A „Homecoming”… mistrzostwo świata! Tylko nie wiem którego.

53. Sons and Daughters - This Gift

52. Black Kids - Partie Traumatic


51. Sigur Rós - MeĂ° suĂ° í eyrum viĂ° spilum endalaust
- ja kochać tego zespoła, bardzio, bardzio. Tak bardzio, że aż żałować. Żałować, iż więcej nie być tu eksperymentów w brzmieniu zespoła. „Gobbledigook” narobić mi smaka, więc się rozczarować poziostałym zawartości klimatem Icon_lol Icon_razz



odcinek 5: Zaczynamy top 50. Jakie tytuły znajdą się wśród pięćdziesięciu najlepszych płyt roku 2008? Dowiecie się oczywiście jutro.
25.12.2008 09:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #49
 
Bardzo brzydko, że Badu nie w pięćdziesiątce <foch>
Tu się naraziłeś, bo miałem nadzieję, że będzie chociaż na w top 50 Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.12.2008 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Ja z Killersami mam tak, że to właśnie końcówka mi najbardziej utyka Icon_wink Płyta niezła.
Badu słaba i pewnie niżej bym ją dał niż ty.
Tricky! Płyta fajna, ale....za mało jak na niego. Już chyba nigdy nie dojdzie nawet do poziomu krążka z 2001 roku. Slow i Past Mistake najlepsze. Poza tym prawie wszystko znam. dEUS zadziwiająco nisko. U mnie był swego czasu na 1 miejscu, ale potem jak przychodziło do jakichkolwiek podsumowań do spadał. Zobaczymy na którym ostatecznie skończy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 11:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #51
 
aaktt napisał(a):Bardzo brzydko, że Badu nie w pięćdziesiątce <foch>
Aaktt'ciku, proszę mi się nie fochać, bo to w święta nie wypada Icon_wink2
No cóż ja na to poradzę, że od "New Amerykah..." jest 55 płyt lepszych. No nic nie poradzę :-> Uważam jednak, że to jej sukces. Kilka lat temu jej nie trawiłem w ogóle i gdyby wciąż tak było, to nawet na 1111 by się nie znalazła.
25.12.2008 11:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #52
 
saferłel napisał(a):Slow i Past Mistake najlepsze.
Past Mistake - tak! Slow - nie. Mam w pamięci wykonanie Kylie (a ja bardzo lubię ten kawałek) i w porównaniu Tricky wypado niestety na minus.
25.12.2008 11:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #53
 
saferłel napisał(a):Badu słaba i pewnie niżej bym ją dał niż ty.
A co Ty w ogóle wiesz o Badu, hę? Icon_mrgreen

Dla mnie krążek zdecydowanie dobry i muzycznie i tekstowo poruszający wiele ważnych zagadnień!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.12.2008 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
Mało i nie chcę mi się takich nudów więcej słuchać Icon_razz2 Tzn były tam 2 nawet dobre utwory, takie porządne ''4'', ale to tyle.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 11:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #55
 
Ja Ci dam nudy! Zbiera Ci się, najpierw chrabąszcze, później "artystom", a teraz to Icon_razz
Aż zacznę sobie zapisywać!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.12.2008 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
vingoe napisał(a):
saferłel napisał(a):Slow i Past Mistake najlepsze.
Past Mistake - tak! Slow - nie. Mam w pamięci wykonanie Kylie (a ja bardzo lubię ten kawałek) i w porównaniu Tricky wypado niestety na minus.

Kylie daje radę tylko w kilku numerach z ''Kylie Mingoue'' i na Impossible Princess.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 11:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
aaktt napisał(a):Ja Ci dam nudy! Zbiera Ci się, najpierw chrabąszcze, później "artystom", a teraz to Icon_razz
Aż zacznę sobie zapisywać!

Potraktuj ''artystom'' jako odpowiedź na ''misie'' ;] reszty się nie wstydzę ani trochę Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 11:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #58
 
saferłel napisał(a):Kylie daje radę tylko w kilku numerach
I akurat Slow jest dla mnie jednym z nich Icon_smile2
25.12.2008 11:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #59
 
Bo to tak jak MIA - ludzie myślą, że to tylko kilka fajnych bitów, a tak naprawdę za tym wszystkim kryje się coś więcej. A album jest naprawdę dobry, zresztą to nie tylko moje zdanie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.12.2008 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
Zgadza się. MIA zgarnia niezłe noty, to taka bardziej alternatywna piosenkarka, bo na RYM ją bardzo lubią Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.12.2008 11:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2009:BestAlbums / 2009:BestSongs mr.vingoe 67 13 951 02.02.2010 08:08 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości