Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabawa dla chętnych
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
 
Tym razem powinno być dosyć łatwo w połowie przypadków. Połowie, bo będą 4 nowości, ale wygląda, że tylko połowa z nich w top50 (może 3, jeżeli leżakownia się jeszcze rozrośnie). Początkowo miało być pięć, ale o tym potem.
Najniżej trafia utwór, który zaskoczył mnie zmianą tempa. No i akurat w tym wolniejszym nie do końca mnie zachwycił (na początku, bo w samej końcóweczce było już znakomicie).
Kolejny miał trafić w towarzystwie kolegi, ale kolega wykazał się tylko ostrym graniem i jakoś w ostatniej chwili odpadł. Tu też jest całkiem ostro, ale jest kilka innych ciekawych fragmentów i to zdecydowało.
Dwa najwyżej debiuty na razie idą łeb w łeb. Zacznę od tego, który na razie jest niżej.
Totalnie pozakręcany utwór. Jego wykonawca już wcześniej zwrócił na siebie moją uwagę, ale na moją listę nigdy nie trafił. Przy komentowaniu tego utwory zrobiłem coś, co można nazwać totalną zmyłką (chociaż nie do końca).
Jakbym słyszał innego wykonawcę. Podobne brzmienie, w niektórych fragmentach prawie identyczne, wokal też zabrzmiał mi w pewnym momencie tak samo i jeszcze do tego jeden z instrumentów. I tutaj mogę tylko powiedzieć Icon_redface2 bo mimo, że w moich uszach brzmi bardzo podobnie, to wyczytałem, że to jest zupełnie inny instrument. Icon_redface2
21.04.2009 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
Czy jedna z nowości ma :?: w nazwie? Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
21.04.2009 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
 
p.u.r.h. napisał(a):Czy jedna z nowości ma :?: w nazwie? Icon_wink2
W nazwie utworu na pewno nie. Ale wiem, co masz na myśli.
21.04.2009 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #64
 
Najniżej to może być ode mnie, ale będę cicho, żeby nie zapeszyć. Icon_wink2
Dwie środkowe - domyślam się tylko z jakich list mogą być.
Najwyższa brzmi intrygująco.
21.04.2009 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
 
abd3mz napisał(a):1. Najniżej to może być ode mnie, ale będę cicho, żeby nie zapeszyć. Icon_wink2
2. Dwie środkowe - domyślam się tylko z jakich list mogą być.
3. Najwyższa brzmi intrygująco.
1. No to wychodzi na to, że jesteś minimalistą. Icon_lol Mogłeś napisać najwyższa jest ode mnie albo nawet dwie lub trzy są ode mnie, a Ty tak skromniutko. Icon_mrgreen
2. Ciekawe czy chociaż jedną trafisz. I znowu skromnie - tylko listy, a nie utwory. Icon_wink2
3. Intrygująco? Że aż taki głuchy jestem, że nie potrafię odróżnić ..... od ........?
22.04.2009 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #66
 
1. Tak naprawdę to jest wyrachowany, bo mam nadzieję że wszystkie są ode mnie. Icon_mrgreen Icon_mrgreen
22.04.2009 11:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
 
Mogę Cię zapewnić, że na pewno nie wszystkie są od Ciebie. A ogólnie dwie z nich zostały zapożyczone z list, z których często korzystam, a dwie z których dosyć rzadko, ale w sumie to już trochę skorzystałem (o ile kojarzę, obecnie mam już po jednej piosence zapożyczonej z każdej z tych list).
23.04.2009 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
Właściwie nie planowałem zagadki w tym tygodniu, ale popatrzyłem sobie na obiedwie nowości i stwierdziłem, że tym razem wybrałem wyjątkowo paskudnie dla zgadujących, więc szkoda, żeby się zmarnowały.
Przyznam się, że znowu nie doceniłem siły utworów, bo podejrzewałem, że zajdą góra do połowy poczekalni, a widzę, że obadwa zatrzymają się najwyżej w połowie poczekalni, a tu oba trafiają do top50, a ten wyższy do top20.
I co o nich napisać:
Przede wszystkim mamy do czynienia z coverami i co ciekawe, oba utwory przypuszczalnie pochodzą z tego samego roku. Dla ułatwienia podam, że starsze są od sporej części forumowiczów (w tym od postujących listy, z których pochodzą). Jeden z nich został mocno przearanżowany, drugi brzmi moim zdaniem bardzo podobnie do oryginału (i ten jest wyżej). Ten niżej jest wykony przez artystę, który do tej pory był u mnie tylko z coverami (lub coverem - ilości nie zdradzam), których w przeciwieństwie do tego nie znałem w wersji oryginalnej. Ten wyżej pochodzi z płyty, którą można określić jako coś w rodzaju składanki (specyficznego i bardzo popularnego typu, a określenie składanka może wprowadzić w błąd), nota bene tak się składa, że to składanka z coverami jednego wykonawcy.
30.04.2009 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #69
 
Tym razem ujawnię źródło, o którym myślę: Niedźwiedź.
30.04.2009 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
 
abd3mz napisał(a):Tym razem ujawnię źródło, o którym myślę: Niedźwiedź.
Bez przesady, te utwory nie są starsze od Niedźwiedzia. Ale mogę zdradzić, że jak się urodził, to wszyscy wykonawcy (bo przynajmniej jeden z tych utworów pierwotnie śpiewał zespół) oryginałów już byli na tym świecie.
30.04.2009 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #71
 
kajman napisał(a):i stwierdziłem, że tym razem wybrałem wyjątkowo paskudnie dla zgadujących, więc szkoda, żeby się zmarnowały.
Icon_mrgreen Potrafisz tak zamotać że człowiek, ma opory.
Powiadasz że covery sa starsze od węgla...hmm bardzo ciezko jest cos wytypować. nasuwa mi się jeden w tej chwili , ale zupelnie nie pasuje do tego co przedstawiłes w tak zagmatwanej podpowiedzi.

moze jeszcze jakas podpowiedz wrzucisz Icon_lol Czy ta sa lata 70 czy póxniejsze...chodzi mi o oryginalnych wykonawców Icon_wink2
30.04.2009 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
Aro napisał(a):A moze jeszcze jakas podpowiedz wrzucisz Icon_lol Czy ta sa lata 70 czy póxniejsze...chodzi mi o oryginalnych wykonawców Icon_wink2
To może tak ułatwię - są starsze od Ciebie.
30.04.2009 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #73
 
To przyznam ze mi przychodzi na mysl Paranoid , ale ten utwór nie jest niestety na składance z coverami jednego wykonawcy.
Drugi to Eliza Lumley lecz znowu to jest zbyt młody cover .
I pozostał jeszcze "Jestem jak motyl " Maklakiewicza i Himilsbacha . I to by mi pasowało najbardziej ponieważ ma około 40 lat Icon_mrgreen
i akurat pochodzi ze składanki tychże wykonawców.
Tylko w tym wszystkim jest zbyt wiele Ale...
30.04.2009 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
 
Aro napisał(a):To przyznam ze mi przychodzi na mysl Paranoid , ale ten utwór nie jest niestety na składance z coverami jednego wykonawcy.
Drugi to Eliza Lumley lecz znowu to jest zbyt młody cover .
I pozostał jeszcze "Jestem jak motyl " Maklakiewicza i Himilsbacha . I to by mi pasowało najbardziej ponieważ ma około 40 lat Icon_mrgreen
i akurat pochodzi ze składanki tychże wykonawców.
Tylko w tym wszystkim jest zbyt wiele Ale...
Jako że pewnie jakiś kwadrans po 21 ukaże się najnowsze notowanie, to uchylę rąbka tajemnicy, ale najpierw:
Tak w ogóle to są dwa Paranoidy tutaj, ale nie wiem, czy ten drugi to cover, a tym bardziej czy pochodzi ze składanki. A co do Elizy, to nie wiedziałem, że to cover. Grabowskiego znam zbyt długo, żeby miał szansę na mojej liście.
Podobna składanka tego wykonawcy wyszła dawno temu, a z niej pamiętam zespół Bee Gees (chociaż nie tylko). I jeszcze dodam, że główny artysta wykonujący ten cover pojawia się na tej płycie jeszcze kilkakrotnie.
A ta druga to powinna być oczywista. Pisałem już, że u mnie już zagościł ten artysta, to dodam jeszcze, że z coverem tego wykonawcy co ten, o którym piszę. Myślę, że teraz przynajmniej z tym drugim będzie łatwiej, chociaż i w pierwszy BG powinno pomóc.
30.04.2009 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
W tym tygodniu jeszcze 2 godziny temu stwierdzałem, że to bez sensu, a zmieniłem zdanie. Dlaczego. O tym później. Dwie nowości będę myślę dla co poniektórych banalne. No ale będzie ich więcej. A więc od najniższej:
1. No cóż, to smoothik może nawet jazzik. Co więcej, cover tylko nie kojarzę czyj, bo piosenek o tym tytule...
2. Zespół na pewno experymentujący. Nagranie krąży na forum od dłuższego czasu (chociaż większą popularnościę tu i gdzie indziej cieszy się inne), ale miałem problemy ze zdobyciem.
Te utwory trafiły tylko do poczekalni, natomiast dwa kolejne bardzo wysoko.
3. Miałem problemy czy liczyć zespół jako polski czy zagramaniczny. No bo grają w nim polscy muzycy, ci niepolscy to nie wiem gdzie mieszkają no i na ich płycie jest utwór z polskim tytułem.
4. To powód, dla którego się jednak zdecydowałem. Utworu nie planowałem brać pod uwagę, bo poznałem w bardzo później fazie przesłuchań. Tak z ciekawości puściłem sobie po fragmenciku, tak w sumie minutę, może półtorej. A potem cały utwór. Bomba! A ja myślałem, że zespół nie nagrywa od 15 lat, a on w życiowej formie. Klimaty właśnie sprzed, a właśnie że nie sprzed 15 a sprzed 30kilku lat.
13.05.2009 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #76
 
1. Crazy
2. Skoro od dłuższego czasu to jeszcze trudniej niż zwykle=nie wiem.
3. Pesa Pesa
4. Nie mam pojęcia, ale chcę się jak najszybciej dowiedzieć.
13.05.2009 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
No i się porobiło, bo wygląda na to, że jednak mam 5 nowości. Ale 5 byłaby łatwa, gdybym napisał dlaczego. A do komentarza Sebastiana za bardzo nie mogę się odnieść.
13.05.2009 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #78
 
5. Kayo Dot
14.05.2009 07:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #79
 
kajman napisał(a):No i się porobiło, bo wygląda na to, że jednak mam 5 nowości. Ale 5 byłaby łatwa, gdybym napisał dlaczego
Icon_wink2
abd3mz napisał(a):5. Kayo Dot
Icon_mrgreen
3. tego utworu jeszcze nie słyszałem dlatego i tak bym nie dał rady skojarzyć , a ciekawi mnie jak brzmi w ich wykonaniu ten Chrząszcz . Icon_mrgreen
kajman napisał(a):A ja myślałem, że zespół nie nagrywa od 15 lat, a on w życiowej formie. Klimaty właśnie sprzed, a właśnie że nie sprzed 15 a sprzed 30kilku lat.
To w takim razie musi byc cos ekstra . Icon_smile2
Też lubie siegać po wykonawców u ktorych przespałem iles tam płyt, ale nie przypominam sobie takiej długiej przerwy. (15 lat)
EDIT: Oooo przypomniało mi się , ze natknałem się na nowy album Uriah Heep w zeszłym roku , kiedy myslałem że juz wygineli... Icon_mrgreen
14.05.2009 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
W pracy napisałem spory komentarz, ale padł net, więc teraz tylko w skrócie.
Aro napisał(a):3. tego utworu jeszcze nie słyszałem dlatego i tak bym nie dał rady skojarzyć , a ciekawi mnie jak brzmi w ich wykonaniu ten Chrząszcz . Icon_mrgreen
kajman napisał(a):A ja myślałem, że zespół nie nagrywa od 15 lat, a on w życiowej formie. Klimaty właśnie sprzed, a właśnie że nie sprzed 15 a sprzed 30kilku lat.
1. To w takim razie musi byc cos ekstra . Icon_smile2
Też lubie siegać po wykonawców u ktorych przespałem iles tam płyt, ale nie przypominam sobie takiej długiej przerwy. (15 lat)
3. Mnie też i to z wielu względów.
1. Na pewno się Tobie spodoba. Icon_lol Icon_lol Icon_lol
2. To ja przespałem, bo zespół nagrał w tym czasie 3 albumy studyjne.
14.05.2009 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości