Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabawa dla chętnych
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Aro napisał(a):
kajman napisał(a):Przyznam się, że jedna z tych odpowiedzi totalnie mnie zaskoczyła.
Jak myślisz, ktora z trzech?
czyzby :?: Icon_lol
1. A Tak na powaznie . Co do najnizszej nowości ; Czy to polski wykonawca ?? Jesli tak to chyba wiem jaki utwór kryje sie pod znakiem zapytania.
2. Jesli środkowa nowość to ta totalnie pokręcona to prawdopodobnie i u mnie zdąży zadebiutować jeszcze w tym tygodniu Icon_wink2
3. Co do najwyzszej : Paradoksalnie miałem najwiekszy problem , ale zdaje sie ze gdyby nie zadebiutował ten wykonawca którego wymieniłem , to jeszcze w zanadrzu mam drugi utwór któremu dałem szanse na 49 % .
1. Zdecydowanie nie jest polska i jak się dowiesz to już będziesz rozumiał mój komentarz.
2. Jest. I nie dziwię się, że zadebiutuje. Ciekawe czy zainteresuje się nią Sebastian?
3. No to tutaj strasznie nakręciłeś i w zasadzie nic nie rozumiem. Uff, po ponownej analizie chwyciłem.
Swoją drogą ciekawe o kim myślałeś w p. 1 i 3.
22.01.2009 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #22
 
kajman napisał(a):1. Zdecydowanie nie jest polska i jak się dowiesz to już będziesz rozumiał mój komentarz.
2. Jest. I nie dziwię się, że zadebiutuje. Ciekawe czy zainteresuje się nią Sebastian?
3. No to tutaj strasznie nakręciłeś i w zasadzie nic nie rozumiem. Uff, po ponownej analizie chwyciłem.
Swoją drogą ciekawe o kim myślałeś w p. 1 i 3.
1. To teraz znam wyniki. I jednak okazuje sie że trafiłem wszystkie trzy.
Najnizsza to Votum czyli jak najbardziej polski, a dokładnie warszawski wykonawca metalu progresywnego z płyty o tym samym tytule co debiutujacy u Ciebie utwór , ale tak na pierwszy rzut ucha to nie polska nowość Icon_mrgreen http://votumband.pl/ .
2. Mysle ze Sebastian takiego utworu sie nie przestraszy, który brzmi genialnie Icon_lol
3. 49 % dawałem Tra-La-La Band Orkiestra , lecz w tym przypadku za bardzo bym przekombinował Icon_mrgreen
22.01.2009 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Aro napisał(a):1. To teraz znam wyniki. I jednak okazuje sie że trafiłem wszystkie trzy.
Najnizsza to Votum czyli jak najbardziej polski, a dokładnie warszawski wykonawca metalu progresywnego z płyty o tym samym tytule co debiutujacy u Ciebie utwór , ale tak na pierwszy rzut ucha to nie polska nowość Icon_mrgreen http://votumband.pl/ .
2. Mysle ze Sebastian takiego utworu sie nie przestraszy, który brzmi genialnie Icon_lol
1. No proszę, niespodziewajka. Cieszą mnie takie niespodziewana a świetne polszczyzny.
2. Ja sądzę, że mu się nawet spodoba, tylko nie wiem czy aż tak mocno, chociaż dla mnie to w jego stylu.
23.01.2009 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
I znowu jeżeli ktoś chce pokombinować to zapraszam. Tym razem nowości będzie 6 (piszę tylko o takich, których tydzień temu w całym komplexie (50+p) listy nie było. A teraz trochę o nich, ale trochę inaczej niż wzykle.
3 należą do kręgu kultury anglojęzycznej (no w jednym przypadku nie wiem, czy to stwierdzenie nie jest bardzo zwodnicze, bo jednak w innym miejscu nagrywa, a z jeszcze innego pochodzi, ale mi się jakoś tak kojarzy), 2 do polskiej, a 1 do jeszcze innej (chociaż w tym przypadku to naprawdę trudno być czegokolwiek pewnym, bo strasznie to jest pomieszane).
3 mają dla mnie źródło inspiracji w jednym miejscu (i będą tego efekty), pozostałe 3 każda w innym.
Wydaje mi się, że co najmniej 1 utwór jest instrumentalny, ale słyszałem go tylko raz i mogłem (chociaż nie sądzę) przeoczyć wokal.
O jednym z wykonawców albo nie słyszałem albo zapomniałem, że słyszałem, pozostali są mi mniej lub bardziej znani, ale tylko jeden był na mojej liście (właściwie na upartego to 2).
Jeden utwór mnie zaskoczył, bo byłem pewien, że go już poznałem, a jednak widocznie wcześniej nie spełnił warunków. Drugi z kolei powinienem poznać wcześniej, ale jakoś nie za bardzo wierzyłem, że uda mi się go znaleźć (miałem powody).
Trzy utwory są moim zdaniem bardzo podobne do siebie, chociaż każdą wykonuje ktoś inny, kolejny w dosć podobnym stylu, jeszcze jeden ma podobne elementy, a jeden jest zupełnie inny.
Jeżeli chodzi o stronę wokalną, to przeważają głosy damskie.

I jeszcze jedno - większość z nich załapie się do top50, te, którym się to nie uda, będą w czołówce poczekalni.
11.02.2009 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Po przeczytaniu czuję się totalnie zakręcony. I chyba się nie podejmę tym razem. Icon_smile2

Te źródła inspiracji, to chodzi o listy, czy o kulturę, miejsce na ziemi?

kajman napisał(a):(właściwie na upartego to 2).
No na upartego, to poniekąd byli u Ciebie John Frusciante z Red Hotami i Aviv Geffen z Blackfieldem, ale inne opisy mi raczej nie pasują.
11.02.2009 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Gary napisał(a):1. Te źródła inspiracji, to chodzi o listy, czy o kulturę, miejsce na ziemi?
kajman napisał(a):(właściwie na upartego to 2).
2. No na upartego, to poniekąd byli u Ciebie John Frusciante z Red Hotami i Aviv Geffen z Blackfieldem, ale inne opisy mi raczej nie pasują.
1. Chodzi o źródła, z których zaczerpnąłem (znalazłszy je tam wcześniej) utwory. O kulturze czy miejscu na ziemi, to pisałem raczej w następnych linijkach.
2. Nie napiszę czy trafiłeś, ale szukasz dobrze. Icon_biggrin3 Przy czym na pewno nie AG, bo nawet nie pamiętałem, że Blackfield był u mnie na liście (bardzo dawno i krótko).
I jeszcze jedno. O jednym utworze wypowiadałem się, że mi się w nim coś nie podoba, ale wtedy były trochę inne warunki (o czym też pisałem).
11.02.2009 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
O Kasi Nosowskiej chyba się wypowiadałeś w tym stylu, ale to chyba dzisiaj było.
11.02.2009 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Gary napisał(a):O Kasi Nosowskiej chyba się wypowiadałeś w tym stylu, ale to chyba dzisiaj było.
To nie o niej, bo wypowiadałem się nieco ponad 4 dni temu.
11.02.2009 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
Mikromusic - Kardamon i pieprz. Icon_biggrin3
Ja w poprzednim tygodniu tego nie znałem, więc na swojej liście nie uwzględniłem.
11.02.2009 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #30
 
Nie pamiętam tej Ayo., więc nie wiem czy mogła Ci się spodobać, ale zaryzykuję: I'm Not Afraid.

Ryzyka ciąg dalszy, bo nie słyszałem jeszcze, ale być może pojawi się u Ciebie Renata Przemyk.
11.02.2009 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Wtedy wyczerpałoby się jedno źródełko. Icon_wink2
11.02.2009 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
abd3mz napisał(a):Ryzyka ciąg dalszy, bo nie słyszałem jeszcze, ale być może pojawi się u Ciebie Renata Przemyk.
Co do poprzednich to nie skomentuję, ale obydwa wymienione utwory mi się podobają, tylko na razie nie zdradzę, czy na tyle, żeby być na liście. Natomiast nagranie Renaty słyszałem, ale albo masz jakąś fatalną wersję, albo ta piosenka u mnie nie będzie miała żadnych szans. Nota bene, do Chrzanowskiej ma tego samego typu zastrzeżenia.
11.02.2009 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Gary napisał(a):Wtedy wyczerpałoby się jedno źródełko. Icon_wink2
Teraz już nie, ale z tego źródełka coś jest tylko nie zdradzę czy 1 utwór czy 3.
11.02.2009 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Jeśli chodzi o to źródełko, to jeden opis pasuje mi do niejakiej Lenki. (w sumie jak słucham utworu, to mi nie pasuje do Twojej listy, choć może niektóre elementy)

Ale jednak bardziej skłaniałbym się ku pani z polskimi korzeniami o niepolskim nazwisku. Icon_wink2
11.02.2009 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
To już 4 warianty z jednego źródełka, chociaż 4 wypycha 3. Icon_lol
12.02.2009 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #36
 
abd3mz napisał(a):Nie pamiętam tej Ayo., więc nie wiem czy mogła Ci się spodobać, ale zaryzykuję: I'm Not Afraid.
na 100%
abd3mz napisał(a):Ryzyka ciąg dalszy, bo nie słyszałem jeszcze, ale być może pojawi się u Ciebie Renata Przemyk.
he h... Sebastian, a ja mam Renatę z Twojego chomika Icon_mrgreen

Edit: dopiero doczytałem o Renacie Icon_frown Ale fakt - czekam na jakąś lepszą wersję

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.02.2009 09:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Yacy napisał(a):
abd3mz napisał(a):Nie pamiętam tej Ayo., więc nie wiem czy mogła Ci się spodobać, ale zaryzykuję: I'm Not Afraid.
na 100%
Ostro grasz. A do tej pory tylko 1jednej jej piosence udało się załapać na moją listę. Icon_wink2
12.02.2009 10:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #38
 
ale to pasuje jak ulał
kajman napisał(a):I w jednym przypadku nie wiem, czy to stwierdzenie nie jest bardzo zwodnicze, bo jednak w innym miejscu nagrywa, a z jeszcze innego pochodzi, ale mi się jakoś tak kojarzy
Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.02.2009 11:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Yacy napisał(a):ale to pasuje jak ulał
kajman napisał(a):I w jednym przypadku nie wiem, czy to stwierdzenie nie jest bardzo zwodnicze, bo jednak w innym miejscu nagrywa, a z jeszcze innego pochodzi, ale mi się jakoś tak kojarzy
Icon_lol
No fakt, pasuje jak ulał, ale gdyby nie ta angielskość, to pasowałaby do jeszcze jednego utworu, który tak samo pochodzi z jednego, nagrywa w drugim, a nie wpadłbym, że ma z nimi coś wspólnego.
12.02.2009 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
No i ciekawe, czy przesłuchanie poza "Poza Prawem" - "Przed Prawem" zmieni coś, jeśli chodzi o to typowanie. Icon_wink2

O Ayo w tym kontekście nie pomyślałem. Czyli już jest przynajmniej 4 kandydatów, nie nagrywających w swoim kraju i języku.
Gdyby 3 pochodziły ze źródła lp3, to może w końcu zapełniłaby Ci się studnia głosująca.

A może Maria Mena?
12.02.2009 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości