Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 618 (02.09.2007.)
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 618 (02.09.2007.)
I znowu lista ukazuje się we wtorek i chyba w następnych tygodniach też tak będzie, bo ostatnio mam mało czasu w weekendy a zależy mi na tym żeby każde notowanie było dokładnie przemyślane i dopracowane Icon_wink
W każdym razie na w tym tygodniu na liście dość wyraźnie zapanowały jesienne klimaty, co widać chociażby po nowym/starym liderze Icon_smile2
Ale po kolei:
- TON wracają na pierwsze aż po 16 tygodniach przerwy! (to absolutny rekord u mnie)
- średni czas trwania utworów w Top3 to... 12 minut Icon_mrgreen
- w Top10 pojawiają się 3 nowe otwory a jeden powraca i tylko jeden utwór utrzymuje pozycję sprzed tygodnia
- paradoksalnie największy skok zanotował utwór o tytule raczej wiosennym niż jesiennym Icon_wink2
- nowości są typowo jesienne, czyli przygnębiające i dołujące Icon_wink2 Po pierwsze Katatonia, z utworem pochodzącym z Ep-ki "July" a po drugie iLiKETRAiNS ze swoim najnowszym, mrocznym singlem (szczególnie przypadło mi do gustu VIDEO )
- jest jeszcze trzecia nowość, ale nie aż tak dołująca Icon_wink2

I to tyle na dziś Icon_smile


Notowanie 618
Z dnia 02.09.2007


TT PT Wykonawca Utwór IT MP


01 02 TYPE O NEGATIVE September Sun 22 1
02 03 PORCUPINE TREE Anesthetize 4 2
03 06 DEVIN TOWNSEND Solar Winds 4 3

04 01 DEVIN TOWNSEND Hyperdrive 8 1
05 05 RUSH Armor and Sword 10 5
06 04 FAIR TO MIDLAND Dance of the Manatee 20 1
07 12 PARADISE LOST Requiem 7 7
08 16 SERJ TANKIAN The Unthinking Majority 3 8
09 13 CLAWFINGER The Price We Pay 6 9
10 11 NEUROSIS Water Is Not Enough 14 10


11 10 TOOL Rosetta Stoned 12 10
12 14 FOO FIGHTERS The Pretender 5 12
13 15 QUEENS OF THE STONE AGE 3's & 7's 6 13
14 17 HURT Ten Ton Brick 4 14

15 07 RED HOT CHILI PEPPERS Stadium Arcadium 14 7
16 08 SATELLITE PARTY Hard Life Easy 9 6
17 09 THE SMASHING PUMPKINS Tarantula 15 1
18 31 FAIR TO MIDLAND April Fools and Eggmen 3 18
19 22 ANTIMATTER Another Face In the Window 4 19

20 20 OZZY OSBOURNE Not Going Away 7 20

21 19 MARILYN MANSON Heart Shaped Glasses 19 5
22 25 INCUBUS Oil and Water 9 22
23 28 MACHINE HEAD Now I Lay Thee Down 20 7

24 24 STRATA Hot/Cold (Darling Don't) 14 12
25 23 ANTIMATTER Leaving Eden 12 15
26 18 PORCUPINE TREE Fear of a Blank Planet 21 1
27 21 SATELLITE PARTY Wish Upon a Dog Star 22 6
28 33 RUSH Spindrift 5 28
29 26 THE WHITE STRIPES Icky Thump 18 9
30 30 TOOL Right In Two 44 1

31 ** KATATONIA Unfurl 1 31
32 ** iLiKETRAiNS Spencer Perceval 1 32

33 29 TYPE O NEGATIVE These Three Things 27 1
34 34 ALTER BRIDGE Rise Today 4 34
35 43 MARYLIN MANSON Putting Holes In Hapiness 2 35
36 42 KORN Evolution 9 29

37 32 KARNIVOOL Roquefort 10 32
38 36 QUEENS OF THE STONE AGE Sick Sick Sick 18 6
39 35 DEAD POETIC Self-Destruct and Die 9 31
40 38 (INTHECLEAR) Long Faces 4 38

41 41 KULA SHAKER Second Sight 2 41
42 44 EVANS BLUE The Pursuit 10 35
43 45 HIM The Kiss of Dawn 2 43

44 ** THE SMASHING PUMPKINS That's the Way (My Love Is) 1 44
45 27 THE SMASHING PUMPKINS Doomsday Clock 9 20
46 40 HURT House Carpenter 26 1
47 39 HURT UBleed 15 39
48 48 PARADISE LOST The Enemy 20 1
49 49 ISIS Holy Tears 37 1
50 50 MEGADETH Sleepwalker 25 6

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
04.09.2007 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
I jeszcze albumy: zmian sporo, ale nowości brak Icon_wink2

P.U.R.H. Album Chart

[Obrazek: DevinTownsendZiltoid300.jpg]

01 01 DEVIN TOWNSEND Ziltoid the Omniscient

02 05 FAIR TO MIDLAND Fables From a Mayfly

03 02 PORCUPINE TREE Fear of a Blank Planet

04 07 RUSH Snakes & Arrows

05 04 TYPE O NEGATIVE Dead Again

06 08 TOOL 10 000 Days

07 03 PERRY FARRELL'S SATELLITE PARTY Ultra Payloaded

08 09 QUEENS OF THE STONE AGE Era Vulgaris

09 10 PARADISE LOST In Requiem


10 06 THE SMASHING PUMPKINS Zeitgeist


[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
04.09.2007 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
Cytat:01 01 DEVIN TOWNSEND Ziltoid the Omniscient
Bardzo ciekawa okładka Icon_biggrin3

.
04.09.2007 02:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
p.u.r.h. napisał(a):09 13 CLAWFINGER The Price We Pay 6 9

a ja niezmiennie będę kibicował tej piosence Icon_smile
bo uważam, że te osiem, które jest wyżej, jest zdecydoweanie gorszych do pozycji numer 9 Icon_smile2
04.09.2007 03:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
stavanger napisał(a):
Cytat:01 01 DEVIN TOWNSEND Ziltoid the Omniscient
Bardzo ciekawa okładka Icon_biggrin3
A pewnie, zresztą nie tylko okładka Icon_biggrin3 Icon_mrgreen

Listoholik napisał(a):
Cytat:09 13 CLAWFINGER The Price We Pay 6 9
a ja niezmiennie będę kibicował tej piosence Icon_smile
bo uważam, że te osiem, które jest wyżej, jest zdecydoweanie gorszych do pozycji numer 9

Ja mam na ten temat nieco odmienne zdanie, co nie zmienia faktu że 9 miejsce to na pewno nie jest szczyt możliwości Clawfingera Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
04.09.2007 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Bardzo mnie zaskoczył debiut zespołu iLiKETRAiNS. Słyszałem fragment jednego utworu na last.fm i zupełnie mi się nie spodobał... Ale może to nie był właściwy fragment... Z Katatonią miałem się zapoznać, ale przeszkodziły mi w tym moje wirusy.
Tak więc jedyną znaną mi nowością jest The Smashing Pumpkins. Ten kawałek jest o wiele słabszy od "Tarantuli" i jest już od dwóch tygodni nawet poza poczekalnią mojej listy... Może jeszcze się przekonam, skoro Ty się przekonałeś...

Niestety lista z tygodnia na tydzień podoba mi się coraz mniej. W pierwszej dziesiątce zdecydowanie dominują mroczne zespoły z Type O Negative i Devin Townsend na czele. W tej chwili są tam tylko dwa kawałki z mojej listy. To Fair To Midland i Serj Tankian, który ładnie awasuje w tym tygodniu Icon_smile2
Chciałbym zapoznać się z kolejnymi dwoma utworami. "Requiem" słyszałem już co prawda na myspace, albo na podobnej stronie, jednak nie przypominam sobie, żebyś mi wysyłał, więc poproszę, jakbyś mógł.
Drugim utworem, z którym chciałbym się zapoznać bliżej, jest nowy Devin Townsend. Pierwszy utwór za bardzo mi nie podszedł, ale dwa utwory, które kilka lat temu rządziły na Twojej liście bardzo mi się spodobały...

Bardzo ostro do góry idzie Fair To Midland, ale to było do przewidzenia.
Do góry pną się też dwa utwory, które powracały tydzień temu (Korn i Evans Blue). Znany jest już nowy singiel Evans Blue. Będzie nim pierwszy utwór na płycie, "In A Red Dress And Alone", który pojawia się już u mnie w poczekalni. Co prawda nie jest to jakiś powalający debiut, ale myślę, że będzie sukces na miarę poprzedniego singla, bo to świetna płyta.
Jedną z moich największych tegorocznych zaległości jest najnowsza płyta zespołu Queens Of The Stone Age. Powoli zaczyna chwytać mnie "3's & 7's" i chyba będzie jeszcze większy sukces niż ten osiągnięty przez "Sick Sick Sick". To jest zupełnie inne granie niż na poprzedniej płycie, ale te utwory są równie dobre, jak hity z "Lullabies To Paralyze", które rządziły u mnie na liście w 2005 roku.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
05.09.2007 01:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
mrsap napisał(a):Bardzo mnie zaskoczył debiut zespołu iLiKETRAiNS. Słyszałem fragment jednego utworu na last.fm i zupełnie mi się nie spodobał... Ale może to nie był właściwy fragment...
Moje pierwsze wrażenie też było negatywne Icon_wink2 Na pewno trzeba trochę czasu żeby się z nim oswoić Icon_wink2
mrsap napisał(a):Z Katatonią miałem się zapoznać, ale przeszkodziły mi w tym moje wirusy.
Chciałbym zapoznać się z kolejnymi dwoma utworami. "Requiem" słyszałem już co prawda na myspace, albo na podobnej stronie, jednak nie przypominam sobie, żebyś mi wysyłał, więc poproszę, jakbyś mógł.
Drugim utworem, z którym chciałbym się zapoznać bliżej, jest nowy Devin Townsend.
Chyba trzeba będzie pomyśleć nad hodowlą chomików Icon_mrgreen OK, postaram się powysyłać, chociaż Interia ostatnio niestety gdzieś gubi niektóre przesyłki ;\
mrsap napisał(a):Niestety lista z tygodnia na tydzień podoba mi się coraz mniej. W pierwszej dziesiątce zdecydowanie dominują mroczne zespoły z Type O Negative i Devin Townsend na czele. W tej chwili są tam tylko dwa kawałki z mojej listy. To Fair To Midland i Serj Tankian, który ładnie awasuje w tym tygodniu Icon_smile2
No cóż, ostatnio rzeczywiście słucham dość dziwnej muzyki, przy czym Devina nie określiłbym jako mrocznego, jego ostatni album jest wręcz zabawny Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
05.09.2007 10:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Dzięki za przesyłki. Jeszcze nie rozpakowałem, ale widzę, że jest tego sporo Icon_smile2 Chyba należy się plusik Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
05.09.2007 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
No cóż, porobiło się. U mnie These Three Things w tym tygodniu przebudziło się i szykowało do ataku, przypuszczalnie wyprzedzając sporo September sun, a tymczasem bye bye. Tool być może będzie u Ciebie mógł bezpiecznie spaść, bo pojawiła się 4 osoba, której tak się to spodobało, że trafiło na listę. No i niesamowicie cieszy debiut iLiKETRAiNS.
05.09.2007 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
p.u.r.h. napisał(a):
mrsap napisał(a):Bardzo mnie zaskoczył debiut zespołu iLiKETRAiNS. Słyszałem fragment jednego utworu na last.fm i zupełnie mi się nie spodobał... Ale może to nie był właściwy fragment...
Moje pierwsze wrażenie też było negatywne Icon_wink2 Na pewno trzeba trochę czasu żeby się z nim oswoić Icon_wink2
Mi przywalił już przy pierwszym przesłuchaniu i przywala coraz mocniej. Nie wiem, dokąd to zajdzie, chociaż pojawi się u mnie utwór, który moim zdaniem jest w podobnym klimacie i być może odbierze mu część uroku.
05.09.2007 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
No to za tydzień Porki ponownie na 1 miejscu. Icon_wink2 Przynajmniej mam taką nadzieję. Choć osiągnięcie obecnego lidera faktycznie rewelacyjne. Icon_smile2
Nowa piosenka Smashing Pumpkins na podobnym miejscu jak u mnie. Może już jutro uda się jej przedostać do czterdziestki i wymienić "Tarantulę", którą dopadł podobny syndrom jak na większości tutejszych list, na których była (jest).
06.09.2007 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
Gary napisał(a):[...] "Tarantulę", którą dopadł podobny syndrom jak na większości tutejszych list, na których była (jest).

nooo, u mnie Tarantula doszła najwyżej do pozycji 99 Icon_wink2
06.09.2007 07:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Listoholik napisał(a):nooo, u mnie Tarantula doszła najwyżej do pozycji 99 Icon_wink2
No to całkiem rewelacyjny wynik licząc jeszcze poczekalnię to sporo piosenek wyprzedziła. Icon_wink2
06.09.2007 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Gary napisał(a):No to za tydzień Porki ponownie na 1 miejscu. Icon_wink2 Przynajmniej mam taką nadzieję.
Podejrzewam, że może być trudno, bo Ziltoid tanio skóry nie sprzeda i przy pomocy Devina może też wedrzeć się na szczyt, bo od Hyperdrive, które już tam było, Solar winds są znacznie lepsze. A myślę że i Złe Typy mogą się negatywnie odnieść do próby zrzucenia ich z tronu.
06.09.2007 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Listoholik napisał(a):
Gary napisał(a):[...] "Tarantulę", którą dopadł podobny syndrom jak na większości tutejszych list, na których była (jest).
nooo, u mnie Tarantula doszła najwyżej do pozycji 99 Icon_wink2
Wprawdzie moja lista liczy z poczekalnią tylko 80-90 pozycji, ale patrząc jak daleko było do niej Tarantuli, to podejrzewam, że jeszcze gorzej ją potraktowałem.
06.09.2007 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #16
 
kajman napisał(a):jeszcze gorzej ją potraktowałem


no właśnie, a to kiedyś był taki fajny zespół...
pamiętacie - chwilami genialną wręcz - płytę ADORE sprzed 9 lat?
06.09.2007 08:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):jeszcze gorzej ją potraktowałem
no właśnie, a to kiedyś był taki fajny zespół...
pamiętacie - chwilami genialną wręcz - płytę ADORE sprzed 9 lat?
Akurat Smashing to nigdy nie była moja ulubiona muzyka i płyty nie znam, ale chyba moim ich ulubionym utworem było coś, co nazywało się chyba Ava adore (zbyt jestem leniwy, żeby do notatek zaglądać).
06.09.2007 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
kajman napisał(a):
Gary napisał(a):No to za tydzień Porki ponownie na 1 miejscu. Icon_wink2 Przynajmniej mam taką nadzieję.
Podejrzewam, że może być trudno, bo Ziltoid tanio skóry nie sprzeda i przy pomocy Devina może też wedrzeć się na szczyt, bo od Hyperdrive, które już tam było, Solar winds są znacznie lepsze. A myślę że i Złe Typy mogą się negatywnie odnieść do próby zrzucenia ich z tronu.
Widzę że Kajman mnie wyręczył i zgadzam się w pełni z tym komentarzem Icon_wink2

Listoholik napisał(a):no właśnie, a to kiedyś był taki fajny zespół...
pamiętacie - chwilami genialną wręcz - płytę ADORE sprzed 9 lat?
No cóż, akurat za "Adore" nigdy nie przepadałem (aczkolwiek "Ava Adore" radziło sobie u mnie nieźle), zdecydowanie wolę poprzednie ich longplaye Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
07.09.2007 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Z top 10: Lider, RUSH
Z 11-20: Tool, QOTSA, RHCP, TSP
z 21-30: Marylin, Porcupine Tree, Tool, TWS, Satelite Party, RUSH.
z 31-40: Korn, Manson, QOTSA
z 41-50: TSP x 2

Tak w skrócie oddaje uwielbienie dla tych kawałków Icon_smile Liczę bardzo, że Rush na podium wskoczy....i znów lista gdzie jest Fair To Midland i Serj...Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.09.2007 12:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości