Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
15 najlepszych ciężkich piosenek mojego życia. Nie będę się rozpisywał. Niech muzyka się broni sama.

15 Queens Of The Stone Age - Regular John

[Obrazek: 4056448.jpg]

Josh Home - człowiek, który ma pustynię we krwi.

14 Nirvana - Heart Shaped Box

[Obrazek: 1631430.jpg]

Człowiek potargany życiem. Choć zdarza się to bardzo rzadko to uroniłem łzę.

13 Pearl Jam - Tremor Christ

[Obrazek: 1966897.jpg]

Nazwa kiepska, ale repertuar zapisał się dużymi zgłoskami. Gdy Eddie śpiewa o cierpieniu - jest wtedy najbardziej autentyczny.

12 Deftones - Digital Bath

[Obrazek: 4128560.jpg]

Kawałek po prostu niebiański.

11 Paw - Hope I Die Tonight

[Obrazek: R-5836844-1404063165-2679.jpeg.jpg]

Nie będę się rozwodził. Wielki sentyment, piękna melodia, piękne nawiązanie do klasyki lat 70. Słuchałem po kilkanaście razy dziennie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.03.2017 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
Zaczynam największą 10 - tkę. Nie będę robił wielkich opisów. Sami róbcie sobie swoje projekcje. Warto.


10 Marilyn Manson – Wormboy

[Obrazek: 1508078.jpg]

Niby jak Ziggy, ale w najbardziej klaustrofobicznym ujęciu.

9 Slayer - South of Heaven

[Obrazek: 3891866.jpg]

Na południe od piekła rządzą już tylko najlepsi trashowcy w historii.

8 Megadeth - À Tout le Monde

[Obrazek: Megadeth_-_A_Tout_Le_Monde.jpg]

Nie ma w top 200 innego "wielkiego" na M. Trudno. Wolę Dave'a na kacu niż wyczesanego Larsa.

7 Helmet – Milquetoast

[Obrazek: milketoast.bmp]

Gdyby porównać muzykę Page'a i ekipy do samochodów. Byłby to wóz, którego jazda niemożliwa byłaby bez kasku.

6 Danzig — Cantspeak

[Obrazek: 1614393.jpg]

Glenn nie jest z Polskiego Pomorza. Aler mrok z Cantspeak jest właściwie jak cała historia tego regionu.

5 Monster Magnet - Negasonic Teenage Warhead

[Obrazek: 1904037.jpg]

Takie rzeczy nie powstają na trzeźwo.

4 Queensrÿche – Disconnected

[Obrazek: 1832306.jpg]

Niesamowite historie opowiedział nam ten zespół. Po dziś dzień mam gębę rozdziawioną.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.04.2017 08:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
Zostało Top3. Jestem bardzo ciekaw, czy pojawi się chociaż jakaś jedna znana firma.
01.04.2017 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
Brązowy medal

3 Type O' Negative - Love You To Death

[Obrazek: 2618906.jpg]

Najpiękniejsza metalowa ballada wszechczasów. Absolutna perła godna największych tego świata. Piękny gotycki klimat w cudownej jesiennej poświacie. Wstyd nie znać, żal nie pokochać...
Am I good enough for you? You'll always be good enough Peter. RIP [*]

Srebrny medal

2 Tiamat - Whatever That Hurts

[Obrazek: 0.jpg]

Aż wierzyć się nie chce, że współtwórcą tego brylantu jest człowiek urodzony w Zabrzu. Waldemar Sorychta zrobił to co z diamentu normalnie robią jubilerzy. Cała płyta jest czymś kompletnie ponadczasowym, czymś niezwykle zjawiskowym. Ostatnio puściłem sobie tę płytę (aby wyłonić medalistę) i totalnie mnie zatkało po raz kolejny. Chciałem pierwotnie, by to Gaia wygrała, bo jednak trochę różni się od repertuaru formacji. Jakiś użytkownik napisał: "If this album isn't in your collection, you're a sinner". Chyba najlepszy komentarz Icon_smile

Najlepszy Ciężki Utwór Dziobasa!

1 Nine Inch Nails – Burn

[Obrazek: 3327659.jpeg]

Na pewnym etapie Trent zrobił ze mnie marionetkę. Ulepił mnie i mój światopogląd. Burn posłuchałem po raz pierwszy w ... radio. Jakiś wieczorny cudak dla zakręconych melomanów. Wariowałem na punkcie NIN już wcześniej, ale Burn było kulminacją tej fascynacji, dopełnionej filmem z którego ów pieśń pochodzi. Zresztą Woody Harrelson do tej pory uchodzi za bodaj mojego ulubionego aktora. Ale to już zupełnie inna historia.

Dziękuję Wam za komentarze i za śledzenie tego Topu. Wiem, że pewne wybory mogłyby być inne, ale to był mój top. I nie żałuję ani jednej sekundy przy jego sporządzaniu. Mam też nadzieję, że ktoś mógł poznać jakąś ciekawostkę, czasem mógł inaczej spojrzeć na artyste, którego wydawało się, że już dobrze zna. Jeśli zasiałem jakieś ziarno - jestem bardzo szczęśliwy.
Następny top będzie zupełnie inny, ponieważ składać się będzie z piosenek lekkich i wiem, że audytorium będzie zupełnie inne - ale poziom bardzo wysoki. Dziękuję też tym wszystkim artystom, którzy przez ostatnie 40 lat dostarczyli mi gigantyczną ilość świetnych piosenek. Kocham Was.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.04.2017 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 007
Dołączył: May 2021
Post: #25
RE: 40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Ciężkiej Muzyki Wszech czasów
O panie, ale mocarny zestaw! Na dodatek sporo rzeczy, których kompletnie nie znam. Będzie eksplorowane w wolnych chwilach.

Karpie zjem!
01.05.2022 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  40 Lat minęło - Czyli wielkie podsumowanie Lekkiej i Średniej Muzyki Mojego Życia dziobaseczek 114 15 853 09.02.2021 11:44 AM
Ostatni post: AKT!
  10 Lat Minęło - Czyli Podsumowanie 10 Lat Dziobasowej Listy Antyprzebojów dziobaseczek 75 34 997 21.07.2019 09:34 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowe kosze obfitości, czyli utwory życia dziobaseczek 151 122 454 20.01.2017 10:42 PM
Ostatni post: thestranglers
auto Wielkie podsumowanie czterech lat na MyCharts dziobaseczek 67 11 037 24.11.2012 11:26 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości