Ankieta: Jaki jest najlepszy album Faith No More?
We Care A Lot!
Introduce Yourself
The Real Thing
Angel Dust
King For A Day...Fool For A Lifetime
Album Of The Year
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 30 FAITH NO MORE
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Ahes To Ashes trochę za bardzo mi przypominało zwolnione Midlife Crisis, w dodatku refren nie grzeszy żadnym większym pomysłem. Mógłbym tu zrobić roszadę ewentualnie o 5 pozycji w górę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2008 11:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
20 - Mouth To Mouth (Album Of The Year)
19 - Edge Of The World (The Real Thing)
18 - Digging The Grave (King For A Day...Fool For A Lifetime)
17 - Epic (The Real Thing)
16 - Stripsearch (Album Of The Year)

Lista płyt:

Album Of The Year - 40 pkt.
The Real Thing - 34 pkt.
Angel Dust - 27 pkt.
King For A Day...Fool For A Lifetime - 18 pkt.
Introduce Yourself - 2 pkt.
We Care A Lot! - 0 pkt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2008 12:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Epic szokująco nisko, ciekawe czy będzie coś jeszcze z "Real Thing"? Za to na 16 największy hit FNM w historii mojej listy (ale to tylko dlatego że nie powstawała ona w czasach "Angel Dust" Icon_wink2) Natomiast drugiego mojego największego ich hitu jeszcze nie było, ale mam nadzieję że jednak będzie (podpowiem że też pochodzi z "Album of the Year") :->

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
12.12.2008 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Chyba wiem o jaki numer Ci chodzi Icon_razz2

Epic to świetny numer, ale na szczęście mają lepsze Icon_biggrin I kto tu powiedział, że to zespół jednego numeru :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2008 04:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
A ktoś tak mówił?
12.12.2008 04:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
To była przenośnia, nie odnosi się to do żadnego postu z tego forum. Jest kilka rankingów pewnych szanowanych pism, które tak właśnie twierdzą Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2008 05:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
15 - Land Of Sunshine (Angel Dust)
14 - Last Cup Of Sorrow (Album Of The Year)
13 - From Out To Nowhere (The Real Thing)
12 - Evidence (King For A Day...Fool For A Lifetime)
11 - She Loves Me Not (Album Of The Year)

Lista płyt:

Album Of The Year - 77 pkt.
The Real Thing - 52 pkt.
Angel Dust - 43 pkt.
King For A Day...Fool For A Lifetime - 37 pkt.
Introduce Yourself - 2 pkt.
We Care A Lot! - 0 pkt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2008 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Z piątki (16-20) znam/lubię "Epic", z tej wyższej "Evidence".
Skoro "Epic" tak nisko, to pewnie "Easy" wcale nie będzie. (Zawsze myślałem, że ten drugi jest ich najpopularniejszym utworem)
12.12.2008 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Jest też i mój "hit numer dwa" Icon_smile2 14 miejsce nie jest złe ale liczyłem na więcej Icon_wink2 Tym bardziej że np. nr 11 dałbym nieco niżej :]
Angel Dust został wyraźnie w tyle ale pewnie trochę przyatakuje w Top10 Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
12.12.2008 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Nie ukrywam, że w Faith No More ogromnie podoba mi się ich lżejsza strona warsztatu stąd to wysokie miejsca She Loves Me Not czy Evidence. I na pewno w top 10 też coś w podobnych klimatach będzie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2008 09:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Też bardzo lubię lżejsze oblicze FNM, zresztą Evidence to ich mój ścisły top, ale akurat She Loves Me Not nie cenię zbytnio... ;]

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.12.2008 12:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
10 - Paths Of Glory (Album Of The Year)
09 - Falling To Pieces (The Real Thing)
08 - Ricochet (King For A Day...Fool For A Lifetime)
07 - Just A Man (King For A Day...Fool For A Lifetime)
06 - Everything's Ruined (Angel Dust)

Lista płyt:


Album Of The Year - 98 pkt.
King For A Day...Fool For A Lifetime - 84 pkt.
The Real Thing - 74 pkt.
Angel Dust - 68 pkt.
Introduce Yourself - 2 pkt.
We Care A Lot! - 0 pkt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.12.2008 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Hoho, mocny zestaw. Na 10 pewnie juz ostatni przestawiciel "Albumu Roku", ja na tamtym albumie stawiam go na trzecim miejscu. 9 też bomba, ale na "Real Thing" wolę parę innch Icon_wink2 Na 8 i 7 jedne z mocniejszych punktów "King For a Day", jednak tak coś czuję że moich dwóch ulubionych może nie być Icon_mrgreen A 6 to też moja ścisła czołówka.

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.12.2008 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Ok zanim wstawię ostatnią piątkę zdradź ulubieńców ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.12.2008 11:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
OK, na albumie zajmują miejsca 8 i 11 ;]

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
14.12.2008 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Przyznam, że ten top trwał tak do miejsca drugiego....lider był znany od dawien dawna. Nie zaskoczy pewnie Was fakt, że Midlife to pierwszy numer jaki poznałem jeśli chodzi o FNM. Od razu wtedy ''załapał'' i tak jest do dziś. Potrafię słuchać go kilkanaście razy pod rząd. To jeden z tych utworów, które nigdy się nie nudzą. Naprawdę. Tuż za nim na podium A Small Victory - to z kolei jedyny numer, który kojarzyłem jakby z czasów swojej młodości. Bardzo charakterystyczna linia melodyjna i świetny klip, który w przypadku tej grupy jest rzadkością Icon_wink (zobaczcie taki Everything's Ruined np. Icon_biggrin).
Just A Man to pewnie wielka sensacja, bo utwór dość mało znany, zamykający płytę King For A Day... (więc może nie każdy wytrwał do niego Icon_biggrin) w stylu gospel Icon_wink.
Jest też ulubiony numer p.u.r.h.a Icon_razz2, a za nim słynne Easy, które pierwotnie miało być w okolicach top 15-20...bo tak luźno do tego podszedłem na początku tworzenai topu, ale gdy przyszła jego kolej na odsłuch.....i to jest siła hitów Icon_wink

Dzięki komentującym i UFO (czyli zwiadowcom, którzy nie zostawili znaku Icon_razz2)


05 - Easy (Angel Dust)
04 - King For A Day (King For A Day...Fool For A Lifetime)
03 - Take This Bottle (King For A Day...Fool For A Lifetime)
02 - A Small Victory (Angel Dust)
01 - Midlife Crisis (Angel Dust)



Lista płyt:

Angel Dust - 159 pkt.
King For A Day...Fool For A Lifetime - 139 pkt.
Album Of The Year - 98 pkt.
The Real Thing - 74 pkt.
Introduce Yourself - 2 pkt.
We Care A Lot! - 0 pkt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.12.2008 12:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #37
 
saferłel napisał(a):Dzięki komentującym i UFO (czyli zwiadowcom, którzy nie zostawili znaku Icon_razz2)
jako UFO dzięki za top, ustosunkuję się do niego jak poznam dokładnie ich repertuar, już tak mnie wychowano by nie zabierać głosu w sprawach o których niewiele się wie Icon_wink2 mój ulubiony utwór Faith jest na miejscu 30,ale to jeden z tych ledwie 4-5 które znam... poprawię się Icon_wink2
14.12.2008 12:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
saferłel napisał(a):Jest też ulubiony numer p.u.r.h.a Icon_razz2,
Mój ulubiony z "King For A Day", mówiąc precyzyjnie Icon_razz2 Bo mój numer jeden FNM nie jest zaskakujący, z tego względu że jest taki sam jak twój Icon_smile2 W każdym razie nr. 4 też cieszy bardzo, ale że wyprzedzi go Take This Bottle to na pewno bym nie obstawiał Icon_wink2 Szkoda że mój drugi ulubiony się nie załapał, uwielbiam go sobie puszczać rano Icon_mrgreen
No i Angel Dust jednak wygrał rzutem na taśmę Icon_biggrin3
Czyli jednak w kwestii FNM w wielu punktach się zgadzamy Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
14.12.2008 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
saferłel napisał(a):01 - Midlife Crisis (Angel Dust)
Icon_biggrin3
Super!

saferłel napisał(a):05 - Easy (Angel Dust)
A jednak jest! Nawet nie wiedziałem, że to z tej płyty jest. Myślałem, że nagrali sobie covera między albumami.
14.12.2008 01:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Easy mam w wersji z Angel Dust i wiele tłoczeń tej płyty posiada ten numer. Pierwotnie go tam nie było, ale został po kilku miesiącach od premiery dodany jako track numer 14.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.12.2008 12:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości