Ankieta: Jaki jest najlepszy album Faith No More?
We Care A Lot!
Introduce Yourself
The Real Thing
Angel Dust
King For A Day...Fool For A Lifetime
Album Of The Year
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 30 FAITH NO MORE
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
TOP 30 FAITH NO MORE
[Obrazek: 9019711.jpg]

Pierwszy top z serii - ''Mniej znani, aczkolwiek tak samo lubiani''. Nie będzie bowiem zaskoczeniem jeśli powiem, że Faith No More w porównaniu do Depeche Mode i Radiohead, którzy gościli na placu mojego TOP-u nie są tak charakterystycznym i rozpoznawalnym zespołem, a to nie dobrze. W szczególności dlatego, że wbrew pogłoskom wcale nie są artystą z grupy one-hit wonder [Epic], nie mógłbym też ich dopisać do koalicji five-hit wonder czy nawet eight-hit wonder - ale to samo wyjdzie w czasie zabawy.

Faith No More to grupa wyjątkowa. Od 1989 roku, gdy na miejsce pierwotnego wokalisty wszedł Mike Patton, Faith No More stało się dużym wydarzeniem muzycznym, jednym z prekursorów alternatywnego metalu - mało tego - łączyli oni mocne i wyraziste brzmienia z muzyką jazzową, funkową, rapem czy też po prostu klasycznym rockiem. To niebagatelna mieszanka pomysłów dowodzona przez duet Patton-Bordin, która niestety w tym roku obchodziła 10 rocznicę rozwiązania.
Mój top jednakże związany jest z promykiem nadziei jaki został rzucony przez magazyn Kerrang!, który twierdzi, że Faith No More ma już wynajęte sale koncertowe w Wielkiej Brytanii na przyszły rok i planuje całkiem sporą trasę. Co prawda pojedynczy muzycy ze składu zaprzeczają temu, ale....no jednak Kerrang! to Kerrang!, a skład Faith No More chyba wolałby by come-back nadszedł w atmosferze niespodzianki i absolutnego zaskoczenia Icon_smile Ile razy to już tak było w tym show-businessie. No nic.
Ta miła informacja zbiegła się w czasie z moim ponownym odsłuchem dyskografii grupy (w ramach powtórki z rozrywki of course) i pomyślałem, że to nie może być przypadek Icon_wink A od braku przypadku do Top-u już tylko jeden krok.

Moja historia z Faith No More nie jest przesadnie zobowiązują. Po prostu ich polubiłem oglądając podesłane przez znajomego klipy do dwóch piosenek (nazw nie ujawnię ze zrozumiałych względów). Przesłuchałem dyskografię. Przy pewnej pozycji bardzo się podekscytowałem, reszta wypadło gorzej, a jeszcze inny odsetek w ogóle mnie zawiódł na całej linii. Obecnie, w sytuacji na dzień 9 grudnia 2008 sytuacja wygląda nieco inaczej - ale o tym dowiecie się z Topu.

Lista składać będzie się z 30 piosenek, postowanych co 5 (prawdopodobnie każdego dnia rano i wieczorem dwie serie). Czemu 30? Otóż FNM nie ma na swoim koncie wystarczająco dużej liczby utworów, które POWINNY znaleźć się w takim zestawie, podkreślam POWINNY, bo nagrali prawdopodobnie trochę więcej niż 50, ale nie wszystkie są zbyt ciekawe Icon_mrgreen - przynajmniej dla mnie.

Ciekawy jestem jak odebrany zostanie ten mój mały subiektywny ranking na forum. Na pewno nikt nie spodziewał się, że akurat strzeli mi taki pomysł by zespół alt. metalowy oceniać : Icon_mrgreen W dodatku Polska nie jest chyba kolebką fanów i znawców ich muzyki. Linki jednak oczywiście podam i zachęcam już z góry do zapoznania się. Naprawdę - wybrałem tylko najlepszych.

Zaczynamy dziś wieczorem - tak sądzę... Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2008 04:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Ja najbardziej lubię "Ashes To Ashes".
A u ciebie spodziewam się "Midlife Crisis" w czołówce. Icon_razz
09.12.2008 05:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
1981 napisał(a):Ja najbardziej lubię "Ashes To Ashes".
Zobaczymy co da się zrobić, a raczej dało, bo top ułożony Icon_mrgreen

1981 napisał(a):A u ciebie spodziewam się "Midlife Crisis" w czołówce. Icon_razz
Czemu akurat ten :>? Podejrzewasz mnie, że mam kryzys wieku średniego Icon_biggrin?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2008 05:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
Dla mnie najlepszy utwór FNM to "Epic", stawiam, że będzie wysoko na Twoim topie Icon_wink2
09.12.2008 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
 
oj Koszmarku, Saferłel to jednak nie ten rocznik, by pamiętał ten utwór z LP3 (edit: i szału, jaki wtedy na ten kawałek panował, i jak bardzo wywoływał ten utwór ciary na plecach Icon_wink2 )
więc myślę, że Epic niekoniecznie musi u niego triumfować Icon_wink2
09.12.2008 06:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Dokładnie. Ale oczywiście mimo tego bardzo dobrze orientuje się w tej piosence Icon_biggrin Sądzę jednak, że koszMAREK akurat nie miał na myśli Epic w związku z tym, że miałbym go na Lp3 słyszeć Icon_wink Równie dobrze mógł napisać Easy czy też Evidence - oba były przebojami z tego co widzę w archiwum.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2008 06:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Nie znam zbyt dużo, ale moim ulubionym utworem jest pierwszy poznany, czyli "Midlife Crisis". Oby był jak najwyżej. Icon_smile2
09.12.2008 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Wreszcie jakiś Top dla mnie Icon_mrgreen Będę uważnie obserwowować Icon_wink2
Przy okazji polecam też inne bandy Mika Pattona: Mr. Bungle, Fantomas, Tomahawk, Peeping Tom, itd... Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
10.12.2008 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Cytat:W szczególności dlatego, że wbrew pogłoskom wcale nie są artystom z grupy one-hit wonder
Przepraszam, że się uczepię, ale błagam, zmień to, bo aż się nieprzyjemnie czyta całkiem miły tekst, jak się widzi TAKIE kwiatki Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.12.2008 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #10
 
etam, czepjasz sie ortografji, na polonistyce jesteś, czy czo? Icon_mrgreen
10.12.2008 10:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
p.u.r.h. napisał(a):Wreszcie jakiś Top dla mnie Icon_mrgreen Będę uważnie obserwowować Icon_wink2
Przy okazji polecam też inne bandy Mika Pattona: Mr. Bungle, Fantomas, Tomahawk, Peeping Tom, itd... Icon_smile2

Ja dodałbym mój ulubiony, którego nie wymieniłeś: Lovage

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2008 11:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
aaktt napisał(a):
Cytat:W szczególności dlatego, że wbrew pogłoskom wcale nie są artystom z grupy one-hit wonder
Przepraszam, że się uczepię, ale błagam, zmień to, bo aż się nieprzyjemnie czyta całkiem miły tekst, jak się widzi TAKIE kwiatki Icon_sad

Uznaj to za liczbę mnogą Icon_wink Z NIOM mi się właśnie pomyliło Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2008 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Dziś trochę zaspałem, więc postuję należne dwie części po 5 numerów:

30 - Ashes To Ashes (Album Of The Year)
29 - We Care A Lot (Introduce Yourself)
28 - Collision (Album Of The Year)
27 - Caffeine (Angel Dust)
26 - Cuckoo For Caca (King For A Day...Fool For A Lifetime)
25 - Crack Hitler (Angel Dust)
24 - Underwater Love (The Real Thing)
23 - RV (Angel Dust)
22 - Be Aggressive (Angel Dust)
21 - Helpless (Album Of The Year)


Lista płyt:

Angel Dust - 27 pkt.
Album Of The Year - 14 pkt.
The Real Thing - 7 pkt.
King For A Day...Fool For A Lifetime - 5 pkt.
Introduce Yourself - 2 pkt.
We Care A Lot! - 0 pkt.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2008 11:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #14
 
ta 10-tka bardzo mi sie podoba Icon_smile
warto było czekać - choć już się niecierpliwiłem, i miałem właśnie napisać, że zaraz sam Cie wyprzedze z jakims swoim Topem Icon_wink
10.12.2008 11:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Listoholik napisał(a):tswoim Topem Icon_wink

A można się czegoś spodziewać w najbliższej przyszłości? Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2008 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #16
 
spodziewać się zawsze można, bądź cierpliwy, a będzie Ci dane Icon_mrgreen
10.12.2008 11:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Listoholik napisał(a):spodziewać się zawsze można, bądź cierpliwy, a będzie Ci dane Icon_mrgreen

Właśnie widzę - moja cierpliwość nie została wystawiona na żadną większą próbę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2008 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Trudno na razie mi się odnieść do tej 3 dziesiątki, bo nie wiem co jest niżej i wyżej :] W swoim topie na pewno dałbym wyżej "We Care a Lot". "Ashes To Ashes" zaskakująco nisko, ale z tamtego albumu też wolę kilka innych numerów (Collision i Helpless między innymi Icon_wink2)
Podoba mi się dominacja "Angel Dust" w klasyfikacji albumowej, oby tak dalej :]

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
11.12.2008 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
p.u.r.h. napisał(a):Trudno na razie mi się odnieść do tej 3 dziesiątki, bo nie wiem co jest niżej i wyżej :]

Niżej już raczej nie ma zbyt spektakularnych numerów. Jest jeszcze jakaś czwórka, która przegrała rywalizacje w 30...ale potem są już po prostu słabe piosenki w moim przekonaniu. Tak się tu złożyło,że 30 to idealna liczba w przypadku FNM.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2008 11:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
"Ashes To Ashes" u mnie byłoby przynajmniej o 27 pozycji wyżej...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
12.12.2008 12:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości