Ankieta: Jak
00-ne
90-te
80-te
70-te
60-te
50-te
40-te
30-te
20-te
Muzyka pocz
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka wczoraj a dziś - czyli o kondycji dzisiejszej muzyki
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
ku3a napisał(a):czy ten kto zaznaczył w ankiecie XIX wiek na pewno miał na myśli XIX, a nie XXI? Icon_razz

Ten ktoś sobie chyba jaja robił Icon_razz2 - taka jest moja propozycja odpowiedzi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2008 05:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #22
 
saferłel napisał(a):Jeśli magię list przebojów utożsamiasz z tym, że każdego (przykładowo) sobotniego wieczoru lecisz przed radioodbiornik, który z trudem, ale jednak wyłapuje ulubioną stację radiowych, zaczyna się lista, ty gorączkowo nagrywasz wszystko co się na niej znajduje na poszarpane kasety magnetofonowe bo wiesz, że to jest i tak największy kontakt z muzyką jaki możesz mieć, wszystkie piosenki i ciekawe informacje ''z zachodu'' notujesz w jakimś grubym zeszycie - to fakt - to jest ta magia Icon_wink Z pewnością. I nie musiałem tego doświadczyć osobiście by zgodzić się z taką tezą.


skąd Ty wiesz o takich rzeczach, skoro ich nie doświadczałeś, tata Ci opowiadał? Icon_wink2

ale normalnie jakbym czytał o sobie, ja też tak miałem Icon_smile

był rok 1986-1989, zacząłem słuchać LP3 na radiu, które wyłapywało tylko pasma długie, czyli 1 program polskiego radia, ale dołączyłem do niego posztukowaną plastrem antenę telewizyjną z płaskim kablem, i stał się cud, udało się, zaczęło być słychać UKF, trzeszczało trochę, ale Program Trzeci zaczął być słyszalnyIcon_smile

więc od tej pory siedziałem przed radiem podczas trwania każdej Listy Trójki i zapisywałem ją do grubych zeszytów, mam ich kilka/kilkanaście. od notowania 1000 (bodajże ze Stingiem na pierwszym) już tego nie robię. ale lata 80-te i 90-te niewątpliwie należały do mnieIcon_smile i kojarzą się niezmiennie z LPPT i każdym piątkowym wieczorem spędzonym przed radiem z długopisem w ręku Icon_smile jeśli zdarzyło mi się, że nie mogłem słuchać Listy (no, raz czy dwa razy w roku coś mi takiego wypadło) to normalnie była wtedy tragedia i żałoba narodowaIcon_wink Icon_wink hehe, fajnie było mieć -naście lat Icon_smile2))
08.12.2008 06:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Nie, proszę, nie zachowuj się jak Marek, który zarzucił mi, że nie mogę się znać na latach 90 bo wtedy byłem mały Icon_mrgreen Icon_mrgreen

Powiedzmy, że to moja szeroka wiedza ogólna Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2008 06:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #24
 
ku3a napisał(a):czy ten kto zaznaczył w ankiecie XIX wiek na pewno miał na myśli XIX

jaka ankieta, takie odpowiedzi Icon_mrgreen
a może po prostu ktoś się nie zna na rzymskim sposobie zapisywania liczb, przecież nie każdy musi, prawda? Icon_razz
08.12.2008 06:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
 
Yacy napisał(a):
Tomekk napisał(a):Piosenki robiły wrażenie (a może to taka sielanka z dzieciństwa?)
jakiś przykład?
The Cranberries, Bon Jovi, Hey, Varius Manx, Metallica, Edyta Bartosiewicz, Wilki, Elektryczne Gitary, Myslovitz, Kasia Kowalska, Sixteen, T.Love. to tylko przykłady Icon_cool2
08.12.2008 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #26
 
Yacy napisał(a):kilkanaście list zdecydowanie działa na mnie swoją magią do tego stopnia, że zamiast się wysypiać [...] ja siedzę nad notowaniami i analizuję co spadło co awansowało i nawet co może zadebiutować u kogoś za tydzień

to ile siedziesz nad moją listą? Icon_mrgreen


a w ogóle, to może jakiś ranking długości siedzenia nad listami poszczególnych userów forum? Icon_lol
08.12.2008 09:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 610
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
A ja pechowo dzisiaj akurat nie mam czasu uczestniczyć w tej dyskusji, w której chciałbym uczestniczyć. Ciężko w sumie mi coś wybrać, bo lubię wiele i z różnych dekad. Najbliższe z oczywistych powodów są mi ostatnie dwie... ale czy na pewno są najlepsze? Ciężko mi to stwierdzić - dla mnie lata 90te miały pewien niepowtarzalny klimat, który z pewnością dużo dodaje muzyce z tych lat, ale pewnie dla innych taki klimat mogą mieć lata 80te czy 70te. Ja natomiast za muzycznie najdoskonalsze uważam lata 60te i początek lat 70tych, które swoją drogą też lubię, chociaż już mniej. Uwielbiam też muzykę z lat 40tych, 30tych, nawet 20tych. Lata 50te są mi niezbyt dobrze znane na dzień dzisiejszy, chociaż też znajduję tam dużo genialnych rzeczy jak chociażby wspaniałą Ellę Fitzgerald u szczytu formy. Na pewno nie lubię lat 80tych, o czym już pisałem. Za zbytnie zmechanizowanie muzyki, tandetne syntezatory i jakieś takie obce mi brzmienie. Naprawdę to wszystko z lat 80tych jest dla mnie bardzo ciężkie. Chyba najlepiej wtedy brzmiał jeszcze Prince, który z kolei stracił bardzo w kolejnych dekadach. Zaznaczyłem ostatnią opcję, bo nie umiem się zdecydować.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.12.2008 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #28
 
A ja zaznaczyłem lata 60-te. Tylko, że nie chodzi mi tu o Beatlesów, czy Beach Boysów.

...La Monte Young, Terry Riley, John Cage, Yoko Ono itp. - Fluxus wymiata Icon_biggrin3

Moja prywatna galeria
08.12.2008 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Ja zaznaczyłem 70te, choć najlepiej byłoby, gdyby była kategoria 65-75.
08.12.2008 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #30
 
Może to ograniczenie, ale w moim przypadku mógłbym podstawic grubą pionową kreskę w środku roku 1999 i uprosc i powiedziec co było wcześniej to mi się nie podobało, co póżniej wręcz przeciwnie. Można tu przytoczyc ogólną zasadę, że człowiek w miarę upływu czasu idealizuje to co było w przeszłości.(zarówno to się ma jesli chodzi o kinematografię-spytajcie, która czesc jakiesgos filmu lub który sezon serialu był najlepszy, przeważnie odpowiedz będzie brzmiała, że pierwszy Icon_razz )Można to zastosowac również w muzyce i najbardziej podobały nam się czasy od których zaczynaliśmy wchodzic w świat muzyki.
09.12.2008 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Safer, ale przecież jesteś tylko 2 lata młodszy ode mnie... Na pewno coś pamiętasz z 1999 roku!

P.S. Drogi Listoholiku, nie radzę ze mną zaczynać...
09.12.2008 11:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #32
 
prz_rulez napisał(a):Drogi Listoholiku, nie radzę ze mną zaczynać...


straszysz mnie.... ?
a co ty możesz zrobić... co najwyżej puścić bąka Icon_mrgreen
10.12.2008 12:14 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Pewnie i pamiętam, ale to mi żadnego pożytku nie przynosi, że kojarzę Spice Girls itp Icon_smile W ogóle pewnie z 10 numerów pamiętam, szczególnie, że nie interesowało mnie to wtedy. Co mi po 99 zresztą, jak ja chcę 91,92,93,94 i 95 Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2008 11:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Nie ma to jak Troll w akcji...
10.12.2008 03:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Wiecie co, kiedy ruszy to nasze radio, to zaproszę Was obu do mojej pierwszej audycji i zorganizuje debatę i nie będę musiał się martwić o przyciągnięcie słuchaczy Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2008 03:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
 
słuchalność gwarantowana na poziomie innych komercyjnych stacji Icon_smile2
10.12.2008 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #37
 
Ja nie zagłosowałem, bo nie mogę się zdecydować - lata 80. czy 90. Na przełomie tych dekad zyskałem świadomość muzyczną. Icon_smile2 Do lat 80. mam sentyment, bo wtedy byłem pacholęciem, które słuchało radia z rodzicami. A lata 90. - szczególnie pierwsza połowa - to u mnie szaleństwo na punkcie list przebojów, które spisywałem z telegazety MTV. Icon_smile2

Ze strony czysto muzycznej - większość moich ulubionych utworów i płyt pochodzi właśnie z lat 80. i 90., co mam zamiar pokazać na swoim prywatnym Topie Wszech Czasów (jeśli tylko kiedyś go skończę tworzyć Icon_razz). Odpowiedzi w ankiecie na razie nie udzielę.
10.12.2008 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #38
 
prz_rulez napisał(a):Nie ma to jak Troll w akcji...

prz! nie dziwne, że obecnie tylko ty widzisz ten troll'ing

a ty, a ty kim sam jesteś :?: :?:

zarozumiałym zadziornym niezrównoważonym 18-latkiem?
10.12.2008 09:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Drogi Listoholiku, Ciekawe, że inni tak nie uważają. I tak się składa, że ja nie obrażam i nie wyśmiewam się z innych, nawet, jeśli mają skrajnie różne opinie ode mnie. I do Ciebie też miałem cholernie dużo cierpliwości. Ale powoli mi się kończy...
11.12.2008 12:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #40
 
pie*dolisz Icon_mrgreen pijesz do tego co było miesiące temu Icon_mrgreen
proponuję jednak ten nerwosol, albo kielicha sobie strzel przed snem Icon_razz
11.12.2008 12:24 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fajny teledysk wczoraj widziałem... thestranglers 13 2 176 13.03.2020 03:54 PM
Ostatni post: neo01
  Czy dzisiejsza muzyka traci emocje? prz_rulez 60 7 474 11.09.2019 12:23 PM
Ostatni post: Miszon
  Lil Nas X wyrzucony z billboardowej listy country, czyli dyskusja z rasizmem w tle prz_rulez 8 993 14.05.2019 10:04 AM
Ostatni post: AKT!
  Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ? Lombthorne 8 2 321 21.09.2018 11:36 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  Trochę inna muzyka z byłej Jugosławii prz_rulez 12 3 323 07.01.2015 07:09 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Wpływ muzyki puszczanej przez naszych rodziców na nas prz_rulez 3 1 421 06.04.2013 10:21 PM
Ostatni post: piotreklp3
  Spotify, streaming, czyli przyszłość muzyki, czy aby na pewno? michal91d 12 4 794 12.02.2013 02:06 PM
Ostatni post: AKT!
  Puls Muzyki w Radiu Orbit Paweł 0 908 19.08.2012 11:29 AM
Ostatni post: Paweł
  75% polskiej muzyki w radiach? mateusz91 37 8 072 30.08.2010 02:52 PM
Ostatni post: Miszon
  Z historii muzyki rozrywkowej. Holandia. Belgia. emigrant 11 2 906 27.01.2010 11:01 PM
Ostatni post: emigrant

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości