Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #161
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Nie przypuszczałem że Anna Maria moze wygrać ,ba dojść tak wysoko, choć sam na nią głosowałem. Natomiast Secret Garden po tylu latach nadal wzrusza.
27.01.2017 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #162
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
I dziękuję Organizatorowi za realizację tego ciekawego Topu.
27.01.2017 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #163
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Szymek79 napisał(a):nie było wtedy takiej możliwości obowiązywały wówczas języki narodowe
Tego nie pamiętałem, ale pamiętam, że mówiło się wtedy o tym, że gdyby zaśpiewała po angielsku, to odbiór byłby lepszy. Przynajmniej w gronie moich znajomych.

thestranglers napisał(a):że AMJ wygra Eurowizję
Ja nie byłem może głęboko przekonany, ale czułem, że jest ogromna szansa.
27.01.2017 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #164
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Szymek79 napisał(a):nie było wtedy takiej możliwości obowiązywały wówczas języki narodowe a nie dowolność jak jest obecnie.

Zmianę wprowadzono dopiero w 1999 roku głównie z powodu tego, iż aż pięć konkursów (w latach 1992 - 1997) niemalże z rzędu wygrali w sumie Anglicy i śpiewający tylko w tym języku Irlandczycy. Niemalże bo między trzy zwycięstwa Irlandczyków, a dwa pozostałe anglosaskie zwycięstwa wcisnęli się Norwegowie z Secret Garden w 1995 roku. Choć Katrina i Fale moim zdaniem słusznie wygrali w 1997 roku (pamiętam, że z początku nie byłem przekonany do jej propozycji, ale potem było już lepiej i skończyło się to w efekcie pozycją lidera).
Po wprowadzeniu tej dowolności Anglosasi zostali pozbawieni swojego jedynego atutu, czyli języka i od tamtego czasu jak do tej pory nie wygrali ani razu. Nie ukrywam, że ta dowolność mnie boli, a zwłaszcza praktykowane co rok prorok zmiana wersji krajowej na zachodnią (tak określam wszystkie anglojęzyczne utwory) w wykonaniu Albańczyków. Na razie nie zamierzam z tego powodu rezygnować jednak z oglądania konkursu, gdyż czasami jednak mimo wszystko trafiają się ciekawe propozycje w innych językach.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
27.01.2017 06:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #165
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
kolej_grzesiek napisał(a):moim zdaniem słusznie wygrali w 1997 roku
Moim niesłusznie. Na tym festiwalu były dwa dobre utwory, ale jednak Steczkowska była lepsza.
27.01.2017 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #166
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
W sumie dobrze, że wygrało "Nocturne".
Dziwi mnie słaba pozycja Leny, a zaskakuje pozytywnie docenienie Morlanda i Debry.
27.01.2017 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #167
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Szymek79 napisał(a):11 miejsca na 25 finalistów raczej nie nazwałbym zlaniem.
no ok, nie było aż tak najgorzej Icon_wink

Szymek79 napisał(a):Zwycięzca jedyny słuszny patrząc na zestaw razi trochę przecenienie polskich utworów ale tego się w sumie spodziewałem.
czy ja wiem, czy przecenienie? są fantastyczne; wysłaliśmy w latach 90. tam pięć naprawdę świetnych numerów (może Mietek trochę odstawał) fantastycznych melodyjnie, tekstowo, aranżacyjnie i wykonawczo; wychodzących poza dominującą na Eurowizji (wówczas jeszcze nie w tak wyraźny sposób) powierzchowność

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.01.2017 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #168
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Mogę się pod tym podpisać. Niestety potem było gorzej.
27.01.2017 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #169
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
O rany, ale dyskusja Icon_lol
adameria napisał(a):Zagraniczny przemysł muzyczny jest w stanie wcisnąć klientom dowolny badziew, co widać także po tym festiwalu.
W przypadku tego konkursu... I tak, i nie.
Przez długi czas był raczej na obrzeżach komercji, niby znany, ale jednak no... Dopiero w ostatnich latach to się zmieniło. Niestety, poszło za tym gonienie za trendami, akurat po raz pierwszy w historii wtedy, kiedy, moim zdaniem, w muzyce popularnej jest największe g....
Szymek79 napisał(a):nigdy nie twierdziłem, że zasługiwała od zawsze mówiłem, że zostaliśmy przecenieni wówczas.
Icon_surprised Ej, ale przecież ten głos... Jemu nie da się oprzeć!
thestranglers napisał(a):A ja powiem więcej, pamiętam nawet, że byłem wtedy głęboko przekonany, że AMJ wygra Eurowizję. Icon_wink
Tak mi się wydaje, że to nie był totalnie powalający występ, biorąc pod uwagę zdolności wokalne Anny. No, ale jak sama przyznała, wtedy bardziej była zainteresowana flirtowaniem z panem K. Icon_wink

P.S. Nie wiem, czy cieszyć się, że dwie osoby dały No Name trzy punkty... Mam wrażenie, że dla większości Polaków muzyka bałkańska jest jakoś "nieogarnialna"... Pozostaje tylko pytanie jakim cudem Kayah z Bregoviciem odniosła taki sukces Icon_wink
Natomiast w przypadku Lys Assii to już całkowity blamaż. Przecież ten utwór wyprzedził swój czasIcon_exclaim
27.01.2017 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #170
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
prz_rulez napisał(a):Mam wrażenie, że dla większości Polaków muzyka bałkańska jest jakoś "nieogarnialna"... Pozostaje tylko pytanie jakim cudem Kayah z Bregoviciem odniosła taki sukces
Zapomniałeś, że potem był Yugoton i Yugopolis?
27.01.2017 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #171
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Taaak, ale wiele z tych utworów brzmiało tak, że byś nie poznał, iż pochodzą oryginalnie z Bałkanów. Ba, wielu ludzi nie ma o tym pojęcia.
28.01.2017 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #172
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
(27.01.2017 01:17 AM)AKT! napisał(a):  cieszy wynik polskich dziewczyn
zgadzam sie. Icon_smile Dodałabym że fajnie iż Mietek Szcześniak też był tym zestawie. Szkoda ze sumarycznie nie wylądował wyżej.. Polska muzyka na Eurowizji dla mnie jest bardzo dobra. Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
29.01.2017 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #173
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
prz_rulez napisał(a):wielu ludzi nie ma o tym pojęcia
To muszą być jeszcze bardziej przymuleni i niezorientowani niż ja. Pomijając wszystko inne to Yugo na początku coś wyraźnie sugeruje (a starsi wiedzą, że to najsławniejsza jugosłowiańska wytwórnia płytowa). A o tym projekcie dużo się mówiło.
30.01.2017 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #174
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Przeprasza za offtop, ale przecież był nawet taki album:
[Obrazek: R-4887984-1378654487-8821.jpeg.jpg]
Jugoton w oryginale - discogs
30.01.2017 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #175
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Nooo, taki był popularny, że nawet ja o nim nie wiedziałem.
30.01.2017 06:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #176
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Jak nawet Ty nie wiedziałeś to znaczy, że adameria jakąś fałszywkę wstawił.
30.01.2017 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #177
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Przywiozę album na zlot Forum LP3, jak nie zapomnę.
31.01.2017 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #178
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
O, kolejny zestaw, który wtedy zbojkotowałem...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
17.01.2022 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #179
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Zestaw do głosowania:

ABBA - Waterloo
Alexander Rybak - Fairytale
Aminata - Love Injected
Anabel Conde - Vuelve conmigo
Anna Maria Jopek - Ale jestem
Aram MP3 - Not Alone
Brainstorm - My Star
Brotherhood Of Men - Save Your Kisses For Me
ByeAlex - Kedvesem (Zoohacker Remix)
Carola - Invincible
Domenico Modugno - Nel blu dipinto di blu
Donatan - We Are Slavic
Dschinghis Khan - Dschinghis Khan
Edyta Górniak - To nie ja
France Gall - Poupée de cire, poupée de son
Frances Ruffelle - Lonely Symphony
Frans - If I Were Sorry
Jamala - 1944
Justyna Steczkowska - Sama
Kasia Kowalska - Chcę znać swój grzech
Katrina & The Waves - Love Shine a Light
Lena - Satellite
Lordi - Hard Rock Hallelujah
Loreen - Euphoria
Lulu - Boom Bang-a-Bang
Lys Assia - Giorgio
Måns Zelmerlöw - Heroes
Michał Szpak - Color Of Your Life
Mieczysław Szcześniak - Przytul mnie mocno
Mørland & Debrah Scarlett - A Monster Like Me
Nicole - Ein biβchen Frieden
No Name - Zauvijek moja
Patricia Kaas - Et s’il fallait le faire
Pihasoittajat - Old Man Fiddle
Roman Lob - Standing Still
Sandie Shaw - Puppet on a String
Sébastien Tellier - Divine
Secret Garden - Nocturne
Silvia Night - Congratulations
Sonia - Better the Devil You Know
Teach-In - Ding-a-Dong
Telex - Euro-vision
Tom Dice - Me And My Guitar
Tommy Nilsson - En dag
Toto Cutugno - Insieme: 1992
Urban Symphony - Rändajad
Verka Serduchka - Dancing Lasha Tumbai
Vilija Matačiūnaitė - Attention

---

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do soboty 5 lutego do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

---

Zagłosowali: thestranglers, kajman, Gary, miszony, 1981, Tomekk, Szymek79, prz_rulez, barb42, kleschko, mike, Yacy, vingoe, kolej_grzesiek, AKT!, Lilian, Sundrajta, sewerynkicior, adameria, chris975

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2022 09:04 PM przez thestranglers.)
30.01.2022 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #180
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Ogłoszenie drobne:
Termin dziś do 19.

Top przez ogromne urozmaicenie nie powodował efektu znużenia, jak to ma miejsce w przypadku monotematycznych podmiotów wykonawczych. Selekcja przebiegła dość sprawnie. Niezdecydowani jeszcze zdążą.
05.02.2022 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości