Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
dzięki Icon_wink poprawione
08.01.2017 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Roman Lob - Standing Still
Carola - Invincible
09.01.2017 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Ale tylko na żywo można usłyszeć, że ktoś faktycznie potrafi śpiewać...

Ok. Miałem niezwykle ciężki wybór, gdyż mógłbym tu wrzucić niemalże WSZYSTKO. Zdecydowałem, iż postawię na dwie propozycje z kompletnie różnych rejonów czasowych.

Pierwsza z nich - "Giorgio" Lys Assii. Lys wygrała Eurowizję w 1956, w 1957 odniosła raczej kiepski wynik, a w 1958... No to był po prostu majstersztyk. Jako pierwsza zajarzyła, o co chodzi w Eurowizji. No i fraza "Giorgio ein Weekend mit dir in Ascona, in Ascona am Lago Maggiore"... Nie wygrała podobno dlatego, że użyte w piosence słowo "polenta" może oznaczać nie tylko potrawę, ale również pogardliwe określenie na policję i zirytowało to włoskie jury...

Po latach osobiście wolę tę pierwszą. Obojętnie jednak którą z nich wybierzemy, w obu będziemy mieli do czynienia z naprawdę piękną balladą o miłości.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2017 09:25 PM przez prz_rulez.)
09.01.2017 04:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
A to akurat nie ma dla mnie znaczenia. Wokal jest dla mnie jednym z elementów utworu i jego znaczenie dla oceny przeze mnie oceniam od 5-50% (to ostatnie w przypadku utworów śpiewanych a capella).
09.01.2017 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Urban Symphony - RÄNDAJAD (Estonia - 2009)
ByeAlex - KEDVESEM (Węgry - 2013)

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
11.01.2017 09:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Kompletnie nie mam pomysłu, co można by zgłosić w tym konkursie. Jednocześnie chciałbym kiedyś sam zadać jakiegoś wykonawcę, a bez zbierania punktów w tym programie lojalnościowym (mam pewne uwagi co do niektórych jego elementów) nie będzie mi to dane. Tak więc zgłaszam piosenki, których nie znam. Akurat otworzyłem wikipedię na roku 93 i wybrałem dwie piosenki brytyjskie z rocznika 93 i następnego.


Sonia - Better the Devil You Know
Frances Ruffelle - Lonely Symphony
11.01.2017 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Wiesz, Eurowizja to też nie moja bajka, ale w tej zabawie liczy się walor poznawczy i bez chęci poznawania gustu innych będziesz wolno się wspinać w tabeli.
A uwagi chętnie poznam oczywiście.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2017 11:39 PM przez thestranglers.)
11.01.2017 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Zapomniałem dodać przy węgierskiej propozycji dopisek "Zoohacker Remix", bo to właśnie ta wersja brała udział w konkursie. Prawidłowo powinno więc być:

ByeAlex - KEDVESEM (Zoohacker Remix) (Węgry - 2013)

Przepraszam za zamieszanie.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
11.01.2017 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Zagłosował:

thestranglers.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2017 12:05 AM przez thestranglers.)
11.01.2017 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Niestety wyprzedziłeś mnie.
11.01.2017 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Eurowizja kojarzy mi się bardzo źle. To tania rozrywka bez większych wartości poznawczy, co ma związek z samym faktem doboru i drogi piosenek do konkursu. Utwory, z tego co kojarzę, pisane są specjalnie pod to wydarzenie, według ściśle określonych reguł - mnie na pewno nie zadowala taki produkt, bo o muzyce ciężko w tym momencie pisać. Eurowizja jest raczej przykrym wydarzeniem nakierowanym obecnie na ogłupianie i zarabianie pieniędzy poprzez konkursy sms-owe, bo chyba wciąż w ten sposób ludzie głosują na swoich faworytów. Jestem w stanie uwierzyć, że kiedyś tego rodzaju zabawy miały większą wartość, ale dzisiaj do Eurowizji nie przekona mnie nikt i nic.

I dlatego czuję się trochę zagubiony w tym temacie, a jednocześnie ciężko mi przegapić kolejny plebiscyt. Na pewno nie chcę tracić czasu na taką muzykę - chyba, że ktoś mógłby mi doradzić pewne wybory. Tylko jak?
11.01.2017 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Ja przesłuchałem fragmenty utworów w jakieś pół godziny. Od niektórych po kilku sekundach mnie odrzucało. Niektóre słuchałem w dłuższych fragmentach i w sumie wybrałem 9 do przesłuchania w całości i dziesiąty, który uznałem za przeciętny (załapał się na miejsce bez przesłuchania).
Te 9 ułożyłem w zasadzie bez trudu bo i tu poziom był zróżnicowany. Ale moim zdaniem dobry, a pierwsza czwórka jest świetna.
12.01.2017 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
kajman napisał(a):Niestety wyprzedziłeś mnie.
nie przejmuj się, może to właśnie Ty przechylisz szalę zwycięstwa dla pewnego utworu? Icon_wink
sewerynkicior napisał(a):Na pewno nie chcę tracić czasu na taką muzykę - chyba, że ktoś mógłby mi doradzić pewne wybory.
wysłuchać powinieneś, w sumie jest dużo staroci (a te podobno tolerujesz), a z nowszych lat większość songów do zaakceptowania... poza tym każdy numer trwa maksymalnie trzy minuty, wytrzymasz Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2017 01:01 AM przez thestranglers.)
12.01.2017 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
thestranglers napisał(a):w sumie jest dużo staroci (a te podobno tolerujesz)
Tylko że te starocie w większości są jeszcze gorsze niż nowe utwory.
thestranglers napisał(a):z nowszych lat większość songów do zaakceptowania
Tutaj byłbym skłonny plemnizować. Przy przesłuchaniu stawiałem oceny i mimo że postawiłem 9 ocen powyżej pięć (w tym trzy razy dziewięć lub więcej) to średnia wyszła poniżej trzy (a oceniałem łagodnie).
thestranglers napisał(a):poza tym każdy numer trwa maksymalnie trzy minuty
Średni czas mojej pierwszej dziewiątki to dokładnie 3:02 więc na pewno nie jest to prawda.
12.01.2017 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
12.01.2017 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
baardzo jestem ciekaw kto wygra... oby nie jamala, frans albo rybak i będę szczęśliwy Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2017 01:11 AM przez mike.)
12.01.2017 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
sewerynkicior napisał(a):Eurowizja kojarzy mi się bardzo źle. To tania rozrywka bez większych wartości poznawczy
Oj, bo się pogniewamy.
12.01.2017 01:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
To na mnie też się musisz pogniewać. Popieram jego zdanie w całej rozciągłości. A te przesłuchania tylko potwierdziły tą opinię. Z nieznanych mi wcześniej utworów tylko dwa były warte uwagi (plus początek jeszcze dwóch)
12.01.2017 08:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
Na mnie właściwie też.
12.01.2017 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Konkursu Piosenki Eurowizji
sewerynkicior napisał(a):Sonia - Better the Devil You Know
całkiem ładny wybór, właśnie słucham

ZAKTUALIZOWANA PLEJLISTA ZE WSZYSTKIMI PROPOZYCJAMI TUTAJ:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL...FX3pRFiKcr

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.01.2017 11:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości