Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 108 z 5.12.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):muzyka w muzyce jest najważniejsza
tak jak cukier w cukrze Icon_mrgreen
Napisałem to całkowicie świadomie. Chodziło mi o to, że wszystkie experymenty, pomysły i inne rzeczy powinny być podporządkowane muzyce jako takiej. Nie jest ważne dla mnie nowatorstwo, tylko żeby utwór odpowiednio brzmiał.
07.12.2008 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #22
 
kajman napisał(a):wszystkie experymenty, pomysły i inne rzeczy powinny być podporządkowane muzyce

to nowatorstwo i pomysły nie są muzyką?
07.12.2008 09:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):wszystkie experymenty, pomysły i inne rzeczy powinny być podporządkowane muzyce
to nowatorstwo i pomysły nie są muzyką?
Mogą być, ale nie muszą. Czasami są tanim efekciarstwem, czasami służą temu, żeby zaszokować słuchacza i podlizać się krytykom. Zdarza się i to nierzadko, że spychają to, co moim zdaniem najważniejsze jest w muzyce na dalszy plan.
07.12.2008 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #24
 
nowatorstwo jest tanim efekciarstwem - ciekawa teoria Icon_smile2
07.12.2008 10:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #25
 
kajman napisał(a):1. Żebym jeszcze wiedział, co to jest fake. Icon_confused
To to co Ty ładniej nazywasz fałszywką. Icon_smile2
07.12.2008 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Listoholik napisał(a):nowatorstwo jest tanim efekciarstwem - ciekawa teoria Icon_smile2
W zasadzie mówiłem o pomysłach, ale nowatorstwo też może być tanim efekciarstwem. Jeżeli wymyślasz coś nowego nie po to, żeby wzbogacić muzykę, ale po to, żeby zwrócić na siebie uwagę to można użyć takiego określenia.
08.12.2008 12:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #27
 
a ja myślę, ze lepiej być nowatorskim, nawet w Twoim tego slowa znaczeniu, niż pod publiczkę i dla kasy nagrywać kolejną oklepaną płyte przesiąkniętą duchem komecji i wzajemnych plagiatów ( to tak apropos ostatniego tematu na forum Icon_wink2 )

napisałem o tym, bo zdaje się, że Ty zupełnie pominąłeś ten wątek, tylko zjadasz swój własny ogon przekonując mnie do swoich teorii, w które zdaje się sam nie wierzysz Icon_mrgreen
08.12.2008 01:13 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Listoholik napisał(a):a ja myślę, ze lepiej być nowatorskim, nawet w Twoim tego slowa znaczeniu, niż pod publiczkę i dla kasy nagrywać kolejną oklepaną płyte przesiąkniętą duchem komecji i wzajemnych plagiatów ( to tak apropos ostatniego tematu na forum Icon_wink2 )
napisałem o tym, bo zdaje się, że Ty zupełnie pominąłeś ten wątek, tylko zjadasz swój własny ogon przekonując mnie do swoich teorii, w które zdaje się sam nie wierzysz Icon_mrgreen
A ja z kolei myślę, że 99% muzyki tworzy się dla kasy i pod publiczkę. Nowatorstwo też bywa pod publiczkę, tylko tą bardziej snobistyczną lub znudzoną kolejnym słodką popową miazgą. Czasami może być tak, że brak pomysłu na jakiś dobry utwór, więc warto czymś zaszokować. To może być nawet prostsze niż stworzenie czegoś wartościowego. Oczywiście nie potępiam nowatorstwa w czambuł, tylko powinno być ono podporządkowane ogólnej koncepcji, a nie być celem samym w sobie.
Akurat pominąłem tamten wątek, bo mnie specjalnie nie zainteresował, a tutaj temat to akurat Ty otworzyłeś, a ja tylko odpowiadam na Twoje kolejne komentarze.
08.12.2008 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #29
 
no szkoda, że Tobie nikt nie płaci za słuchanie muzyki, mógłbyś zbić na tym kokosy Icon_mrgreen
08.12.2008 06:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości