Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016
30 The Y Axes - Great Escape

Na jednym z najwybitniejszych i opiniotwórczych blogów muzycznych Pop Goes The Blog padło pytanie: What's that - Chvrches with guitars? I być może odpowiedź byłaby oczywista The Y Axes w takiej szyfladce by się pomieściła. Padają też porównania do Paramore. Można by skojarzyć też z klasycznym amerykańskim babskim indie. Być może to wszystko jest namacalne. Ja jednak odczuwam, że ekipie z San Francisco udało się upiec ciasto na własnoręcznie dobranych składnikach, choć bardzo dobrze znanych. Duża w tym zasługa umiejętności budowania nietuzinkowego patosu i dostojeństwa, ekipa nie boi sięgać po dream pop, synth pop i rocka o tanecznym zabarwieniu. Wyróżnia to od wyżej wymienionych ekip. W tym wszystkim zaplątał się jeszcze jeden, absolutnie najważniejszy składnik – przebojowość. I tutaj mnie kupili.

29 Cub Sport - I Can't Save You

O tym, że Australia jest daleko – wiemy wszyscy. O tym, że Dziobas chce tam żyć i pewnie tam kiedyś pojadę – też wiemy wszyscy. Dlaczego dziobas tak lubi ten odległy rejon? Być może po trosze z tego samego powodu, co Manic Street Preachers śpiewający o antypodach, ale też z całą pewnością z świetną, prężną sceną muzyczną, bliską anglosaskiej kulturze pozbawionej sztuczności przymusowej miłości do multikulti. W Australii nie boją się tworzyć piosenek. Nie utworów, epopei czy arcydzieł tylko piosenek. Może I Can't Save Younie nie zniewala tak jak Paradise czy told you so, ale niewątpliwie jest świetną soft rockową piosenką – poprawiającą humor niejednemu ponurakowi.

28 Krrum — Morphine

Pop soul wydaje się być w dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu. Tyle, że niektórzy łatwo wyczuwają koniunkturę i zbijają kapitał na wrażliwości słuchaczy. Są na szczęście artyści, którzy nie wożą się, tylko cały czas kombinują, by ich muzyka brzmiała świeżo. Krrum należą do tej zacnej elity. Głos lekki i p[przywołujący niemalże stylistykę R&B, ale to co dzieje się w tle to absolutna afera. Morphine aż tnie zgrzytliwą i przekorną ścianą dźwięku. W tym samym klimacie podróżuje kawałek Evil Twin, przy czym tutaj Panowie poszli zupełnie po bandzie idąc niemalże w rejony Becka. Oczywiście, gdy ktoś zmęczony jest nadmierną ciągotą do eksperymentów może siągnąć po przepiękną balladę Hard On You, choć i ona spowita jest kołderką przetworzonych dęciaków. Krrum to absolutna gwarancja braku nudy i atrakcyjności. Oczywiście nie stać ich na kolaborację z Daft Punk i dlatego mierny Starboy stał się przebojem a nie wspomniany przeuroczy Hard On You.

27 Big Black Delta — Steer the Canyon

To co robi Jonathan Bates od wielu lat wzbudza u mnie szacunek. Od tylu lat wciąż jego twórczość brzmi świeżo, przekonywująco i prawdziwie. Od czasów Mellowdrone nie mogę się do niczego przyczepić. Steer the Canyon jest potężne. Silny, wyrazisty bit tłuczony automatem, mroczne, nawiedzone syntezatory, wpadające niemalże w rzężenie a’la Front 242. Śpiew a właściwie zawodzenie ubezwłasnowolnia mnie zupełnie, ponieważ nie jestem w stanie oderwać się od tego hipnotycznego wariactwa. Oj, Jonathan – tak trzymaj.

26 The Ramona Flowers — Skies Turn Gold


The Ramona Flowers już kilka razy wysyłali ciosy w moją stronę. Muszę przyznać, że wiele razy trafiali. Za każdym razem inną strzałą. Russia powaliła mnie akustyczną łagodnością i pięknem. Vultures dramaturgią, Brighter - nomen omen jasnością. Skies Turn Gold jest z innej bajki. Tutaj rządzi taniec i rytm. Oczywiście melodia i wygenerowana przestrzeń jest tu niecodzienna. Ale takiej parkietowej jatki jeszcze w ich wykonaniu nie widziano. Afera! Jestem ofiarą tego sytemu i Inie będę tego zmieniał.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.01.2017 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016 - dziobaseczek - 03.01.2017 08:41 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2023 dziobaseczek 10 163 21.01.2024 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2022 dziobaseczek 12 465 26.01.2023 07:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2021 dziobaseczek 9 719 11.01.2022 06:48 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2020 dziobaseczek 12 1 036 14.01.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2019 dziobaseczek 40 5 886 22.01.2020 10:09 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2018 dziobaseczek 62 6 469 15.01.2019 09:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017 dziobaseczek 39 6 010 11.02.2018 02:58 PM
Ostatni post: Dobromiera
Dzwonek Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015 dziobaseczek 49 15 124 20.01.2016 05:32 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014 dziobaseczek 54 22 760 10.01.2015 06:44 PM
Ostatni post: Kordian
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2013 dziobaseczek 77 26 751 24.01.2014 12:54 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości