Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
dziobaseczek napisał(a):39 Beck - Dear Life
Uznaję całą płytę za bardzo udaną, chociaż mam innych faworytów na krążku, to i tak Beck nagrał coś świetnego.
Początkowo byłem sceptyczny do nowego materiału, ale już narzekanie mi przeszło i pozostał tylko zachwyt nad nowymi kompozycjami.
03.01.2018 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
35 Ten Fé - Twist Your Arm
Oni jeszcze będą
34 Shallows - Matter
Wyborny kobiecy pop rock, przestrzenny i pełen wdzięku. Czy takie granie ma swój odpowiednik w latach 80 i 90 ? Czekam na propozycje.
33 Pelicandy — Animals
Skoczne pop rockowe granie bez specjalnych kompleksów. Dynamicznie zaśpiewane i zagrane z przytupem. Doskonałe granie – niby popowe ale już rockowe.
32 Clock Opera - Whippoorwill
Zaskakujące, że to jedna z piosenek bardzo promowanych w Trójce
31 Kwaye - Little Ones
Kwaye jest niezwykle utalentowanym czarnoskórym artystą, którego hymn wychwalający młodość po dziś dzień nie pozwala mi dojść do siebie. Ten wielki przebój letni jest dowodem, że neosoulowa piosenka jest w stanie wybić się ponad przeciętność za pośrednictwem chwytliwych dziobasowych motywów. Wolałem iść posłuchać Little Ones na słuchawkach niż katować się pseudotalentami z Off Festiwalu. Żałosna mikstura poprawnych politycznie składników mówił mi sio. Siadłem sobie na trawce, wdychałem zapach grillowanej wieprzowinki i słuchałem Kwaye. To było sympatyczne chwile.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2018 07:55 AM przez dziobaseczek.)
05.01.2018 09:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
30 Fenech-Soler - Touch
Już sporo powiedziałem w ubiegłym roku na temat FS. Wyborne disco popowo rockowe granie z duszą!
29 Weirdo + Co - Count Me Out
Piosnka ma cosik wspólnego z twórczością weirdo. Jest to pierwsza część członu. Przydomek Co dodało formacji dostojności i spokoju. Melodia tego kawałka i emocjonalność jest niczym niezmąconą sielanką w porównaniu do wariactwa wariatów z weirdo.
28 Refs — Spotlight
Już w ubiegłym roku zagrali na nosie kasując w niebyt doskonały utwór Breeze. Do tej pory nie ma go na Internetach. Spotlight potwierdza, że mamy do czynienia z artystą wyjątkowym. Szczególnmie ujmuje mnie sposób śpiewania. Niby to dobrze znana soulowa szkoła, ale niektóre wokalizy robią gigantyczne wrażenie. Refs znów bawią się elektroniczną ścianą dzwięku i bujają prostymi środkami. Ale to charakterystyczne zawodzenie po kilku przesłuchaniach naprawdę uzależnia – pod warukiem ,że się da szansę tej niepozornej i prostej piosence. Odkryć można znów skarn.
27 Kidepo - Water
To miłe wiedzieć, że rośnie pokolenie czarnoskórych wokalistów, którzy posiadają warunki wokalne ponadprzeciętne do tego stopnia, że do pewnego momentu nie wiedziałem, że to murzyn. Water przywołuje zalety z Refs czyli potężne umiejętności wokalne pokazane w bardzo fajny sposób. Trzeba jednakowoż zwrócić uwagę, że to jest poza tym niezwykle udana i pełna emocjonalności piosenka bardzo solidnego ambitnego popu. Zaśpiewana i zagrana jest w taki sposób, jakby to była ostatnia piosenka świata. Czapa z głowy!!!
26 Young Dreams - Cells
Cells jest kolejnym dowodem, że Young Dreams jest zespołem wybitnym. Tych dowodów nagromadzili już tak dużo, że Wysoki Sądzie proszę o to, by zwolniony z obowiązku bycia zespołem wybitnym został Foo Fighters. Pop, który nie chce być popem. Fleet Foxes na bani – ktoś kiedyś napisał w recenzji. Cells jest kolejnym dowodem, że pora na innych – młodszych. Poezja muzyki pop. [/color]

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.01.2018 07:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
25 Joywave — Rumors

Rumors jest majstersztykiem. Kawałek, choć nie jest doprawiony gitarowym sosem, brzmi bardzo soczyście i rockowo. To ciekawa tendencja, w której coraz łatwiej artyści potrafią nie sięgając po żywe instrumenty wykrzesać energię i moc znaną ze stricte gitarowych kawałków. Nawet jeśli piosenka jawi się jako stosunkowo spokojna – to od 2:30 zaczyna się prawdziwy szał, eksplodujący nieprawdopodobnie wręcz energetyczną końcówką, gdzie faktycznie do głosu dochodzi pochód elektrycznej gitary ale jednocześnie nie przestajemy klaszczeć. Połamaniec godny największych kombinatorów rocka.

24 Absofacto - Endless Summer

Cieszy mnie, że pojawiają się artyści, którzy dbają o to, by dostarczać faktycznie letnie piosenki. Podobnie, jak courtship - Endless Summer też był hitem portugalskiego lata. Ale jest to inny hit. Bardziej dubowy, nieco bardziej taneczny, ale jest to typ tańca raczej wieczornego i takiego do tropikalnego półmroku. Melodia piosenki jest bardziej sentymentalna i faktycznie idealna na zakończenia lata niż na jego rozkwit.

23 228k — When It's Cold Outside

Kawałek zaczyna się, jak typowy folkowy kawałek i można łatwo odstawić na bok nie przyglądając się głębiej. Już refren wyprowadza nas z błędu, When It’s Cold Outside zaczyna pulsować swoim życiem i tętni nocnym beatem, podkręconym rytmicznym postukiwaniem i bajeczną wręcz melodią. Kawał znakomitego elektrosoulu.

22 Kylypso — Blame Love

Blame Love wyrasta na typową lubioną przeze mnie stylistykę AD20xx. Jest tu i element tańca, element energicznego pop rocka, gdzieś sobie popiskuje gitara a’la Fenech Soler, jest spokojny głos i łagodna zwrotka, która w refrenie zostaje odsunięta dość żwawo na bok. Świetny kawał elektro popu. Dziobasowe granie? Być może…

21 Vhs Collection — So I Met Someone

Vhs Collection to absolutne objawienie roku. Będą jeszcze..

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.01.2018 06:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
20 Spoon - Hot Thoughts

Niesamowite jest w dzisiejszych czasach, że zespół, który poznałem na studiach, porwał mnie swoim repertuarem z dziewiątej płyty. Na płycie jest kilka naprawdę wybornych kompozycji, ale zaczęło się od tytułowego wariactwa. Rwana, nerwowa sekcja gitarowa przykryta jest elektroniczną kołderką. Gdzieś w tle filmowa harmonia, dzwonki, trójkąt, ładna solówka gitary rytmicznej, tamburyn i postękiwanie bardziej niż śpiewanie. Kawałek jest żywotny i nawet nie zauważam, kiedy się kończy. Znakomity kawałek zasłużonej ekipy. Już zapomniałem o Echo and the Bunnymen.

19 Goodwood Atoms - Into The Bay

To pieśń, która może nie wyróżnia się na początku niczym nadzwyczajnym. Taki typowy pop-rock z amerykańskiej prerii. W pewnym momencie staje się rzecz przedziwna – formacja sięga po melodykę niemalże z pogranicza Simona + Garfunkela czy nawet Fleet Foxes. Można odnieść wrażenie, że to taki Fleet Foxes w elektronicznej oprawie. O ile Amerykanie zatracili umiejętność tworzenia pięknych melodii to Goodwood Atoms tą umiejętność przejęli i oby nie spoczęli na laurach.

18 Stereo Honey — The Heart

Niektórzy stwierdzili, że to następcy Wild Beasts, którzy zmienili bolid. Coś w tym jest, przy czym liryzm jest jak w najlepszych kawałkach Radiohead

17 Haus - Gave You All

O ile o Bloc Party robi się coraz ciszej a Northeast party house przechodzą do defensywy, świat dowiaduje się o Haus. Gave You All powala. Jest cudownie skoczny, ale jednocześnie nie roztańczony. drapie elektroniką, ale nie lepi się do rąk elektroniczną słodyczą. Jest szalenie przebojowy i melodyjny. Przepis na sukces jest prosty – polaczenie dwóch pięknie przenikających się kultur i emocjonalności. Identyczny, jak w przypadku ww formacji.

16 courtship. - Sunroof

Rozweselacz, pięknie czasowo współgrał z moim przepięknym urlopem na Maderze. Sunroof jest takim wakacyjnym hymnem, do którego wracam z zimne, nijakie wieczory. Świetna piosenka z przepiękną melodią wykonana z ogromną radością. Kawałek zachęca do tańca na plaży, do radosnego wrzasku – Au auyuuuu

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.01.2018 12:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
15 Vhs Collection — Wide Awake

To absolutnie objawienie roku. Jakościowa bomba pod wieloma względami. I nie ma tam sentymentalnego na siłę retro, tylko kawałe dobrego popu. Po profesorsku zagranego i zaśpiewanego

14 Du Tonc - Keep Movin'

Kolejne wydawnictwa udowadniają, że jest Du Tonc jakościowo wciąż mają się znakomicie - a wręcz coraz lepiej;

13 lostchild — Lifeline

Gdy ktoś mi przypomina zapomnianą formację D-Ream, przy której się ongiś tańczyło - od razu zapala mi się ta sama lampka. Kawał doskonałej tanecznej muzy.

12 Warhola — Jewels

Co jakiś czas z Danii wyskakują niczym króliki z kapelusza prawdziwe efemerydy na wysokim poziomie. Warhola jest przykładem takiej komety. Kawałek spokojny, zagrany w jednym niemalże tempie, może z drobną korektą. Zaśpiewany w stylu mrocznego elektro, falsetem. Natomiast piosenka pięknie nabrzmiewa z każdą sekundą zyskując na sile. Elektroniczne elementy są coraz bardziej zadziorne i coraz mocniej dostaje się do głosu wspaniała przestrzeń piosenki.

11 Michael Oakley — Turn Back Time

Słuchając tej piosenki właściwie cofamy się w realne lata 80. To istny wehikuł czasu. Turn Back Time to kawał niesamowicie pięknego nostalgicznego retro popu. Właściwie gdyby ktoś mi powiedział, że to kawałek z roku 1982 – przyjąłbym bez wahania tę informację jako właściwą. Każdy element tej układanki jest przemyślanym aktem i manifestacją fascynacji tym okresem. Okresem historycznym, który wiąże się z niesamowitą nostalgią dla Szkota, ale niekoniecznie dla Polaka.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.01.2018 07:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
Pierwsza dziesiątka we wtorek i środę. Czy chcecie ją poznać ? Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.01.2018 07:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
Poznać chcemy, Opisy są bardzo dobre, ale kiedy ja to wszystko przesłucham? Icon_razz
12.01.2018 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #29
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
właśnie, kiedy finisz fiesty? Icon_wink
03.02.2018 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #30
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
Nie wiem czy ktoś jest zainteresowany...

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.02.2018 12:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
ja się nie liczę Icon_razz
04.02.2018 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
Marcin musi wytłumaczyć w takim razie co dla niego oznacza 'ktoś' Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2018 08:19 PM przez thestranglers.)
04.02.2018 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #33
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
W środę finisz

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.02.2018 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #34
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
No daj spokój, mógłbyś już tą dziesiątkę dać ;_;

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.02.2018 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #35
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
Kto jest gotowy na top 10? Dajcie znać - zaczynam emisję. Przywróćmy rangę Fieście Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
07.02.2018 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #36
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017 - Największe 10 piosenek
10. Sondre Lerche - Soft Feelings
Utwór polecił mi Saferłel – czyli człowiek, który generalnie nie jest entuzjastą jednorazowości dzisiejszych czasów i raczej unika nowych wykonawców, którzy nie potrafią albo nie mogą wykrzesać nic poza kilkoma dobrymi piosenkami. Tutaj przekazał mi utwór, który jest jakby z innej epoki. Soft Feelings jest wspaniale nerwowy, denerwujący i drażniący, pomimo ewidentnie popowych proweniencji. Walnie się do tego przyczynia wysmakowane instrumentarium, gdzie nie brakuje zupełnych szaleństw aranżacyjnych a mechanicznie wbijane partie klawiszy brzmią zaskakująco ciepło w zestawieniu z pięknie banalnym w emocjonalności refrenem.

9.Jerry Galeries - Say a Prayer [彼の永遠の出発]
Można zastanawiać się dlaczego coś co kiedyś nazywałem banałem lat 80, dziś święci tryumfy. To dobre pytanie – być może powodem jest posuwanie się w wieku, być może już czegoś innego wymagam od muzyki. Say A Prayer jest arcyromantyczny i ckliwy. Banalny tekst, proste dźwięki, skopiowana emocjonalność wczesnych lat 80 urzekają, jakbyśmy mówili o jakimś niecodziennym arcydziele o niespotykanej fakturze. Takie rzeczy są bardzo lubiane w Japonii i to słyszę co rusz. Urzeczony i zakochany po uszy. Dziobas.

8. Ice Choir - Windsurf
Już w ubiegłym roku można było się rozkoszować cudownymi dźwiękami Ice Choir. Windsurf jest przeniesieniem tej fascynacji na rok 2017. Letnie cudo i znów flash back do lat 80 tych. Nie wiem, czy jest sens się rozpisywać. Po prostu słuchajmy.

7.Crystal Bats - Anyone feat. Paper Crows
Przyznam się, że duet Crystal Bats znam słabo. Nie są to artyści płodni artystycznie. Ale jeśli mają tworzyć takie potężne jesienne retro hymny i w tym się będą specjalizować – mają spore szanse na uzyskanie sobie statusu wyjątkowych. Owszem piosenka bardzo mocno przypomina wiele synthpopowych piosenek lat 80. Jednak jakość pozwala powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że mamy do czynienia z wyjątkowo udaną rzeczą. Do tego jest to taka próba przywołania już twórczości, gdy do piosenek o elektronicznym brzmieniu dodawano piękne sola gitarowe.

6. Ten Fé - Another Way
Jakiś spryciarz ustawił Ten Fe pomiedzy 1975 a The War On Drugs. Faktycznie wolałbym odnosić twórczość do klasyki. I tu w sukurs porzyszłedł Guardian, który stwierdził, że to mariaż Madchesteru i Bruce’a Springsteena. Zostawiając gdzieś z boku te wszystkie szuflady trzeba powiedzieć, że muzycy często korzystają z dokonań Simple Minds i tutaj bym znajdował największą inspirację. Twist your arm brzmi jak inkarnacja Let tere be love. A takie Turn to jest niemalże kopia wokalna. Another Way jest bardziej powerpopowy, bardziej uspokajający. Płynie nietypowo, jak na dziobasowe standardy chwytliwości. To jest taki typowy kawałek pop rocka lat 90 tych, z niezwykle wyważoną zwrotką i ultrachwytliwą melodią. Wszystko spowite przez mgiełkę wygenerowaną przez elektroniczny stolik.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
07.02.2018 08:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
5 Jessie Ware - Midnight

Miałem kiedyś znajomego, który Jessie Ware nazywał Jeśką ,wielbił ją i nie potrafił się nachwalić jej talentu. Przyznam się, że byłem delikatnie zdystansowany do repertuaru Jeśki i tego entuzjazmu. Generalnie lubiłem, ale nie do końca pojmowałem jej fenomenu. W tym roku okazało się jednak, że Artystka kompletnie skradła moje serce. Midnight jest arcydziełem kobiecego popu odnoszącego się do najlepszych tradycji popu i soulu. Całość jest dostojna i przepięknie, emocjonalnie zaśpiewana. Tym samym dołącza Jeśka do piedestału popowych wokalistek.

4 Panama - I Watched You Slip

Muzyka dziobasowa w 100% - gdyby nie te cholerne punkty - byłby numer 1.

3 Phoenix — Tuttifrutti

Ten rok należał do Phoenix w moim rankingu. Po pierwsze jedyna sensowna ekipa z Francji za nic sobie robi Stan wyjątkowy w kraju i śpiewa świetne, rasowe, popowe kawałki nadal na wysokim poziomie. Czas leci a oni nie tracą umiejętności grania świeżej muzyki. Można wręcz odnieść wrażenie, że jakby wróciła do nich radość grania typowa dla debiutantów a jednocześnie doszedł coraz to lepszy lepszy warsztat. Skojarzenia w Tuttifrutti z Pet shop Boys zupełnie naturalne, szczególnie na koniec piosenki.

2 Strange Names — Into Me

Dwa lata temu porwało mnie do cna I Can’t Control Myself i stwierdziłem, że powerpop ma się naprawdę znakomicie. W tym roku mamy Into me, które zdaje się przechodzić kompletnie niezuważone przez świat. Kawałek bardzo przypomina mi dokonania najlepszych powerpopowców, np. Sugarbomb. Bardzo przypomina mi się wspaniały pamiętny Bully. Wspaniałe melodie i żywotność. Zadziwiające jest to, że takie ekipy jak Strange Names przepadają zupełnie bez echa. Czyli co ? Ludzie nie lubią już przebojowych piosenek? Czy jest to twórczość zbyt cukierkowata? A może już nikt nie lubi powerpopu?

Utwór Roku 2017

1 Secret Company — Lightning Parade
Nieco zaskakujący rezultat, ponieważ rok upłynął jako powrót do sentymentalnego popu, tymczasem Secret Company hałasują. Ale oczywiście jest to hałas słodki, raczej spod znaku Incubus niż jakiś metalowców. Tych niestety już odstawiłem. Śpiew nie sięga wybitnych rejestrów. Raczej przewaga Wysokich tonów, z rokiem się nie kojarzących. Co jest istotne - w 2017 roku nie da się rozbić banku, gdyby nie ujmująca przestrzeń, nostalgia, wyciszenie spod znaku Copper czyli post grunge przełomu stuleci. Bardziej pod Portera niż Pilsa.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2018 08:28 PM przez dziobaseczek.)
07.02.2018 08:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
Dzięki za podsumowanie.
Długo musieliśmy czekać, ale oto mamy czołówkę.

Jessie Ware w Top 5. to dla mnie najlepsza informacja. Chociaż żałuję, że nie jest tam "Alone" czy chociażby "Your Domino". Ten drugi może będzie w Top 5 podsumowania za 2018 r. Zobaczymy.

dziobaseczek napisał(a):1 Secret Company — Lightning Parade
Nie kojarzyłem tego wcześniej, według mnie wiele lepszych rzeczy było niżej, no ale cóż - to Twoje wybory Icon_razz

dziobaseczek napisał(a):3 Phoenix — Tuttifrutti
To co o nich napisałeś to prawda w 100%. Też byli wysoko u mnie w tym roku. Najwyżej oczywiście zaszło "Ti Amo". Również znalazło się w Top 10 mojego podsumowania za rok 2017. Dobrze, że chociaż mamy jednego wykonawcę (wspólnego) w naszych zestawieniach.
07.02.2018 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #39
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
beck też będzie jednym z moich faworytów tutaj, choć "dear life" szybko mi wyblakło, to wciąż miły numer
z wielu nieznanych niezalnych formacji słuchałem fenech-soler i to było takie o, muzyka to odkurzania mieszkania
joywave było ładne, może nie jest majstersztykiem, ale zwraca uwagę i chce się do niego wracać
spoon było całkiem ładne
ice choir nagrało fajną płytę, choć moje hajlajty byłby inne
jerry galeries nie ma nic wspólnego z japonią, miły vapor pop, bardzo icechoirowy, niczego, czego bym się nie spodziewał
przesłuchałem ten fe -- tego war on drugs jak na lekarstwo, ale miłe Icon_smile
z piątki -- jessie ware jest ok, to jeden z jej lepszych numerów na nowej płycie i dobry poziom jak na jej standardy w ogóle
przesłuchałem też numery 1-4, ale już mi się zlały w jedno; dziobasowe granie

dzięki za podsumowanie!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.02.2018 12:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #40
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017
"Tuttifrutti" trochę jakby poskładane z gotowych patentów na 'letni' indie hiciorek, ale wyszło uroczo i było u mnie hitem. "Goodbye Soleil" wyróżniało się trochę bardziej.
Jessie Ware trochę nabrała charakteru od poprzedniej płyty. "Midnight" to takie wczesne lata 90. pomiędzy jakąś Lisą Stansfield czy Alannah Myles. Icon_wink
Reszta piątki bez emocji, ale też spoko. Melodyjności faktycznie nie da się odmówić tym nagraniom.

Z miejsc 6-10:
Ice Fruit faktycznie przyjemne 80sy
Sondre Lerche nie byłem pewien przy odsłuchiwaniu płyty, czy to nówka czy rarytas z 80.
Ale znowu piątka która jest po prostu ok, bez petard.

11-15:
Lostchild nie mogę znaleźć na YT...
VHS Collection to już nie anonim dla mnie, bo chyba 2 razy byli na mojej liście. Ale ta piosenka to taka indie rockowa przeciętność akurat.

16-20:
Courtship fajny. "Perfect People" jeszcze bardziej mi podeszło.
Stereo Honey trochę przypomina Wild Beasts, już całkiem fajne.
Spoon w swoim stylu. Icon_wink To był jeden z indie-powrotów 2017 roku zdecydowanie.

21-25:
no i to VHS się u mnie przewinęło właśnie. Icon_wink "Endless Summer" przyjemnie słoneczne.

Dziwne, że np. Beck czy The Horros się znaleźli tak nisko (znaczy, niby wciąż w setce, ale), to były jedne z największych indie-hitów minionego roku. Icon_wink A Slowdive to już w ogóle szkoda.

Pozdrawiam serdecznie!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.02.2018 02:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2023 dziobaseczek 10 152 21.01.2024 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2022 dziobaseczek 12 457 26.01.2023 07:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2021 dziobaseczek 9 710 11.01.2022 06:48 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2020 dziobaseczek 12 1 027 14.01.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2019 dziobaseczek 40 5 868 22.01.2020 10:09 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2018 dziobaseczek 62 6 415 15.01.2019 09:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016 dziobaseczek 32 11 853 11.01.2017 02:47 PM
Ostatni post: dziobaseczek
Dzwonek Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015 dziobaseczek 49 14 918 20.01.2016 05:32 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014 dziobaseczek 54 22 601 10.01.2015 06:44 PM
Ostatni post: Kordian
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2013 dziobaseczek 77 26 533 24.01.2014 12:54 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości