Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercury Rev
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mercury Rev
Nie pisałem o tym wydarzeniu wcześniej, bo nie wiedziałem czy będę brał w nim udział. Ale dziś mam już bilet i jutro o godzinie 20:00 będę uczestniczył w drugim koncercie grupy Mercury Rev w naszym kraju.

Mercury Rev to amerykański zespół z nurtu szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Grają rock alternatywny, dream pop, noise rock, space rock, chamber pop...są bardzo uniwersalnym zespołem i z niejednego pieca płyty wypiekali ;]

Najbardziej znane krążki pochodzą z okresu gdy brzmienie zespołu już nieco osłabło (w sensie: przeszli na bardziej popowe tereny) tj. rok 98 i 01, w którym to powstały dwie najlepsze płyty: Deserter's Songs i All Is Dream. Charakterystyczne, przestrzenne, melancholijne, spokojne, ale jednocześnie bardzo ciepłe brzmienie (dużo tych przymiotników Icon_razz2) to ich znak rozpoznawczy + równie wpasowujący się w klimat wokal.

W tym roku grupa wydała dwie płyty: Strange Attractor (dostępny za darmo w internecie) oraz w wersji CD do kupienia album Snowflake Midnight.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.11.2008 03:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):dwie najlepsze płyty: Deserter's Songs i All Is Dream

oj tak. święta racja. dla mnie te płyty to już klasyka. i jedne z najpiękniejszych płyt w ogole.
29.11.2008 05:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości