Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topy wszech czasów
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #1
Topy wszech czasów
Widzę, że niektórzy mają topy wszech czasów w swoim dziale. Również od dawna chciałbym zrobić, ale trochę się boję, że pominę ważne utwory.
Jak u was wyglądało stworzenie takiego topu? Jak długo nad nim pracowaliście i czy żalujecie, że zapomnieliście o jakimś utworze? Icon_wink
06.11.2016 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #2
RE: Topy wszech czasów
Stwórz po prostu swój top bez pytania się innych o zdanie. Na pewno o czymś zapomnisz, ale nadrobisz to w kolejnych edycjach. I pamiętaj, pominąć może tylko własne ulubione utwory. Nigdy nie rób topu z nastawieniem, że musisz tam zawrzeć pewne konkretne kawałki uchodzące za klasykę.
06.11.2016 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: Topy wszech czasów
Przygotowywałem swój top parę dobrych miesięcy. Potrzeba na pewno czasu.
06.11.2016 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Topy wszech czasów
Mój to już się chyba z trzy lata szykuje Icon_lol
06.11.2016 03:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: Topy wszech czasów
U mnie to był bardzo długi proces... i przy każdej z obu edycji zapomniałem o zbyt wielu kawałkach które powinny były być w zestawieniu. Chciałem wzorem Eski Rock zrobić zestawienie pięciuset kawałków, co skończyło się niemal niekończącym procesem sortowania setek piosenek o niemal identycznej jakości. ;P W trzeciej edycji ograniczę się tylko do tych absolutnie najważniejszych dla mnie kawałków, a resztę po prostu wyróżnię inaczej.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.11.2016 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: Topy wszech czasów
Tak, zwłaszcza za pierwszym razem sama selekcja jest długotrwałym procesem. Moim zdaniem nie ma sensu układać jakichś gigantycznych zestawień. Sam przez kilka lat robiłem top 500 i uważam to za głupotę. W tym roku ułożyłem tylko top 100, z którego jestem bardziej zadowolony, nawet jeśli pominąłem sporo rzeczy, które chętnie bym uwzględnił. Jeśli miałbym coś radzić, to nie uwzględniaj numerów, które uważasz, że z jakiegoś zewnętrznego powodu zasłużyły na to, by się pojawić. Wybierz swoje ulubione utwory, te, do których z największą przyjemnością wracasz, które czynią Ciebie Tobą, a nie te, które ktoś uznał za najlepsze, mają renomę i historię. Nie przejmuj się, jeśli coś pominiesz. W każdej chwili możesz zrobić korektę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.11.2016 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Topy wszech czasów
Pierwszy top ułożyłem bez problemu, kolejnego już nie jestem w stanie stworzyć, bo nie potrafię poukładać materiału w kolejności.
Przy czym akurat ja nigdy nie układałem topu ulubionych piosenek (to już w ogóle byłoby dla mnie totalnie niemożliwe), lecz te, które ja uważam za najlepsze.
07.11.2016 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #8
RE: Topy wszech czasów
Pierwszy zrobiłem jakoś w 2011 roku, drugi w 2018. Chciałbym corocznie, przy świętach najlepiej ale nie jest to takie łatwe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2020 06:30 PM przez thestranglers.)
23.02.2020 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #9
RE: Topy wszech czasów
(06.11.2016 07:10 PM)Artur.O napisał(a):  W trzeciej edycji ograniczę się tylko do tych absolutnie najważniejszych dla mnie kawałków, a resztę po prostu wyróżnię inaczej.

I jak się okazuje, stało się to dopiero w edycji czwartej. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.07.2020 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Topy wszech czasów
kajman napisał(a):Pierwszy top ułożyłem bez problemu, kolejnego już nie jestem w stanie stworzyć, bo nie potrafię poukładać materiału w kolejności.
I dlatego zabrałem się za polski.
27.07.2020 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości