Ankieta: Na jakie kategorie ma być podzielony ten top?
Ankieta jest zamknięta.
Bez podziału na kategorie. 35.71% 5 35.71%
Na USA, Wielką Brytanię, Resztę Europy oraz Resztę Świata. 42.86% 6 42.86%
Inny podział (jaki?) - propozycje proszę przedstawiać w głównym wątku. 21.43% 3 21.43%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 382
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Tomekk napisał(a):La Roux
To nie są Francuzi?Icon_eek
15.11.2016 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #62
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
kajman napisał(a):To nie są Francuzi?
oczywiście, że nie Icon_razz
15.11.2016 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #63
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Sade powstało w Anglii, więc jak najbardziej się kwalifikuje. Natomiast Katie Melua jest z Gruzji, więc niestety nie.
15.11.2016 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #64
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
ja się opieram na stronie rateyourmusic.com, bo jakoś mi się wydaje bardziej wiarygodna od wiki.
i tam jest dokładnie tak.
Sade - uk.
Katie - Gruzja

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.11.2016 10:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #65
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
A, bo przecież Sade to zespół. Ciągle o tym zapominam.
Ale w sumie Katie też ktoś towarzyszy instrumentalnie. I ten ktoś może być z UK.
15.11.2016 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #66
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
thestranglers napisał(a):
Geephard napisał(a):Katie Melua się kwalifikuje do zabawy?
skoro Sade jest to odpowiedź wg mnie brzmi "tak"

Yacy napisał(a):Ale Sade można zakwestionować. Sam się zastanawialem...
Wikipedia w obu przypadkach podaje, że są to brytyjskie wokalistki. Icon_idea
Ale faktycznie strona, którą podał Yacy twierdzi że to Gruzinka (a poza tym dwie osoby u nas tak się wypowiedziały) więc rzecz jasna Katie Melua będzie można zgłosić dopiero w topie - Reszta Europy. Icon_idea

Jednakże w przypadku grupy Le Roux oba źródła podają Stany Zjednoczone, Luizjana. Zatem nie możemy ich zaliczyć do tego topu!
No tak pomyliłem jedną literkę i narobiłem zamieszania Icon_redface oczywiście La Roux to Brytyjczycy więc wszystko jest w porządku.
16.11.2016 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #67
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Zaznaczam, że nic w tym wątku nie czytałem poza początkiem pierwszego postu.
Przepraszam, ale nie znajdę czasu na przebijanie się przez lekturę.
Dlatego też będę raczej maruderem, od razu prosząc o przypominanie o zabawie
i korygowanie ewentualnie moich błędów w jej uczestniczeniu.
Jak dobrze zrozumiałem, to teraz podajemy typy z GB (Irlandia jest poza)...

Moje typy (chyba ich jeszcze nie było):
Depeche Mode
Iron Maiden
New Model Army
Portishead
Sting
This Mortal Coil
16.11.2016 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #68
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
A ja pozwolę sobie na zadanie jednego chyba prostego pytania: Według jakiego kryterium uważacie, że Katie Melua powinniśmy uznać za Gruzinkę? Bo to, że jeden portal społecznościowy podaje tak, a inny inaczej mnie nie przekonuje, a odpowiedź na to pytanie może pozwoli uniknąć zbytecznych dyskusji w przyszłości.
Jednocześnie chciałbym powiedzieć, że zasada dwa głosy sprzeciwu nie jest dobra. Za jakiś czas będziemy być może tworzyć top reszty świata i tam ktoś może zgłosić Katie, a dwóch innych powie, że się z tym nie zgadza, bo przecież to brytyjska artystka i przytoczą tu jakiś sensowny argument. I co wtedy? Katie nie będzie brała udziału w żadnym topie?

Sundrajta napisał(a):Katie Melua będzie można zgłosić dopiero w topie - Reszta Europy.
Rozumiem, że ta Europa to czyste przejęzyczenie.
16.11.2016 01:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #69
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Rincewind napisał(a):Według jakiego kryterium uważacie, że Katie Melua powinniśmy uznać za Gruzinkę?
No jasne portale portalami, ale żeby zbytnio nie komplikować zabawy, przez co wszystko mogłoby się ciągnąć w nieskończoność decyduje punkt 2 regulaminu (który mówi min., że przy sprzeciwie dwóch osób dany wykonawca nie może być zaliczony do wybranego topu), a sewerynkicior i ja tak stwierdziliśmy, co oznacza koniec dyskusji. Icon_idea
Rincewind napisał(a):Rozumiem, że ta Europa to czyste przejęzyczenie.
No a do jakiej grupy - Reszty Świata? Icon_eek Tutaj będę się kierował podziałem FIFA (a raczej UEFA), niby on nie ma żadnego związku z muzyką ale jest na tyle miarodajny i najbardziej czytelny dla większości. Zresztą te kraje także występują na festiwalu Eurowizji, a to już czysto muzyczny festiwal, dlatego także Turcja, Cypr i Izrael będą należeć do naszego kontynentu.
I oczywiście skoro ktoś ma inne zdanie, to możemy o tym podyskutować (sprawa jeszcze nie jest zamknięta regulaminem)... Icon_lol

adameria napisał(a):Jak dobrze zrozumiałem, to teraz podajemy typy z GB (Irlandia jest poza)...
Bardzo dobrze zrozumiałeś i faktycznie Irlandię zaliczamy do Reszty Europy, chyba że znowu są obiekcje?

Znowu się pomyliłem, bo spodziewałem się tłumów, a tu na razie szału nie ma! Icon_twisted

Aha i szybkie zgłaszanie spowodowało, że już przegapiłem jedną bardzo ważną dla mnie kapelę i wątpię by jeszcze ktoś odważył się ją zgłosić...
16.11.2016 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #70
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Alison Moyet
Duffy
Eurythmics
Roxy Music
Bronski Beat
Fleetwood Mac

Dobrze?Icon_wink
16.11.2016 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #71
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Nie widzę przeszkód. Icon_wink
- jak powiedział ślepy koń, biorąc udział w Wielkiej Pardubickiej...

I pojawił się jeden z moich ulubionych zespołów (ale nie ten, o którym wyżej pisałem). Icon_rolleyes
16.11.2016 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #72
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Ja sobie jednak odpuszczę zgłaszanie, zbyt trudny podział Icon_razz Już lepszy by był np. na kontynenty Icon_wink
Widzę już jednak kilku fajnych artystów i zespołów, więc zagłosuję w 2 etapie Icon_lol
16.11.2016 04:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #73
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć udział w topie dopiero od etapu eliminacyjnego lub nawet fazy pucharowej. Icon_idea
Tylko tak jak napisał wcześniej thestranglers, to nie jest takie trudne i ostatecznie możesz np. napisać PW do któregoś z nas z wybranymi przez siebie wykonawcami (najlepiej żeby ich było więcej niż 6), a ta osoba by Ci odpisała czy wybrani przez Ciebie artyści spełniają wymogi brytyjskiego topu.
16.11.2016 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #74
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Lombthorne napisał(a):Ja sobie jednak odpuszczę zgłaszanie, zbyt trudny podział
Nie pisz wciąż w tym wątku parageograficznym, że nie jesteś w stanie podjąć się najprostszych czynności, bo ktoś pomyśli, że nie rozróżniasz kontynentów.

Rincewind napisał(a):Według jakiego kryterium uważacie, że Katie Melua powinniśmy uznać za Gruzinkę?
Skoro jej rodzice to Gruzini, ona urodziła się w Gruzji i spędziła tam sporą część dzieciństwa, to spełnia wszelkie kryteria podstawowe, by ją zaliczyć jako artystę z Gruzji. Kwestia ta była powyżej omawiana. Najprościej jest w taki sposób identyfikować artystę - wtedy nie będzie większych problemów z przynależnością.
16.11.2016 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #75
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Sundrajta napisał(a):sewerynkicior i ja tak stwierdziliśmy, co oznacza koniec dyskusji
Super. Nie spodziewałem się, że tak subiektywna reguła będzie obowiązywać w tej zabawie. Zamiast demokracji mamy coś na kształt liberum veto. Sorry, wcześniej nie doczytałem regulaminu, a ponieważ się z nim nie zgadzam, to niestety dla mnie oznacza to koniec udziału w tej zabawie.

sewerynkicior napisał(a):Skoro jej rodzice to Gruzini, ona urodziła się w Gruzji i spędziła tam sporą część dzieciństwa, to spełnia wszelkie kryteria podstawowe, by ją zaliczyć jako artystę z Gruzji.
Akurat to tylko częściowa prawda. Nie mogła urodzić się w Gruzji bo w 1984 roku takiego państwa nie było na mapie świata. Wtedy było ZSRR. W Gruzji mieszkała zaledwie dwa lata od odzyskania przez ten kraj niepodległości do 1993, gdy z rodzicami wyemigrowała do UK, gdzie mieszka do dziś i od 2005 ma brytyjskie obywatelstwo. A z tego wynika, O ile się nie mylę żadnej płyty nie nagrała w Gruzji i nawet nie ma zamiaru napisać żadnej piosenki w języku gruzińskim. Brytyjczycy nominowali ją do BRIT Awards w kategorii "Best British Female" a nie "Best International Female", ale oni pewnie się nie znają na muzyce.

sewerynkicior napisał(a):Najprościej jest w taki sposób identyfikować artystę - wtedy nie będzie większych problemów z przynależnością.
Skoro to takie najprostsze kryterium, to spróbuj zaklasyfikować takiego artystę jak Serj Tankian, bo ani nie urodził się w USA, ani nie ma amerykańskich rodziców, więc chyba nie będzie go można traktować jako muzyka amerykańskiego.
16.11.2016 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #76
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
A mówiłem, żadnych podziałów. Icon_twisted
Ale nie, Wy chcieliście kategoryzować, no to teraz "masz babo placek"...

W sumie skoro śpiewa po angielsku, a nie po gruzińsku? Icon_rolleyes
To co teraz mam robić drugą ankietę? Cwaniak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2016 11:55 PM przez Sundrajta.)
16.11.2016 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #77
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Z mojej perspektywy Katie Melua jest Gruzinką. Taka jest moja opinia. Przemawia za tym to, co napisałem i tego się trzymam. Może zostanę przegłosowany, może poparty. Brytyjczycy, a ściśle mówiąc prywatni organizatorzy konkretnej nagrody, mogą stosować odmienny system i klasyfikację. Nie wiem skąd (nie po raz pierwszy zresztą) taka przykra ironia w Twoim komentarzu. My możemy mieć własne zasady oparte na własnej interpretacji, która z kosmosu się bynajmniej nie wzięła. Jeśli celem Twojego wpisu było dalsze zamieszanie w kotle, to chętnie zobaczę Cię w roli prowadzącego top byłych i nieistniejących państw, gdzie zmierzą się artyści z NRD, Czechosłowacji, ZSRR, Republiki Chińskiej i wielu innych.

Nie słucham Serja. Wiem, że urodził się bodajże w Libanie, co dodatkowo komplikuje sprawę. Wszędzie jednak wskazuje się na jego ormiańskie korzenie. Wiele zależy też od tego czy np. urodził się w Libanie, podczas gdy jego rodzice czy też matka mogli przebywać tam jedynie chwilowo. Taki przypadek związany jest bodajże z hip hopowym producentem Taco Hemingwayem, który przyszedł na świat w Egipcie, ale to względu na czysty przypadek, gdyż jego rodzina dużo podróżowała po świecie w tamtych latach. Sam System of a Dawn jest w moim rozumieniu zespołem amerykańskim, bo powstał na terenie Stanów Zjednoczonych.
17.11.2016 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #78
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
A więc wygląda to tak, skoro Rincewind zwrócił uwagę na ważny aspekt iż Katie Melua była nominowana w kategorii "Najlepsza brytyska artystka" na BRIT Awards to ja wycofuję swój sprzeciw, żeby ta piosenkarka została uwzględniona w brytyjskim topie. Icon_idea Z drugiej strony też źle zinterpretowałem drugi punkt regulaminu, który mówi, że dopiero po zgłoszeniu danego wykonawcy, przy dwóch głosach przeciwnych od innych uczestników zabawy mieliśmy nie dopuszczać takiego artysty do danego topu! A w tym przypadku mieliśmy do czynienia tylko z zapytaniem.
Chociaż także nie rozumiem uporu Rincewinda z dodaniem Katie do brytyjskiego topu? Przecież nikt nie skreśla tej artystki, a jedynie przesuwamy ją do innego.
Jednak od tej chwili jeżeli ktoś będzie chciał ją zgłosić, to proszę bardzo. A jeżeli nikt tego nie uczyni, to oczywiście będzie można ją zgłosić w topie europejskim. Icon_cool
Swoją drogą moim skromnym zdaniem, zdecydowanie większe szanse miałaby właśnie w tym drugim! Gdyż wygrać z Pink Floydami, Led Zeppelinami, Beatlesami i King Crimsonami (a sorry tych dwóch ostatnich jeszcze nie ma Icon_twisted ) jest wręcz rzeczą nierealną! Jak dostanie się do szesnastki to już będzie sukces. Icon_rolleyes
Myślę sobie również kto więcej zyskał na tym że ta artystka wydaje swoje płyty w UK? I jestem dziwnie przekonany, że to Ketevan wniosła powiew świeżości do nieco "skostniałego" rynku brytyjskiego, a nie odwrotnie. Icon_lol

Aha, dla mnie też oczywiście SoaD to amerykański zespół. Icon_idea
17.11.2016 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #79
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Akurat rynek brytyjski trzymał się jeszcze całkiem nieźle, kiedy zaczynała swoją karierę. Jej styl krążący wokół kategorii singer/songwriter nie jest niczym szczególnie oryginalnym i ponętnym.

Może faktycznie w przypadku tego typu artystów zostawić możliwość zgłaszania ich do kilku różnych topów. Nie ma w tym nic złego.
17.11.2016 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #80
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Nie o to mi dokładnie chodziło! Tylko o to, że jak nikt jej nie zgłosi do topu brytyjskiego, to można będzie ją zgłosić do topy reszty Europy. Icon_idea
Ale absolutnie, jestem przeciwny żeby jeden wykonawca startował w kilku topach, to już się raczej mija z celem tej zabawy. Chyba że na koniec zrobimy Top of the Tops taki finał, ale w tym przypadku to już będzie zupełnie inna sprawa i do takiego finału trzeba najpierw się zakwalifikować.

Styl piosenek może i nie jest w jej przypadku zbyt oryginalny ale sposób śpiewania i wykorzystywanie motywów folklorystycznych w swoich piosenkach już jak najbardziej. Icon_cool
17.11.2016 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiś Top Polskich Wykonawców Muzycznych EVENo 155 6 426 10.03.2024 08:53 AM
Ostatni post: kajman
Gwiazdka Pierwszy TOP Krajowych Wykonawców Muzycznych Sundrajta 378 58 513 05.02.2023 09:26 PM
Ostatni post: Sundrajta
Gwiazdka Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 370 40 267 02.10.2022 04:37 PM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 541 52 044 13.03.2018 11:47 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Noc Muzycznych Pejzaży ALBUM 2014 Yacy 0 1 787 31.12.2014 02:42 PM
Ostatni post: Yacy
  Noc Muzycznych Pejzaży - WYBIERAMY ULUBIONY ALBUM ROKU 2013 Yacy 8 5 249 14.12.2013 03:58 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości