Ankieta: Na jakie kategorie ma być podzielony ten top?
Ankieta jest zamknięta.
Bez podziału na kategorie. 35.71% 5 35.71%
Na USA, Wielką Brytanię, Resztę Europy oraz Resztę Świata. 42.86% 6 42.86%
Inny podział (jaki?) - propozycje proszę przedstawiać w głównym wątku. 21.43% 3 21.43%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #381
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
ehh... serio... Bush... serio... Icon_confusedIcon_confusedIcon_confused

a finał idealny z tych możliwych.. szkoda, że nie Pink Floyd vs. Coldplay ale Radiohead też dają radę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2016 02:15 AM przez mike.)
19.12.2016 02:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #382
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Jaki jest problem z Kate Bush według ciebie? Jest to chyba dosyć spodziewany wynik, wydaje mi się.
19.12.2016 08:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #383
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Na tym forum? Niekoniecznie.
19.12.2016 08:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #384
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
O to że jednak dorobek coldplay i pani Bush to niebo i ziemia Icon_sad
19.12.2016 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #385
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Ciężko przecenić dorobek Bush w kontekście rozwoju muzyki pop. Coldplay był istotnym zespołem revivalu brytyjskiego rocka początku lat zdrowych, ale obecnie stał się jedynie smutnym dopełnieniem krajobrazu współczesnej muzyki pop. Jeden z bardziej dramatycznych zwrotów w karierze jakiejkolwiek grupy w nowszych nam czasach. Pamiętając o ich 2-3 pierwszych płytach należy zdawać sobie sprawę, że pieniądze i ślepy poklask mas zawróciły im w głowie. W przypadku Bush nigdy do tego nie doszło.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2016 12:58 PM przez sewerynkicior.)
19.12.2016 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #386
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
mike napisał(a):dorobek coldplay i pani Bush to niebo i ziemia
Pamiętaj, że to tylko Twoja prywatna opinia.
Dla innych to ziemia i niebo. Bardzo lubię obu wykonawców, żeby nie było.
sewerynkicior napisał(a):przecenić dorobek Bush w kontekście rozwoju muzyki pop
No, jednak to się da ocenić, jak pokazuje ten plebiscyt.
sewerynkicior napisał(a):obecnie stał się jedynie smutnym dopełnieniem krajobrazu współczesnej muzyki pop. Jeden z bardziej dramatycznych zwrotów w karierze jakiejkolwiek grupy w nowszych nam czasach.
Bardzo krzywdząca opinia. Moim zdaniem poszli swoją ścieżką, a że skręciła ona w stronę popu i stadionów... to ich świadomy wybór. Życzyłbym wielu wykonawcom takiego geniuszu, jaki oni mają. Pokazują to począwszy od teledysków, a skończywszy na koncertowych show. W tym roku zrobili teledysk roku. Po raz kolejny.
Na koncertach nie fałszują jak niektóre wydumane gwiazdki pop, które utrzymują się na rynku właściwie tylko dlatego, że stoi za nimi ogromna machina finansowania. Ja wciąż widzę tutaj więcej artyzmu niż tego, że kwota na koncie musi się zgadzać.
Nie odcinają kuponów, idą po swojemu... wciąż mamy ich nowe dokonania.
Coldplay wypłynął sam, sam dokonał wyboru i płynie sam w swoją stronę.
Perełki muzyczne znajdują się na także na ostatnich płytach. Ja takie tam odnajduję...

Najbardziej żal mi pewnego wykonawcy, ale cóż, czasem bywa tak, że dochodzi do przedwszesnych finałów, gdzie trzeba (no właśnie, trzeba?) zagłosować kompletnie wbrew sobie. Jesteśmy przed samym końcem, więc chyba nic nie zdradzam, bo każdy wie jaki mam gust muzyczny.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2016 02:21 PM przez adameria.)
19.12.2016 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
makkartnej Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Dec 2016
Post: #387
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Ja na Coldplay nie narzekam, ale też nie przepadam szczególnie za ich nową muzyką. Ale są OK. Uwielbiam np. Speed of Sound.

Co do wyników, to cieszy mnie zwyżkowa forma The Beatles. Chyba pomogłem Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2016 02:52 PM przez makkartnej.)
19.12.2016 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #388
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
mike napisał(a):O to że jednak dorobek coldplay i pani Bush to niebo i ziemia
Pod jakim względem. Różnica w liczbie wydanych płyt jest niewielka, liczbie nagranych utworów cvhyba jeszcze mniejsza. Jeżeli chodzi o poziom no cóż, to kwestia gustu. Dla mnie Colsdplay jest zespołem przeciętnym i gdybym klasyfikował wykonawców to nie wiem czy do top 500 by się załapali. Kate Bush to gigant, jeden z najbardziej niesamowitych wykonawców, jacy się pojawili. Najlepsza płta Coldplaya nie umywa się (w moim odczuciu) do najsłabszej płyty Kate.
mike napisał(a):finał idealny z tych możliwych
No cóż, w moim odczuciu mierzy się gigant z przeciętniakiem. Może trochę więcej niż przeciętniakiem, ale zespołem bardzo nierównym, któremu owszem zdarzały się świetne rzeczy, ale też wpadek było sporo.
sewerynkicior napisał(a):Pamiętając o ich 2-3 pierwszych płytach
No cóż, dla mnie poza słabiutką Vivą pozostałe nie odbiegają poziomem od pierwszych. Są inne.
makkartnej napisał(a):Co do wyników, to cieszy mnie zwyżkowa forma The Beatles.
Nie wiem czy można określić ją zwyżkową, bo w tej połówce powinni być poza konkurencją. Co zresztą w ogóle oni tutaj robią. Można mieć zastrzeżenia do poziomu, ale trudno chyba byłoby zaprzeczyć, że są najważniejszym zespołem w historii rocka.
makkartnej napisał(a):Uwielbiam np. Speed of Sound.
Najgorsze nagranie w ich karierze. Totalny koszmar.
19.12.2016 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #389
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
kajman napisał(a):Nie wiem czy można określić ją zwyżkową, bo w tej połówce powinni być poza konkurencją. Co zresztą w ogóle oni tutaj robią. Można mieć zastrzeżenia do poziomu, ale trudno chyba byłoby zaprzeczyć, że są najważniejszym zespołem w historii rocka.
Ja bym ich muzyki nawet tym mianem nie określił.
No ale cóż, skoro dziewczyny w końcówce lat 60-tych i początku 70-tych piszczały na ich widok, nie zaświadcza że to była najważniejsza kapela wszechczasów. Bowiem to akurat jest mało miarodajny czynnik klasy artystycznej. Myślę raczej że właśnie w tamtym czasie trafili w niszę, która wyniosła ich na sam szczyt. Dzisiaj większość nagrań brzmi wręcz archaicznie, ale to jest mój indywidualny pogląd. Icon_twisted
Aha, zapomniałem wcześniej dodać (niewiele zdradzając) że są nawet wyżej niż wynikałoby to z rundy eliminacyjnej. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2016 07:03 PM przez Sundrajta.)
19.12.2016 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #390
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Sundrajta napisał(a):No ale cóż, skoro dziewczyny w końcówce lat 60-tych i początku 70-tych piszczały na ich widok, nie zaświadcza że to była najważniejsza kapela wszechczasów.
Pomijając już fakt, że na początku l, 70-tych nie mogły już piszczeć bo zespół już nie istniał, a sporo wcześniej przestał koncertować to akurat mie jest świadectwem ich wielkości, nie to nawet, że nie spoczęli na laurach i szukali nowych dróg (zarówno własnych jak i zapożyczonych) lecz przede wszystkim to, że potrafili za sobą pociągnąć publiczmość serwując im nową muzykę bardzo już odmienną niż tą, którą grali na początku. Owszem, grali tak inni, ale byli to mniej lub bardziej niszowi wykonawcy, którzy albo się nie przebili albo skorzystali na zmianie klimatu stworzonej przez Beatlesów. Bardzo możliwe, że inwazja rocka nastąpiłaby znacznie później, byłaby zdecydowanie mniej powszechnym zjawiskiem albo nawet zupełnie znikła jako zjawisko.
19.12.2016 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #391
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Bardzo możliwe. Icon_cool I jakże wnikliwa analiza zdarzeń z tamtych czasów. Ja tam ich z autopsji nie pamiętam, tyle co z obrazków telewizyjnych, a jak wiadomo - ta kłamie na potęgę. Icon_eek
Dziś doszły cztery głosy i razem jest ich dziewięć. I przyznam w pewnym sensie, że nadal są tylko dwa rodzaje wyników. A zatem pojedynki w dużej mierze wciąż toczą się przy niewielkiej różnicy głosów. Icon_rolleyes
A w finale prowadzi... A zaraz, chyba jeszcze tego zdradzać nie mogę? Icon_twisted
edycja: i jeszcze dwa głosy wpłynęły, razem więc mam już 11. Wyniki zaś nie uległy większym zmianom...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2016 12:01 AM przez Sundrajta.)
19.12.2016 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #392
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Dziś przez dzień mnie nie było i zainteresowanie zdecydowanie spadło!
Mam dopiero dwunasty głos, który jak na razie w żadnej parze o wszystkim nie zdecydował. W niektórych liderom pozwolił uciec, w innych wręcz przeciwnie. Ale jest zauważalna pewna rosnąca tendencja, o szczegółach której na razie nie mogę napisać. Icon_twisted
I to już czas najwyższy żeby wysłać przypomnienia...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2016 12:06 AM przez Sundrajta.)
21.12.2016 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #393
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Zero głosów dzisiaj wpłynęło! To chyba są jakieś żarty, lub co gorsza niebywały skandal... Icon_wink
A może to swego rodzaju protest? Icon_mrgreen
21.12.2016 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #394
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Mam czternaście głosów, to jak na tę porę wyjątkowo mało. I te ostatnie przesądziły wygraną zaledwie w jednej parze.
Już mogę raczej zdradzić, że w pierwszych trzech rundach najwyższe wygrane odnosiły (w kolejności alfabetycznej) Dire Straits, Kate Bush i Pink Floyd. I największa różnica była właśnie w 1/32 finału...
Dalsze drobne szczegóły jutro przed ogłoszeniem wyników min. podam zwycięzcę eliminacji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2016 03:11 PM przez Sundrajta.)
22.12.2016 12:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #395
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Szesnaście głosów jak na finał, to jeszcze wcale nie tak wiele! Czekam więc jeszcze na głosy (aktywnych wcześniej) kolej_grzesiek, TuneHunterz, Makkartnej, Lombthorne i Artur.O.
Dwa ostatnie głosy doprowadziły do tego że w czterech parach mamy remis, a w pozostałych czterech... pozamiatane! Icon_idea
Prezentuję jeszcze kilka obiecanych ciekawostek, otóż w ćwierćfinałach (i pozostałych pojedynkach o miejsca 9-16) nie było wyraźnie najwyższego zwycięstwa, bowiem w kilku parach jego rozmiar był identyczny, zaś w półfinałach (i pozostałych pojedynkach o miejsca 5-16) wyróżnił się taką przewagą jeden wykonawca (z posta wyżej).
A zwycięzcą eliminacji okazał się artysta, no tak co za dużo to nie zdrowo. Icon_lol Napiszę tylko że nie walczy już o końcowy tryumf.
Zatem zostało Wam ostatnie sześć i pół godziny na wysłanie decydujących głosów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2016 09:51 PM przez Sundrajta.)
22.12.2016 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #396
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Jak widzę przed świętami frekwencja się zmniejszyła wyraźnie. Icon_eek
Ale może jeszcze ktoś odda swój decydujący (aż po czterokroć) głos!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2016 07:38 PM przez Sundrajta.)
22.12.2016 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #397
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Mam więc dwa głosy po moim apelu. I przed prezentacją wyników czekam jeszcze ok. 50 minut na kolejne...
22.12.2016 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #398
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Czyżby osiemnaście głosów to norma ostatnich dwóch rund? Za chwilę wszystko będzie już jasne...

Prawidłowe głosy oddali:
Sundrajta
Yacy
kajman
vingoe
thestranglers
mike
AKT!
Rincewind
Tomekk
Geephard
adameria
miszony
michal91d
Lilian
piotreklp3
sewerynkicior
kolej_grzesiek
makkartnej


Regulamin Topu i zestaw pary finałowej oraz pojedynków o miejsca 3-16 znajdują się w drugim i trzecim poście wątku

Termin głosowania w ostatniej rundzie upływa 22 grudnia o godzinie 21-szej.
22.12.2016 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #399
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
Wynik pojedynku o XV miejsce:
David Bowie 11-7 Marillion

Wynik pojedynku o XIII miejsce:
Adele 8-10 Phil Collins

Wynik pojedynku o XI miejsce:
Led Zeppelin +9-9 Sting

Wynik pojedynku o IX miejsce:
Queen 8-10 The Beatles

Wynik pojedynku o VII miejsce:
Coldplay 10-8 Genesis

Pojedynek o V miejsce:
Dire Straits 10-8 Kate Bush

Wynik pojedynku o III miejsce:
Depeche Mode 12-6 The Cure

Wynik pojedynku finałowego:
Pink Floyd 12-5 Radiohead
22.12.2016 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #400
RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych
*** Końcowe Wyniki Pierwszego TOP-u Brytyjskich Wykonawców Muzycznych ***

1. Pink Floyd
2. Radiohead
3. Depeche Mode
4. The Cure


5. Dire Straits
6. Kate Bush
7. Coldplay
8. Genesis


9. The Beatles
10. Queen
11. Led Zeppelin
12. Sting


13. Phil Collins
14. Adele
15. David Bowie
16. Marillion
22.12.2016 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiś Top Polskich Wykonawców Muzycznych EVENo 155 6 760 10.03.2024 08:53 AM
Ostatni post: kajman
Gwiazdka Pierwszy TOP Krajowych Wykonawców Muzycznych Sundrajta 378 58 647 05.02.2023 09:26 PM
Ostatni post: Sundrajta
Gwiazdka Pierwszy TOP pozostałych Europejskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 370 40 516 02.10.2022 04:37 PM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka Pierwszy TOP Amerykańskich Wykonawców Muzycznych Sundrajta 541 52 919 13.03.2018 11:47 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Noc Muzycznych Pejzaży ALBUM 2014 Yacy 0 1 798 31.12.2014 02:42 PM
Ostatni post: Yacy
  Noc Muzycznych Pejzaży - WYBIERAMY ULUBIONY ALBUM ROKU 2013 Yacy 8 5 299 14.12.2013 03:58 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości