Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 468
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #13
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
piotreklp3 napisał(a):Kojarzycie "Bitwy przebojów"? (tak to się nazywało?). 2003-2004 rok?

Bitwę kojarzę bo co jakiś czas w tamtych latach słuchałem Zetki.

Za czasów pierwszego właściciela mieliśmy na naszej katowickiej Planecie FM listę, która się nazywała Planetarna Strefa Hitów (raz nawet wygrałem u nich płyty). Było to ni mniej ni więcej tylko coś w rodzaju interaktywnej playlisty, współtworzonej przez słuchaczy. Zasadnicze zestawienie tworzyło 40 utworów plus od 8 do 12 propozycji w zależności od tygodnia. Od głosowania słuchaczy zależało, które utwory trafią do zasadniczej czterdziestki (i zarazem do eteru). Kiedy interes przejął właściciel Zetki, połączył Planetę z warszawską Radiostacją i po jakimś czasie PSH została zastąpiona przez codzienną listę Total Chart nadawaną od poniedziałku do piątku (od lutego 2009 do wiosny 2013). W ostatnich miesiącach istnienia stacji w eterze lista była emitowana raz w tygodniu (coś takiego jak teraz zrobił MAXXX). A skończyło się to wyrzuceniem z eteru Planety FM i zastąpienie jej radiem dla starszego audytorium, którego słuchalność balansuje na krawędzi jednego procenta. To co nadaje teraz w internecie pod szyldem Planety FM to nic innego jak właśnie przefarbowana Radiostacja (katowicki oddział od którego się to wszystko zaczęło został zlikwidowany w momencie usunięcia stacji z eteru). Przepraszam za te osobiste dygresje, ale dla mnie to radio dużo znaczyło.
Ale nie zmienia to faktu, że jeśli chodzi o codzienne listy przebojów w radiach to źle się dzieje.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2016 11:39 PM przez kolej_grzesiek.)
24.10.2016 11:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych - kolej_grzesiek - 24.10.2016 11:36 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości