Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bear Top Wszechczasów nr 1
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #61
 
bear napisał(a):Dzis przedstawie ostatnie 25 utworow z trzeciej setki - tych piosenek w tym roku w moim topie nie bedzie...
A szkoda, szczególnie tych:

296. Clannad & Bono "In a lfetime"
294. Robert Kasprzycki "Niebo do wynajęcia"
293. Dźem "Whisky"
292. Mira Kubasińska & After Blues "Zobacz jak pięknie"
290. U2 "Where the streets have no name"
287. Marillion "Incommunicado"
286. Grzegorz Turnau "Jak linoskoczek"
285. The Passangers "Miss Sarajevo"
284. Dżem "Skazany na bluesa"
283. Cytrus "Tęsknica"
282. Nick Cave & Kylie Minoque "Where the wild roses grow"
281. Kate Bush & Peter Gabriel "Don't give up"
279. Harlem & Krzysztof Cugowski "Jak lunatycy"

.
30.11.2008 01:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #62
 
[quote="stavanger"]A szkoda, szczególnie tych:[quote]
coś musiało wypaść, by wejść mogło coś... brałem je pod uwagę, więc COŚ dla mnie znaczą
30.11.2008 01:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #63
 
Cytat:coś musiało wypaść, by wejść mogło coś... brałem je pod uwagę, więc COŚ dla mnie znaczą
Tak wiem, dlatego u mnie zmieściło się w topie 445 piosenek: http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...69&start=0

.
30.11.2008 01:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
bear napisał(a):[glow=darkred]149. R.E.M. “Drive”[/glow]To jak dla mnie najpiękniejszy utwór z całęgo dorobku grupy. I ma ten dodatkowy plus, że nie jest zbyt przebojowy i nie został (i już raczej nie zostanie) zarżnięty przez stacje radiowe, tak jak to się stało w przypadku "Losing my religion", "Everybody hurts", "Man on the moon" czy "Shine happy people".
Mi tam "LMR" nadal podoba się najbardziej. Po prostu nie słucham wiadomych stacji. Icon_wink2 Ale te co wymieniłeś (oprócz Everybody Hurts") też bardzo lubię. Zresztą pochodzą z płyt wydanych rok po roku, moim zdaniem nalepszych w ich dorobku.
bear napisał(a):[glow=darkred]147. Jacek Kleyff & Orkiestra Na Zdrowie “Nocnoautobusowa”[/glow]
"Bo tu każdy ma swego najbardziej swojego
podchodząc najbliżej pojmuje że to ten sam..."
Bardzo lubię wracać do tego utworu.
bear napisał(a):[glow=darkred]146. Pink Floyd “Another brick in the wall”[/glow]Za nisko? Cóż, tak bywa... Ale to nie znaczy że nie jest to dla mnie ważny utwór, gdyby tak było to nie znalazłby się tutaj (a kilka wcale nie mniejszych klasyków spotkał ten los). Maszynka do mięsa wciąż robi wrażenie.
Jakby to powiedzieć. Jak skończę układać mój mityczny top 1000 wszech czasów, to może do nieszczęśliwej 7 się załapie. Icon_mrgreen
bear napisał(a):[glow=darkred]143.The Cure "Love song”[/glow]Nie wiem czy to jest najpiękniejszy utwór Cure'ów, ale dla mnie z pewnością najważniejszy. Magia wspomnień.
Też go uwielbiam, choć taką małą, niewidzialną drobinkę mniej niż "Lullaby". Icon_smile2
bear napisał(a):[glow=darkred]141. Gary Moore „Still Got the blues”[/glow]
Gary w tytułowym utworze ze swojej prawdopodobnie najlepszej płyty. Blisko było też "Story of the blues"
Co do tego, że najlepsza płyta to pełna zgoda. Być może to jest nawet najlepszy jego utwór wg. mnie, ale jeszcze nie rozstrzygnąłem do końca czy wole to, czy też "Parisienne Walkways". Icon_smile2

Cieszy mnie także widok na tej liście "Your latest trick" i "3 zapałek"
30.11.2008 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #65
 
bear napisał(a):ktory konkretnie?
Za dużo ich jest, żebym mógł wskazać konkretny. Icon_smile2
30.11.2008 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
"Your Latest Trick" - u mnie szóste miejsce wszech czasów... I chyba więcej pisać nie muszę.
bardzo też lubię "Białą flagę" i "Drive".
no i "Another Brick In The Wall", jeden z niewielu floydów które trawię.
30.11.2008 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #67
 
Gary napisał(a):ale jeszcze nie rozstrzygnąłem do końca czy wole to, czy też "Parisienne Walkways".
ja roztrzygnąłem już dawnoIcon_wink2 ale wszystko w swoim czasie... Icon_wink2
Gary napisał(a):Też go uwielbiam, choć taką małą, niewidzialną drobinkę mniej niż "Lullaby".
to u mnie jest odwrotnie, choć różnica również jest właściwie niewidzialna Icon_wink2
Gary napisał(a):Mi tam "LMR" nadal podoba się najbardziej. Po prostu nie słucham wiadomych stacji.
ja niestety przez pewien czas musiałem słuchać w pracy Icon_confused2 aż nie wytrzymałem i się zwolniłem Icon_wink2(choć rzecz jasna R.E.M. irytował mnie w tym wszystkim najmniej, ale jednak kojarzy mi się z tamtym czasem)
Gary napisał(a):Zresztą pochodzą z płyt wydanych rok po roku, moim zdaniem nalepszych w ich dorobku.
TAK!!!!
ku3a napisał(a):"Your Latest Trick" - u mnie szóste miejsce wszech czasów
a u mnie "dopiero" nr4 Dire Straits Icon_wink2
30.11.2008 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
Cytat:153. U2 “Staring at the sun”
Lato 1996... Nie wiem dlaczego ta piosenka najmocniej kojarzy mi się z moim dzieciństwem...
Mi tez. W zasadzie to był pierwszy utwór U2, kóry bardzo mocno mi się spodobał i był jednym z przebojów roku 1997. Dzisiaj rzecz jasna mam wielki sentyment do tego kawałka, jak i do całej płyty POP

Cytat:152. Perfect “Niepokonani”Mam wrażenie, że z upływem lat ta pieśń, choć miała być ich kolejnym hymnem, to jednak traci swoją moc…
Niestety masz rację. u mnie w topie wszech czasów regularnie spada.

Cytat:147. Jacek Kleyff & Orkiestra Na Zdrowie “Nocnoautobusowa”
"Bo tu każdy ma swego najbardziej swojego
Cieszę się, że sa kolejne osoby, które uwoelbiają ten kawałek. Szkoda, że został jednak jakoś niedoceniony...

Cytat:146. Pink Floyd “Another brick in the wall”Za nisko? Cóż, tak bywa... Ale to nie znaczy że nie jest to dla mnie ważny utwór, gdyby tak było to nie znalazłby się tutaj (a kilka wcale nie mniejszych klasyków spotkał ten los). Maszynka do mięsa wciąż robi wrażenie.
To nigdy nie był mój ulubiony utwór Floydów, ale na liście wszech czasów zawsze znajduje miejsce.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
01.12.2008 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #69
 
bear napisał(a):[glow=olive]162. Mirosław Czyżykiewicz „Ave”[/glow]Już w samym głosie pana Mirosława jest coś poruszającego, a w połączeniu z tekstami...
koncert tuż po wydaniu tej płyty jest dla mnie do dziś jednym z ważniejszych muzycznych wydarzeń...
bear napisał(a):[glow=violet]160. Johny Cash „Personal Jesus”[/glow]
Zaskoczeni? A ja naprawdę wolę oryginalne wykonanie.
ciekawe jak wysoko lubisz Icon_wink2
bear napisał(a):[glow=darkred]150. Cocteau Twins “Pandora”[/glow]Nie mam - bo mieć nie mogę - jakiegoś szczególnego sentymentu do muzyki z lat 80-tych. Jednak gdy słucham takich cudeniek to zaczynam żałować, że nie urodziłem się wcześniej....
he, he... a ja cieszę się, że nie urodziłem się później Icon_wink2 No powiedzmy mogłbym poczekać jeszcze z góra 5 lat Icon_mrgreen
bear napisał(a):zarżnięty przez stacje radiowe, tak jak to się stało w przypadku "Losing my religion", "Everybody hurts", "Man on the moon" czy "Shine happy people".
Man... zarżnięty...? Bo ja wiem... Ja właśnie najbardziej lubię Man ... i Everybody...
bear napisał(a):[glow=darkred]148. Dire Straits “Your latest trick”[/glow]
dla mnie top3 DS!!! a nawet nr 2!
bear napisał(a):[glow=darkred]146. Pink Floyd “Another brick in the wall”[/glow]
uwielbiam PF, ale akurat nie w tym utworze...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.12.2008 12:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #70
 
bear napisał(a):Dzis przedstawie ostatnie 25 utworow z trzeciej setki - tych piosenek w tym roku w moim topie nie bedzie...
297. Myslovitz "Polowanie na wielbłąda"
292. Mira Kubasińska & After Blues "Zobacz jak pięknie"
290. U2 "Where the streets have no name"
szkoda... Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.12.2008 12:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #71
 
tadzio3 napisał(a):Cieszę się, że sa kolejne osoby, które uwoelbiają ten kawałek. Szkoda, że został jednak jakoś niedoceniony...
w Trojce jednak jak na taki utwor byl całkiem sporym przebojem
Yacy napisał(a):koncert tuż po wydaniu tej płyty jest dla mnie do dziś jednym z ważniejszych muzycznych wydarzeń...
pozazdrościć Icon_smile2
wrócę jeszcze na chwilę do Gawlińskiego, bo nie będzie już okazji o nim porozmawiać (może popsułem komuś zabawę bo przecież nie było jeszcze "Baśki" Icon_wink2 ). Odkurzyłem "Kwiaty jak relikwie" by wyrobić sobie pełne zdanie, cóż, nigdy nie postawiłbym jej w jednym szeregu z "Solo"... Choć są na niej jeszcze dobre momenty, to chwilami słychać na niej, jak Gawliński oczyma wyobraźni widzi siebie za 10 lat szczerzącego kły w telewizji mówiąc "Radio ..... Najlepsza muzyka".
01.12.2008 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #72
 
Yacy napisał(a):Man... zarżnięty...? Bo ja wiem... Ja właśnie najbardziej lubię Man
może w Polsce nie, ale to jeden z tych utworów, które przestałem lubić po wyjeździe do Irlandii
Yacy napisał(a):297. Myslovitz "Polowanie na wielbłąda"
292. Mira Kubasińska & After Blues "Zobacz jak pięknie"
290. U2 "Where the streets have no name"
szkoda...
może w przyszłym roku...
01.12.2008 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
 
bear napisał(a):w Trojce jednak jak na taki utwor byl całkiem sporym przebojem
A na forumowej lp3 był nawet raz na pierwszym Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
01.12.2008 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #74
 
140. Rush “Closer to the heart” http://www.youtube.com/watch?v=ih6PEhhR4UM
139. Louis Armstrong „What a wanderful World” http://www.youtube.com/watch?v=vnRqYMTpXHc
138. Skaldowie & Łucja Prus “W żółtych płomieniach liści” http://www.youtube.com/watch?v=g4CBleyJBOw
137. Jimi Hendrix „All along the watchtower” http://www.youtube.com/watch?v=BCwCBh0z3Hs
136. Jacek Kaczmarski „Żródło” http://www.youtube.com/watch?v=J8x8rx4vAI8
135. Dżem “Cała w trawie” http://www.youtube.com/watch?v=Q7g-E_0QDWI
134. Archive „Again” http://www.youtube.com/watch?v=NPOZGqtG6...re=related
133. Czesław Niemen „Jednego serca” http://www.youtube.com/watch?v=IJmg5_ROs...re=related
132. Obywatel G.C. „Nie pytaj o Polskę” http://www.youtube.com/watch?v=WItEokvwS...re=related
131. Depeche Mode “Personal Jesus” http://www.youtube.com/watch?v=KW3aEimWW10
01.12.2008 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #75
 
[glow=brown]140. Rush “Closer to the heart”[/glow]Kiedyś bardzo ważny dla mnie zespół, gdzieś jednak po drodze trochę jakby zaginął w mojej świadomości. Najwyższy chyba czas te dawne emocje wskrzesić. A ta ich pieśń dla mnie jest najważniejsza.
[glow=brown]139. Louis Armstrong "What a wonderful world"[/glow]
Utwór który mimo upływu lat ciągle poraża swoją mocą, swoim pięknem. Gdy byłem trochę młodszy, wskutek bardzo luźnych skojarzeń ilustrowałem sobie tą piosenką postawienie przez człowieka nogi na księżycu :->
[glow=brown]138. Skaldowie & Łucja Prus “W żółtych płomieniach liści”[/glow]Mój numer dwa jeśli chodzi o najpiękniejsze polskie piosenki o jesieni (taka mała łamigłówka). Nagranie wyjątkowo nie chcące się zestarzeć.
[glow=brown]137. Jimi Hendrix „All along the watchtower”[/glow]Kolejny z nielicznych tutaj cover'ow, ale w tym przypadku nie mogło być inaczej. Ten fragment bardziej przecież kojarzy się z Hendrixem niż z Dylanem, Jimi dał mu zupełnie nowe życie.
[glow=brown]136. Jacek Kaczmarski "Źródło"[/glow]
Pieśń, w której aluzja rośnie na aluzji, a może tylko tak mi się wydaje... Chyba tylko Kaczmarski potrafił mówić o świecie w taki zaklęty sposób, a i tak wszyscy dobrze wiedzieli, o co chodzi...
[glow=brown]135. Dżem “Cała w trawie”[/glow]Ostatnie wybitne nagranie Dżemu z Riedlem, rok po Jego śmierci wspaniale wykonane przez Czesława Niemena na koncercie "List do R. na 12głosów"(słuchałem jej niedawno, gdy kończy się ten utwór padają słowa że Czesław Niemen był wielkim idolem Ryśka Riedla, tak sobie pomyślałem jak przez te przecież tylko 13lat słowo "idol" się zdewaluowało... na tym samym na koncercie Kasia Kowalska zaśpiewała "Modlitwę", nie pamiętam już czy na tym czy na sąsiednim forum spotkałem się z wielkim zachwytem nad jej interpretacją, cóżâ€Ś z wielkim zdziwieniem dla samego siebie muszę się do tych głosów dołączyć. Pokazała, że gdyby przestała śpiewać tylko o tym jaka jest nieszczęśliwa i że wszyscy faceci to świnie to byłaby jedną z najciekawszych wokalistek w tym kraju).
[glow=brown]134. Archive „Again”[/glow]Na razie wciąż jestem na etapie oceny ponadczasowości tego jeszcze ciepłego utworu... Jeszcze nie widzę go w jednym szeregu z tymi naprawdę największymi. Ale w przyszłości- kto wie. Powiem tylko tyle i myślę że się ze mną zgodzicie - dzięki "Again" i ja poczułem się świadkiem historii. Już nie muszę spuszczać głowy gdy słyszę legendy o "Autobiografii" czy "Private investigations", mogę z dumą powiedzieć - zaraz, za moich czasów również wydarzyło się coś bardzo ważnego. To nieprawdopodobne że zespół właściwie znikąd, bez wielkiej promocji narobił tyle pięknego zamieszania. Chciałbym , by coś podobnego jeszcze kiedyś się przytrafiło.
[glow=brown]133. Czesław Niemen „Jednego serca”[/glow]Największy polski muzyk w historii interpretujący utwory największych poetów,w tym przypadku Asnyka. Z takich połączeń musiały wychodzić rzeczy piękne,i wychodziły. Na ten top będzie to miało swoje przełożenie jeszcze dwukrotnie.
[glow=brown]132. Obywatel G.C. „Nie pytaj o Polskę"[/glow]
"(...)ten pijak który mruczy coś przez sen
że póki my żyjemy, ona żyje też."
Solową twarz Grzegorza poznałem stosunkowo późno, poraziła mnie jeszcze większa dojrzałość, niż za czasów wczesnej Republiki. Ten utwór, ten tekst najlepszym tego przykładem. Gdy zobaczyłem to magiczne nagranie koncertowe które umieściłem w linku, pomyślałem sobie: ile bym dał, by kiedyś...
[glow=brown]131. Depeche Mode "Personal Jesus"[/glow]
Więc to teraz - jedyny zdublowany utwór w moim zestawieniu. Depeszem nigdy nie byłem i raczej nie zostanę, nie potrafiłbym wymienić we właściwej kolejności wszystkich ich płyt (chyba nawet nie znałbym wszystkich tytułów) ale mam kilka utworów które bardzo lubię (i nie ma wśród nich "Enjoy the silence" ), w tym ten - zdecydowanie najbardziej.
01.12.2008 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #76
 
bear napisał(a):Rush “Closer to the hear
utworu w tym momencie do nie kojarzę, ale A Farewell to Kings to mój top3-4 płyt Rush, wiec napewno jest świetny!
bear napisał(a):139. Louis Armstrong „What a wanderful World”
u mnie w top100!!!
bear napisał(a):132. Obywatel G.C. „Nie pytaj o Polskę”
u mnie top10 może top20!!! i chba obecnie nr 1 w utworach polskich!
bear napisał(a):131. Depeche Mode “Personal Jesus”
liczyłem na zdecydowanie wyższą pozycję!
bear napisał(a):Depeszem nigdy nie byłem i raczej nie zostanę, (...) ale mam kilka utworów które bardzo lubię (i nie ma wśród nich "Enjoy the silence" )
i bardzo dobrze Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.12.2008 05:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #77
 
Yacy napisał(a):131. Depeche Mode “Personal Jesus”
liczyłem na zdecydowanie wyższą pozycję!
wszystkim nie dogodzę Icon_wink2 najważniejsze bym sam sobie dogodził Icon_wink2
Yacy napisał(a):Depeszem nigdy nie byłem i raczej nie zostanę, (...) ale mam kilka utworów które bardzo lubię (i nie ma wśród nich "Enjoy the silence" )
i bardzo dobrze
_________________
bo trudno tej muzyki nie lubić
Yacy napisał(a):Rush “Closer to the hear
utworu w tym momencie do nie kojarzę
ja mam w tej chwili koszmarne zaległości jeśli chodzi o Rush, to nie jest ich najbardziej znany utwór ale na pewno był na koncertowym dvd które oglądałem z pół roku
01.12.2008 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #78
 
Yacy napisał(a):
bear napisał(a):132. Obywatel G.C. „Nie pytaj o Polskę”
u mnie top10 może top20!!! i chba obecnie nr 1 w utworach polskich!
A Małgocha? Icon_wink2

.
01.12.2008 05:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #79
 
Że niby miała byc nr 1? W poprzednim topie coś ok. m. 10 [w polskich] a teraz... Chyba podobnie może ciut wyżej. Okaże sie ... sam nie wiem kiedy Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.12.2008 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
bear napisał(a):wrócę jeszcze na chwilę do Gawlińskiego, bo nie będzie już okazji o nim porozmawiać (może popsułem komuś zabawę bo przecież nie było jeszcze "Baśki" Icon_wink2 ). Odkurzyłem "Kwiaty jak relikwie" by wyrobić sobie pełne zdanie, cóż, nigdy nie postawiłbym jej w jednym szeregu z "Solo"...
No to tu się różnimy. Icon_smile2

bear napisał(a):[glow=brown]138. Skaldowie & Łucja Prus “W żółtych płomieniach liści”[/glow]Mój numer dwa jeśli chodzi o najpiękniejsze polskie piosenki o jesieni (taka mała łamigłówka). Nagranie wyjątkowo nie chcące się zestarzeć.
Uwielbiam tę piosenkę. Odświeżyłem sobie ją po latach, bo jeszcze rok temu czytając tą pozycję na topie u Tadzia to nie za bardzo kojarzyłem co to jest. Icon_redface2

bear napisał(a):[glow=brown]135. Dżem “Cała w trawie”[/glow]Ostatnie wybitne nagranie Dżemu z Riedlem, rok po Jego śmierci wspaniale wykonane przez Czesława Niemena na koncercie "List do R. na 12głosów"(słuchałem jej niedawno, gdy kończy się ten utwór padają słowa że Czesław Niemen był wielkim idolem Ryśka Riedla, tak sobie pomyślałem jak przez te przecież tylko 13lat słowo "idol" się zdewaluowało... na tym samym na koncercie Kasia Kowalska zaśpiewała "Modlitwę", nie pamiętam już czy na tym czy na sąsiednim forum spotkałem się z wielkim zachwytem nad jej interpretacją, cóżâ€Ś z wielkim zdziwieniem dla samego siebie muszę się do tych głosów dołączyć. Pokazała, że gdyby przestała śpiewać tylko o tym jaka jest nieszczęśliwa i że wszyscy faceci to świnie to byłaby jedną z najciekawszych wokalistek w tym kraju).
Po pierwsze: mnie dopiero wersja z Niemenem zachwyciła. Co do Kasi K to wystarczyłoby tylko trzymać się stylu wypracowanego na "Gemini" i byłoby świetnie. Icon_smile2
bear napisał(a):[glow=brown]134. Archive „Again”[/glow]Na razie wciąż jestem na etapie oceny ponadczasowości tego jeszcze ciepłego utworu... Jeszcze nie widzę go w jednym szeregu z tymi naprawdę największymi. Ale w przyszłości- kto wie. Powiem tylko tyle i myślę że się ze mną zgodzicie - dzięki "Again" i ja poczułem się świadkiem historii. Już nie muszę spuszczać głowy gdy słyszę legendy o "Autobiografii" czy "Private investigations", mogę z dumą powiedzieć - zaraz, za moich czasów również wydarzyło się coś bardzo ważnego. To nieprawdopodobne że zespół właściwie znikąd, bez wielkiej promocji narobił tyle pięknego zamieszania. Chciałbym , by coś podobnego jeszcze kiedyś się przytrafiło.
No cóż. Muszę przyznać, że znakomita seria piosenek. Nie o wszystkich jestem w stanie pisać, ale tego nie mogłem pominąć. Otóż w szczycie jej popularności to sam przed sobą udawałem, że jej nie lubię. Icon_mrgreen Trochę mam przekorny charakter i dlatego. Ale drugi i najważniejszy powód był taki, że przez długie lata znałem to raczej z krótkiej wersji. Dopiero jak kilka razy posłuchałem w długiej wersji to z udawaniem trzeba było skończyć. Apogeum uwielbienia osiągnęła ona około 2 lat temu. Dopiero! Icon_wink2

Czesia i Grzesia tymczasem sobie daruję, ale nie dlatego, że nie lubię (bo lubię), ale skoro jeszcze będą to... Icon_wink2
01.12.2008 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości