Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bear Top Wszechczasów nr 1
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #21
 
ku3a napisał(a):większość nas tutaj mogłaby opowiedzieć swoją historię tego co wydarzyło się "tamtego przedpołudnia"...
masz racje, chyba kazdy dokladnie pamieta gdzie wtedy byl i co robil... i masz tez racje ze pod wieloma wzgledami jest teraz lepiej, wiecej sie dzieje i lista chyba dzis jest troche ciekawsza (szczegolnie pod katem czysto muzycznym) niz przez ostatnie lata Marka na niej
ku3a napisał(a):przybij pionę Icon_mrgreen .
nr 200 już znane, a co będzie nr 1? modrzew? Icon_wink2
modrzew raczej nie Icon_wink2 odnosnie jeszcze Monty Pythona- gdy wchodzilem na to forum poczatkowo chcialem zamiast "bear" przybrac nick "Karl-Gambolputty-de-von-Ausfern-schplenden-schlitter-c rasscrenbon-fried-digger-dangl e-dungle-burstein- von-knacker-thrasher-apple-ban ger-horowitz-ticolensic-grande r-knotty-spelltinkle-grandlich -grumblemeyer- spelterwasser-kürstlich-himble eisen-bahnwagen-gutenabend-bit te-eine-nürnburger-bratwustle- gerspurten-mit- zweimache-luber-hundsfut-gumbe raber-shönendanker-kalbsfleisc h-mittler-raucher von Hautkopft von Ulm" Icon_wink2 (ze skeczu o cholernie dlugim nazwisku gdyby ktos nie wiedzial)
ku3a napisał(a):dla mnie jeden z wielu naprawdę wybitnych utworów Kultu z ostatnich lat Icon_smile2 . hmm, choć właściwie... ostatnich lat? to ma już 10 lat...
mi jakos te ostatnie lata plyna szczegolnie wolno, zwlaszcza w muzyce Icon_wink2
bardzo lubie gdy Kazik mruzy oko, a wiec takie piosenki "Bezzebna" czy "Gdy nie ma dzieci" takze, ale jednak wole go gdy spiewa o rzeczach naprawde waznych.
ku3a napisał(a):wcale mnie to nie dziwi Icon_smile2 . u mnie znacznie wyżej w zestawieniu wszech czasów Icon_biggrin3 .
u mnie wyzej pojawia sie jeszcze przynajmniej 4razy Icon_wink2
Gary napisał(a):Ja dlatego odkurzyłem tą piosenkę po 20 latach, a że miałem ją na płycie winylowej, to przyniosłem od ciotki stary adapter! Icon_smile2 Naprawdę piękna piosenka i fajnie w końcu spotkać kogoś, kto podobnie o niej myśli.
ja niestety z adapterami nigdy kontaktu nie mialem Icon_frown a piosenka piekna, choc pewnie gdybym nie wiedzial ze maczal w tym palce Riedel to nigdy bym sie nia ani samym zespolem nie zainteresowal...
Cytat:Heh, Gary jakiego uwielbiam! Z jego instrumentalnych dokonań tylko "Mesjasza" cenię bardziej.
byl blisko listy... ale Gary jeszcze tu wroci Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Chodzi o ten występ, który dałeś link?
niestety, z Woodstockiem jakos mi nigdy nie bylo po drodze... wrzucilem ten link, bo to najlepsza wersja jaka byla na youtube. ten o ktorym napisalem mial miejsce w malym studenckim klubie, nie wiem czy bylo na nim 200osob ale takie koncerty lubie najbardziej bo nic nie umyka ani nic czlowieka nie rozprsza. "Flote" zagrali na bis, a Mateo mial juz chyba wszystkie zyly na wierzchu...
25.11.2008 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
bear napisał(a):ze skeczu o cholernie dlugim nazwisku gdyby ktos nie wiedzial
powtarzałem sobie ten odcinek 2 tygodnie temu Icon_mrgreen
bear napisał(a):u mnie wyzej pojawia sie jeszcze przynajmniej 4razy Icon_wink2
uff, to mnie uspokoiłeś Icon_mrgreen
26.11.2008 12:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #23
 
ku3a napisał(a):dla mnie jeden z wielu naprawdę wybitnych utworów Kultu z ostatnich lat . hmm, choć właściwie... ostatnich lat? to ma już 10 lat...
przemyślałem sprawę Icon_wink2 wyszło mi na to że dzielę muzykę na starą i nową według następującego klucza: stara to ta, którą poznawałem z perspektywy czasu, której słuchanie jest dla mnie poznawaniem historii muzyki i nie tylko muzyki, historii której nie mogłem być świadkiem. Nowa zaś to ta, przy której dorastałem, którą poznawałem na bieżąco (przyjmijmy umownie że początkiem mojego świadomego słuchania muzyki był 96, może 97rok)
Gary napisał(a):Ja akurat "Trudno nie wierzyć w nic", ale to też jest piękne.
to z kolei mój numer 5 Raz Dwa Trzy, pomiędzy wcisnęły się jeszcze "Talerzyk", "Mam imię nazwisko i pracę" i "W wielkim mieście"
Gary napisał(a):Chyba tylko "Kinga" cenię wyżej w ich twórczości.
u mnie "King" na umownym 201miejscu, razem z kilkudziesięcioma innymi utworami. Z T.Love niewiele niżej cenię też "Wychowanie", "Dzikość serca", "Jest super" i "Ajrisz" (nie lubię za to "Warszawy", choć piosenka i tak ładniejsza od samego miasta Icon_wink2
26.11.2008 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
bear napisał(a):dzielę muzykę na starą i nową według następującego klucza: stara to ta, którą poznawałem z perspektywy czasu, której słuchanie jest dla mnie poznawaniem historii muzyki (...). Nowa zaś to ta, przy której dorastałem, którą poznawałem na bieżąco
ja tak samo dzielę.
ja zacząłem tak na dobre w 1991 roku.
26.11.2008 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #25
 
ku3a napisał(a):ja zacząłem tak na dobre w 1991 roku.
magiczny rok 1991 Icon_wink2 w podręcznikach do muzycznej historii dużo o nim czytałem Icon_wink2
26.11.2008 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #26
 
170. Lech Janerka „Paradoksy” http://www.youtube.com/watch?v=LaG_Zk0LlMY
169. Ray Charles „I can’t stop loving you” http://www.youtube.com/watch?v=1efO3N8gq...re=related
168. Radiohead “Creep” http://www.youtube.com/watch?v=nxpblnsJE...re=related
167. Wilki “Amiranda” http://www.youtube.com/watch?v=TKrlIlXhV7Y
166. Noir Desir “Lazy” http://www.youtube.com/watch?v=dO6uGXi2CWI
165. Dżem & Tadeusz Nalepa „Ten o tobie film” http://www.youtube.com/watch?v=1sGP-psNHNw
164. Cat Stevens „Lady d’Arbanville” http://www.youtube.com/watch?v=h61ffFRFmxw
163. Marek Grechuta „Gdziekolwiek” http://www.youtube.com/watch?v=caPrzqj8SBs
162. Mirosław Czyżykiewicz „Ave” http://www.youtube.com/watch?v=4DDwxgEbQp0
161. Voo Voo „Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było” http://www.youtube.com/watch?v=jalq8SLEe...re=related
26.11.2008 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #27
 
[glow=olive]170. Lech Janerka „Paradoksy”[/glow]Mój ulubiony fragment “Plagiatów”, i wspomnienie mojego jedynego koncertu Janerki. Kameralny klub studencki (ten sam co w przypadku Voo Voo), około 200 osób i absolutnie żadnego przypadkowego dźwięku…
[glow=olive]169. Ray Charles „I can’t stop loving you”[/glow]
Wciąż podchodzę do takiej muzyki z wielką nieśmiałością. Nie wyobrażam sobie, by słuchać jej np.przy obieraniu ziemniaków. To musi być ceremonia, atmosfera święta…
[glow=olive]168. Radiohead “Creep”[/glow]Radiogłowi nie okazali się dla mnie tak ważnym zespołem, jak myślałem że będą. W zasadzie już do ich starych płyt w ogóle nie wracam.
[glow=olive]167. Wilki “Amiranda”[/glow]Chyba najbardziej niedoceniony fragment pierwszej, legendarnej płyty Wilków.
„Może dlatego zabijamy że jesteśmy wciąż sami
A może jesteśmy sami bo wciąż zabijamy”
[glow=olive]166. Noir Desir “Lazy”[/glow]Zespół bardziej niż z muzyki kojarzony z pewnej tragicznej historii, która złąmała ich działalność. Śpiewali głównie po francusku, ta akurat piosenka przytrafiła im się po angielsku.
[glow=olive]165. Dżem & Tadeusz Nalepa "Ten o tobie film"[/glow]
Z niesłusznie pokrytego kurzem albumu "Numero Uno". Nalepa wyznał po latach, że na nagranie tej płyty przyniósł piosenki które nie mieściły się na Jego solowych albumach. Jeżeli to też był "odrzut", to nie zostaje nic innego jak pochylić czoła. Tymbardziej, że reszta też jest całkiem udana.
[glow=olive]164. Cat Stevens „Lady d’Arbanville”[/glow]Zawsze lubiłem takie stare, urokliwe perełki.
[glow=olive]163. Marek Grechuta „Gdziekolwiek”[/glow]Ile smutku, a zarazem ile nadziei jest w tej piosence…
[glow=olive]162. Mirosław Czyżykiewicz „Ave”[/glow]Już w samym głosie pana Mirosława jest coś poruszającego, a w połączeniu z tekstami...
[glow=olive]161. Voo Voo „Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było”[/glow]
Najbardziej znany utwór Voo Voo, zawsze wlewa radość i optymizm w moją duszę. dodatkowy plus za to co w tej piosence na koncertach wyczynia Mateusz Pospieszalski.
26.11.2008 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
bear napisał(a):167. Wilki “Amiranda”Chyba najbardziej niedoceniony fragment pierwszej, legendarnej płyty Wilków.
Tak jak pozostałe fragmenty tej płyty, które nie były promowane drogą radiową. Icon_wink2
26.11.2008 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #29
 
Cytat:Tak jak pozostałe fragmenty tej płyty, które nie były promowane drogą radiową. Icon_wink2
racja, równie dobrze moglyby sie w tym miejscu znalezc "Rachela", "Errol", "Z ulicy Kamiennej" czy "Nic zamieszkuja demony". I nigdy nie pojme, co Gawlinski zrobil po latach z tym zespolem...
26.11.2008 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
bear napisał(a):racja, równie dobrze moglyby sie w tym miejscu znalezc "Rachela", "Errol", "Z ulicy Kamiennej" czy "Nic zamieszkuja demony". I nigdy nie pojme, co Gawlinski zrobil po latach z tym zespolem...
"Eroll" to akurat był promowany, ale z drugą częścią zdania zgadzam się w całej rozciągłości.
26.11.2008 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #31
 
Gary napisał(a):Eroll" to akurat był promowany
mozliwe, nie moge pamietac tych czasow Icon_wink2 jakos do tej pory funkcjonowal w mej swiadomosci jako jeden z tych niedocenionych
26.11.2008 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
hehe, to był pierwszy w historii singiel Wilków Icon_smile2.
i pamiętam teledysk, taki przy ognisku i z takim przytupywaniem Icon_smile2.
26.11.2008 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Jeśli chodzi o Niedźwiedzia, to generalnie nie słucham, ale czasem mój ojciec słucha ZP. No i akurat raz miał włączoną listę Marka. No i nie powiem, miło było usłyszeć tam J. Radka czy "Hydropiekłowstąpienie" Icon_wink
27.11.2008 12:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Szybko lecisz z tymi miejjscami, a ja staram się zapoznawać z utworami, których nie znałem. Nie kojarzyłem tego Raz Dwa Trzy- piękny kawałek, ale pod największym wrażeniem jestem po przesłuchaniu Banku „Powiedz mi coś o sobie”. W tym roku dopiero poznałem ten zespół, a kawałek "Ciągle ktoś mówi coś" to w podsumowaniu tego toku będzie w ścisłej czołowce. „Powiedz mi coś o sobie” bardzo mi się spodobał, słuchałem go kilka razy z rzędu. Rzeczywiście taki Dżemowy kawałek.

PS. Szkoda, że nie jeździsz na Woodstock, bo Twoje klimaty muzyczne często są zbierzne z muzyką tego festiwalu.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.11.2008 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Cytat:165. Dżem & Tadeusz Nalepa "Ten o tobie film"
Ja z płyty Numero Uno najbardziej uwoelbibiam "Zostań w moim snie"
Cytat:170. Lech Janerka „Paradoksy”Mój ulubiony fragment “Plagiatów”
Mój również. Kilka razy na pierwszym miejscu mojej listy.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.11.2008 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #36
 
tadzio3 napisał(a):PS. Szkoda, że nie jeździsz na Woodstock, bo Twoje klimaty muzyczne często są zbierzne z muzyką tego festiwalu.
wiem, ale ja od kilku juz lat staram sie nie uczestniczyc w koncertach masowych, nie odnajduję się tam, uważam że jeżeli ludzie nie wydadzą pieniędzy na bilet to nie przychodzą na koncert po to by słuchać muzyki tylko po to by iść na koncert. A mnie to zawsze strasznie drażni i irytuje, gdzieś ucieka radość z słuchania. Wolę kameralne koncerty w małych klubach, gdzie muzyka jest zawsze na pierwszym miejscu.
27.11.2008 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #37
 
tadzio3 napisał(a):Ja z płyty Numero Uno najbardziej uwoelbibiam "Zostań w moim snie"
a ja -oprócz "Filmu"- "Pójdziesz tylko z cieniem"
27.11.2008 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #38
 
tadzio3 napisał(a):„Powiedz mi coś o sobie” bardzo mi się spodobał, słuchałem go kilka razy z rzędu. Rzeczywiście taki Dżemowy kawałek.
mi klimatem trochę przypomina "Balladę o dziwnym malarzu", ale to absolutnie nie jest zarzut.
27.11.2008 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #39
 
tadzio3 napisał(a):
Cytat:170. Lech Janerka „Paradoksy”Mój ulubiony fragment “Plagiatów”
Mój również. Kilka razy na pierwszym miejscu mojej listy.
"...Palestyna płonie dla królowej Abigail" -
spory przebój u mnie Icon_smile2

.
28.11.2008 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #40
 
stavanger napisał(a):"...Palestyna płonie dla królowej Abigail" -
tak, uwielbiam teksty Janerki, choć rzadko które rozumiem Icon_wink2 dla mnie jest najoryginalniejszym i chyba najbardziej tajemniczym polskim Artystą, jednym z niewielu przez duże "A"
28.11.2008 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości