Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bear Top Wszechczasów nr 1
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #321
 
Miszon napisał(a):
kajman napisał(a):Co do Lady to mam wrażenie, jakbyśmy o innym utworze mówili, bo to akurat jest dosyć konwencjonalny dla nich utwór, który bez problemu można nazwać piosenką z przepiękną delikatną partią gitary i świetnym fletem. Tu pozwoliłem się podeprzeć Encyklopedią rockową: Wysublimowana melodycznie i kolorystycznie ballada.
Nie upieram się, bo nie przepadam za tą płytą i raczej nieuważnie słucham (poza tytułowym utworem).
Wydawało mi się, że lubisz King Crimson, a tu piszesz, że nie lubisz ich płyty nr 6 i utworów nr 18 i 19 w Twoim topie. Przyznam, że mnie zaskoczyłeś.
26.04.2009 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #322
 
Hm... z tego co pamiętam, to "Islands" absolutnie nie jest w mojej dziesiątce płyt KC... Dowód:
http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=99695#p99695
A w ogóle mój "związek" z tą płytą jest dość trudny i w zasadzie nie do końca uczciwie ją potraktowałem kiedyś, co później nieco się odbiło na naszych "relacjach", ale cóż zrobić...
"Lady of the dancing water" też nie było w szerokiej czołówce (34 utwory):
http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=100283#p100283

edit:
A sorry, pomyłka. Faktycznie, "Lady..." jest na "Lizard", a nie "Islands" Icon_redface2 . POmyliłem zdaje się z "The letters". Ale nie słuchałem gdzieś od wakacji, a płyty między Poseidonem, a Red traktuje bardziej całościowo, niż utworowo i mniej kojarzę, co jest co (poza tymi, których całkiem nie lubię).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.04.2009 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #323
 
Miszon napisał(a):A sorry, pomyłka. Faktycznie, "Lady..." jest na "Lizard", a nie "Islands" Icon_redface2 . POmyliłem zdaje się z "The letters".
No to wszystko jasne. Teoretycznie z powodu tytułu mogłeś go także pomylić z Ladies on the road z takim dołującym saxofonem (z którym kojarrzy ni się sax na Skarpetce kulawego.
Swoją drogą ciekawe, że napisałeś akurat o Letters. A dlaczego, to może sam się niedługo zorientujesz.
26.04.2009 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #324
 
kajman napisał(a):Teoretycznie z powodu tytułu mogłeś go także pomylić z Ladies on the road
Teoretycznie tak, praktycznie nie, bo ten kawałek wyróżnia się takim Beatlesowskim fragmentem i wykrzyczanym tytułem, przez co dobrze go zapamiętałem. No i parę lat temu był to chyba jedyny utwór z "Islands", jakiego lubiłem słuchać. A do dziś często od niego zaczynam płytę, pomijając wcześniejsze.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.04.2009 09:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 528
Dołączył: Nov 2008
Post: #325
 
3 Deep Purple "Child in time"
http://www.youtube.com/watch?v=BJCTrolF3...re=related
Przymierzając się do ułożenia tego topu na początku listopada ubiegłego roku, od razu wiedziałem że zwycięzca wyłoni się z trójki, którą rozpoczyna Deep Purple. Wybór zwycięzcy trwał tyle ile trwa wypicie popołudniowej kawy i wypalenie papierosa, ale o tym za jakiś czas.
„Child in time”… dla mnie istnieje w tylko jednej wersji, tej z „Made in Japan”, studyjna nie wyraża już takich emocji (choć poznałem ją później więc trudno mi to oceniać). Niesamowicie ekspresyjny krzyk Iana Gillana, fenomenalnie stopniowane napięcie… Jeden z największych utworów w historii muzyki. Cieszy mnie, że w trójkowym topie jest również bardzo wysoko
27.04.2009 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #326
 
Bardzo fajny utworek, ale w topie Purpli u mnie na szczycie na pewno byłoby Perfect strangers. To pewnie miałoby drugie miejsce. Chociaż chyba coś mi się bardzo podobało z ostatniej płyty.
27.04.2009 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #327
 
Child in time to mój nr 3 Purpli, zaraz po Smoke on the Water. No nr 1 to zdecydowanie PS Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.04.2009 09:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #328
 
Bardzo jestem ciekawy jak brzmi wersja live.
28.04.2009 09:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #329
 
bear napisał(a):„Child in time”… dla mnie istnieje w tylko jednej wersji, tej z „Made in Japan”,
Absolutnie sie z tym zgadzam Icon_wink2 . To juz klasyk-live, ja mam nadzieje ze do takich wersji zaliczę Made in Poland juz za 3 dni Icon_smile2
28.04.2009 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 528
Dołączył: Nov 2008
Post: #330
 
abd3mz napisał(a):Bardzo jestem ciekawy jak brzmi wersja live.
wrzucę na chomika wieczorem Icon_wink2
28.04.2009 09:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #331
 
wreszcie coś co lubię Icon_smile2.
swą bardzo silną pozycję u mnie ten utwór buduje praktycznie tylko dzięki TWC Icon_smile2. i za każdym razem coraz większe emocje są gdy tego słucham.
28.04.2009 10:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #332
 
Robi się coraz ciekawiej. The Moody Blues I Deep Purple to moja ścisła czołowka. Podpisuje się pod Twoimi słowami w prawie 100 %. Prawie, bo uważam wersję studyjną za idealną. Chyba, że wersji opisywanej przez Ciebie nie słyszałem, a na różne napotykałem i żadna jakoś nie spełniła moich oczekiwań

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.04.2009 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #333
 
Cytat:„Child in time”… dla mnie istnieje w tylko jednej wersji, tej z „Made in Japan”, studyjna nie wyraża już takich emocji (choć poznałem ją później więc trudno mi to oceniać).
A to ciekawe, bo ja też poznałem najpierw wersję z "Made in Japan" i dopiero po kilku latach, przy okazji Trójkowego TW, usłyszałem studyjną. Ale u mnie jest odwrotnie - to wersja studyjna sprawiła, że polubiłem (nie wiem, czy to dobre słowo) ten utwór. Owszem, w koncertowej są lepsze solo na gitarze przeplatanej z organami, ale w studyjnej fajniej grają klawisze w samym wstępie i początku utworu. I jakoś to do mnie trafiło. Choć też nie od razu, bo dopiero przy Topie nr 3 (na którym nagrałem sobie ową wersję studyjną).
Z "Made in Japan" za to niedościgniona jest wersja "Highway star". Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
28.04.2009 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 528
Dołączył: Nov 2008
Post: #334
 
ku3a napisał(a):wreszcie coś co lubię
Icon_lol
tadzio3 napisał(a):Chyba, że wersji opisywanej przez Ciebie nie słyszałem, a na różne napotykałem i żadna jakoś nie spełniła moich oczekiwań
już się chomikuje, będzie w folderze z moim topem.
Miszon napisał(a):Owszem, w koncertowej są lepsze solo na gitarze przeplatanej z organami, ale w studyjnej fajniej grają klawisze w samym wstępie i początku utworu. I jakoś to do mnie trafiło.
dla mnie wersja japońska jest bardziej żywiołowa, dramatyczna, ekspresyjna, bardziej do mnie trafia.
Miszon napisał(a):Z "Made in Japan" za to niedościgniona jest wersja "Highway star".
jak dla mnie każdy z utworów z "Made in Japan" jest najlepszy ze wszystkich znanych mi wersji Icon_razz a "Higway star"tylko dzięki tej obłędnej solówce trafił na ten top, choć dużo niżej.
28.04.2009 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 528
Dołączył: Nov 2008
Post: #335
 
Przekład Mistrza Beksińskiego:

Pękaja mury
Z inskrypcjami proroków
A na narzędziach śmierci
Odbija się jasny blask slońca

Gdy każdy z nas jest rozdarty
Przez nocne koszmary i sny
Nikt nie założy laurowego wieńca
Gdy cisza zagłusza krzyk

Pomiędzy stalowymi bramami przeznaczenia
Zasiano ziarna czasu
I podlewano je uczynkami
Uczonych i znanych

Wiedza jest niebezpiecznym doradcą
Kiedy wszystko wymyka sie spod kontroli
Los calej ludzkości jak widzę
Spoczywa w rękach szaleńców

Chaos bedzie moim epitafium
Gdy pełznę wyboistą i zawiłą ścieżką
Jeśli powiedzie się nam, usiądziemy
I zaczniemy się śmiać
Lecz obawiam się, że jutro będe płakał
Tak, obawiam się, że jutro będe płakał



2 King Crimson "Epitaph"
http://www.youtube.com/watch?v=L1uKRo1SqBQ
Jutro mniej więcej o tej samej porze finał, a ja już dziś chcę podziękować wszystkim którzy tutaj zaglądali, zarówno tym aktywnym jak i podglądaczom (a wiem że takich było całkiem sporo Icon_wink2 . Nigdy bym nie pomyślał, że uda nam się razem zapisać tutaj ponad 20stron.
Wielkie dzięki za to, że odbyliście ze mną tę wielką muzyczną podróż.
Spróbuje ktoś wytypować co na pierwszym? Icon_razz
28.04.2009 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #336
 
Ja się nie podejmę, bo z jednej strony jest za mało danych, a z drugiej musiałbym zbyt dużo przeglądać (cały Twój top). Ale tak sobie strzelę, że to coś z Floydów.
Od Epitaph zaczynałem edukację Crimsonów (no przynajmniej także od nich) i zachwycałem się, ale potem jak poznawałem kolejne ich utwory, to coraz więcej lubiłem. I chociaż u Crimsonów za wysoko nie jest, to miejsce w moim TWC będzie miało zawsze.
28.04.2009 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #337
 
bear napisał(a):2 King Crimson "Epitaph"
rewelacja!!! bardzo mnie cieszy ten widok!!! to też jeden z MOICH utworów WCzasów!

Tylko co na 1? Nie mam pojęcia... Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.04.2009 09:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #338
 
bear napisał(a):2 King Crimson "Epitaph"
Robi się naprawde ciekawie. KC to u mnie ponownie czołówka topu. A numer 1? No nie mam pojęcia... Hmm... Pewnie coś zagranicznego... Też chciałbym, aby byli to Floydzi, ale czego tam nie było hmm... Nie pokuszę się o typowanie.
bear napisał(a):chcę podziękować wszystkim którzy tutaj zaglądali, zarówno tym aktywnym jak i podglądaczom (a wiem że takich było całkiem sporo . Nigdy bym nie pomyślał, że uda nam się razem zapisać tutaj ponad 20stron.
Cała przyjemność po mojej stronie. Niezwykle przyjemnie jest odrywać kolejne miejsca Icon_smile2 Tym bardziej jak się kompletnie nie wie co bedzie dalej Icon_mrgreen

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
29.04.2009 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #339
 
wspaniały nr 2. u mnie w top200 topu.
również najbardziej kojarzy mi się z TWC.
29.04.2009 10:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #340
 
bear napisał(a):Spróbuje ktoś wytypować co na pierwszym? Icon_razz
Ja nie mam pojęcia. Mogę spróbować jak wrzucisz w jednym poście dotychczasowe wyniki. Icon_wink2
29.04.2009 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości